בית פורומים בחדרי חרדים

מה חמור כל כך בנשק כימי?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/4/2018 00:53 לינק ישיר 
מה חמור כל כך בנשק כימי?

זה הורג אנשים? גם נשק "קונבנציונלי" הורג אנשים.

זה אכזרי? באמת? אתם בטוחים שזה יותר יסורים להיחנק מאשר להישרף/להתפרק לחתיכות/לדמם למוות?

מישהו יכול להסביר לי?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 00:58 לינק ישיר 

מנשק קונבנציונלי אתה יכול לברוח עם ילדיך למקלט או מקום אחר מוגן. מנשק כימי אין סיכוי להינצל גם מתחת לאדמה.
מעבר לזה, ברור שהעולם צבוע. מאות אלפי איש נשחטו ולאף אחד לא הזיז והנה מ150 הרוגים מנשק לא ברור וכולם קופצים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 01:06 לינק ישיר 

יש הסכם בינלאומי שלא להשתמש בזה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 01:18 לינק ישיר 

את ההסכם הוא זה שהופך את זה לפשע?
זאת אותה צביעות של אלה הרוכשים תכשיר נגד כינים שעליו כתוב 'לא נוסה על בעלי חיים' עם סמל הארנב המפורסם. אתה הולך להרוג כינים, זה לגיטימי. אבל את התכשיר לא ניסית על כינים בעת שהיה על ראשו של פיל או של ארנב, חלילה...
למעשה, בכל נשק אחר אתה מכוון אותו נגד מישהו, אז לפחות מצפונית אתה חש שאתה פגעת בזולת, גם אם יש לכך הצדקה בשל מלחמה וכו' - אבל זה מרתיע.
אבל בנשק אב"כ, אתה בכלל לא חש שבאמת עשית משהו, פשוט פתחת את הפקק של המיכל, והקרבנות מתו מעצמם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 02:21 לינק ישיר 

הסיפור הוא, נשק שנועד להשמדה המונית.
זה לא דווקא גז, זה לא דווקא גרעיני, כל נשק שנועד להרוג המונים ברגע אחד נפסל בהסכם בינלאומי.

נכון שלהרוג בכלל זה לא בסדר, אבל השמדה המונית חוצה גם את הקו האדום הקרימינלי של טראמפ ויתר מנהיגי העולם החופשי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 07:15 לינק ישיר 

איש חשוב -

אני לא מבין, השאלה לא אמורה להיות "כמה אנשים מתו" השאלה אמורה להיות "האם זה מוצדק", לא כך?

האם בעלות הברית מתחרטות על כך שהן הרגו מיליוני גרמנים ובעלי בריתם במלחמת העולם השניה? לא!

למה? כי הם ראו זאת כמוצדק.

אז מה זה משנה אם עושים את זה עם נשק כימי, או ביולוגי, או קונבנציונלי?

דווקא בגרעיני אני מבין את הבעיה, כי זה עושה נזק לכל העולם, מי שקצת חקר יודע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 08:49 לינק ישיר 

כמי שאני רואה את זה אתה צודק ורצח הוא רצח

אבל כאשר מישהו משתמש בנשק כימי או ביולגי זה הצהרה אני הורג אזרחים חפים מפשע כי אין לו שום יכולת לקבוע במי זה יפגע ובמי לא זה פוגע בכל מי שנמצא בטווח הפצצה
ונשק גרעיני זה בכלל הריגה המונית וגם נזקים לפחות לשאר המדינות בסביבה אם לא לכל הכדור

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 09:01 לינק ישיר 

נשק אב"כ הוא נשק שבהגדרה אי אפשר לתחום את תוצאותיו למיקום מסויים ולמנוע פגיעה בחפים מפשע.
לפצצה יש רדיוס הרס ידוע, שמעבר לו לא קורה מאומה. אם כל הנמצאים ברדיוס ההרס של הפצצה הם לוחמי אוייב - יש לשימוש בה הצדקה צבאית.
נשק כימי, או ביולוגי, מתפשט הלאה ורחוק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 10:05 לינק ישיר 

לא בהכרח שאין נשק קונוונציונלי נורא באותה מידה אבל יש הסכמה בינלאומית לא להשתמש בזה, ברור שברגע שיפרץ הסכר יצטרפו משתמשים נוספים ויהיו יותר הרוגים.
שימוש בנשק כימי בסביבה בה יש אזרחים הוא בהכרח מכוון להרג כללי ללא כל הבחנה.
נשק כימי הוא זול ו"יעיל" יחסית ואם יותר להשתמש בו יעלה את מספר הקורבנות משמעותית.
אגב, מוות מנשק כימי בדרך כלל הוא נורא, מתמשך ומלווה ביסורים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 13:05 לינק ישיר 

ברוקלינאי כתב:
מה חמור כל כך בנשק כימי?

זה הורג אנשים? גם נשק "קונבנציונלי" הורג אנשים.

זה אכזרי? באמת? אתם בטוחים שזה יותר יסורים להיחנק מאשר להישרף/להתפרק לחתיכות/לדמם למוות?

מישהו יכול להסביר לי?

זה כמו מה שאתה מרגישש כשנדקר יהודי ע"י מחבל ערבי, לעומת הזעזוע שאתה חש כשמחבל מתאבד באוטובוס הורג עשרות יהודים ופוצע עוד עשרות רבות.
זה ההבדל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 14:07 לינק ישיר 

אם נחזור למלחמת העולם השניה -

אמנם אכן, בעלות הברית התחבטו מאוד בטרם החליטו להפציץ את ערי גרמניה על אוכלוסייתם האזרחית.

אך בסופו של דבר - כנראה כשהבינו שרק זה יעצור את המלחמה - הם עשו זאת! הם הפציצו נשים וילדים במודע!

וכמובן כמובן - פצצות האטום - על הירושימה ונגאסקי ביפן! אלה לא היו "מחנות צבאיים", אלה היו ערים מיושבות!

למה להם היה מותר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 14:33 לינק ישיר 

מה חמור בגז כלור תוצרת גרמניה!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/4/2018 16:16 לינק ישיר 

ויקיפדיה:

כלי נשק אלה נקראים לעיתים בעברית אב"כ, ראשי-תיבות של אטומי, ביולוגי, כימי.

בגלל הסכנה הגדולה שבשימוש בנשק זה, בעיקר לאוכלוסייה אזרחית שאינה מעורבת בלחימה, הוקמו מנגנונים בינלאומיים לפיקוח על הפצת נשק מסוג זה ולמניעת הפצתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/4/2018 11:30 לינק ישיר 

איש חשוב -

אתה לא עונה לי.

למה בהירושימה היה מותר להשתמש בנשק להשמדה המונית - ולהרוג במכוון למעלה מ-100,000 אזרחים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/4/2018 12:09 לינק ישיר 

ברוקלינאי כתב:

איש חשוב -

אתה לא עונה לי.

למה בהירושימה היה מותר להשתמש בנשק להשמדה המונית - ולהרוג במכוון למעלה מ-100,000 אזרחים?

זאת היתה הפעם הראשונה והאחרונה בה נעשה שימוש בנשק מסוג זה ואחרי שהבינו בעולם מה זה עושה לא נעשה בו יותר שימוש גם לא במלחמות עקובות מדם של האמריקאים בקומונסטים בקוראיה לואוס וויאטנם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2018 12:11 לינק ישיר 

אל_קפונה כתב:
ברוקלינאי כתב:

איש חשוב -

אתה לא עונה לי.

זאת היתה הפעם הראשונה והאחרונה בה נעשה שימוש בנשק מסוג זה ואחרי שהבינו בעולם מה זה עושה לא נעשה בו יותר שימוש גם לא במלחמות עקובות מדם של האמריקאים בקומונסטים בקוראיה לואוס וויאטנם

נשלח מהאנדרואיד שלי

קודם כל - הרי זה ברור לך - שהם ידעו היטב כבר לפני כן שהם הולכים להרוג המוני אזרחים.
היה את הניסוי החי בפצצה בלוס אלאמוס, והם ידעו היטב את עוצמתה.

בכל אופן -

יש למישהו ספק - שכל אחת מהמדינות המחזיקה בנשק גרעיני - תשתמש בו אם תחוש באיום קיומי?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה חמור כל כך בנשק כימי?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.