בית פורומים בחדרי חרדים

הליטאים בבית שמש מתחילים להתפקח

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/9/2018 16:17 לינק ישיר 
הליטאים בבית שמש מתחילים להתפקח

*מכתב חשבון נפש נוקב שנשלח לחכ"י דגל התורה - על ההזנחה הפושעת של בית שמש*

בס"ד

לכבוד החכי"ם החשובים

הנני תושבת רמת בית שמש ג' מזה כ-3 שנים, מלפנים גרתי בעיר חילונית במרכז הארץ.
אינני יודעת מה בונים עלינו, ואילו תוכניות מתכננים בשבילינו, השמעות הן רבות, לכן ברשותכם רק אתאר לכם מה קורה בעירי:
כבר שנה רביעית שבגני הבנות שבנותי לומדות-נמצאים בדירות אשר אינם מתחילים לספק את הצרכים של ילדות גן, ולא נראה שום פתרון באופק-העירייה אינה מתכננת לבנות שום גן בזמן הקרוב, כאשר נכון להיום ישנם 4 גנים בנויים בכל רמה ג' אשר אחד מהם הוא לגן ממ"ד היחיד בשכונה וכל שאר הגנים החרדים-מדובר על עשרות-נמצאים בדירות, ובמקרה הטוב בקרוונים, וגם בעזרת נשים בבית כנסת-כן זהו גם גן ילדות בשכונה חרדית בעיר אשר לה ראש עיר חרדי, ורוב חברי המועצה הם חרדים! (-ישנם שני גנים נוספים בבניה)

ישנם כמה חיידרים בשכונה, אשר מתפתחים וגדלים כל שנה בגיל, כל החיידרים נמצאים גם כן בדירות, ללא מבנים, וללא הקצאות קרקע אפילו, בניי אשר לומדים בחיידר ה"וותיק" אשר לו הכתה הגבוהה ביותר נמצאים במבנה אותו חולקים אם ביה"ס בית יעקב היחיד בשכונה, כאשר בשנתיים שבהם הוא קיים לא היה זקוק לכל המבנה-על כן נכנס אל חלקו החיידר, כשבמשך כמעט כל השנתיים אפילו גדר נורמלית בין הבנים לבנות לא היה, וכניסה אחת היתה לשני המוסדות יחד, נקל לשער מה קרה בימי שישי כאשר גם הבנים וגם הבנות גמרו באותה שעה, העירבוביה, ההורים אשר באים לקחת את בניהם מגני החיידר, הצוות של שני המוסדות, ועל כולנו מאות ילדים מגיל 3 ומעלה וילדות מכתה א' ומעלה כולם מנסים לצאת דרך השערים-סכנת נפשות כפשוטו!!!!
ב"ה סידרו עוד כניסה-נפרדת לבנים ולקראת סוף שנה שעברה התחלנו לנשום, אך הגיעה שנה חדשה זו וביה"ס אשר מכיל מעל 500 ילדות מכתה א-ועד כתה ה'!!!! חסר כתות בחלק המבנה, ודרשו מהחיידר שיפנה את מקומו, היכן ילמדו ילדי החיידר???? אז ביום יומיים הראשונים ללימודי הבנות -הבנות למדו במסדרונות!!!!! כן, בשנת 2018 ילדות חרדיות בעיר המנוהלת ע"י חרדים לומדות ילדות במסדרונות!!!! -אחרי שמלאו את כל חדרי הספח של ביה"ס בכתות!!! לא ידעו שמתחילה שנת לימודים, לא חשבו שצריך לארגן מקום לימודים, כלום! לאחר יומיים אלו-פינו 2 כתות של החיידר לטובת הבנות, וכתות אלו לומדות בבתי כנסת אשר צמודים למבנה הביה"ס-חיידר, רק מה אין שם תנאים של כתה, ע"כ כדי לאכול הולכים לחצר החיידר-ושם בשמש הקופחת יושבים לאכול, אין בביה"כ ציוד לימודי-רק ספרים, אין מכשירי כתיבה-אותם משאירים בחיידר, וככה לומדים ילדי ישראל הטהורים בשנת ה'תשע"ח-כמעט ע"ט.

בעיריית בית שמש לא יודעים כל שנה שיש תאריך שבו פותחים שנת לימודים, אין אפשרות להארך בהתאם עם מקומות לימודים, עכשיו מתחילים לעבוד ולהכשיר שטח כדי להוריד קרוונים לחיידר, לא יכלו להכין זאת לא' אלול או למפרע ל27/8-פתיחת שנה"ל בבית יעקב, וזאת לא פעם ראשונה, שנה שעבר היו 3 גני בנות אשר עד אחרי החגים למדו בבתי כנסת כי רק אז העירייה הביאה את הקרוונים המובטחים.

ורק להבנה כל בתי הכנסת המדוברים הם כמובן בקרוונים, שום אחד לא במבנה נורמלי! כל בתי הכנסת בשכונה הם קרוונים-שעיריית בית שמש ברוב טובה הקצתה להם שטחים-חלקם, חלקם ללא הקצאה. ישנו ביה"כ אחד בכל השכונה אשר נמצא במבנה מדובר בביה"כ של נכד של מרן והוא כבר הוסיף עוד אגף למבנה במימון עיריית בית שמש לחדרים להשכרה לשבתות-לשמחות-כן לזה עיריית בית שמש דואגת לתקציב, וזה יש על חשבון ילדינו!!!

אין בשכונה מספיק שטחים למוסדות ציבור, אז מה עושים?-את הקצת שיש מחלקים לישיבות - כן זה מאוד חשוב לדאוג לבחורים ממקומות אחרים על חשבון ילדי המקום!!!

בשכונה במשך 3 שנים לא היה מקווה נורמלי-למעט מקווה זמני עם 3 חדרים, אשר העומס בימי חול-ובמיוחד בשבתות היה מטורף, מדובר בלילות שבת על שעות!!!! של המתנה. וב"ה לאחר 3 שנים פתחו סוף סוף את מבנה הקבע. זה נראה לכם נורמלי??? אח"כ טהרת המשפחה תתרים אותי בכל מיני ישובים נידחים-כמעט פניתי אליהם יבנו לנו פה במהירות מקווה נורמלי.

מקורות תעסוקה בעיירינו כמעט ואינם, נשות אברכים יושבות חודשים ופעמים גם למעלה משנה ללא פרנסה-כי אין!!! אברכים יוצאים לעבוד כי אי אפשר לאכול קירות של בית, צריך משהו אכיל שעולה כסף-שאין-כי אין פרנסה לאשה.

מכיוון שאין בנמצא כמעט מקורות תעסוקה, ישנם רבים אשר נוסעים ברכבת יום יום למרכז, רק מה אין תחבורה לתחנת הרכבת, ישנו קו אחד מרמה ג' אשר מגיע לרכבת וחזרה אחרי שעה!!! של סיבוב בכל רחבי העיר, בתנאי כמובן שהוא יצא-כי הרבה פעמים זה לא קורה.

העיר לא מנוהלת, אין הנהלה לעיר, רק בונים ובונים ולא חושבים כלום מעבר.

ואנחנו הליטאים לא עומדים אפילו בתור לקבל משהו-נציגינו לא דואגים לכך,
ולו דוגמא: בראש מחלקת החינוך עומד נציג גור בעירייה, את כל תקציב חומש של בינוי ממשרד החינוך כל הכסף לחמש שנים הקרובות הוא לקחת למוסדות גור ובעלז (-בעלז וגור היו בסיעה אחת בבחירות האחרונות) - במשך 5 שנים!!!!! לא יבנו פה שום מוסדות כי הכל אצל גור ובעלז, למה נציגינו ראש מחלקת ההנדסה לא מנע זאת-הרי הוא צריך לאשר כל בינוי בעיר????? איך הוא לא עצר את זה??????? למה הוא לא דאג למצביעיו???????? ומה היא תשובתו בכל נושא הוא לא נציג של דגל התורה-אז למה בבחירות הקרובות אני צריכה לתת לו את קולי????????????? הוא מודה בפה מלא-מעבר למעשים בשטח שמוכיחים זאת-שהוא לא מיצג אותי!!!!!!!!!!!!!
בנו בקצה שכונתי-רמה ג' עוד מבנה לביה"ס-רק מה- קיבלה אותו חסידות ויז'ניץ דיז'יקוב אשר לה "קריה" בסמוך כמה בנינים-כאשר רק 30 משפחות הן מהחסידות כל שאר הדירות נמכרו בלי קשר, אז מה יש להם לעשות עם מבנה שלם של ביה"ס בן למעלה מ10 כתות, ע"פ הנעשה בחצר זה יחיל כנראה את כל ה"מוסדות" מגן ילדים-ואולי מעון ועד בכלל!!!! ל מ ה ? ? ? ? ? ? מה קורה פה? איך יכול להיות שיש מצוקה כזאת גדולה של מבנים ונותנים ככה מבנה לאנשים שלא זקוקים לו??????

למה בעירי הקודמת קיבלתי את כל הדברים הבסיסיים הללו ואף יותר מזה, ופה שום דבר לא מובן מאליו?????
מה שונה דמי היום מלפני 3 שנים???????

אני יודעת אישית על רבים אשר לא העבירו את כתובתם אחרי שעברו לבית שמש, כי אין להם עניין להצביע בבית שמש! האווירה בשכונה היא שאין לעירייה שום עניין בטובת התושבים אלא רק להקשות וזה בכל התחומים, וממילא אין לתושבים שום מוטיבציה לכלום!

אז תגידו לי אתם, למה אני צריכה להצביע בבחירות???
למי אני צריכה לתת את קולי????

הנציגים וגם מהנהלה הארצית שמענו-הרי תעשו בסוף את מה שהרבנים יורו, אז אין שום טעם בכלל לתת לכם שירותים נורמלים בסיסיים.

אז לא!
ישנם 2 אפשרויות נוספות
או שלא נלך להצביע
או שנסים פתק לבן

מעולם לא עשיתי זאת, אבל נראה שהפעם אין שום טעם לבזבז את הזמן כדי לעשות משהו שהוא בכל מקרה יהיה נגדי.
ולידיעה ישנם רבים ברמה ג' אשר לא מובן מאליו בשבילם להצביע דגל התורה

מקווה שתתעשתו ותחשבו על האזרח במקום, ולא כל מיני קומבינות של אלעד/ביתר וכו' תמורת בית שמש

תקוותי שמכתבי זה יועיל וישנה לטובה את החלטותיכם
כתיבה וחתימה טובה
______________
חרדית, ליטאית


נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/9/2018 17:17 לינק ישיר 

יש פה עולם הפוך…
בבית שמש כןלם מתלוננים על אבוטבול שלא עושה כלום, וסגרו איתו על עוד קדנציה, ובאלעד שהתושבים ברובם המוחלט מרוצים סוף סוף מפרוש אחרי קדנציות כושלות לפניו, הולכים להזיז אותו..

נראה לי הגיע הזמן להזיז את גפני!


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 17:22 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:
יש פה עולם הפוך…
בבית שמש כןלם מתלוננים על אבוטבול שלא עושה כלום, וסגרו איתו על עוד קדנציה, ובאלעד שהתושבים ברובם המוחלט מרוצים סוף סוף מפרוש אחרי קדנציות כושלות לפניו, הולכים להזיז אותו..

נראה לי הגיע הזמן להזיז את גפני!


נשלח מהאנדרואיד שלי

ההגיון קצת חסר כאן.
בבית שמש, יש חשש שמלחמה באבוטבול תגרום להפסד כללי לחרדים. וזה שיקול כבד.
באלעד, זה כמו ירושלים בני ברק וביתר, שמעולם לא עשו חשבונות של ביטול הסכם רוטציה עקב הצלחה זו או אחרת. (גם כאשר בירושלים פרוש הפסיד לחרדים את העיר).דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 17:22 לינק ישיר 

בס''ד
ע''מ *להתפקח*, צריך *להתפכח*...


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

 הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 17:38 לינק ישיר 

תלונות של רמה ג  זקצת מוגזמות  כי כל מקום חדש  יש הרבה בעיות   גם שבאנו לרמה א בהתחלה היה  חסר הרבה דברים אפילו תחבורה נורמלית לא היה  בתי ספר היו בדירות שכורות ועוד הרבה בעיותדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/9/2018 17:52 לינק ישיר 

אם המצב ברמה ג' כ"כ גרוע, למה רבים באו לגור שם?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 18:22 לינק ישיר 

סיירת.

לפני 19 שנה כשהגעתי לרמה א', המצב היה הרבה יותר טוב ממה שעכשיו ברמה ג' ''החדשה'' ( בת 3-4שנים לערך?!)


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

 הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 18:26 לינק ישיר 

בס''ד
פיינרך.
השכונה הייתה אמורה להיות הרבה יותר טובה ומתוכננת.
למעשה הכבישים צרים. הגינות... ועל זה הדרך.
נ.ב. גם מכרו להם לוקשען שהיוקרה של השכונה תהיה כאילו השמש תזרח להם מהמקום שנהוג לשבת...


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

 הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 19:50 לינק ישיר 

מקביסט  גם אני הגעתי לפני 19  שנה  ואני לא חושב  שהמצב היה יותר טוב מג'   אז זה היה מדבר של ממש  לצאת ולבוא  היה  דרך טרמפים  בעיקר חנויות בקושי היו  מוסדות חינוך   בתי כנסת  מה שהיה נתנו לדת"ל  לא היה פשוט  אבל שרדנו  וגם רמה ג'  שיבינו שדברים לוקחים זמןדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/9/2018 20:08 לינק ישיר 

בס''ד
סיירת.

רמת בית שמש אלף תוכננה לרוב חילוני, מיעוט דתי לאומי, ועוד יותר מיעוט קטן מאוד של חרדים. בית כנסת המרכזי שנבנה ניתן לציבור הדתי לאומי, שמהר מאוד התפצל לדתי לאומי, וש''סניקי. אז היה ראש עיר שלא היה בעד רמת בית שמש בכלל, בטח לא בית שמש חרדית . לעומת רמת בית שמש ג ימל הייתה אמורה להיות חילונית, ששונתה לגמרי לחרדים בלבד. ונבנתה בזמן ראש עיר חרדי. ובכל זאת שנים אחרי אין להם כמעט כלום.


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

 הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 23:23 לינק ישיר 

מקביסט כתב:
בס''ד
ע''מ *להתפקח*, צריך *להתפכח*...וע"מ להערך צריך להארך ?

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 23:26 לינק ישיר 

תפקידה של העירייה לתבוע מהקבלנים להקצות שטחים וכספים לבניית מוסדות החינוך לפני אישורי הבנייה ולהתנות את הטופס אכלוס בהשלמת הקמתם, יתכן שלראש עיר חילוני היה יותר קל לעשות את זהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/9/2018 23:55 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

מקביסט כתב:
בס''ד
ע''מ *להתפקח*, צריך *להתפכח*...וע"מ להערך צריך להארך ?
אישה כותבת בשגיאות...

זה נדיר


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/9/2018 00:01 לינק ישיר 

אם מה שהגברת מתארת הוא נכון (וכך זה נשמע מהעובדה שאין כאן הכחשה עובדתית, גם מהחולקים עליה), הרי שמבחינת המסקנה העצובה המתבקשת, היא צודקת במאת האחוזים.
נציג ציבור שאיננו מצליח או איננו מתאמץ דיו בכדי לייצג נאמנה את ציבור שולחיו, יתכבד ויפנה את מקומו לטובים ממנו. משרה ציבורית נועדה בראש ובראשונה למען הציבור. עניינו האישי של ה"נציג", משני לחלוטין.
על אחת כמה וכמה, סחר המכר הנלוז והמופקר המתעלם כמעט לחלוטין מצרכי הציבור, ועוסק כמעט אם לא כל כולו בפוליטיקה עסקנית דרג ח', ראוי לכל הוקעה אפשרית של כל איש ישר.

שיוך פוליטי כזה או אחר איננו ממין העניין. נציגי ציבור מוניציפאליים הם בראש ובראשונה פקידים של הציבור המקומי. הוא היחידי שהוא בעל הסמכות המוסרית לקבוע את זהותם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/9/2018 01:18 לינק ישיר 

אשקול. כל מילה בסלע

ועצוב לחשוב שלמרות שכולם כאן מסכימים על העובדות יש אצלנו חלק מהאנשים שיש חוק אחד שאומר יש מצווה מן התורה שחרדי ואפילו דפוק צריך להיות ראש העיר ולא חס ושלום אישה אחרת שהיא דתיה ובודאי טובה יותר ולכן הם מתפתלים בתירוצים להסביר את כשלונו העצום של אבוטבול

נמכרנו אני ועירי לעסקנים ואין מציל ואין קורא השב


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/9/2018 01:46 לינק ישיר 

בבי_לון כתב:

אשקול. כל מילה בסלע

ועצוב לחשוב שלמרות שכולם כאן מסכימים על העובדות יש אצלנו חלק מהאנשים שיש חוק אחד שאומר יש מצווה מן התורה שחרדי ואפילו דפוק צריך להיות ראש העיר ולא חס ושלום אישה אחרת שהיא דתיה ובודאי טובה יותר ולכן הם מתפתלים בתירוצים להסביר את כשלונו העצום של אבוטבול

נמכרנו אני ועירי לעסקנים ואין מציל ואין קורא השב


נשלח מהאנדרואיד שליומי אמר שהיא טובה יותר? כי היא אישה? כי היא לא חרדית?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הליטאים בבית שמש מתחילים להתפקח
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.