בית פורומים בחדרי חרדים

אנטישמיות - פולין אסרה להזכיר את שמה בפשעי השואה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/1/2018 20:02 לינק ישיר 
אנטישמיות - פולין אסרה להזכיר את שמה בפשעי השואה

הפרלמנט הפולני אישר אמש חוק האוסר על כל אדם לקשור בדבריו או במעשיו בין אירועי השואה לבין פולין. על פי החוק החדש, כל אדם שישתמש בביטויים כדוגמת "מחנות השמדה פולניים" ויאשים את פולין בגין מעשים אלה, עלול לספוג קנס כספי או מאסר עד שלוש שנים.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 20:04 לינק ישיר 

נתניהו הורה לשגרירה בפולין להפגש מיידית עם ראש ממשלת פולין ולהביע עמדה נחרצת נגד החוק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 20:04 לינק ישיר 

השר גלעד ארדן: ״החוק שאישר הפרלמנט הפולני הוא חוק איום ונורא שיפגע ביכולת לחנך כנגד שנאה וגזענות. אי אפשר להתכחש לחלקם של פולנים רבים לשואה ולסיוע לנאצים במעשי הרצח. אני קורא לממשלת פולין לפעול מיידית לביטול החוק המביש״.

תוקן על ידי מעמיק2 ב- 27/01/2018 20:04:56

תוקן על ידי מעמיק2 ב- 27/01/2018 20:06:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 20:07 לינק ישיר 

בנט הורה להקצות השבוע שעתיים ללימוד חלקה של אירופה, ובכללם הפולנים, ברצח יהודים בשואה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 20:18 לינק ישיר 

זו לא שום אנטישמיות.

הפולנים כאומה, היו קורבנות של הנאצים בעצמם. נכון שהיו פולנים משתפי פעולה עם הנאצים, אבל היו גם כאלו שחירפו נפשם והצילו יהודים.

באופן כללי, בשונה מהתדמית שדבקה בה, פולין היתה מקום מצוין ליהודים ברוב השנים. צדיקים שחיו בה אף דרשו את שמה 'פה לין', שזהו יהיה מקום מנוחתם של היהודים בגלות.

אין כל פגם בדרישה הפשוטה שלהם שלא לקשר בינם לבין הרצח הנוראי שבוצע באדמתם, כאשר הם עצמם באותה עת היו נרדפים ונרצחו במליוניהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 21:35 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:

זו לא שום אנטישמיות.

הפולנים כאומה, היו קורבנות של הנאצים בעצמם. נכון שהיו פולנים משתפי פעולה עם הנאצים, אבל היו גם כאלו שחירפו נפשם והצילו יהודים.

באופן כללי, בשונה מהתדמית שדבקה בה, פולין היתה מקום מצוין ליהודים ברוב השנים. צדיקים שחיו בה אף דרשו את שמה 'פה לין', שזהו יהיה מקום מנוחתם של היהודים בגלות.

אין כל פגם בדרישה הפשוטה שלהם שלא לקשר בינם לבין הרצח הנוראי שבוצע באדמתם, כאשר הם עצמם באותה עת היו נרדפים ונרצחו במליוניהם.

זה שאתה עדיין בגלות (וגם עם ישראל) לא אומר שאפשר לסלף בצורה מכוערת ושקרית את האמת המרה על העם הפולני וחלקו הנלהב בהשמדת יהדות פולין וגלילותיה המורחבות פלוס פלוס (עד צרפת ומרוקו).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 21:50 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:

זו לא שום אנטישמיות.

הם היו קורבן זה נכון

אבל הממשלה באופן רשמי היו משת"פ

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 21:51 לינק ישיר 

חידה: אלו מדינות בעולם, הינן מכחישות שואה? ומה יחסן הדיפלומטי עם ישראל?
כי אם פולין בוחרת בזה, אנחנו צריכים להחליט על המשך יחסנו הדיפלומטים אתה, כמו עם כל מדינה מכחישת שואה אחרת!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 21:52 לינק ישיר 

הם ממש לא מכחישי שואה,
רק מכחישים את עצם התערבותם שם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 21:56 לינק ישיר 

הבן_החמישי כתב:

הם ממש לא מכחישי שואה,
רק מכחישים את עצם התערבותם שם.

כלומר מכחישים חלק מהותי ועיקרי בשואה והמשתמע ממנה כלפי העם הפולני.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2018 23:09 לינק ישיר 

הגויים הפולנים חיכו לנאצים, אך קשה להוכיח את אשמתם מאחר וכל מחנות ההשמדה הנאציים היו מחוץ לגרמניה.

באותה מידה ניתן גם להאשים את הבריטים באי מניעת ההרג.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2018 00:33 לינק ישיר 

כמה יהודים נרצחו אחרי השואה אחרי ששרדו את המחנות ובאו למה שהיה ביתם ונרצחו ע"י השכנים הפולנים שלהם. התשובה לזה זה להדגיש את החלק של פולין ברצח שיהיה להם בהפוך על הפוך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2018 00:52 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

האמת המרה על העם הפולני וחלקו הנלהב בהשמדת יהדות פולין וגלילותיה המורחבות פלוס פלוס (עד צרפת ומרוקו).

הבנתי שיש לך ידע נרחב ביותר.

תוכל אולי להרחיב בעניין השמדת העם היהודי ע"י הפולנים בצרפת ומרוקו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2018 00:56 לינק ישיר 

סיירת_מרן כתב:

כמה יהודים נרצחו אחרי השואה אחרי ששרדו את המחנות ובאו למה שהיה ביתם ונרצחו ע"י השכנים הפולנים שלהם. התשובה לזה זה להדגיש את החלק של פולין ברצח שיהיה להם בהפוך על הפוך

לעומת זאת, כמה יהודים כן חזרו וחיו בפולין לאחר המלחמה? עשרות אלפים.

נכון שהיה טבח נוראי בקיילצה, ונכון שזה גרם ליהודים רבים שלא לשוב לפולין, אך זה אירוע נקודתי.

כפי שציינתי בהודעתי הקודמת, היו פולנים רבים שרדפו יהודים. אך היו גם כאלו (כנראה במידה פחותה) שגם עזרו ליהודים. לכן, לא ניתן להאשים את הפולנים כאומה בהשמדת היהודים בשעה שלא הם אלו שביצעו אותה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי עדייןבגלות ב- 28/01/2018 00:56:10

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2018 01:34 לינק ישיר 

בואו נעשה סדר . 

במה הפולנים לא אשמים ?

1. היו כבושים בעצמם . 2. לא היה להם גוף של שיתוף פעולה עם הנאצים כמו לצרפתים או להולנדים . 3. הנאצים לא סמכו עליהם ולא לקחו מהם לשומרים במחנות וכו' כמו עם אוקראינים, ליטאים , לטבים והולנדים . 

במה הפולנים כן אשמים ? 

1. מעשי טבח בכמה כפרים . 2. רצח של יהודים מסתתריים בידי הארמיה קריובה " צבא המולדת " ארגון מחתרת לאומני . 3. לצד חסידי אומות העולם היו הרבה אדישים והרבה מלשינים . 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2018 01:34 לינק ישיר 

אני סקרן כמובן להסבריו של יצחק הספרן 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אנטישמיות - פולין אסרה להזכיר את שמה בפשעי השואה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.