בית פורומים בחדרי חרדים

בט' באב - האדמורים מתגעגעים לארץ

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/7/2018 07:36 לינק ישיר 
בט' באב - האדמורים מתגעגעים לארץ

בחדרי חרדים' בתיעוד מיוחד מהקינות בחצרות האדמו"רים במקומות הנופש האדמו"רים מויז'ניץ, לונדון ובית שמש בחלדודנא, הרבי מסערט ויז'ניץ בהר כנען בצפת, הרבי מויז'ניץ במלויה בשווייץ, הרבי מתולדות אהרן באוסטריה, הרבי מתולדות אברהם יצחק בדאבוס בשוויץ, הרבי מנדבורנה באוסטריה, והרבי מקרעטשניף סיגעט בהרי צרפת 

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 08:33 לינק ישיר 

שוטה! כל הראשעשיבעלעך שלך ביחד לא עושים בשביל אחרים כמו אלו שמנית כל אחד בנפרד, אבל מה אני רוצה מליטפאוק כמוך? חוץ משנאה לחסידים ולליטאים שלא נכנעים למנהיגים שלך מה עוד אתה מוכר? 

חוץ דרייען מיטן פינגער אויף סברות של הבל וואס נאך טוט זייער האנט פאר א צווייטן איד? כמה יתומים הם חיתנו? כמה אלמנות הם מפרנסים? כמה זמן הם משקיעם למצוא עבודה\פרנסה לאבא עם 5\10 ילדים? כמה מהם לכלכו ידיהם עם שלום בית כדי להציל משפחות מגירושין? גארנישט מיט נישט. 

האדמורי"ם עובדים קשה קשה בשביל אחרים ובלי תשלום (חוץ מלימוד התורה ומשיעורי תורה שהרבה מהם מוסרים לבחורים ולבעלי בתים). 

אה, מגיע להם בוז הם הרי "חרדים עובדים", שטינקסט פון ליטפישע גאוה

תוקן על ידי נפל ב- 23/07/2018 08:44:37

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 08:37 לינק ישיר 

אין טעם לעשות תחרות מי יותר מתאמץ.
יש מוזרות כלשהי במועדי הנופש. ויש גם אפשרות לנפוש במקומות פשוטים כאן בארץ, כמו הדושינסקי שהיה בטבריה, האדמו"ר מגור שנופש רק בארץ, ועוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 08:48 לינק ישיר 

הנה הליטפוק השני, מספיק "גודול" להגיד לאדמורים שמוסרים נפשם בשביל אחרים איך ואיפו לקחת פסק זמן מפעולות ציבוריות. ווער האט דיר געפרעגט דו שטינקער? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 08:58 לינק ישיר 

פרט טריויה היסטורי.
הרבי מליובאוויטש לקח על עצמו "קצת" יותר מכל האדמורים שהוזכרו כאן, כל אחד לפי מעלתו, ומימיו לא יצא אפילו מגבולות שכונת קראון הייטס.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 08:59 לינק ישיר 

נפל כתב:
הנה הליטפוק השני, מספיק "גודול" להגיד לאדמורים שמוסרים נפשם בשביל אחרים איך ואיפו לקחת פסק זמן מפעולות ציבוריות. ווער האט דיר געפרעגט דו שטינקער? 
אף אחד לא אומר להם כלום. רק הסברתי לך מהי המוזרות שאנשים רואים בזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 09:05 לינק ישיר 

"אנשים" הנה עוד דוגמא לגאוה הליטאי, להזכירך ש'אנשים' רואים בזה משהו מועיל וחיובי ואפילו מממנים את זה מכיסם הפרטי. 

שטינקער שמנכס לעצמו האנושות. וועק זיך אויף און קוק זיך אין שפיגל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 09:12 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:
פרט טריויה היסטורי.
הרבי מליובאוויטש לקח על עצמו "קצת" יותר מכל האדמורים שהוזכרו כאן, כל אחד לפי מעלתו, ומימיו לא יצא אפילו מגבולות שכונת קראון הייטס.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דאמירן בעלמא, אבי גערעדט אין די וועלט אריין. הלובאוויטשער אף פעם לא לקח על עצמו חובות כספיים באופן אישי כדי לעזור ליחיד בעת צר. רוב האדמורים (חוץ מהלעבאוויטשער) טובעים  בחובות כספיים בשביל אחרים, כולל ה'עשירים' שבניהם כמו האדמורים מסאטמאר וכדו', הלעבאוויטשער עם כל הכבוד ישב על כסאו כמלך וחילק דיעות לכל הצדדים, מתי ראית אותו עולה לבית או למשרד של גביר כדילהתרוים אותו? מתי ראית אותו משתתף בחתונה של יתום או יתומה כדי לשמח אותם? מתי שמעת מצובראכענע נשמה שקיבל ממנו יותר מדולר... מתי ראית אותו עושה נסיעות מעבר לים כמו הגערער והסאטמארערס והתולדותים ועוד אחרים בשביל חינוך ילדים או לעזור לאחרים? קיינמאל! 

תוקן על ידי נפל ב- 23/07/2018 09:13:10

תוקן על ידי נפל ב- 23/07/2018 09:18:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 09:13 לינק ישיר 

אתה נחיתי היום?
יש אנשים שרואים בזה מוזרות כלשהי, ויש להיפך, שרואים בזה גלות מהודרת שיש לשלם על הזכות לממן אותה.

חבל שאתה כועס כשמסבירים לך שיש עוד כמה דעות בעולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 09:15 לינק ישיר 

מגיע לי צלש שהצלחתי לעורר הליטאי שיש עוד כמה דעות בעולם. כל הכבוד לי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 09:52 לינק ישיר 

נפל כתב:

פיינשמקער כתב:
פרט טריויה היסטורי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דאמירן בעלמא, אבי גערעדט אין די וועלט אריין. הלובאוויטשער אף פעם לא לקח על עצמו חובות כספיים באופן אישי כדי לעזור ליחיד בעת צר. רוב האדמורים (חוץ מהלעבאוויטשער) טובעים  בחובות כספיים בשביל אחרים, כולל ה'עשירים' שבניהם כמו האדמורים מסאטמאר וכדו', הלעבאוויטשער עם כל הכבוד ישב על כסאו כמלך וחילק דיעות לכל הצדדים, מתי ראית אותו עולה לבית או למשרד של גביר כדילהתרוים אותו? מתי ראית אותו משתתף בחתונה של יתום או יתומה כדי לשמח אותם? מתי שמעת מצובראכענע נשמה שקיבל ממנו יותר מדולר... מתי ראית אותו עושה נסיעות מעבר לים כמו הגערער והסאטמארערס והתולדותים ועוד אחרים בשביל חינוך ילדים או לעזור לאחרים? קיינמאל! 

תוקן על ידי נפל ב- 23/07/2018 09:13:10

תוקן על ידי נפל ב- 23/07/2018 09:18:13

ביסטו משוגענער אדער וואס?
פון וואנעט נעמסטו אזא פיל לאקשן איינצוהענגן אויפן עולם'ס אויער?
"אוסם" שוין באלד וועט זיך באנקראטירן, גיב אכטונג.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 11:40 לינק ישיר 

שעלטן אויף יידיש איז זאפטיקער, אבער דוא שעלטס ווי א בהמה... בארוהיג זאך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 12:00 לינק ישיר 

טאקע איז זאפטיק, און זיס.
אוי ווי לאנג שוין איך האב נישט געשעלטן קיינעם אויף אידיש...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 12:38 לינק ישיר 

וואי וואי. האשכול הזה כל כך מעצבן את החסידים שהם מגיבים באידיש מרוב כעס!!!
האמת כנראה נורא מעצבנת... נושא הנופשים של האדמורים בשוויץ ובאוסטריה (האדמורים הם לא ניצולי שואה או צאצאיהם??? איך אפשר לנפוש שם?) הוא נושא כאוב מאוד! ברור שלצאן מרעיתם אין את היכולת לסוע לדאצ'ה ארוך כל כך במקומות יקרים כל כך! ואל תספרו לי על העבודה הקשה שלהם. יש כאלה שבאמת עובדים קשה ויש גם כאלה שעיקר הקושי שלהם הוא איך להוריד את האח או הבן דוד!
הסיבה היחידה שהם שם היא פשוט כי הם יכולים!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 13:05 לינק ישיר 

שיהיה להם לבריאות. חבר'ה תלמדו לפרגן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2018 16:14 לינק ישיר 
נצל

מורי ורבותי, החמצתם מאמר מיוחד במינו שפורסם בהמודיע של עש"ק דברים השתא.
לפי 'מקורות' שהובאו שם (בין היתר מפי נשים צדקניות), בחורבן הבית וגלות ישראל מארצו,
גלו עמהם גם סגולות מיוחדות שהצטיינה בהם א"י.
ההרים הגבוהים, הנוף הנהדר והאויר הצח גלו לשוייץ, האויר המחכים גלה כנ' לארה"ב, וכו' וכו',
ואפילו דנו שם אם אוצרות הנפט בסעודיה לא גלו מא"י לשם.
נמצא שהאדמורי"ם וסגניהם, הרבנים וראשי הישיבות נוסעים לשוייץ ולאוסטריה וכיו"ב,
כי שם שם זוכים לקבל השפע והמעלות היתירות שהיו פעם בא"י,
ובזה ינוחמו על חורבן בית מקדשנו וערי א-לקינו.ואנחנו את עוונותיהם סבלנו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בט' באב - האדמורים מתגעגעים לארץ
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.