בית פורומים בחדרי חרדים

משא ההספד מראש גולת אריאל מרן ראש הישיבה הגר"א שכטר שליט"א

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/1/2018 07:14 לינק ישיר 

משא דברי הספד מראש ישיבת רבנו חיים ברלין וחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה"ב, הגאון הגדול רבי אהרון שכטר שליט"א, שנשא בהיכל הישיבה ביום פטירתו של מנהיג הדור, כשהוא ציין כי יש להספידו למרות שלא הושפענו כלל מהנהגתו.

מרן הגר"א שכטר אמר לתלמידיו: "שמעתי את הבשורה הרעה על ההסתלקות של רב'ה בישראל ר' אהרון לייב שטיינמן. אני לא יכול לומר שהתנהלתי והרגשתי לפי ההשפעה שלו, אני גם לא יכול לומר שלרוב הישיבה היה תועלת והנאה מההשפעה שלו, אבל אני כן יכול לומר שהוא זכה שקהל רב בכלל ישראל קיבלו ממנו הוראה, הוראה ממש, הוא פסק בשבילם בשאלות קשות, הוא היה אדם גדול בכך שהם קיבלו ממנו הוראה ביראת שמים וביידישקייט. והם כלל ישראל, זה הכל כלל ישראל אחד גדול.

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 07/01/2018 07:15:24

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 07:23 לינק ישיר 

ראש גולת אריאל?
לקחת חומר טוב היום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 07:39 לינק ישיר 

כבודם של גדולי הדור בכלל
ושל מרן ראש הישיבה זצוק"ל בפרט
לא מעניין כקליפת השום את הערל
כתלמיד של רבו האנס נ .ז.ג.ימח שמו
מעולם מרן לא היה ראוי לתואר רב
הערל רק נאחז בסבך בקרניו..ותולה את הגיגיו החולניים והאפיקורסים של רבו הנבל בכל מיני רבנים שכבר אמרו להם גדולים שהם טעו .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 09:03 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 18:51 לינק ישיר 

כמיטב המסורת שלכם לקחת יהודים ת"ח ולבזותם בראש חוצות, גם כאן אתה מבזה את ר"א שכטר כשאתה מפרסם את דבריו.

גם אתה לא היית רוצה שיפרסמו עבירה או שטות שעשית בשוגג - כדברי מרן הגר"י אולשין שליט"א ראש ישיבת ליקווד.
אבל לטובת המאבק שלכם באלה שזרקו אותכם מההנהגה, הכלמותר, גם להשפיל תלמידי חכמים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 19:31 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:

משא דברי הספד מראש ישיבת רבנו חיים ברלין וחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה"ב, הגאון הגדול רבי אהרון שכטר שליט"א, שנשא בהיכל הישיבה ביום פטירתו של מנהיג הדור, כשהוא ציין כי יש להספידו למרות שלא הושפענו כלל מהנהגתו.

מרן הגר"א שכטר אמר לתלמידיו: "שמעתי את הבשורה הרעה על ההסתלקות של רב'ה בישראל ר' אהרון לייב שטיינמן. אני לא יכול לומר שהתנהלתי והרגשתי לפי ההשפעה שלו, אני גם לא יכול לומר שלרוב הישיבה היה תועלת והנאה מההשפעה שלו, אבל אני כן יכול לומר שהוא זכה שקהל רב בכלל ישראל קיבלו ממנו הוראה, הוראה ממש, הוא פסק בשבילם בשאלות קשות, הוא היה אדם גדול בכך שהם קיבלו ממנו הוראה ביראת שמים וביידישקייט. והם כלל ישראל, זה הכל כלל ישראל אחד גדול.

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 07/01/2018 07:15:24

מחד ה"הספד" הינו שלרב שטיינמן היו הרבה תלמידים, ובקונטציה הנוכחית ברור שהדבר נועד להשפיל זכרו ולומר שכשלעצמו לא היו לו מעלות, אבל היו לו תלמידים, ומנגד לשבח את האידיוט התורן שהוא "ראש גולת" (משער שבסדר גודל שהמופרע כאן הינו רשכבה"ג), כך שהדברים אינם נהירים האם זו מעלה או חיסרון. בכל מקרה אתם והפופקרן מוזמנים להמשיך ולהתפוצץ עד ביאת גואל צדק בב"א.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 20:30 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:

שנשא בהיכל הישיבה ביום פטירתו של מנהיג הדור

קרה משהו לנתי גרוסמן ולא שמענו???

אופס, נזכרתי שהוא נרצח כבר לפני כמה שנים, למה נזכרו כעת להספיד?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 22:47 לינק ישיר 

נפטר גדול הדור, ירא שמים וירא חטא בדרגות שקשה לנו להשיג, פחד הדין לנגד עיניו כל ימי חייו בצורה שאין כמותה, גדול בתורה ומרביץ תורה לאלפים במשך עשרות שנים, מורה דרכם של רוב ראשי הישיבות דיינים מורי קהילות יושבי על מדין ומחנכים, כל ימיו בתורה יראה ותפילה ולא נהנה מהעולם הזה לא במאכלות ולא בשאר הנאות העוה"ז, ופרט לכל מעלותיו העצומות שאין בדורנו תפיסה בהם, היה עניו ברמות שאין לשער ולתאר ממש כאיסקופה הנדרסת, אדם שבאמת מעלותיו מתיאמות אולי לגדולי דורות עברו,
ובא אדם שמסיבות פוליטיות כאלה ואחרות הלך יחד עם הפורשים מכלל ישראל, ואומר שרבינו לא השפיע עליו, אכן, רבינו באמת לא השפיע עליו!! אם היה משפיע עליו, אפילו במעט, לא היה מתנהג כך!! הענווה והישרות והיראה של רבינו ודאי היו משפיעים עליו, ולו במעט, ולא היה מתבטא בצורה מגעילה כזו, ועוד ברבים!!!
הוא אכן לא הושפע ממנו!!!
אכן ניכר עליו שחסרות לו ההשפעות החיוביות הללו של הנהגותיו המופלאות של רבינו הגדול זצ"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 22:52 לינק ישיר 
משא ראש גולת אריאל מרן ראש הישיבה הגר"י אולשין שליט"א

"מי שאומר שלא הושפע ממרן הגראי"ל, הרי זו שגגה שיוצאה", אמר ראש ישיבת לייקווד. "זו שגגה, איש שישב ולמד תורה לשמה כל ימיו ולא ראוהו לא בחתונות ולא באירועים.. לא לקח לעצמו שום דבר - לא כבוד ולא ממון, רק לימוד והרבצת התורה ותמיכתה, כל העולם כולו ניזון בשביל חנינא בני", אמר ראש הישיבה. 

"למה נגאלו ממצרים? כי היו אנשים שישבו ולמדו, רוב העם לא יכול היה ללמוד. באלשיך כתוב שהסנה לא נשרף, איך זה לא נשרף, אומר האלשיך כי הסנה היה מחובר לשורשים, בדיוק כמו שהיהודים היו מחוברים לשבט לוי שלמד תורה, ככה אומר החפץ חיים, גם במצרים למדו תורה, רוב עם ישראל עבד, אבל היו גם שלמדו והם אלו שהחזיקו את העובדים, לכלל ישראל יש שייכות לשבט לוי, כלל ישראל זה גוף אחד, היהודים שלומדים תורה זה הסנה שבוער, והתורה משפיעה על כולם, 

"היה יהודי בבני ברק שלמד תורה ללא הפסקה, עשרות שנים הוא למד, לא ראו אותו בחתונות ולא באירועים, ולא בכנסים, רק למד, ר' משה אמר שהוא רק למד ומשם השפיע על עם ישראל, כל העולם כולו ניזון בשביל חנינא בני, הסתפק בקו חרובים, הוא לא לקח לעצמו כלום, רק עמלה של תורה, תורה לשמה, השפעה עצומה מהצדיק הזה. 

"מי שאומר שלא הושפע ממרן הגראי"ל, הרי זו שגגה שיוצאה. זו שגגה", תקף ראש הישיבה בחריפות. "איש שישב ולמד תורה לשמה כל ימיו ולא ראוהו לא בחתונות ולא באירועים.. לא לקח לעצמו שום דבר לא כבוד ולא ממון, רק לימוד והרבצת התורה ותמיכתה, כל העולם כולו ניזון בשביל חנינא בני". 

הגר"י קרא על האומרים כן את דברי הגמ' על האומר "מאי אהנו לי רבנן" - שהוא אפיקורוס. "כל העולם כולו ניזון בשביל חנינא בני, וההשפעה שלו על כל העולם, כשאדם לומד תורה לשמה זה לכל העולם, בגמרא בברכות, על ר' חנינא בן דוסא, שהסתפק במועט ומשמח את הבריות וכל העולם כולו כדי הוא לו, והוא משפיע. 

"רצו לפתוח בית חולים, באו לחפץ חיים ואמרו לו שאוספים כסף למיטות, ורוצים שכל אחד יתרום, אמר החפץ חיים שהבחורי ישיבות תורמים 50 מיטות, שאלו אותו איך, אין להם כסף, אמר החפץ חיים שהבחורים בלימוד תורה חוסכים עשרות מיטות של חולים, כי התורה מגנה על עם ישראל, זה כוח התורה והם נותנים 50 מיטות", אמר ראש ישיבת לייקווד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 22:58 לינק ישיר 

מיום ליום אני רואה עד כמה הרב שטיינמן השפיע על כולם עד כמה היה מעורב באמת במה שקורה אצל "האזרח הקטן" בפרט בענייני חינוך עד כמה היה קשוב לצרכי הדור מה שלא ראינו הרבה לא לפניו ולצערינו לא אחריו. עצוב שליצני הדור השמיצו והעלילו עליו ומנעו מרבים לקבל ממנו ולהיות מושפעים לטובה. וכנראה שחלק מהקורבנות הם תלמידי ישיבת ר חיים ברלין שספגו את השקרים והפסידו לעצמם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 23:04 לינק ישיר 

הגר"א שכטר כמו עוד מאות רבנים היתה  לו ביקורת קשה וכואבת ביותר  על מה שהתרחש בתקופת מנהיגותו הן בבין אדם למקום והן בבין אדם לחבירו, ולמרות זאת הוא נזהר בכבודו והספידו והביע שותפות בצער רבבות עמך בית ישראל

הוא בהחלט רצה להביע שלא להקיש מההספד כאילו שהם מאמצים את דרכו של הנפטר, ומה הבעיה בזה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 23:13 לינק ישיר 

אני מאד מקוה שלא הושפע מהגדול השני המרבה בחמר מדינה ושכשוך במי מקוה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 23:18 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

אין לי כל ספק שאתה משוקץ בתועבות ושקוע במ"ט שערי טומאה

מי שאינו נמצא בדיוטא התחתונה לא היה מסוגל להתדרדר לשאול תחתית שכזו

והתורה הקדושה תתבע את עלבונה מיד רומסיה ברגל גאוה ובוז

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 23:36 לינק ישיר 

כשמרן הגראי"ל היה בארצות הברית לא רצה לבקר בישיבתו מחמת העובדה שהישיבה מעודדת לימודי חול לתלמידי הישיבה. רק לאחר תחנונים מרובים הסכים מרן להגיע למקום וניסה להשפיע על התלמידים אהבת תורה בטהרתה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 23:46 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:

איך ידעת על מי אני מדבר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/1/2018 23:55 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:

זה באמת נורא נוראות שהוא משוקץ בתועבות.
אבל הוא לפחות מכיר בזה שהוא שקוע בתועבות והוא לא תובע להיות מנהיג הדור והוא לא מקיף את עצמו בחבורת סוטים ולבלרים שיריצו אותו להיות המנהיג של הדור.
זה כל ההבדל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > משא ההספד מראש גולת אריאל מרן ראש הישיבה הגר"א שכטר שליט"א
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.