בית פורומים בחדרי חרדים

תעשיית ה"רשמים" לישיבות יצא לתקשורת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/7/2018 22:58 לינק ישיר 
תעשיית ה"רשמים" לישיבות יצא לתקשורת

מוצג בצורה שלילית ביותר.

זעזע אותי מכירת הלכלוך והמידע האישי על הידידים בישיבה תמורת כסף.

תוקן על ידי חיים_התמים ב- 08/07/2018 23:00:40

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 23:00 לינק ישיר 

https://www.kikar.co.il/283525.html

http://www.ch10.co.il/news/446039/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 23:28 לינק ישיר 

קישור לכתבה המלאה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 01:06 לינק ישיר 

מה, רק להם מותר ללכלך?..
לא מרחם עליהם. שישתו קצת מהתרופה שלהם עצמם.
"רשם" הפך בימינו לאחד מכינויי הגנאי הכי עמוקים שיש, למי שמכיר את התחום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 01:19 לינק ישיר 

גיהינום כלה והם אינם כלים, הורסים את עולם הישיבות בשביל בצע כסף וכל הצדדים נאלצים ליישר איתם קו, שוק בשר כפשוטו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 01:50 לינק ישיר 
hhaavv

לא נכנסתי לקישורים, ואני מבין מהציטוטים שהשפה די וולגארית.
אבל שמעתי מידיד, ראש ישיבה קטנה, שאלמלא הרשמים הוא לא היה מוכן לקבל לישיבה שלו שום תלמיד ספרדי, כי היה יודע שבשיעור ג' הוא 'יתקע' איתו ללא ישיבה גדולה ראויה לשמה, גם אם הוא בחור מצויין.
בזכות הרשמים, כך אמר לי, הוא ידע שהם יהיו בסוף מסודרים, כי הם עושים 'עסקאות חבילה' ומצליחים כך להכניס גם בחורים כאלה לישיבות גדולות. שאלתי אותו מדוע הוא עצמו לא עושה עסקאות כאלה, מדוע הוא זקוק לרשם? והלה ענה לי בכנות, שלא מתאים לו 'להתלכלך' בצורה כזו, להתנות שליחת בחורים טובים תמורת קבלת נוספים ועוד. זה לא מכובד. זה בדיוק מתאים לרשמים. חוצמזה, הוא טען גם שזה לא כל כך יעיל, כי ישיבה גדולה מכובדת לא צריכה אותו בכלל, מקסימום יגידו לו 'לא מדובשך ולא מעוקצך', ואז גם לא יקבלו לו את הבחורים הטובים/אשכנזיים. לעומת זאת לרשם יש הרבה יותר כח, הוא עוסק עם כמות גדולה של ישיבות, והוא מנצל את זה, כדי 'לאיים' על הישי"ג שלא יביא להם בכלל בחורים וכדומה. יש גם דילים בין הרשמים, והרבה פעמים זה כדי לעזור להכניס בחורים חלשים יותר, או ספרדים, לישיבות נחשבות.
אני מאמין שיש שני צדדים לפחות לכל מטבע, אבל מטבע הדברים יהיו כאלה שיאמצו רק את הצד הרע, הרי מדובר בעולם ישיבות הידוע לשמצה, וכל המרבה לזרוק לעברו בוץ - הרי זה משובח.

תוקן על ידי hhaavv ב- 09/07/2018 01:52:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 03:58 לינק ישיר 

כתב ההגנה שלך דוחה יותר מהכתבה. אם עולם הישיבות פועל ככה אני מצטרף למה שכתב אפיקטזין אולם מרחיב את מה שאמר גם לראשי הישיבות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 09:23 לינק ישיר 

מה התעוררתם עכשיו , רשם זה המקצוע העתיק בעולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 09:29 לינק ישיר 

מה_שנשאר כתב:
מה התעוררתם עכשיו , רשם זה המקצוע העתיק בעולם.
תמיד היו יר"ש שונאי בצע שביצעו רישום למוסדות חינוך אבל זה שילד קטן עושה רשימות ועוד מוכר אותם בכסף זה חדש... מותר בכלל להראות קטין מעשן ???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 10:54 לינק ישיר 

ומוטקה בלוי רק חיזק את הטענות וחילול השם הגדול הזה אצל קלמן-ליברמן.... סתר את עצמו וענה תשובות בסגנון ה"מאפיה" כמו: "אתה ראית אותו עשוה את זה?", "זה סתם מישהו פיראטי?" והוציא את הישיבות עוד יותר רמאים וגזעניים, ואת הציבור כולו מפגרים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 11:51 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
כתב ההגנה שלך דוחה יותר מהכתבה. אם עולם הישיבות פועל ככה אני מצטרף למה שכתב אפיקטזין אולם מרחיב את מה שאמר גם לראשי הישיבות.

אילו אתה היית ראש ישיבה עם שם מעולה ובחורים מעולים - היית מתנדב לקבל בחור בינוני סתם כך, כי אולי הוא יצמח למשהו, ובמקומו דוחה בחור אחר, מצויין ממש, שמתחנן ללמוד בישיבה שלך, ויש מקום רק לאחד מהם?
בשיטת הרשמים מתקבלים מידי שנה מאות בחורים כאלה לישיבות מצויינות וחלקם פורחים בהמשך והופכים למצויינים, למתמידים וכו'. בסמינרים אין רשמים, אתה מעדיף את השיטה שמידי שנה מאות בנות חלשות/ספרדיות נשארות בחוץ? בישיבות זה כמעט ולא קיים...
אכן, יש ישיבות שאין בהם רשמים כשיטה, כמדומני שיש שם הרבה פחות בחורים מסוג זה וחבל.
שוב אני לא מדבר על השפה וכו', ויש בכלל לדון מה הם מבינים בדברים כאלה. 'אחים מקולקלים' זה נושא? מותר לדון בו? איך צריך להגדיר אותו?
בסיבוב הבא הם יבדקו את פנקסי השדכנים החרדיים מה כתוב שם ואיך. שומו שמים! (אחות מודרנית, סבתא הונגריה, בת דודה פיאנית)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 11:56 לינק ישיר 

hhaavv כתב:
לא נכנסתי לקישורים, ואני מבין מהציטוטים שהשפה די וולגארית.
אבל שמעתי מידיד, ראש ישיבה קטנה, שאלמלא הרשמים הוא לא היה מוכן לקבל לישיבה שלו שום תלמיד ספרדי, כי היה יודע שבשיעור ג' הוא 'יתקע' איתו ללא ישיבה גדולה ראויה לשמה, גם אם הוא בחור מצויין.
בזכות הרשמים, כך אמר לי, הוא ידע שהם יהיו בסוף מסודרים, כי הם עושים 'עסקאות חבילה' ומצליחים כך להכניס גם בחורים כאלה לישיבות גדולות. שאלתי אותו מדוע הוא עצמו לא עושה עסקאות כאלה, מדוע הוא זקוק לרשם? והלה ענה לי בכנות, שלא מתאים לו 'להתלכלך' בצורה כזו, להתנות שליחת בחורים טובים תמורת קבלת נוספים ועוד. זה לא מכובד. זה בדיוק מתאים לרשמים. חוצמזה, הוא טען גם שזה לא כל כך יעיל, כי ישיבה גדולה מכובדת לא צריכה אותו בכלל, מקסימום יגידו לו 'לא מדובשך ולא מעוקצך', ואז גם לא יקבלו לו את הבחורים הטובים/אשכנזיים. לעומת זאת לרשם יש הרבה יותר כח, הוא עוסק עם כמות גדולה של ישיבות, והוא מנצל את זה, כדי 'לאיים' על הישי"ג שלא יביא להם בכלל בחורים וכדומה. יש גם דילים בין הרשמים, והרבה פעמים זה כדי לעזור להכניס בחורים חלשים יותר, או ספרדים, לישיבות נחשבות.
אני מאמין שיש שני צדדים לפחות לכל מטבע, אבל מטבע הדברים יהיו כאלה שיאמצו רק את הצד הרע, הרי מדובר בעולם ישיבות הידוע לשמצה, וכל המרבה לזרוק לעברו בוץ - הרי זה משובח.

תוקן על ידי hhaavv ב- 09/07/2018 01:52:06

פשוט לא נכון.
הרשמים אינם בעלי גמ"ח. הם שולחים בחורים טובים יותר או פחות, לפי הכסף שהם מקבלים מהישיבות.
ותו לא.

ובחורים ספרדים חלשים, פשוט הולכים לישיבות ספרדיות. ממש לא חסר כאלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 12:06 לינק ישיר 

במה זה שונה מעסקנים רפואיים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 12:07 לינק ישיר 

עסקנים לא מקבלים כסף מהבי"ח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 12:18 לינק ישיר 

ורשמים מקבלים כסף מהישיבות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 12:24 לינק ישיר 

הון רב הם מקבלים (הטובים שבהם)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תעשיית ה"רשמים" לישיבות יצא לתקשורת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.