בית פורומים בחדרי חרדים

יו"ר הועדה לשוויון בנטל - מעולם לא שירת בצה"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/2/2018 11:00 לינק ישיר 
יו"ר הועדה לשוויון בנטל - מעולם לא שירת בצה"ל

התחקיר העלה: הח"כ המתפטר שיקר בנוגע לעברו הצבאי - פרי: "בעיות לב"
רבים בפוליטיקה נחמצו אתמול למשמע דבר עזיבתו של ח"כ פרי - איש עתיר זכויות, את החיים הפוליטיים | אולם יתכן כי התחושה השתנתה שעות לאחר מכן עם פרסום תחקיר 'עובדה' אודותיו - מה שהביא ככה"נ להתפטרותו

יעקב גרודקה
יום חמישי כ"ג שבט תשע"ח 10:31 08/02/2018

במשך שנים רבות, ח"כ המתפטר יעקב פרי מ'יש עתיד' ומי ששימש בעבר בתפקיד יו"ר הועדה לשוויון בנטל, שיקר בכל הקשור לשירותו הצבאי, כך עולה בתחקיר 'עובדה' שהתפרסם אמש. 

על פי התחקיר, בניגוד למספר גרסאות שונות ומשונות שסיפק פרי בשנים האחרונות - הוא מעולם לא שירת בצה"ל. בעקבות התחקיר שהטיל צל כבד על אמינותו של פרי, הוא התפטר קודם לכן אתמול מהכנסת. 

בתחקיר נחשפו רצף של שקרים שיצאו מבית מדרשו של פרי בכל הנוגע לשירותו הצבאי, כמו למשל העובדה שהוא שירת בצנחנים ובתזמורת צה"ל, וזאת בניגוד לאמת שכלל לא שירת.  

פרי הגיב להאשמות ואמר כי "מעולם לא הסתרתי את העובדה כי בעיות לב מנעו ממני להשלים שירות צבאי מלא. בחודשים האחרונים מנסים גורמים שונים לקעקע את אמינותי ופועלי רב השנים למען מדינת ישראל".

לדבריו, "כל חיי נלחמתי, פעלתי ואף נפצעתי במסגרת תפקידי בשירות הביטחון הכללי. לאור העובדה כי הפרסומים המגמתיים מטילים צל כבד על פועלי רב השנים למען ביצור ביטחונה של מדינת ישראל וכמו כן על הערכים אותם מייצגת מפלגת יש עתיד, החלטתי לקחת פסק זמן מפעילותי הציבורית ולהגיש את התפטרותי מהכנסת". 

לפיד עצמו שנושא את דגל השוויון בנטל, מתכנס מאמש ובורח מכל חשיפה תקשורתית. אמש הוא הגיב כי "מעריך את החלטתו של פרי המשקפת את ערכי יש עתיד והנורמות הציבוריות שחרטה על דגלה". 

כזכור, לפני מספר שבועות פורסם תחקיר נוסף על פרי שבו עלו חשדות על כך שהוא הדליף מידע בחקירת אריה דרעי, בעת ששימש כראש השב"כ, כמו"כ עלה מהתחקיר שפרי נמצא לא דובר אמת במספר בדיקות פוליגרף. 

בניגוד להפעם, לפיד הגיב לדברים: "ידענו מראש שברגע שנתחזק בסקרים יחפשו אותנו, אם כל מה שמצאו זה פוליגרף לא משמעותי מלפני 23 שנים אנחנו כנראה ישרים והגונים".

http://www.bhol.co.il/130040/התחקיר-העלה-מדוע-החכ-נאלץ-ללכת-הביתה.html

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2018 12:50 לינק ישיר 

זה השוויון בנטל: גם פרי וגם לפיד משתווים ביניהם בשירות קרבי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2018 13:34 לינק ישיר 

לא יודע כמה אדם עם בעיות לב המונעות שרות צבאי יכול להיות בשרות השב"כ,
ואם הוא היה בשרות השב"כ, ולא רק בשרות אלא הגיע עד תפקיד ראש השב"כ,
תרשו לי לפקפק בחוליו,
מעבר לזאת מתעוררת שאלה איך מי שלא שרת בצבא שרת בשב"כ ואף הגיע לראש ההיררכיה,
הלו בלא מעט עבודות שאין להם בהכרח קשר לביטחון או לסיווג בטחוני נדרש שרות צבאי ולעיתים אף שרותי פיקוד,
זה עוד סימן שאלה על המתרחש במוסד עלום זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2018 14:38 לינק ישיר 

לא יאומן איך מוצאים דברים מהקשרם !!
הוא כותב שהוא לא השלים את שרותו הצבאי ביחידה קרבית בעקבות בעיות בלב!!
כנראה אף אחד לא יודע מהו השבכ !!
ולא מבין מהם הקריטריונים לקבלת תפקיד במוסד!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2018 22:18 לינק ישיר 

חחחחח
אנשים שכותבים פה יעבדו כל החיים שלהם מצאת החמה ועד צאת הנשמה ולא יגיעו לפרומיל ממה שיעקב פרי עשה למען עם ישראל...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/2/2018 22:19 לינק ישיר 

שוויון בנטל?
התחקיר המביך שהביא להתפטרות של יעקב פרי מהכנסת

דוד גולדברג כ״ג בשבט תשע״ח 14:45

האירוניה: האיש שעמד בראשות הוועדה שגיבשה את חוק גיוס בני הישיבות של יאיר לפיד, נאלץ להתפטר מהכנסת בעקבות העובדה שנתפס משקר באשר לשירות הצבאי שלו, כאשר מתברר כי בכלל עבד למחייתו באותם שנים. ואיך הגיבו ב'יש עתיד'?

יעקב פרי הודיע אתמול בשעות הצהריים על התפטרותו מהכנסת ובערב פורסם בתכנית 'עובדה' כי הח"כ לשעבר מטעם מפלגת יש עתיד, שהיה בעבר ראש השב"כ, שיקר באשר לשירותו הצבאי. צחוק הגורל. מי שעמד בראשות וועדת פרי לשוויון בנטל שרצה לגייס את בחורי הישיבות, כלל לא נשא בנטל. אבל למה אפשר כבר לצפות, כאשר יו"ר מפלגתו ומוביל הדרישה לגיוס חרדים, שירת כעיתונאי בביטאון הצבאי?

על פי התחקיר, במהלך השנים, פרסם יעקב פרי מספר גרסאות בנוגע לשירות הצבאי שלו, אך אף אחת מהן אינה נכונה. בפרסומים הרשמיים, מהשב"כ ועד אתר הכנסת ומשרד החוץ, מופיעה כעובדה שירותו הצבאי של פרי. באף מקום לא מצוין שמעולם לא השלים אותו. להיפך. באתר השב"כ מצוין כי השלים את שירותו הצבאי, באתר הכנסת נכתב כי השתחרר כטר"ש אחרי שירות בצנחנים. פרי עצמו לא עשה דבר כדי לפזר את הערפל. "התחלתי ללמוד ערבית בבית ספר, ובצבא לא השתמשנו כל כך בערבית", סיפר בעצמו בראיון עיתונאי ב-Times of Israel. ובסדרה "שומרי הסף" סיפר למראיין דרור מורה כי התעתד לצאת ללימודי מוסיקה בחו"ל "עם השלמת השירות הצבאי".

באוטוביוגרפיה שלו "הקם להורגך", שפורסמה כבר בשנת 1999, אכן מציין פרי ששוחרר תחילה מצה"ל עקב בעיה בריאותית, אבל הפטור הזה רק קומם אותו והביא אותו להילחם, בהצלחה, על גיוסו ליחידה קרבית. וכך הוא כותב: "לא הייתי חייל עטור תהילה. רציתי לשרת ביחידה קרבית מובחרת, אבל רופא שבדק אותי בלשכת הגיוס גילה אוושה קלה בליבי. קיבלתי פטור מלא משירות צבאי ושקעתי בדיכאון. כל חברי כבר שירתו בצה"ל, רבים מהם ביחידות קרביות, ואילו אני הייתי אמור להישאר בבית. לא יכולתי להשלים עם כך.

"ישבתי וכתבתי מכתב לשר הביטחון, דוד בן גוריון, וביקשתי את התערבותו כדי שאוכל בכל זאת לשרת ביחידה מובחרת. קיבלתי תשובה מהירה ממזכירו הצבאי, שניתנה הוראה לגייס אותי. וכך באמת היה. התקבלתי לטירונות בצנחנים. זו לא הייתה קריירה צבאית שמספרים עליה בגאווה. זמן קצר לאחר הגיוס שברתי רגל באימונים. בתיק הרפואי שלי נוסף עתה, לצד האבחנה בעניין האוושה, רישום על השבר ברגל. הרופאים הודיעו לי שלא אוכל עוד לשרת בצנחנים, גם אם שר הביטחון בכבודו ובעצמו ישוב ויתערב למעני. סיימתי את שירותי בתזמורת צה"ל".

אך מספר נגנים בתזמורת צה"ל סיפרו לכתב התכנית עובדה, כי פרי מעולם לא שירת איתם. אז מה האמת? יעקב פרי לא שירת בצה"ל. לא בצנחנים ולא בתזמורת. הוא מעולם לא התגבר על הפטור הבריאותי שקיבל. במסמכים צבאיים נכתב במפורש שפרי לא שירת בצה"ל, כיוון שהיה "בלתי כשיר תמידית". בין גיל 18 ל-21, בשנים שבהן חבריו למחזור שירתו בצה"ל, למד לימודי מזרח תיכון והיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה העברית. במקביל התפרנס כחצוצרן בתזמורת 'קול ישראל', בלהקת המחול של האוניברסיטה ובהפקות בתאטרון ב-1965, בהיותו בן 21 וחצי, הוא ניגש למיונים הראשונים לשב"כ, ב-1966 התקבל, ומאז עשה שם את כל המסלול עד לראש הפירמידה. שירותו המפואר בשב"כ נמשך 28 שנה, עד לפרישתו בשנת 1994.

פרי עצמו סירב להגיב לדברים, אך דובר יש עתיד שלח את התגובה הבאה: "נמשכת האובססיה של התוכנית עובדה לגבי ח"כ יעקב פרי רק משום שהעז לטעון שהתחקיר שלהם היה פגום ורשלני. התוכנית עברה מסיפורים מלפני 23 שנה לסיפורים מלפני 53 שנה, האם בשלב הבא יהיו חשיפות מגן הילדים של פרי? פרי שירת יותר מ-30 שנה בשב״כ במהלכן גם נפצע קשה וחזר לשירות. את הפרטים בביוגרפיה שלו הכירו היטב מפקדיו וראשי הממשלה שתחתם שירת והם מעידים כאלף עדים על תרומתו של פרי במאבק בטרור ולמען בטחון מדינת ישראל. גם היום, כמו אז, עובד ח"כ פרי למען אזרחי ישראל, ובכוונתו להמשיך לשרת את הציבור".

אפס התייחסות לטענות בתגובה של יש עתיד. בתוך כך, חבר הכנסת לשעבר התייחס הבוקר לראשונה בקולו לתחקיר שפורסם ואמר כי הוא מרגיש טוב ו"רוחו לא נפלה". כשנשאל פרי בריאיון ב-103 FM על תקופת שירותו, ביקש ראש השב"כ לשעבר לסיים את השיחה. "אני מרגיש טוב – תמיד יש מקומות לשיפור, אך רוחי לא נפלה", הבהיר פרי, והוסיף כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ניסה להניא אותו מההחלטה: "לפיד ביקש ממני לשקול את הדברים, אך באתי אליו ואמרתי לו שזו החלטתי – והוא כיבד אותה. זו החלטה אישית שלי ושל משפחתי".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 00:26 לינק ישיר 

שרית יש לך טעות בהבנת הנקרא . יעקב פרי מעולם לא שרת בצה"ל . לא שהיה לו שרות חלקי הוא מעולם לא שרת אלא קיבל פטור חוקי בדיוק כמו האחיין של האדמו"ר מתוא"י . 
הבעיה איתו היא השקרים לאורך השנים על שרות בצה"ל . אם מאז שיצא מעולם הצללים היה מתעלם מנושא השרות הצבאי או כותב ומספר שלצערו היה לו פטור עקב מום בלב אך הוא לא ויתר ולמד ערבית באוניברסיטה בשביל לשרת את המדינה בםסגרת אחרת כולל סיכון חיים ופציעה אז הוא יוצא גיבור גדול . 
מסיבות השמורות עימו הוא בחר להתכחש ולשקר סיפורים כאלו או אחרים אשר בחלקם בכדי להיותלא רחוק מדי מהאמת לאמת ציין כי לא השלים שרות מלא . ( ואולי להגן על השקר אם יחשף ) . 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 00:31 לינק ישיר 

מי אמר שראש הוועדה לשיווין בנטל צריך לשרת בצהל?  עוד מעט תגידו שיו"ר ועדת המדע צריך להיות מדען.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 00:35 לינק ישיר 

למה לא שירת בצה"ל? לפי גילו זה היה בשנות ה-60 אז זה היה די יוצא דופן............ (מחוץ לציבור החרדי הקטן)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 00:55 לינק ישיר 

כי_הוא_זה כתב:
מי אמר שראש הוועדה לשיווין בנטל צריך לשרת בצהל?  עוד מעט תגידו שיו"ר ועדת המדע צריך להיות מדען.

זה כמו שאנשים שמעולם לא שילמו מיסים, קוראים לחרדים לצאת לעבוד כי "הם חיים על חשבוני"
זה כמו ששרית שואלת כל היום "מי התיר לכם לגלוש לא לפרנסה" כשהיא גולשת באינטרנט בכלל לא מסונן ואף רב לא התיר לה
זה כמו שאנשים אנאפלביתיים במיוחד, לא יודעים לקרוא אשכול ולהגיב לענין, ראש בקיר, קוראים לחרדים ללמוד ליבה
זה כמו אנשים שבתחילת כל תגובה כותבים "למרות שאינך שווה תגובה" ועוד כמה ירידות וכינויים אישיים, ולבסוף מקנחים "שאין מה לענות לגופו של ענין מגיבים לגופו של ניק
הרשימה ארוכה, אבל הזמן לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 01:14 לינק ישיר 

כי_הוא_זה כתב:

יעקב פרי לא התחמק משרות צבאי
בגלל בעיות רפואיות הוא שוחרר מצהל !!
כמו הרבה נערים שחולים במחלות שונות !!
בדרך כלל הנערים הללו מתנדבים לשרות צבאי !!
בציבור החילוני נער שלא מתגיס לצבא שם על מצחו אות קין !!ולכן כל נער חילוני יעשה הכול על להיות במסגרת צבאית !!
אני לא יודעת מהי האמת בסיפור !!
אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא שירת במוסד והיה ראש המוסד !! וכל מי שרוצה להתקבל למוסד חייב לשרת בצבא !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 01:59 לינק ישיר 

שרית יש לך שתי טעויות חמורות בהבנת המציאות 
1. פרי היה ראש השב"כ לא ראש המוסד 2. איו קשר בין שרות בצה"ל לעבודה בזרועות הבטחון . 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 02:55 לינק ישיר 

פייביש כתב:
שרית יש לך שתי טעויות חמורות בהבנת המציאות 
1. פרי היה ראש השב"כ לא ראש המוסד 2. איו קשר בין שרות בצה"ל לעבודה בזרועות הבטחון . 

רציתי לתקן ההודעה ממוסד לשבכ אבל זמן העריכה עבר.
אפשר להיות בשבכ  בלי לשרת בצהל ??
אני נכנסתי לאתר של השכב ובכל המשרות שמוצעות 
דורשים שירות צבאי מלא.כדרישת סף !!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 03:10 לינק ישיר 

זאת אכן דרישת סף אבל יש לה חריגים ואני יודע בגלל חרדים שלא שרתו בצבא ומשרתים שם . כך לפחות הם מספרים בנייעס . 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 03:32 לינק ישיר 
חחחחח

שרית560 כתבה:

!!
בדרך כלל הנערים הללו מתנדבים לשרות צבאי !!
בציבור החילוני נער שלא מתגיס לצבא שם על מצחו אות קין !!ולכן כל נער חילוני יעשה הכול על להיות במסגרת צבאית !!

תגידי מה לקחת??? איפה את חיה,???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2018 03:55 לינק ישיר 

פייביש כתב:

זאת אכן דרישת סף אבל יש לה חריגים ואני יודע בגלל חרדים שלא שרתו בצבא ומשרתים שם . כך לפחות הם מספרים בנייעס . 

אני הייתי לוקחת את סיפורי הנייעס בערבון מוגבל!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > יו"ר הועדה לשוויון בנטל - מעולם לא שירת בצה"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.