בית פורומים בחדרי חרדים

דחוף פיתרון לבת. בת 11 שלא יודעת לקרוא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/7/2018 17:06 לינק ישיר 
דחוף פיתרון לבת. בת 11 שלא יודעת לקרוא

מי יכול לעזור בעניין הבת כבר לא הולכת לבית ספר כבר כמה שבועות בגלל שצוחקים עליה ומעליבים אותה בכיתה מי יודע מה אפשר לעשות

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ירמינקע ב- 08/07/2018 17:06:48

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 17:21 לינק ישיר 

האם היא עברה איבחון למה אינה יודעת לקרוא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 17:44 לינק ישיר 

האבחון מלמד קריאה ? 
אמנם הסיפור נשמע מוזר, פתאום לא יודעת לקרא וכולם שמו לב עכשיו ?! אבל בכל מקרה אפשר לשלוח אותה למכון לימוד איטי לפי רמתה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 17:58 לינק ישיר 

אין לה מורות ששמו לב? אין יועצת בבית הספר?! איפה היה הצוות החינוכי עד היום? (והוריה?).
בכל אופן מוטב מאוחר ממאוחר יותר... (כבר גיליתי כאלה שהגיעו לגיל 16 וקוראים ברמה של כיתה ד').

למה היא לא יודעת לקרוא? חשוב מאוד לברר את הדבר. לכו לאבחון דידקטי (עדיף פסיכו-דידקטי). עולה לא מעט, אבל לפחות ישימו אצבע על הבעיה (אם ישנה).

אח"כ צריך לבנות לה תוכנית בהתאם לאבחון.

בהצלחה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 18:21 לינק ישיר 

תם_יושב כתב:

היא עברה כבר הרבה סוגי אבחונים שום דבר לא עזר באמת המורות שמו לב לזה וגם הייתה לה מורה פרטית לקריאה אבל היא לא באמת עזרה
צריך פיתרון דחוף

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 18:38 לינק ישיר 

על מכון הקריאה ברנשטיין שמעת?
יש להם בביתר מכון לבנות

הם עושים גם מבדקים מקצועיים וגם מבדקים לקשב וריכוז

www.jdn.co.il/gallery/1020661

תוקן על ידי מ_ירושלמי ב- 08/07/2018 18:38:36

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 18:40 לינק ישיר 

לראש ישיבת חברון יש בן שיש לו מכון בגני גאולה שאמור לטפל בדברים האלו.

אני בטוח שחברי הפורום ידעו להמציא לך הטלפון שלהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 20:03 לינק ישיר 

ירמינקע כתב:
תם_יושב כתב:

היא עברה כבר הרבה סוגי אבחונים שום דבר לא עזר באמת המורות שמו לב לזה וגם הייתה לה מורה פרטית לקריאה אבל היא לא באמת עזרה
צריך פיתרון דחוף

נשלח מהאנדרואיד שלי

אבחונים לא אמורים "לעזור", הם אמורים לשים אצבע על הבעיה. האם יש אבחון (נורמלי) חד משמעי שמצביע על הבעיה?

אם אתה מוכן לשתף פה מהי בדיוק הבעיה אולי יהיה מישהו שיוכל להפנות אותך למי שמטפל בה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 20:05 לינק ישיר 

בדקו אפשרות של טיפול רגשי? הוראה .מתקנת ? זה עוזר להמון.

אם תרצה , אני יכול לתת לך משהי שמתעסקת עם זה במרכז, המון המלצות, ומחיר מסובסד מהקופה,

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי פסתםנחמד ב- 08/07/2018 20:07:10

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 20:43 לינק ישיר 

דבר ראשון כבר טיפלו בה טיפול רגשי ופסיכולוגי אבל מה כל זה אמור לעזור בקריאה.?! אני לא מבין איך טיפול פסיכולוגי ילמד אותה לקרוא היא קוראת כמו ילדה של כיתה א אם לא יותר גרוע

לגבי מכון ברנשטיין שמעתי עליהם א. לא ידעתי שיש להם גם לבנות ב. המחיר מאוד יקר ג. האם יש למישהו המלצות עליהם איך השיטה שלהם עובדת

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 20:45 לינק ישיר 

מה שכן יצא מכל האבחונים למיניהם שהיא סובלת מדסלקציה קשה מאוד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 20:59 לינק ישיר 

ירמינקע כתב:

מה שכן יצא מכל האבחונים למיניהם שהיא סובלת מדסלקציה קשה מאוד

תתחיל מפה

דיסלקציה

ותמשיך פה

טיפול

הטיפול החשוב ביותר בדיסלקסיה הוא לימוד הקריאה עצמה ולימוד אסטרטגיות להתמודדות יעילה עם טקסטים כתובים[2]. זאת משום שהגישה הטיפולית לדיסלקסיה צריכה לקחת בחשבון שלא ניתן "לתקן" או "לרפא" את הלקות באופן מוחלט. עם זאת, בהחלט ניתן לפתח את המיומנות הפגועה על ידי לימוד מתאים, אימון ותרגול. אף על פי שיכולת הקריאה הבסיסית של אדם דיסלקטי לא תוכל להגיע לרמה המצופה מבני גילו, כל שיפור יכול להקל באופן משמעותי על איכות חייו ולבוא לידי ביטוי בהישגיו האקדמיים. במקביל, יש להתמודד עם הפער הנותר בין מיומנות הקריאה הקיימת לבין מיומנות הקריאה הנדרשת. לצורך כך ניתן לנסות לעקוף את הקושי הטכני (על ידי הקראה או הקלטה של הטקסטים) וליצור מנגנוני פיצוי המתבססים על תחומי החוזק של האדם (בניית סגנון למידה מותאם והקניית אסטרטגיות למידה). בנוסף יש להשגיח שלא ייווצרו קשיים משניים בתחום הרגשי-חברתי על ידי: מתן מידע אמין וברור אודות הלקות, פיתוח יכולת סנגור עצמי, העצמת תחומי היכולת האישיים, מתן אוזן קשבת ועוד. במקרה שנוצרו קשיים בתחום זה יש לפנות לטיפול מתאים.

הטיפול בדיסלקסיה נעשה לרוב על פי סוג הדיסלקסיה המאובחן.

דיסלקסיה לא ניתן לתקן או לרפא באופן מוחלט, אולם ניתן לפתח את המיומנות הפגועה בדרכים שונות, בדרך כלל על ידי אימון ותרגול. כיוון שאימון ותרגול הקריאה דורשים מהמטופל להתעמת באופן ישיר עם קשייו, לעיתים קרובות נוצר תסכול והימנעות מהעיסוק בקריאה.

הוראה המתקנת
טיפול לפעוטות על ידי קלינאי תקשורת. אף על פי שככלל, דיסלקטים מדברים באופן תקין, גם אם רבים מהם מאחרים מעט ברכישת הדיבור, מתברר שלפעוטות עם דיסלקסיה יש קושי מיוחד להפריד מילים להברות והדבר מקשה עליהם מאוד את תחילת רכישת הקריאה.
אימוץ אסטרטגיות למידה שתוכננו על ידי מומחה לפסיכולוגיה של לקויות למידה או מאבחן דידקטי מוסמך
סיוע אנושי (מקריא)
טכנולוגיה מסייעת (כגון הקראה ממוחשבת וספרים מוקלטים)
הקפדה על עיצוב אוניברסלי (עיצוב מוצרים, מבנים ונהלים באופן שאינו תלוי בכישורים שיש רק לחלק מהאנשים)
שימוש בקטעי דיבור איטיים[17]
שימוש במשחקים לשוניים החל מהגיל הרך לדוגמה: משחקי לשון, שימוש בשירי ילדים, שימוש במשחקי תפקידים, המחזה וכדומה[18]
אימון קוגניטיבי - שימוש בטכניקת תרגילים קוגניטיביים למוח כדי לחזק את אזוריו החלשים למען שיפור בדיסלקסיה.
קריאה בקול רם- קריאה בקול רם בנוכחות אדם אשר יתקן את הילד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 21:01 לינק ישיר 

ירמינקע כתב:

דבר ראשון כבר טיפלו בה טיפול רגשי ופסיכולוגי אבל מה כל זה אמור לעזור בקריאה.?! אני לא מבין איך טיפול פסיכולוגי ילמד אותה לקרוא היא קוראת כמו ילדה של כיתה א אם לא יותר גרוע

לגבי מכון ברנשטיין שמעתי עליהם א. לא ידעתי שיש להם גם לבנות ב. המחיר מאוד יקר ג. האם יש למישהו המלצות עליהם איך השיטה שלהם עובדת

יש להפריד

טיפול רגשי נועד כדי להתמודד מול החברות

להדגיש את הדברים הטובים שלה ולתת לה כלים להצליח למרות הכל

מעבר לזה יש דרכים ללמד קריאה גם למי שדיסלקט בדרכים שונות... ואת זה צריך לעשות...
בזה קטונתי אבל נראה שיש פה תותחים שעוזרים...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 21:04 לינק ישיר 

אברךבלב כתב:

ירמינקע כתב:

יש להפריד

טיפול רגשי נועד כדי להתמודד מול החברות

להדגיש את הדברים הטובים שלה ולתת לה כלים להצליח למרות הכל

מעבר לזה יש דרכים ללמד קריאה גם למי שדיסלקט בדרכים שונות... ואת זה צריך לעשות...
בזה קטונתי אבל נראה שיש פה תותחים שעוזרים...

אז איפה מלמדים את הקריאה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 21:14 לינק ישיר 

בדיקת ראיה עשיתם ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 21:56 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

בדיקת ראיה עשיתם ?

דבר הראשון שעושים זה בדיקת ראיה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דחוף פיתרון לבת. בת 11 שלא יודעת לקרוא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.