בית פורומים בחדרי חרדים

בצעד נדיר ? בי"ד פרטי מבטל קידושין ומתיר ממזר באמצעות פסילת עד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/7/2018 09:55 לינק ישיר 
בצעד נדיר ? בי"ד פרטי מבטל קידושין ומתיר ממזר באמצעות פסילת עד

ומי בדיינים ?

בצעד נדיר: בית דין פרטי ביטל את נישואיה של מסורבת הגט
תיעוד מיוחד: שבועיים לאחר חשיפת ynet כי בית הדין הרבני סירב לפסול עד קידושין שהתגלה כפדופיל, התכנס בית דין פרטי בירושלים וביטל את נישואיה של אושרת אברג'יל עם סרבן הגט שרון בן חיים, כשהיא בחודש התשיעי להריונה. "האישה רווקה", קבעו הדיינים, "הוולד אינו ממזר". אושרת פרצה בבכי: "הדרך עוד ארוכה להכרת המדינה בפסק הדין, אבל אני מאמינה שהיום הזה יגיע"

"האישה פנויה, הוולד אינו ממזר", הכריזו הדיינים - ואושרת פרצה בבכי. "אנו מאחלים לך הצלחה רבה", ברכו, "חיים של אושר, כמו השם שלך" – ולראשונה מזה זמן רב היו אלו דמעות של שמחה. אחרי שמונה שנים כמסורבת גט, ורגע לפני שהיא יולדת כ"אשת איש" בן מאדם שאינו בעלה, קבע בית דין פרטי שהורכב מתלמידי חכמים אורתודוכסים, כי חתונתם של שרון בן חיים ואושרת אברג'יל מבוטלת למפרע וכאילו לא התקיימה. משמעות הצעד הנדיר, שתועד במצלמות ynet: האישה נחשבת לרווקה שלא נישאה מעולם לסרבן הגט המפורסם, ולכן כלל אינה זקוקה להסכמתו להתגרש, וממילא גם הוולד שברחמה "כשר".  

סיפורה של אושרת נחשף ב-ynet לפני כשלושה שבועות: בית הדין הרבני האזורי בחיפה קבע כי אין לבטל את נישואיה ולשחררה מעגינותה, אף שאחד מעדי הקידושין בחתונתה התגלה כפדופיל, הורשע על פי הודאתו בביצוע עבירות מין בקטין ונשלח לכלא. בתחילה אישרו הדיינים: "יש בסיס גדול לבטל את הנישואין", אך לבסוף דחו באופן תמוה את הבקשה – וסירבו לנמק זאת. האישה נמצאת כעת בחודש התשיעי להריונה, מבן זוגה בשנים האחרונות, וההחלטה התקבלה למרות המשמעות הרת הגורל, שהוולד שברחמה ממזר.

כעת, כאמור, רגע לפני הלידה, החליטו שלושה דיינים "פרטיים" לעשות את מה שבית הדין הרבני הממלכתי נמנע ממנו: ביוזמת ארגון "מבוי סתום", המייצג את מסורבת הגט, הם התכנסו ביום חמישי האחרון בירושלים - ראש ההרכב האלטרנטיבי, הרב פרופ' דניאל שפרבר, הרב מיכאל אברהם ודיין נוסף - וממש בדקה ה-90 התירו את אושרת ואת הבן שבדרך. אחרי שיגיח לאוויר העולם, מצפה לאם המאבק המשפטי הבא, להכרה של מוסדות המדינה בפסק הדין ולרישומה כרווקה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5315418,00.html#autoplay

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 24/07/2018 10:13:57

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 11:54 לינק ישיר 

לאחרונה שומעים כמה סיפורים כאלה על ביטולי קידושין ע"י פסילת עדים גם בבתי דין חרדיים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 11:56 לינק ישיר 

איך אומרים בלשון הגמרא זה אפילו לא בכדי לצור על פי צלוחית,
קבוצת ליצים שרע-בנותם ידועה ואומללים המסתמכים על בדיותיהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 13:38 לינק ישיר 

הספרן: קראת את הפס"ד ? תקרא את הפס"ד ותתמודד עינינית איתו . די כבר עם המליצות השדופות שלך נגד כל מי שלא מחוגך והנטפלים . די .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 14:27 לינק ישיר 

חלמישצור כתב:

הספרן: קראת את הפס"ד ? תקרא את הפס"ד ותתמודד עינינית איתו . די כבר עם המליצות השדופות שלך נגד כל מי שלא מחוגך והנטפלים . די .

אין לי עניין עם פסבדו פסק דין גם אם הוא נחזה כהלכתי,
כשמגישים לך מאכל משובח בתוך סיר לילה של תינוק (אתה עוד זוכר זאת) אדם שפוי ידחה זאת בבוז,
ונחיה ונראה אם רבני ישראל יקבלו את הפסיקה הפסבדו הלכתית הזו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 17:03 לינק ישיר 
בצעד נדיר???

עושה רושם שזה נהיה תופעה רווחת יותר ויותר! הייתי ממליץ לרבנים מסוימים לשנן היטב הלכות גיטין שח"ו לא תשתכח תורה מישראל!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 21:54 לינק ישיר 

איןחקר כתב:
לאחרונה שומעים כמה סיפורים כאלה על ביטולי קידושין ע"י פסילת עדים גם בבתי דין חרדיים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דוגמא בבקשה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 22:15 לינק ישיר 

פסילת עדים זה ענין ידוע.

סיפר לי תלמיד חכם שמעביר שיעורים שכבר קרה לו בסוף שיעור בדיני קידושין שהגיע אליו בשקט אחד מבאי השיעור שהבין בדיעבד לאחר עשרות שנות נישואים, ילדים ונכדים, שקידושיו פסולים.

בלילה, לאחר השיעור, חיפשו שני עדים וקידשו מחדש את בני הזוג.

(לדבריו המקרה הקלאסי זה עדים בני דוד שניים)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 22:34 לינק ישיר 

איןחקר כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

גם אם יש מצב של פסילת עדים זה ככל הנראה לא דומה לסיפור כאן (ולא אפרט למה) ולא לחינם רק ליצנים כאלו עשו זאת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 23:48 לינק ישיר 

אני מתאר לעצמי שהתירו מטעם מקח טעות בקידושין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2018 23:49 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:
פסילת עדים זה ענין ידוע.

סיפר לי תלמיד חכם שמעביר שיעורים שכבר קרה לו בסוף שיעור בדיני קידושין שהגיע אליו בשקט אחד מבאי השיעור שהבין בדיעבד לאחר עשרות שנות נישואים, ילדים ונכדים, שקידושיו פסולים.

בלילה, לאחר השיעור, חיפשו שני עדים וקידשו מחדש את בני הזוג.

(לדבריו המקרה הקלאסי זה עדים בני דוד שניים)

נשלח מהאנדרואיד שלי

תאמר לו שבני דוד שניים אינם בגדר קרובים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/7/2018 00:59 לינק ישיר 

מי הם הרבנים ?? למה הם חסויים ??
למה הם לא מוכנים לעמוד מאחורי הפסק שלהם ??
מה הנימוקים ההלכתים שלהם ??
אירגון מבוי סתום הוא אירגון של נשים פמיניסטיות!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/7/2018 07:52 לינק ישיר 
אדרבא

חופה נעשית במעמד רבים, ולכן גם אם העדים שהעמידו תחת החופה פסולים, יש שם באותו מעמד עוד אנשים רבים אחרים שראו את הקידושים וגם הם בעצם עדים, ולכן קידושין שלא חלו בגלל עדים פסולים יכול להתרחש רק אם מישהו קידש אשה במעמד שני עדים בלבד מבלי שהיו שם אנשים נוספים, דבר שכמעט לא קורה. 

תוקן על ידי אדרבא ב- 25/07/2018 07:52:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/7/2018 08:00 לינק ישיר 

יש סוגיא של נמצא אחד מהם קרוב או פסול, דיון מורכב למדי.
ובחתונות של חילונים מצוי שאין עדים כשרים בכלל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/7/2018 10:07 לינק ישיר 

פלא עצום יש כאלה שלא למדו את הפס"ד ומחווים דעה. ועל זה נאמר בגמרא סוטה כב ע"א  "לא קרא ולא שנה עליו הכתוב אומר וזרעתי את בית ישראל ואת בית יהודה זרע אדם וזרע בהמה (ירמיהו לא כו)"
עיקר הפס"ד נשען על זה שהרב המקדש אמר לחתן ליחד עדים והיה הרב עד והשני אחד שעבר על משכב זכר והוכח שזה עד פסול מד"ת. ויש שם בפס"ד הרבה מאוד סניפים לעניין זה . הפס"ד זמין לכל לא צריכה להיות טרחה רבה למצוא זה ברשת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/7/2018 10:41 לינק ישיר 

חלמישצור כתב:

פלא עצום יש כאלה שלא למדו את הפס"ד ומחווים דעה. ועל זה נאמר בגמרא סוטה כב ע"א  "לא קרא ולא שנה עליו הכתוב אומר וזרעתי את בית ישראל ואת בית יהודה זרע אדם וזרע בהמה (ירמיהו לא כו)"
עיקר הפס"ד נשען על זה שהרב המקדש אמר לחתן ליחד עדים והיה הרב עד והשני אחד שעבר על משכב זכר והוכח שזה עד פסול מד"ת. ויש שם בפס"ד הרבה מאוד סניפים לעניין זה . הפס"ד זמין לכל לא צריכה להיות טרחה רבה למצוא זה ברשת.

מה לעשות ועדיין אני עומד על דעתי כפי שכתבתי שאוכל (גם משובח) שיוגש בסיר לילה יהיה בלתי אכיל,
וכנ"ל הפסיקה שיצאה מידי הרע-בנים הללו !.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בצעד נדיר ? בי"ד פרטי מבטל קידושין ומתיר ממזר באמצעות פסילת עד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.