בית פורומים בחדרי חרדים

מזעזע: נושר שרף את התפילין שלו

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/2/2018 11:29 לינק ישיר 
מזעזע: נושר שרף את התפילין שלו

חוזר בשאלה בשם דניאל עמרם (בוגר ישיבת ארחות תורה) שרף את התפילין שלו, והעלה סרטון לרשת מהמדורה שהוא עושה ושמה הוא משליך את התפילין, הסרטון מעמוד הפייסבוק שלו עלה למספר רשתות וביניהם רוטר וחרדים 10, כשבמהלך הלילה התעמתו אתו עשרות גולשים ביניהם חילונים גמורים שקיללו אותו נמרצות, לדבריו הוא עשה את זה כמחאה על "כפייה דתית" במדינה. 

רחמנא ליצלן. 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 11:45 לינק ישיר 

זה לא שם משפחתו המקורי 
מופיע בכתבה שזה שם בדוי 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 11:59 לינק ישיר 

בס"ד

באמת מזעזע. כפיה דתית? או שמא כפיה...?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 12:20 לינק ישיר 

עצוב במיוחד וזה אולי אחד המקרים שחייבים למחות נגד חילול השם בפרהסיא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 12:28 לינק ישיר 

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%94

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 12:57 לינק ישיר 

זה רק מוכיח דבר אחד: שעמוק בלב הוא יודע מה האמת. אלמלא כך, מה איכפת לו בכלל, למה לשרוף דבר שאין לו כל משמעות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 16:06 לינק ישיר 

רוב הסיכויים שהוא סובל מאי ספיקה מנטלית.
אבל מצד שני אם אנו נכבד יותר את התפילין גם חולי הנפש לא יעלו על דעתם לעשות זאת.

לכן חשוב שנתחזק בכבוד התפילין וכבוד התורה ונקבל על עצמינו לא לדבר דברים בטלים עם התפילין.

אגב אביא את ההלכה אם רואים יהודי ששורף תפילין - שיש לקרוע  שתי קריעות ויש להסתפק מה הדין בשוטה.
 יו"ד הל' קריעה שמ לז 
השומע ברכת השם, ואפילו ברכת הכינוי חייב לקרוע,  והוא שישמענה מישראל. (וי"א דבזמן הזה מומר דינו כעובד כוכבים) ואפילו השומע מהעדים היאך בירך פלוני, חייב לקרוע. והעדים אינם צריכים לקרוע פעם אחרת. הרואה ס"ת שנשרף, או תפילין, או אפילו מגילה אחת מהנביאים או מהכתובים, קורע שתי קריעות.  ודוקא ששורפין אותה בזרוע, וכמעשה שהיה. 

להלן המעשה שהיה
ירמיהו פרק לו 
(כג) וַיְהִי כִּקְרוֹא יְהוּדִי שָׁלֹשׁ דְּלָתוֹת וְאַרְבָּעָה יִקְרָעֶהָ בְּתַעַר הַסֹּפֵר וְהַשְׁלֵךְ אֶל הָאֵשׁ אֲשֶׁר אֶל  הָאָח עַד תֹּם כָּל הַמְּגִלָּה עַל הָאֵשׁ אֲשֶׁר עַל הָאָח:
(כד) וְלֹא פָחֲדוּ וְלֹא קָרְעוּ אֶת בִּגְדֵיהֶם הַמֶּלֶךְ וְכָל עֲבָדָיו הַשֹּׁמְעִים אֵת כָּל הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה:
(כה) וְגַם אֶלְנָתָן וּדְלָיָהוּ וּגְמַרְיָהוּ הִפְגִּעוּ בַמֶּלֶךְ לְבִלְתִּי שְׂרֹף אֶת הַמְּגִלָּה וְלֹא שָׁמַע אֲלֵיהֶם:
(כו) וַיְצַוֶּה הַמֶּלֶךְ אֶת יְרַחְמְאֵל בֶּן הַמֶּלֶךְ וְאֶת שְׂרָיָהוּ בֶן עַזְרִיאֵל וְאֶת שֶׁלֶמְיָהוּ בֶּן עַבְדְּאֵל לָקַחַת אֶת בָּרוּךְ הַסֹּפֵר וְאֵת יִרְמְיָהוּ הַנָּבִיא וַיַּסְתִּרֵם יְקֹוָק: ס
(כז) וַיְהִי דְבַר יְקֹוָק אֶל יִרְמְיָהוּ אַחֲרֵי שְׂרֹף הַמֶּלֶךְ אֶת הַמְּגִלָּה וְאֶת הַדְּבָרִים אֲשֶׁר כָּתַב בָּרוּךְ מִפִּי יִרְמְיָהוּ לֵאמֹר:
(כח) שׁוּב קַח לְךָ מְגִלָּה אַחֶרֶת וּכְתֹב עָלֶיהָ אֵת כָּל הַדְּבָרִים הָרִאשֹׁנִים אֲשֶׁר הָיוּ עַל הַמְּגִלָּה הָרִאשֹׁנָה אֲשֶׁר שָׂרַף יְהוֹיָקִים מֶלֶךְ יְהוּדָה:
(כט) וְעַל יְהוֹיָקִים מֶלֶךְ יְהוּדָה תֹּאמַר כֹּה אָמַר יְקֹוָק אַתָּה שָׂרַפְתָּ אֶת הַמְּגִלָּה הַזֹּאת לֵאמֹר מַדּוּעַ כָּתַבְתָּ עָלֶיהָ לֵאמֹר בֹּא יָבוֹא מֶלֶךְ בָּבֶל וְהִשְׁחִית אֶת הָאָרֶץ הַזֹּאת וְהִשְׁבִּית מִמֶּנָּה אָדָם וּבְהֵמָה: ס
(ל) לָכֵן כֹּה אָמַר יְקֹוָק עַל יְהוֹיָקִים מֶלֶךְ יְהוּדָה לֹא יִהְיֶה לּוֹ יוֹשֵׁב עַל כִּסֵּא דָוִד וְנִבְלָתוֹ תִּהְיֶה מֻשְׁלֶכֶת לַחֹרֶב בַּיּוֹם וְלַקֶּרַח בַּלָּיְלָה:
(לא) וּפָקַדְתִּי עָלָיו וְעַל זַרְעוֹ וְעַל עֲבָדָיו אֶת עֲוֹנָם וְהֵבֵאתִי עֲלֵיהֶם וְעַל יֹשְׁבֵי יְרוּשָׁלִַם וְאֶל אִישׁ יְהוּדָה אֵת כָּל הָרָעָה אֲשֶׁר דִּבַּרְתִּי אֲלֵיהֶם וְלֹא שָׁמֵעוּ: ס
(לב) וְיִרְמְיָהוּ לָקַח מְגִלָּה אַחֶרֶת וַיִּתְּנָהּ אֶל בָּרוּךְ בֶּן נֵרִיָּהוּ הַסֹּפֵר וַיִּכְתֹּב עָלֶיהָ מִפִּי יִרְמְיָהוּ אֵת כָּל דִּבְרֵי הַסֵּפֶר אֲשֶׁר שָׂרַף יְהוֹיָקִים מֶלֶךְ יְהוּדָה בָּאֵשׁ וְעוֹד נוֹסַף עֲלֵיהֶם דְּבָרִים רַבִּים כָּהֵמָּה: ס

נקודה נוספת לפני חורבן בית ראשון יהויקים שרף את מגילת ירמיהו, לפני חורבן בית שני אפוסטומוס שרף את התורה (לפי המתואר ביוסף בן מתתיהו זה היה לפני חורבן בית שני)...

תוקן על ידי פראק_מהלך ב- 02/02/2018 16:21:12

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 16:30 לינק ישיר 

מזעזע ומחריד לשרוף תפילין !!
מעשה של שונאי יהודים!!!
אני מכירה אישית מקרה על חוזר בשאלה שלא רצה קשר עם משפחת ו
ולמרות שהם רצו איתו קשר !!הם שלחו לו הזמנה לאחת השמחות במשפחה והוא שלח להם את ההזמנה עם תפילין קרועות .
ואז הם הפסיקו לנסות לשמור איתו קשר !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2018 20:49 לינק ישיר 

אני לא מאמין שיש יהודי אחד בעולם שמסוגל לשרוף תפילין, ולא בגלל קדושתם, זה יש יהודים רח"ל שמזלזלים בקדושת התפילין, אלא בגלל שדורי דורות יהודים מסרו נפשם על מצוה זו. ואחרי השואה התפילין הפכו גם לסמל למסירות נפש יהודית.
אז או שהוא פטור מכל המצות כמו כתבו כאן לפני או שלא היה ולא נברא. באמצע זו קטגוריא מסוכנת רח"ל על יהודים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2018 18:35 לינק ישיר 

הוא לא אשם, הוא סתם מטומטם. התמיהה היא על כל אלה שמפרסמים אותו, משתפים ומעבירים הלאה. בשביל מה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2018 19:50 לינק ישיר 

סופר_כסף כתב:

הוא לא אשם, הוא סתם מטומטם. התמיהה היא על כל אלה שמפרסמים אותו, משתפים ומעבירים הלאה. בשביל מה?

והתמיהה היא איך אבירי החוק ושוויון החוק לא נזעקו לעוצרו בדיוק כפי שהיו עוצרים נער ששרף קוראן ועוד פירסם זאת ברשתות החברתיות,
אלא מה התשובה מאוד פשוטה,
אלו המכונים אבירי החוק והשוויון בפני החוק,
מאוד סלקטיביים בעיניין,
ולרוב הפוך ממה שהצדק מחייב,
אז קחו את הדוגמה הזו בכל פעם שתשמעו את יללת התנים המכנים עצמם אבירי החוק,
ואוטומטית תבינו שהצדק נמצא בכיוון ההפוך מדבריהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2018 21:14 לינק ישיר 

גיבור גדול, אם היה חותך לעצמו את הברית מילה הייתי מאמין לו...

(לעצם העניין, לא ראוי לפרסם את התועבה)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2018 21:41 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

גיבור גדול, אם היה חותך לעצמו את הברית מילה הייתי מאמין לו...

(לעצם העניין, לא ראוי לפרסם את התועבה)

יש שעשו זאת (בניתוח לשינוי מין) אז למה בדיוק אתה מאמין להם בשל כך?.
נ.ב. לא אחת יוצאים בשאלה עושים צעדים קיצוניים מחילונים,
ולעיתים כשהם רוצים לחזור הם בבעיה כפולה ומכופלת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2018 22:13 לינק ישיר 

הוא פרסם והוכיח ששרף בתים ריקים שמעולם לא היו בהם פרשיות וגם הראה שלא ממש נשרפו (בטענה שמתקדשים רק לאחר שהיו בהם פרשיות)
לא שזה לא התגרות חמורה..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2018 22:43 לינק ישיר 

לך תאמין לו...... בסרטון רואים שהוא עושה מדורה בתיק של תפילין קשיח כמו שיש לרבים מבני עדות המזרח, מה שנראה כתפילין אישיים שלו, אחרת מהיכן הוא השיג את הבתים, יתירה מכך הבתים הם עם רצועות, ולפני שמניחים בהם פרשיות אין בהם בדרך כלל רצועות, 

בקיצור, הוא התפכח מהאלכוהול והוא מתחיל לספר סיפורים,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2018 06:10 לינק ישיר 

אני מאמין לו שזה לא היה תפילין. ועצם זה שמסביר זאת זה כבר מראה שאינו אבוד לגמרי ומנצנץ בו רגש יהודי, וה' יעזור שיחזור בתשובה שלמה בקרוב.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מזעזע: נושר שרף את התפילין שלו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.