בית פורומים בחדרי חרדים

ישראל כהן מחלל את השם ועל הדרך מדבר שטויות! לתפארת האתרים החרדיים.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/4/2018 17:24 לינק ישיר 
ישראל כהן מחלל את השם ועל הדרך מדבר שטויות! לתפארת האתרים החרדיים.

1/

בולד: ישראל כהן

אנחנו החרדים לא נעמוד בצפירה - וזו זכותנו

"אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות ולא מתאבלים ביום הזיכרון. אנחנו מאמינים שהשמירה על תורה ומצוות היא ששומרת על עם ישראל. אל תכפו עלינו לעמוד בדקת דומייה"

ישראל כהן | mako | פורסם 13:17 09.04.18 

152

בעוד כמה ימים נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. שבוע אחר כך – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. בימים האלה יישמעו צפירות בכל ישראל, וכולכם תעמדו לזכר הקורבנות.

אנחנו החרדים – לפחות חלק מאתנו – לא נעמוד. ואתם יודעים מה? זאת זכותנו.

קודם כל, החרדים הם לא חלק מהאידיאולוגיה הציונית. אנחנו לא חוגגים את העצמאות של מדינת ישראל ביום העצמאות, ולא מתאבלים על החיילים שנפלו למענה ביום הזיכרון. אנחנו מאמינים שהשמירה על תורה ומצוות היא ששומרת על עם ישראל. הסיפור החרדי הוא לא הסיפור הציוני, ולכן אין מה לשמוח – ואין מה להתאבל.

כתבות נוספות

תיעוד: נהג שלף M16 על מפגינים

רץ ברשתאני רק בת 30 ומרוויחה ביום מה שרובכם מרוויחים בשבוע!(לימודים)

Recommended by

דבר שני: בשבילנו, העמידה בצפירה היא הליכה בהלכות הגויים. לא כך צריך לזכור על פי התורה. יש לעם ישראל מסורת משלו, בת אלפי שנים, לזכור ולהנציח את הנספים.

זה שאנחנו לא עומדים בצפירה לא אומר שאנחנו מזלזלים בקדושת ימי הזיכרון. מילא להגיד את זה על יום הזיכרון לחללי צה"ל – כאילו שאין חרדים רבים שנפגעו או איבדו את יקיריהם במלחמות ישראל ובפיגועי טרור.

אבל להגיד שהחרדים מזלזלים ביום השואה? הרי כמעט לכל אחד מאתנו יש סבים, סבתות ובני משפחה שנרצחו במחנות ההשמדה. אז מה, אנחנו רוצים לפגוע בזכרם? להיפך – אנחנו מבקשים לתת להם את הכבוד הראוי ביותר. ואצלנו עושים את זה בלימוד משניות, באמירת פרקי תהילים, בנתינת צדקה. לא בעמידה בדקת דומייה.

ישראל היא חברה רב-תרבותית שצריכה לכבד מגזרים שונים ועמדות שונות. הגיע הזמן לכבד גם את הדרך החרדית. מותר לנו לזכור בדרך שלנו. אנחנו לא כופים עליכם להגיד משניות – אל תכפו עלינו לעמוד בצפירה

1 תגובות ב-1 דיונים

1אני חרדית וכן אעמוד בצפירה!!* עדי 09/04/18 | 14:21

אידיוט חילול ה זה גם מהתורה.... או שזה לא נוגע לגביך

הגב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 17:36 לינק ישיר 

הפעם הוא צודק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 17:40 לינק ישיר 

אתה מוזמן לפנות למאקו, הם ישמחו לשים עוד תמונה של חרדי מטומטם שחושב שהוא חכם!
אתה גם לא מתאבל על חייל שנהרג בשביל לשמור על יהודים, נכון?? זה מאוד מסביר את שנאת האחים שיש בתוך המחנות שלנו! אני, דרכי וכולם אפסים!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 17:51 לינק ישיר 

לא חושב שיש פה חילול השם...
בסה"כ הוא מביא בצורה קצת נחרצת
את עמדת היהדות החרדית ביחס לצפירה

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי קלמנוביץ ב- 09/04/2018 18:00:40

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 17:57 לינק ישיר 

בס"ד

BOLD = נועז או אמיץ או מובהק. וזה ממש לא המקרה כאן.

אלא התרגומים הבאים. חצוף , עז נפש!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 18:19 לינק ישיר 

נושא העמידה בצפירות מתחלק לשלשה תקופות

1. התקופה הקנאית בה כולם צפצפו והלכו בקנאות דווקא בצפירה משום ובחוקותיהם לא תלכו" ומשום צו ההתבדלות
2. תקופת ההתיפייפות, בה כל שפנפן מצוי מוצא עוד דרך למצוא חן ולומר לחילונים בהרכנת ראש חנפנית "גם אני עומד בצפירה שלכם"
3. תקופת ההתפכחות בראשיתה אנחנו עומדים, נמאס להתייפייף, כל אחד יעשה מה שבא לו ומתי שבא לו, חילונים קונים בשבת, חרדים קונים ביום עצמאות להבדיל כמובן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 18:33 לינק ישיר 

אין שכל אין דאגות.
גם אם הוא צודק, סייג לחכמה שתיקה, סייג לטפשות ...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 20:30 לינק ישיר 

גם כשהוא מתראיין ברדיו ללא הפסקה.הוא מדברר אותנו מחריד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 20:53 לינק ישיר 

בין "להסביר" למה לא עומדים בצפירה ולהשוות את זה למושגים אחרים וכדומה, ובין לומר משפט כמו "אנחנו לא אבלים ביום הזכרון", יש הבדל תהומי כמו בין חכם לאידיוט גמור..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 22:22 לינק ישיר 

חה!
הכתב הזה ואתרו מחללים את השם ומדברים שטויות על בסיס שעתי, וכשפעם בשנה התפלק להם משהו רציני יותר - אתה זועק "חילול השם"...
ממש זבל פרדותיו ולא כספו וזהבו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 22:41 לינק ישיר 

נער_החידות כתב:

אתה מוזמן לפנות למאקו, הם ישמחו לשים עוד תמונה של חרדי מטומטם שחושב שהוא חכם!
אתה גם לא מתאבל על חייל שנהרג בשביל לשמור על יהודים, נכון?? זה מאוד מסביר את שנאת האחים שיש בתוך המחנות שלנו! אני, דרכי וכולם אפסים!

המשפט ההזוי ומטופש שהוא לא מתאבל על החיילים שנהרגו על קידוש השם שהרב שלמה זלמן אוירבך זצל אמר
שהם קדושים ואין צורך לנסוע לקברי צדיקים ואפשר להתפלל על קברם !!
המשפט הזה מוציא את כל החברה החרדית בצורה גרועה מאוד !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/4/2018 23:33 לינק ישיר 

לא מצליח להבין אותו.
קיבלת במה להסבר עמדת הציבור החרדי?! שאפו!
נצל זאת להסבר בנועם על כמה הציבור החרדי כואב על כל נפש יהודי שנאבדה ובפרט על חיילי צה"ל, אך לא כולם רואים בדרך הזו של דקת הדומיה את הזיכרון אלא בדרכים קצת יותר עמוקות וכו' וכו'. ועם כל זאת רובם משתדלים לכבד גם את התנהגות שאר יושבי הארץ אך אלה שלא חשוב לדעת שזה לא בא מזלזול חלילה וכו וכו.
אבל לומר משפט כמו 'הציבור החרדי לא מתאבל על חיילי צה"ל' ???
הכל בסדר איתך ישראל?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2018 23:18 לינק ישיר 

הציבור החרדי חטף שני פיגועי רשת ביממה האחרונה:
הראשון היה הסרטון של העיתונאי ישראל כהן במאקו, בו ביקש להסביר מדוע החרדים אינם מציינים את יום הזיכרון ("אין על מה להתאבל") ויום העצמאות ("אין על מה לשמוח"). השני של דנה ורון ב'רשת' בו הסבירה מדוע החרדים לא מתגייסים ("תארו לכם שהיו דורשים מכם להתגייס לצבא חרדי?")

התגובות ברשת - בעיקר לסרטון הראשון - היו חריפות באופן יוצא דופן. גם בסטנדרטים של טוקבקטים ישראליים, כהן ספג נאצות יותר מהמן הרשע. הנזק התדמיתי היה כה גדול עד שהרבה חרדים מודרנים נזעקו, הם הרגישו שמאמץ של שנים שהם משקיעים ביצירת נורמליזציה יורד לטמיון.

לי זה הזכיר את התקופה שבה הלכתי ללמוד בישיבת 'קול תורה'. זה היה מזמן, כמה חודשים לפני הגיוס לצבא, כשרציתי ללמוד גמרא בעיון מהמקצוענים.

החברה שם עמדו בתור כדי ללמוד איתי בחברותא. בכל זאת, לא כל יום מגיע בחור עם טי שירט, ציצית תכלת וסנדלי שורש לישיבה הליטאית האסקלוסיבית. פגשתי שם מקצועני גמרא שומטי לסת, חברה צעירים שמסוגלים לשרוק בארוחת הצהרים חבור'ה עם 35 מהלכים ולהשאיר אבק לגארי קספרוב.

אלא שיותר ממה שעניין אותם ללמוד איתי תורה היה חשוב להם לשכנע אותי באמיתות 'ההשקפה הנכונה'. מטבע הדברים הם שמו אותי בכיס הקטן בלמדנות בריסקאית, אבל בהיסטוריה, מחשבת ישראל, פילוסופיה כללית ויהודית לא היו להם כלים. די מהר שמתי לב שלכל הויכוחים יש פורמט קבוע. אני מעמת את בן שיחי עם מקור או תפיסה מסויימת, והוא אומר לי - אם זה נכון, איך הרב שך לא חשב על זה? יש לך שכל יותר מלרב שך?

בשלב מסויים הבנתי שהויכוחים עקרים, כי החברה החמודים הללו חיים עולם עשיר מאד, אבל כזה המתנהל במשק אוטרקי. הם צופים בטלויזיה במעגל סגור. חיים את מה שוינגנשטיין כינה 'משחק השפה' - כלומר טקסט שהמובנות שלו נמצאת רק בתוך עצמו, בתוך המשחקים שהוא יוצר בין מרכיבי היסוד שלו. ללמדנות הבריסקאית אין כמעט משמעות מחוץ לעצמה, אפילו לא הלכתית. השיח שנוצר שם לא יכול ולא רוצה לתווך את עצמו החוצה, כי אין לו משמעות בחוץ. כיוון שכך מטרת העל של השיטה היא בידול והסתגרות, היא חייבת להישאר אטומה כי אין לה קיום מחוץ למעבדה. אור השמש עלול לשרוף את הכל

אבל, וזה אבל גדול, היו שם חיים מלאים בווליום גבוה. יש לוגיקה פנימית למערכת החרדית: היא תובענית אך נותנת לא מעט דיווידנדים לאלו שחיים בתוכה בהשלמה. ראשי הישיבות הצליחו לייצר שיטת לימוד המבטיחה למצטיינים עולם של ריגושים אינטלקטואלים באוקטן גבוה, יחד עם תחושת שליחות הירואית ועל-היסטורית. לכן אני אישית מאמין להם, אני יודע שכל מה שהם אומרים נאמר מתוך כנות ושכנוע פנימי מוחלט.

הבעיה היא ה'שכל של תורה' שבשמו הם מדברים נתפס כסינית עבור כל מי שלא גדל בתוך הקהילה. כשישראל כהן מנסה להסביר את עצמו בשפה מובנת, אין לו אפשרות לא לצאת נלעג או להרים להנחתה. מלך זילברשלג עובר מסך כי הוא מתווך את הפיקנטריה, עוסק בסוציולוגיה ובפולקלור ולא באידיאולוגיה. את האידיאולוגיה עצמה אי אפשר לתווך.

זו הסיבה שכל נסיון 'הסברה' חרדי נועד מראש לכשלון, הוא מעולם לא ניסה בכלל לבנות מענה רציני לשאלות ולאתגרים של העולם שבחוץ אלא רק לבצר את ה'פנים' באמצעות "קונטרול-איי-דיליט" ענק על כל מה שלא קיים בדרשות של המשגיח. ה'השקפה' רחוקה מאד מהתיאולוגיות הקיימות במרחב הציוני-דתי, המבוססות כולן על אינטרקציה בין הפנים לחוץ. בגירסת הרב קוק זהו איחוד הנגלה והנסתר, הקודש והחול, הרוח והחומר, ההלכה והאגדה וכמובן הממלכתיות המתבטאת בסולידריות העמוקה עם 'עם ישראל'. אצל הרב סולבייצ'יק אלו ניסוחים שונים ל'תורה עם דרך ארץ', אבל העיקרון דומה.

כל זה מביא אותנו אל החרדים החדשים. האתגר העומד בפניהם עצום, כי הם סוללים דרך חדשה של השתלבות מעשית בישראליות תוך שמירה על המבנה של ספינת האם. אירועים כאלו ממחישים שמאד מורכב לעשות את זה מבלי לגעת ב'השקפה', מבלי לפתוח את יסודות השיטה. כשאתה יוצא מהקונכיה אתה צריך לתקשר. תקשורת דורשת שפה משותפת, כזו שמניחה הדדיות, משוואות משותפות ומכירה בנורמות חיים מקובלות.

זו המשימה ההיסטורית שלהם: לבנות שפה חרדית חדשה, כזו שאף אחד מהגדולים לא ייצור עבורם.

יהודה יפרח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/4/2018 02:34 לינק ישיר 

הכל טוב ויפה עד המשפט המזעזע שאמר על דעת עצמו, שלא מתאבלים על חייל צהל שנהרג,
וכי יש יהודי עלי האדמות שלא צורח מקירות ליבו בעת שנהרג רח"ל חייל יהודי??

עיתונאי מכובד ככל שיהיה, לא קיבל סמכות לייצג ציבור שלא מינה אותו, מקסימום יכול לדבר בשם עצמו בפרט כנפגע פעולות איבה,
כמו אותו נער שוליים שהתגייס היום ונהפך במהרה לחרדי מחמד, וכי אותו נער שעזב את ספסל הלימודים ומתרועע את נערות ראוי להיקרא חרדי?? אוי לה לאותה בושה וכלימה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/4/2018 02:36 לינק ישיר 

הוא דווקא מדבר טוב, רק לא יודע להתבטא את עצמו טוב. וחבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/4/2018 08:19 לינק ישיר 

עיתונאי זה מקצוע שצריך לדבר \ לכתוב בכל מחיר (זו הפרנסה) והתוצאה לא אחת אומללה,
וזה גם דרך אגב אחת מצרות הדור שהרשתות ה"חברתיות" הפכו כל צוציק לעיתונאי,
והתוצאה שהרבה נפגעים ומידע מסווג נחשף ועוד ועוד חוליים אפילו עד כדי התאבדויות ופגיעה בבטחון המדינה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ישראל כהן מחלל את השם ועל הדרך מדבר שטויות! לתפארת האתרים החרדיים.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.