בית פורומים בחדרי חרדים

הקריאה של 'השועל' בשבאבניקים מזעזעת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/2/2018 16:10 לינק ישיר 
הקריאה של 'השועל' בשבאבניקים מזעזעת

יש קטע בו החוקר עם הכיפה סרוגה אומר לבחור הישיבה השבאבניק: אני 35 שנים לא פספסתי תפילה במנין ב 5:30 בבוקר סיימתי שלש פעמים את הש"ס בדף היומי אבל אני תמיד אהיה נחות ממך ישיבוחער שרק עובר מהפינת קפה לסיגריות וכו'. זה משפט חזק מאד. 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 16:12 לינק ישיר 

מדמגוגיה אנטישמית של סרטון מבוים אין לוקחים ראיה לכלום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 16:20 לינק ישיר 

נכון.

אבל... גם נכון, שאנחנו מזלזלים גם בתלמידי החכמים שבהם, מראש, רק כי הם מזרוחניקים… זו האמת!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אךטובוחסד ב- 06/02/2018 16:20:16

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 16:38 לינק ישיר 
שלש שנים כמה כוסות קפה? כמה רוגאלך? על מה מגיע לו כל הכבוד ? הוא הרי לא מקיים את מה שכתוב בגמרא

נחממה כתב:
יש קטע בו החוקר עם הכיפה סרוגה אומר לבחור הישיבה השבאבניק: אני 35 שנים לא פספסתי תפילה במנין ב 5:30 בבוקר סיימתי שלש פעמים את הש"ס בדף היומי אבל אני תמיד אהיה נחות ממך ישיבוחער שרק עובר מהפינת קפה לסיגריות וכו'. זה משפט חזק מאד. 

תוקן על ידי אורגניסט ב- 06/02/2018 16:39:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 16:53 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

דמגוגיה? זו האמת. יש הרבה כיפות סרוגות יראי שמיים יותר מהרבה חרדים, ולמדנים לא פחות מאלה במאה שערים שיש שמועה עליהם שהם יראי שמיים... התגובה שלך היא תגובה חרדית קלאסית, לזלזל בשני ולהצהיר שאתה מבין יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 16:56 לינק ישיר 

לפי הסקר העדכני, כששאלו דלי"ם, ליד מי תבחר לשבת במקום מסויים, כמו מטוס, האם ליד חרדי או ליד חילוני? רובם אנו ליד חילונים.
הווי אומר, המשותף שלהם לציבור מורדי ה' הוא גדול מהמשותף שלהם לציבור החרדים לדבר ה'.

לא צריך סקרים, עינינו רואות זאת. גם בפרונט של החכי"ם - אשתו של בנט בעלת מכנסיים ללא כיסוי ראש, וכן חלק אחר, מועלם דיברה פעמיים בטלפון בשבת בלי היתר רבני, אלא היתר עצמי, והיא גם היתה נשואה לחילוני בעבר.

תעקבו גם אחרי טוריו ודרשותיו של הנכד של הרב נרייה שזועק על כך, כי בעשרות שנים האחרונות נטשו את התלמידי חכמים.
שיהיה ברור, מי שלכתחילה מתפלל בשעה 5:30 ואינו שומר לכתחילה על קלה כבחמורה (בעיני ראיתי, בבית חולים ליולדות התנהגות הבעלים, גם מי שמשמשים כאנשי חינוך ורמי"ם, כאשר הם דורכים על סעיפי השו"ע בריש גלי למי שהבין. כי כנראה מעדיפים התנהגות שבעינם 'נורמלית' לעומת התנהגות 'שמרנות' מהלכות עתיקות, עפ"ל). ובוודאי לא שומרים על מראות אסורים, לכתחילה. 
וכאותו עו"ד חרדי שעובד במשרד עו"ד ידוע, שהעיד בפניי  א) הוא מסתדר עם החילונים יותר מהדלי"ם בכל דרישותיו.    ב) חלקם הניכר מדלג יום יום על תפילת מנחה. פשוט כי זה באמצע העבודה, והם לא יעשו מאמצים כמו שהוא ויתר יראי-שמיים עושים. ומדובר גם במי שמשמש למשל בשבת כגבאי בבית כנסת. פוי.

אנחנו שני ציבורים, הם בנו 'גשר' על פי גדוליהם לציבור היהודי החילוני הכללי, וברבות הזמן התברר, כי כבר לפני 20 שנה דיברו על 25 אחוזי נשירה. וכיום (כשגם במחנינו יש איזה 0.2 אחוז בכיוון רח"ל) בוודאי מדובר בקרוב ל40 כנ"ל. כלומר, גשר חד סטרי.

ובסוף, הבה נזכור תמיד תמיד יש יוצאי דופן. אבל העניין הוא ליבון ההשקפה הבסיסית. תהום פעורה בינינו. ולא לחינם אמר החזון איש בזמנו, כשהם עדיין לא היו גרועים כ"כ, כי אין לצרף אותם למניין. למרות שהיה מעט ליברל, אך היו לו עיניים פקוחות ועמוקות לזהות תהליכים בעומק הנפש. הוא הבין, כי הם דתיים 'כרצונך', מתי שבא להם וכמה שבא להם. וזה חלק מההשקפה.

הגדרת התהום: מה אנחנו, האם אנחנו קודם 'אזרחים' ואחר כך 'יהודים' (השקפה דל"ה) או להיפך (השקפת התורה, ופרשת משפטים תוכיח)

ב"ה יש בעשור האחרון התפכחות ובעקבותיו התחרדות, כפשוטו, להיות 'חרדים לדבר ה''.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 17:15 לינק ישיר 

ny_ny כתב:
יצחקהספרן כתב:

דמגוגיה? זו האמת. יש הרבה כיפות סרוגות יראי שמיים יותר מהרבה חרדים, ולמדנים לא פחות מאלה במאה שערים שיש שמועה עליהם שהם יראי שמיים... התגובה שלך היא תגובה חרדית קלאסית, לזלזל בשני ולהצהיר שאתה מבין יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

זו דמגוגיה כי השוואת פרט אחד מקבוצה מול פרט אחר מקבוצה שניה כדי להשוות בין הקבוצות זה קשקוש מוחלט.

יש חיילים שמשרתים בצבא ולא תורמים למדינה כלום אלא רק מבזבזים משאבים.
מנגד, ישנם אנשים שלא שירתו בצבא, אך עובדים ומשלמים מיסים ובכך תורמים למדינה.
האם נכון להגיד בגלל זה שאדם עובד תורם למדינה יותר מחיילי צה"ל?!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 17:48 לינק ישיר 
כתבה בנושא מתוך האתר סרוגים

13 - 7

חדשות המגזרחדשותסרוגותתרבותטלוויזיה וקולנועויראליאוכלכלכלה ונדל"ןספורטטיוליםטכנולוגיחינוך ובריאותיהדותשו"תצרכנותחדשות חרדים

טלוויזיה וקולנוע

בסצנה אחת: ההתנשאות החרדית על הציונות הדתית

צילום מתוך הסרטון - שאבבניקים

סצנה אחת קצרה בסדרה שבאבניקים מאירה את התהום הפעורה בין הציונות הדתית לציבור החרדי בישראל. בדו שיח קצר ניתן לראות איך כל מה שהציבור הסרוג מאמין בו מתנגש בקיר שחור גדול ומתנשא

עוזיאל דן, 01.02.18 21:30 ט"ז בשבט תשע"ח

אא  

כשנשאל הרב ד"ר יוסף בורג ז"ל מה חשוב יותר "דתי" או "לאומי"? ענה: המקף המחבר ביניהם. זו אולי בתמצית ההבדל הגדול בין הציבור החרדי לבין הציבור הדתי לאומי. ניתן לדבר רבות על ההתבדלות החרדית, אך נראה בעיניי שנכון יותר לדבר על ההתנשאות החרדית.

הסדרה הנפלאה והאמינה שבאבניקים אשר מגוללת את סיפור חייהם של שלושה חרדים אשר פרקו עול מלימוד התורה בישיבה המכובדת בה לומדים ועוד בחור למדן המכונה 'צו"ל' ( צדיק ורע לו), חושפת בכל פרק עולם מושגים ועולם תוכן חדש מעולמם של הצעירים.

בפרק האחרון ששודר השבוע מצאנו את עצמנו צופים בדו שיח שספק אם עין של אנשים אשר אינם דתיים או חרדים יבינו - "הסכסוך" והתהום הפעורה בין העולמות, תמצית ההבנה בין תפישת העולמות שלכאורה הייתה צריכה להיות דומה אך למעשה היא כה רחוקה.

בסצנה, מגיעים לישיבה הגדולה והמכובדת מס' בלשים במטרה לגלות מי הפושעים אשר הציתו את שלט החוצות עליו התנוססה תמונה של בחורה לא צנועה. הבלש הסרוג אשר חוקר את אבינעם השאבבניק מגיע לעימות שכל כולו התנגשות בין עולמות דומים אך שונים.

אבינעם והבלש הסרוג (מתוך שאבבניקים)

" אתה יודע?" אומר הבלש לבחור הישיבה, " ב25 השנים האחרונות פספסתי את המניין הקבוע שלי בחמש בבוקר רק פעמיים, פעם אחת שהתחתנתי ופעם שנייה שחטפתי כדור, אני לומד דף יומי כל יום סיימתי את הש"ס 3 פעמים ובכל זאת אני נחשב סוג ב' ".

הבלש המסכן שהורד בהשפלה כמה דקות לפני מהתיבה בבית הכנסת באצטלה שהוא אינו בחור ישיבה חרדי ( על אף שהתחנן ללא הועיל כי למד בישיבת מעלות) לא מבין איך ומדוע מסתכלים עליו כך החרדים.

איך על אף שלמד בישיבה, שירת את המדינה כחייל בצבא ( ומנגד: 'אנחנו חיילים של התוירה' אליבא דאבינעם השאבבניק), קם לותיקין ואף לומד דף יומי, הוא עדיין נחשב סוג ב' בעייני החרדים - הוא עדיין לא מתקרב ל'ישיבה בוחר' אפילו שהאחרון אינו פוקד את בית המדרש ומכלה את זמנו בפינת הקפה הישיבתית. הוא לא מבין מדוע הוא שמקיים מצוות כמו כל יהודי מאמין בקושי נספר למניין.

ניסיון ההתבדלות של הציבור החרדי מהציבור הדתי לאומי, היא ירייה ברגל של עצמה, המחשבה כי הכל מגיע לה (ולא רק בגלל הסכמים קואליציוניים וכספי מדינה) מתפרשת לעתים בחוסר נימוס וזלזול, חוסר הכרת הטוב, התנשאות שלא בצדק כאילו עולם התורה והחסד נמצא רק אצלם ובעיקר המחשבה כי הם ממשיכי מסורת ישראל ואין בלתם - דומה בעייני ליצירת כת אשר אף גדול דור בעבר לא היה נותן לזה יד.

ברור כי בציבור החרדי עולם החסד גדול ועולם התורה שוקק חיים ויש עוד מעלות רבות ודווקא בגלל זה הגיע הזמן שלהם לצאת החוצה ולהפיץ מעיינותם, הצורך בבידול מגדיל את הקרע ומעצים את תחושת "אני ואפסי עוד" ואולי אפילו "אין עוד מלבדי".

אז נכון, זו רק סדרת קומדיה טלוויזיונית, אבל אם הציבור החרדי לא ישכיל להתחבר לקהלים אחרים או לפחות לדעת כי לא כל האמת אצלו ולהעריך גם ציבורים אחרים ובמיוחד את הציבור הדתי לאומי המצליח לשלב בין העולמות, הוא ינצח בנקודות אבל יפסיד בנוק אווט.

הסדרה  "שבאבניקים" משודרת בכל יום שני ב- HOT

דעות

דתיים לאומיים

חרדים

מגזין סרוגים לסופ"ש

שבאבניקים

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

תגובה חדשה* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרעשלח

33 תגובות - 29 דיוניםמיין לפי הישנות ביותרהחדשות ביותר

כתבה מטומטמת. סליחה על הביטוי

מקס | 01-02-2018 23:11

אי אפשר פרווה, ושבבניק זו לא הדוגמא!

אוהב ישראל | 01-02-2018 23:11

כנסו מהר

גנא | 01-02-2018 23:11

הבמאי דתי לאומי

חיים | 01-02-2018 23:11

כפיה סרוגה

תולון | 02-02-2018 0:12

רק דבר קטן

שרה | 02-02-2018 0:12

עוזיאל דן

בני ברקי | 02-02-2018 1:01

טיפש. ללא ההתבדלות היו גם אצל החרדים 40% דתלשים. ברוך שמסר עולמו למתבדלים מהחילונים.

אורן | 02-02-2018 1:01

לכן כמה שיותר יהיו מוסמכי רבנות ודינות בציבור דתי לאומי

אריק | 02-02-2018 8:08

כנסו דחוף

דוידי | 02-02-2018 8:08

חילונים? מה אתה ממציא?

שי | 04-02-2018 20:08

מאיפה הבאת את זה

שקרן מדופלם | 03-02-2018 23:11

10 

בכתבה אחת: התסכול של

ליבנה | 02-02-2018 8:08

11 

הסיבה להתנשאות

עודד | 02-02-2018 9:09

12 

כהן

משה | 02-02-2018 10:10

13 

כתבה מדוייקת

אוימר חק | 02-02-2018 11:11

14 

עוזיאל עזוב אותך

שימי | 02-02-2018 11:11

15 

זה מתחיל מדימוי עצמי נמוך

מיכאל | 02-02-2018 11:11

16 

עוזיאל אתה צודק בכל מילה

דניאל | 02-02-2018 12:12

17 

בדיוק כמו ההתנשאות של הסרוגים כלפי החילונים

נחם | 02-02-2018 13:01

18 

ההבדל בין החרדים לבין (חלק מ) הסרוגים הוא כך:

מאירקה | 02-02-2018 14:02

19 

ממתי סדרה הפכה לאמת צרופה?

אביתר | 02-02-2018 15:03

20 

שאזכיר מיהו הבן של יוסף בורג?

שי | 03-02-2018 19:07

21 

לפעמים אנחנו מגיעים לגבעת שמואל בערב, לילה

חרדי | 04-02-2018 0:12

נקודה

נקודה למחשבה | 04-02-2018 17:05

22 

צביעו: באותה הסצנה מצויירת השנאה הדת"ל לחרדים... אז מה?

עלובים | 04-02-2018 4:04

23 

די עם בכיינות

שימי | 04-02-2018 9:09

24 

כמה שטויות בבת אחת

שיר | 04-02-2018 10:10

25 

ישיבהבוחער

מתנשא - בצדק | 04-02-2018 11:11

26 

תראו כיפת ברזל איך הסרוגה וחיה מתנשאים על השסניק...

משה אפללו | 04-02-2018 13:01

27 

"הסדרה הנפלאה והאמינה"

משה | 04-02-2018 17:05

28 

איך אמר הרב שלום שבדרון? כשרבקה ראתה שהעובר מפרכס לצאת גם בביהכ"נ וגם בבית ע"ז היא נבהלה וכששמעה שהם תאומים נרגעה. כי הכי גרוע זה להיות מזרוחניק, לקדש את הבינונית!

אורי, חרדי | 05-02-2018 2:02

29 

בכתבה אחת: הנחיתות הדל"ית

חרדי | 05-02-2018 9:09

אולי יעניין אותך גם

סופ"ש של שופינג: כל המבצעים שאסור לפספס

הפתעות קטנות לשבת: מתכון לפטריות ממולאות

תוצרת אמריקה • סוף סוף סרט סביר של טום קרוז

לא רק מרים נאור: גם אנחנו פרמנו את הממלכתיות

מדוע חרדים בישראל מרשים לעצמם לא לעבוד? • צפו

אחת ולתמיד: מה עדיף – בני זוג שהם דומים או הפכים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 17:58 לינק ישיר 

אין אבינועם שלא רצה להיות גדליה, אין גדליה שלא רצה להיות אבינועם. אין שפיצר שלא חלם להיות גנרל בצהל ואין גנרל בצהל שלא מקנא קצת בשפיצר. אין מיזרוחניק שלא העביר ביקורת על החברה החרדית כשועל ואין בחורה חילוניה שלא קנאה פעם בסולם הערכים של הבחור החרדי ויחסו לנשים.
הסדרה הזאת לא נאמנה למקור. זה לא שטיסל ולא שטיבעל. זו ביקורת חדה מאוד על החברה החרדית ועל היהלום שבכתר- עולם הישיבות. זה צחוק מהחילונים שלא מבינים באמת איך בנוי העולם הזה, צחוק מהכיפות הסרוגות שרואים בעצמם מנושלים מלימוד תורה אמיתי, צחוק מעולם השידוכים שבנוי בצורה כל כך מעוותת אבל עדיין האלטרנטיבות שלו גרועות יותר.
אחרי הכל, הסדרה הזאת היא לא ראי של העולם החרדי, היא ראי של החברה הישראלית וככזו, היא לא מפספסת את הרומנטיקה ואת הביקורת הנוקבת. הלא ידוע שמאחרי כל חיוך רחב מסתתרת ביקורת נוקבת. זו הסיבה שחרדים להוטים כל כך אחר הסדרה הזאת, זו הסיבה שהיא מעצבנת כל כך, מרגשת.
אי הדיוקים שבסדרה הם בדיוק מי שאנחנו. לא ממש חרדים, לא ממש חילונים, לא ממש יודעים איך לבלוע את הלא מוכר ובעיקר, מקצינים כל דבר כמו המוהנדס החתיך שמתעקש לקחת את לייזר על כתפיו ולאלפו בינה. כמו השועל ושיעור המוסר שלו. כמו גדליה והדיסוננס של השז"ל. שירה והמסר הדוקר שבדבריה. חבר הכנסת שרוצה את בנו בתוך הישיבה גם אם הוא רחוק ממנה. משחיתי השלטים שפשוט לא יודעים להתמודד עם מחשוף.
ראי החרדיות החדשה. ראי החילוניות. ראי הישראליות. מראה שחורה טובה כל כך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 18:39 לינק ישיר 

זו טיפשות לערב בין דירוג יראת שמים של יחידים לבין ציבור ככלל. ממה ששמענו על הרב רזיאל שבח, אני לא מכיר הרבה חרדים בדרגתו, וכמוהו רבים בעיקר מהמתנחלים, החרדלי"ם. אבל כשמדובר על ציבור ככל הרבה יותר נכון להסתכל על סקר ליד מי תשב במטוס.. סקר עם סטטיסטיקה כללית. כי כשמשווים קבוצות יש לחפש מה ההבדל התרבותי וההשקפתי בין הקבוצות גורם. בקיצור, יש לחפש דוקא את מה ששונה, כי זה מה שקשור להיותם קבוצה אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 19:19 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

לפי הסקר העדכני, כששאלו דלי"ם, ליד מי תבחר לשבת במקום מסויים, כמו מטוס, האם ליד חרדי או ליד חילוני? רובם אנו ליד חילונים.
הווי אומר, המשותף שלהם לציבור מורדי ה' הוא גדול מהמשותף שלהם לציבור החרדים לדבר ה'.

לא צריך סקרים, עינינו רואות זאת. גם בפרונט של החכי"ם - אשתו של בנט בעלת מכנסיים ללא כיסוי ראש, וכן חלק אחר, מועלם דיברה פעמיים בטלפון בשבת בלי היתר רבני, אלא היתר עצמי, והיא גם היתה נשואה לחילוני בעבר.

תעקבו גם אחרי טוריו ודרשותיו של הנכד של הרב נרייה שזועק על כך, כי בעשרות שנים האחרונות נטשו את התלמידי חכמים.
שיהיה ברור, מי שלכתחילה מתפלל בשעה 5:30 ואינו שומר לכתחילה על קלה כבחמורה (בעיני ראיתי, בבית חולים ליולדות התנהגות הבעלים, גם מי שמשמשים כאנשי חינוך ורמי"ם, כאשר הם דורכים על סעיפי השו"ע בריש גלי למי שהבין. כי כנראה מעדיפים התנהגות שבעינם 'נורמלית' לעומת התנהגות 'שמרנות' מהלכות עתיקות, עפ"ל). ובוודאי לא שומרים על מראות אסורים, לכתחילה. 
וכאותו עו"ד חרדי שעובד במשרד עו"ד ידוע, שהעיד בפניי  א) הוא מסתדר עם החילונים יותר מהדלי"ם בכל דרישותיו.    ב) חלקם הניכר מדלג יום יום על תפילת מנחה. פשוט כי זה באמצע העבודה, והם לא יעשו מאמצים כמו שהוא ויתר יראי-שמיים עושים. ומדובר גם במי שמשמש למשל בשבת כגבאי בבית כנסת. פוי.

אנחנו שני ציבורים, הם בנו 'גשר' על פי גדוליהם לציבור היהודי החילוני הכללי, וברבות הזמן התברר, כי כבר לפני 20 שנה דיברו על 25 אחוזי נשירה. וכיום (כשגם במחנינו יש איזה 0.2 אחוז בכיוון רח"ל) בוודאי מדובר בקרוב ל40 כנ"ל. כלומר, גשר חד סטרי.

ובסוף, הבה נזכור תמיד תמיד יש יוצאי דופן. אבל העניין הוא ליבון ההשקפה הבסיסית. תהום פעורה בינינו. ולא לחינם אמר החזון איש בזמנו, כשהם עדיין לא היו גרועים כ"כ, כי אין לצרף אותם למניין. למרות שהיה מעט ליברל, אך היו לו עיניים פקוחות ועמוקות לזהות תהליכים בעומק הנפש. הוא הבין, כי הם דתיים 'כרצונך', מתי שבא להם וכמה שבא להם. וזה חלק מההשקפה.

הגדרת התהום: מה אנחנו, האם אנחנו קודם 'אזרחים' ואחר כך 'יהודים' (השקפה דל"ה) או להיפך (השקפת התורה, ופרשת משפטים תוכיח)

מה אתה צריך יותר,
אפי איתם שהוא חרדלניק,
אמר שבזמנו שצירפו את טומי\טמא לפיד ולא את החרדים לממשלה,
מי שדאג לכך זה המפדל\הבית היהודי,
למה? הוא ענה למה,
וזה יענה לך הרבה,
הוא אמר שהם דאגו ששינוי יכנסו ולא אגודת ישראל כי אידיאולוגית הם קרובים יותר לשינוי מאשר לאגודת ישראל,
ואידך זיל גמור !.
נ.ב. וזה עוד לפני הליצן בנט,
כשהם היו מפלגה יותר דתית מהיום (עד כמה שאפשר לקרוא למעריצי טומי, דתיים).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 19:30 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

יוחנןש כתב:

מה אתה צריך יותר,
אפי איתם שהוא חרדלניק,
למה? הוא ענה למה,
וזה יענה לך הרבה,
הוא אמר שהם דאגו ששינוי יכנסו ולא אגודת ישראל כי אידיאולוגית הם קרובים יותר לשינוי מאשר לאגודת ישראל,
ואידך זיל גמור !.

מי שגרם לברית של בנט ולפיד !!
זה אחד ויחיד דרעי שלא רצה את הבית היהודי בקואליציה !!
וניסה להשאיר את הבית היהודי מחוץ לקואליציה !!
כמו שדרעי ניסה לעשות כעת !!
לבנט לא הייתה ברירה !! רק לחבור ללפיד !!
ההתנהלות החרדית בחוק המרכולים ההפגנות של הפלג הירושלמי!!ועוד התנהלות פוליטית של המפלגות החרדיות
יגרמו ללפיד ולליברמן עלייה במספר המנדטים!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 19:55 לינק ישיר 

אני אומר לך מה אפי איתם אמר במו פיו בשידור חי,
ואת זורקת תאוריות על אחרים,
תתמודדי עם דברי אפי איתם ופרצופכם האמיתי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 20:31 לינק ישיר 

אפי איתם אכן חרדלניק אבל מהר מאוד הבינו שזה היה מקח טעות להעמיד אותו בפרונט בין השאר בשל מהלכיו לממשלת לפיד מפדל וההסברים שלו על כך.
לעצם העניין אני חושב שהביקורת בסדרה לא נכונה ואף שאינני חרדי התרשמותי שרוב הציבור החרדי לא מעריך באופן אישי את החבר'ה הבטלנים כמו כמתואר בסדרה יותר מצעיר מזרוחניק שמקיים מצוות בלי לחפף (לא מהדר בכל דבר שאפשר אבל גם לא מזלזל בעיקר הדין כמו שרבים כיום בציבור הדתי לאומי עושים בלי להתבייש), קובע עיתים לתורה ומתנהג ביושרה . בניגוד להשוואה אישית מבחינה ציבורית בהחלט יש זלזול בדתיים לאומיים ולצערי כש הרבה אמת בזלזול כאשר רוב הציבור שלי מיישר כיום קו עם מגמות שלא רחוקות מרפורמים בכלל...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 21:53 לינק ישיר 

haptel כתב:

אפי איתם אכן חרדלניק אבל מהר מאוד הבינו שזה היה מקח טעות להעמיד אותו בפרונט בין השאר בשל מהלכיו לממשלת לפיד מפדל וההסברים שלו על כך.
לעצם העניין אני חושב שהביקורת בסדרה לא נכונה ואף שאינני חרדי התרשמותי שרוב הציבור החרדי לא מעריך באופן אישי את החבר'ה הבטלנים כמו כמתואר בסדרה יותר מצעיר מזרוחניק שמקיים מצוות בלי לחפף (לא מהדר בכל דבר שאפשר אבל גם לא מזלזל בעיקר הדין כמו שרבים כיום בציבור הדתי לאומי עושים בלי להתבייש), קובע עיתים לתורה ומתנהג ביושרה . בניגוד להשוואה אישית מבחינה ציבורית בהחלט יש זלזול בדתיים לאומיים ולצערי כש הרבה אמת בזלזול כאשר רוב הציבור שלי מיישר כיום קו עם מגמות שלא רחוקות מרפורמים בכלל...

גם ההסבר שלך לגביו לא נכון,
כי בזמנו שהצטרפו הוא העמיד פני תם ואמר שזו הקונסטלציה הפוליטית שנוצרה,
ואת האמת הוא אמר רק אחרי שהוא נבעט החוצה,
ובעיטתו החוצה לא קשורה לזה כי גם לא הוא זה שאירגן זאת אלא רק היה שותף לפשע.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2018 22:04 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
יוחנןש כתב:

מה אתה צריך יותר,
אפי איתם שהוא חרדלניק,
למה? הוא ענה למה,
וזה יענה לך הרבה,
ואידך זיל גמור !.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כאן הוא אומר ההפך ממה שאתה אומר.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הקריאה של 'השועל' בשבאבניקים מזעזעת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.