בית פורומים בחדרי חרדים

הכשרת תנור לפסח

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/3/2018 08:05 לינק ישיר 
הכשרת תנור לפסח

מנקים ומשפשפים את התנור של כל השנה. לא נשאר פירור של חמץ. מחממים את התנור לחום המקסימלי במשך שעה.
האם מותר לכתחילה להשתמש בתנור בפסח או יש מקום להחמיר ? (תבניות חדשות או חד פעמי)

(לא מדובר בתנור עם תהליך שמנקה את עצמו)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 09:26 לינק ישיר 

הלכתי מותר

פסח זה חג של החמרות, תחליט אתה עם אתה רוצה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 09:39 לינק ישיר 

בדיוק אתמול שאלתי הרב דינר מדברי שיר על תנור שעושה ניקוי עצמי ושורף הכל ב350 מעלות והוא אמר שהפוסקים בארץ ישראל לא מתירים, אני יודע שגם הרב שמואל אליהו אמר שמעי לקחו לא להשתמש בתנור כזו מכל השנה לפסח

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 11:14 לינק ישיר 

מלכתדיגער כתב:
פסח זה חג של החמרות, 

אצלי פסח זה חג של הלכות שבורא עולם דורש שנקיים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 11:35 לינק ישיר 

רiנן כתב:

מלכתדיגער כתב:
פסח זה חג של החמרות, 

ביטלו את זה מזמן... ;)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 12:03 לינק ישיר 

רiנן כתב:
פסח זה חג של החמרות, 

אם אתה הולך לפי ההלכה נטו, וזה בסדר גמור 
אין שום בעיה להשתמש 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 14:26 לינק ישיר 

תנור צריך בהרבה מקרים ליבון חמור. ואת זה אין לך בחום של תנור רגיל.
לגבי תנור פירוליטי (ניקוי עצמי) רבים באמת מתירים ומחשיבים זאת כליבון

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 14:30 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:

תנור צריך בהרבה מקרים ליבון חמור. ואת זה אין לך בחום של תנור רגיל.
לגבי תנור פירוליטי (ניקוי עצמי) רבים באמת מתירים ומחשיבים זאת כליבון

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא מדבר על תבניות חדשות.
התנור עצמו לא נוגע באוכל, למה שיצטרך ליבון חמור?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 16:29 לינק ישיר 

בתנור הבליעה והפליטה הם מהזיעה. מספיק ליבון קל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 16:47 לינק ישיר 

זו ההדרכה שהגרח"פ שיינברג זצ"ל היה מוסר כל שנה לנשות שכונת מטרסדורף בעניין התנור:

תנור אפיה:

אם מעוניינים להשתמש בתנור:

(א) רחצי אותו מכל פרורי חמץ הראויים לאכילה, במטלית ספוגה בחומר ניקוי חריף. אם את חושבת שנשארו חתיכות או פרורי חמץ שאי אפשר להגיע אליהם, נקי את התנור עם מנקה תנורים כלשהו (כגון, סנו תנורים, או תכשיר דומה). אחרי הניקיון במנקה תנורים, אז אין צורך לעוד ניקיון בתנור. (ראי הערות כלליות ג). אח"כ חממי את פנים התנור ע"י הדלקתו בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית למשך כשעה. [בתנורי אפיה חשמליים צריך לברר אם הטמפרטורה הגבוהה ביותר היא באפיה או בגריל]. אם יש יחידה נשלפת שאפשר להשתמש בה, עדיף. ואז אין צורך לחמם את פנים התנור, די בניקיון בתנור כדלעיל. כשיש חלון זכוכית בדלת התנור, רצוי לכסות כל חלק הפנימי בנייר אלומיניום אחר ההכשרה (ה).

(ב) אל תשתמשי ברשתות של חמץ בפסח. במידה וזה הכרחי, ניתן להכשירם באותו תהליך כמו הכשרת התנור עצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 17:54 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:

הוא מדבר על תבניות חדשות.
התנור עצמו לא נוגע באוכל

אכן תבניות חדשות או חד פעמיות. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 21:33 לינק ישיר 

סקופער כתב:

זו ההדרכה שהגרח"פ שיינברג זצ"ל היה מוסר כל שנה לנשות שכונת מטרסדורף בעניין התנור:

תנור אפיה:

(א) רחצי אותו מכל פרורי חמץ הראויים לאכילה, במטלית ספוגה בחומר ניקוי חריף. אם את חושבת שנשארו חתיכות או פרורי חמץ שאי אפשר להגיע אליהם, נקי את התנור עם מנקה תנורים כלשהו (כגון, סנו תנורים, או תכשיר דומה). אחרי הניקיון במנקה תנורים, אז אין צורך לעוד ניקיון בתנור. (ראי הערות כלליות ג). אח"כ חממי את פנים התנור ע"י הדלקתו בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית למשך כשעה. [בתנורי אפיה חשמליים צריך לברר אם הטמפרטורה הגבוהה ביותר היא באפיה או בגריל]. אם יש יחידה נשלפת שאפשר להשתמש בה, עדיף. ואז אין צורך לחמם את פנים התנור, די בניקיון בתנור כדלעיל. כשיש חלון זכוכית בדלת התנור, רצוי לכסות כל חלק הפנימי בנייר אלומיניום אחר ההכשרה (ה).

(ב) אל תשתמשי ברשתות של חמץ בפסח. במידה וזה הכרחי, ניתן להכשירם באותו תהליך כמו הכשרת התנור עצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2018 21:43 לינק ישיר 

סקופער כתב:

תנור אפיה:

לגבי חלון הזכוכית מצוי מאוד בימינו שגם בפנים התנור יש כיסוי זכוכית לנורה של התנור וגם אותו ראוי לפי אותו עיקרון לכסות.
הורי קנו בזמנו תנור פירוליטי בחנות דתית שהמליצו להם לקנות מראש זכוכית פנימית נוספת כדי להחליף בפסח, ואחר כמה שנים קלטו שיש זכוכית נוספת בתוך התנור וחיפשו אצל היבואן עד שמצאו חלק כזה להשתמש בו בפסח.
אגב לספרדים כל הנושא הזה של זכוכית יותר פשוט.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2018 09:41 לינק ישיר 

אפשר להכשיר לפסח ע"י אי שימוש בתנור  24 שעות , ואז ניקוי בחומר חריף ,חימום התנור לחום מקסימלי למשך שעה-שעתיים (קש נשרף בו)
ובימי הפסח להשתמש בתבניות(ורשתות) שונות משל כל השנה (חדשות)

-יש מקום להחמיר ,במידה ואפשר להשתמש בתנור אחר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2018 10:00 לינק ישיר 
רiנן

בקיצר כתב:

-יש מקום להחמיר ,במידה ואפשר להשתמש בתנור אחר

למה ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2018 12:58 לינק ישיר 

שאלתי פעם רב ואמר שפירוליטי יש שמקילים ויש רב מסוים שאוסר כי הדלתות זכוכית לא מספיק החום הזה להכשירן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הכשרת תנור לפסח
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.