בית פורומים בחדרי חרדים

waze לתועלת הציבור או בשירות המשטרה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/3/2018 00:12 לינק ישיר 

לאחרונה אני נתקל שוב ושוב במקרים בהם תוכנת הניווט ווייז מפנה למסלולים ולדרכים שאינם בהכרח המומלצים והקצרים בזמן הנתון.
נראה כאילו הם עובדים בשירות המשטרה שנותנת להם הוראות איך להפנות את הנוסעים לפי רצונה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 00:19 לינק ישיר 

זה דבר ישן
וזה אכן קורה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 01:41 לינק ישיר 

לדעתי יותר בכיוון המסחרי, להעביר אותנו קרוב למוקדי המפרסמים אצלם.
השערה בלבד, ללא בדיקה מדעית..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 08:59 לינק ישיר 

לדעתי הם משתמשים במשתמשים כעכברי מעבדה ושולחים אותם למסלולים חדשים כדי לבדוק מה תהיה התוצאה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 09:21 לינק ישיר 

קראתי מחקר על נוסע בחו"ל שעשה השואה בין וויז וגוגל מאפס, וגוגל ניצח בגדול, גם בדיוק, גם בהערכת זמן ליעד וכו'

אני לא יודע אם בארץ זה גם ככה, מה שבטוח רוב האנשים שאני מכיר משתמשים רק בוויז, ואולי כדאי לעשות צוויטש לגוגל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 09:53 לינק ישיר 

.

כתוצאה ממקרה שקרה לי בשימוש בווייז בחו"ל, הם בוודאות מכניסים שיקולים מסחריים. חיפשתי תחנת דלק בלילה, שלחו אותי מרחק של יותר מחצי שעה נסיעה, כאשר על ידי היתה תחנה פתוחה - שלא שילמה עבור פירסום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 10:30 לינק ישיר 

לפעמים זה בגלל ההגדרות.  פעם מישהו רצה לנסוע מירושלים לתל אבי הוהילו אותו דרך רמלה ויהוד. בסוף התברר שהוא הגדיר ללא דרכים ראשיות. לכן הוא קיבל מסלולים עוקפים לאיילון.  
והוא מראה את כל תחנות הדלק גם לפי הגדרות מסוימות. למשל אין לעשות פרסה באמצע נתיב או רברס. לכן ל0עמים תחנות קרובות לא מקבלים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 20:05 לינק ישיר 

בנשק כתב:

לאחרונה אני נתקל שוב ושוב במקרים בהם תוכנת הניווט ווייז מפנה למסלולים ולדרכים שאינם בהכרח המומלצים והקצרים בזמן הנתון.
נראה כאילו הם עובדים בשירות המשטרה שנותנת להם הוראות איך להפנות את הנוסעים לפי רצונה.

נסעתי בנסיעה שהברירת מחדל היה כביש 6 למרות שהדרך ללא כביש 6 קצרה יותר

יש תביעה יצוגיית על הנושא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 20:29 לינק ישיר 

בהגדרות ניתן לבחור עם/בלי כבישי אגרה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2018 23:12 לינק ישיר 

theonlyone כתב:
קראתי מחקר על נוסע בחו"ל שעשה השואה בין וויז וגוגל מאפס, וגוגל ניצח בגדול, גם בדיוק, גם בהערכת זמן ליעד וכו'

אני לא יודע אם בארץ זה גם ככה, מה שבטוח רוב האנשים שאני מכיר משתמשים רק בוויז, ואולי כדאי לעשות צוויטש לגוגל

נשלח מהאנדרואיד שלי

אמנם איני משתמש קבוע בווייז (איני בעליו של סמארטפון), אך הייתה לי תקופה של כמה חודשים שנסעתי עם ווייז ברכב. גם אני שמתי לב לבעיה שהעלה פותח האשכול, ופעמים רבות כשהכרתי את הדרך התעלמתי מהווייז ואפילו קיצרתי את הדרך. היום גם פעמים שהוא האריך את הדרך בכבישים צדדיים לחינם.

גם אני נתקלתי במחקר לעיל, וניסיתי את גוגל maps (לא פעמים רבות) במקביל לווייז. הוא אכן מדייק יותר בהערכת הזמן ולעיתים מציע מסלולים אחרים וקצרים יותר, אך לרוב זה דומה לווייז.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2018 00:11 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:

בהגדרות ניתן לבחור עם/בלי כבישי אגרה

נשלח מהאנדרואיד שלי

כנראה לא קראת מה שכתבתי

אין לי בעיה עם כבישי אגרה רק אם זה מקצר את הדרך
במקרה שלי הוא שלח אותי לדרך ארוכה יותר דרך כביש אגרה כאשר ישנם כבישים קצרים יותר

נשמע כאילו הם מקבלים תשלום מכביש שש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2018 09:21 לינק ישיר 

גם בדקתי מספר פעמים הוא תמיד מפנה לכביש 6 אא"כ זה מאריך בהרבה פקק גדול וכד' 
גם כשהוא מראה דרך קצרה יותר בכמה דקות מכביש 6, כשאתה נוסע אתה מגלה שדווקה בכביש הרגיל יצא לך קצר יותר אבל לך תוכיח... תמיד כדאי לבדוק מסלולים אחרים שלא בכביש אגרה אם זה כמה דקות סבירות גבוהה שזה הפוך, ותגיעו כמה דקות מהר יותר מהכביש הרגיל...

תוקן על ידי ילד_עמוק ב- 14/03/2018 09:21:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2018 10:20 לינק ישיר 

תמיד שאני נוסע עם וייז אני בודק את כל המסלולים

היה לי כמה פעמים שהבדיקה העלתה שהדרך קצרה בדקות ספורות אבל הבדל של כ 10 ק"מ

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2018 17:19 לינק ישיר 

משגיחשליטא כתב:

theonlyone כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

אמנם איני משתמש קבוע בווייז (איני בעליו של סמארטפון), אך הייתה לי תקופה של כמה חודשים שנסעתי עם ווייז ברכב. גם אני שמתי לב לבעיה שהעלה פותח האשכול, ופעמים רבות כשהכרתי את הדרך התעלמתי מהווייז ואפילו קיצרתי את הדרך. היום גם פעמים שהוא האריך את הדרך בכבישים צדדיים לחינם.

גם אני נתקלתי במחקר לעיל, וניסיתי את גוגל maps (לא פעמים רבות) במקביל לווייז. הוא אכן מדייק יותר בהערכת הזמן ולעיתים מציע מסלולים אחרים וקצרים יותר, אך לרוב זה דומה לווייז.

גוגל קנתה את וויז...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2018 17:37 לינק ישיר 

ניוטרל כתב:
משגיחשליטא כתב:

theonlyone כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

גוגל קנתה את וויז...

נשלח מהאנדרואיד שלי

ידוע. ועדיין משום מה יש הבדלים בניווט בין שתיהן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2018 10:37 לינק ישיר 

ווייז וגוגל מפס הן אפליקציות חברתיות שנסמכות על מידע מהמשתמשים ולכן ככל שישנם יותר משתמשים הן נהיות מדויקות יותר.
בארה"ב, למשל, יותר נפוץ השימוש בגוגל, לכן הוא יהיה טוב יותר מווייז.

כשמישהו אומר שווייז שלח אותו מדרך ארוכה יותר (מוצא-יעד), על מה מסתמכת הטענה והאם יתכן שהחישוב נעשה לפי מה שהיה ידוע ברגע תכנון המסלול?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > waze לתועלת הציבור או בשירות המשטרה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר