בית פורומים בחדרי חרדים

הם צעדו לפניי, אב ובנו הקטן. האב החרדי מכה בעורף ובועט מאחור

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/9/2018 15:02 לינק ישיר 
הם צעדו לפניי, אב ובנו הקטן. האב החרדי מכה בעורף ובועט מאחור

שרי רוט בכתבה מצטטת קטע מכתבה של הרב משה גרילק בעיתון משפחה
מישהו יכול להעלות לכאן את הכתבה המלאה הזאת?

הקטע המזעזע ביותר I הרב משה גרילק • משפחה

קראו את הקטע, הוא נכתב בפרשת חוקת, פשוט לבכות!

"הם צעדו לפניי, אב ובנו הקטן. האב לבושו כחרדי מן הזן המצוי והילד בבגדי שבת…כל רגע נחתה ידו בעוצמה על עורף הילד הקטן שנראה כבן שש או שבע. בעוד הילד האומלל לא הספיק ליישר את קומתו הזעירה שהתקפלה בגלל המכה, והנה הוא כבר חטף בעיטה עזה מחור…המראה לא היה קל לעיכולן כי ידו ורגלו של האב לא נחו לרגע. מכה בעורף בעיטה מאחור וחוזר חלילה. התקרבתי קצת ושמתי לב שהילד מתאמץ בכל כוח הסבל שלו לא לפרוץ בבכי. עיניו נעו בתנועות מהירות ובעצבנות גלויה לכל עבר. עיניים דומעות המבקשות באינסטינקט מפחחד לבדוק אם מישהו רואה בהשפלתו, אולי גם תחינה אימת לעזרה…הילד מנסה לאחוז ביד אביו כעוגן הצלה מן הגורל שנחת עליו בפרהסיית הרחוב אולם האב דחה בשאט נפש את היד הקטנה שבעצם ביקשה להתחבר אל מי שאמור להיות מגינה".

קשה לקריאה. ולעיכול.

רק לחשוב על עתידו של הילד. אם תפגשו אותו בעוד שנים, כשהוא כבר מעבר לגדר, כחילוני, אל תדונו.

לעולם אל תדונו.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 15:27 לינק ישיר 

אני יותר חושש מעתיד ילדיהם של מי שקוראים את הגותו של משה גרילק

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי גינגישראלי ב- 13/09/2018 15:27:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 15:51 לינק ישיר 

התעללות יש בכל מקום.
משוגעים יש בכל מקום.

היחיד שיכול לעשות משהו בנידון זה מי שרואה את ההתעללות בזמן אמת.
אם הוא נקט בשב ואל תעשה אז ממה נפשך, אם טובת הילד זה לשתוק על אף הכל אז זה הדבר הקובע. ואם לא אז מי שראה ולא עשה כלום הוא פושע באותו מידה.

לא לעשות כלום, ואחר כך לייצר דרמות וכתבות, זה לא החכמה הכי גדולה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 16:16 לינק ישיר 

יישר כח תמניא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 16:25 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:

אני יותר חושש מעתיד ילדיהם של מי שקוראים את הגותו של משה גרילק

תוקן על ידי גינגישראלי ב- 13/09/2018 15:27:21

כשקוראים תיאורים מפורטים של מעשה רציחה, ח"ו, הרי זה משחית את הנפש, מעין אביזרייהו דרציחה, וכשקוראים לפרטי פרטים כיצד צריך להיראות לבוש צנוע לאישה ומהו אינו צנוע - גם זה טועם טעם עריות.
כך גם כשקוראים, במיוחד צעירים, לפרטי פרטים איך פלוני התעלל בילדיו - זה קצת משחית

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 16:43 לינק ישיר 

תתאמצו יותר, אולי ככה תצאו פחות פתטיים ועלובים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 16:59 לינק ישיר 

תמניא 
והילד יזכה לגן עדן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 18:17 לינק ישיר 

רק על העניין שהאבא לא התבייש לעשות זאת בפרהסיא.
רק על זה בלבד הייתי מזמין משטרה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 18:19 לינק ישיר 

קשה לקריאה. ובכלל לא חשוב כמה זה נכון, זה עדיין שולי שוליים בחברה ולא נושא לכתבה כאילו מדובר באיזה "מנהג" ח"ו..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 19:42 לינק ישיר 

בס''ד
תמניא צודק.
ואוסיף תהיה משלי. האם גרילק כבר תכנן לכתוב את התיאור הנ''ל באמצע המכות, או שזה בא אח''כ בפלאשבק?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 21:20 לינק ישיר 

הרב משה גרילק כתב בהמשך, שהארוע אירע לפני מספר שנים משמעותי, הרב גרילק עקב אחרי האב והבן כדי לזהותם, המשיך לרב הקהילה, ובעקבות כך הילד הוצא מהבית על ידי גורמי הרווחה . יתכן שמה שכתבתי גורם ליצירות מסוימות לעקם את אפם על שהפעם לא הלך להם לרדת על גרילק, שוין שיהיו עם אף עקום כמאמר בגין המנוח .יהיו להם הזדמניות נוספות .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 21:31 לינק ישיר 

אליהו1000 כתב:

הרב משה גרילק כתב בהמשך, שהארוע אירע לפני מספר שנים משמעותי, הרב גרילק עקב אחרי האב והבן כדי לזהותם, המשיך לרב הקהילה, ובעקבות כך הילד הוצא מהבית על ידי גורמי הרווחה .יתכן שמה שכתבתי גורם ליצירות מסוימות לעקם את אפם על שהפעם לא הלך להם לרדת על גרילק, שוין שיהיו עם אף עקום כמאמר בגין המנוח .יהיו להם הזדמניות נוספות .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/9/2018 23:07 לינק ישיר 

שמא צדיק אחד מהמגיבים או הקוראים שיש ברשותו את הכתבה, נא יביאה בפנינו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/9/2018 00:53 לינק ישיר 

אליהו1000 כתב:
הרב משה גרילק כתב בהמשך, שהארוע אירע לפני מספר שנים משמעותי, הרב גרילק עקב אחרי האב והבן כדי לזהותם, המשיך לרב הקהילה, ובעקבות כך הילד הוצא מהבית על ידי גורמי הרווחה . יתכן שמה שכתבתי גורם ליצירות מסוימות לעקם את אפם על שהפעם לא הלך להם לרדת על גרילק, שוין שיהיו עם אף עקום כמאמר בגין המנוח .יהיו להם הזדמניות נוספות .

ההמשך ה"מפתיע" שלך, אינו מקהה את ההרגשה הדוחה לקרוא פרטי פרטים על סיפור מזעזע כזה (ותמהני אם גרילק לא הוסיף מלח ופלפל לסיפור)
"ידיעת הרע מכרחת את האדם להיות רע"
אחח אשרינו שאנו כאן לצידם של חכמים, שעוזרים לנו לדעת הכל אבל ממש ה כ ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/9/2018 23:29 לינק ישיר 

מה שעל השוטה אצל הלשון אצל הנורמלי זה בלב. נכון שמדובר בתיאור  ולמעשה מאוד מגזם, אבל אי אפשר להתעלם ממכות וחבטות שקיבלו ועדיין מקבלים תלמידים מהמלמדים בחדרים. התגובות לכתבה שיקפו רק מעט מהתופעה שקיימת. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/9/2018 00:09 לינק ישיר 

בדידי הוה עובדא. לפני מס' שנים ישבתי בא' מבתי הכנסת בעיר בני ברק, כשספסל לפני יושב הורה ולומד עם בנו גמרא, הילד לא כ"כ נהנה מהלימוד המשותף, והאב בראותו שבנו איננו מקשיב החל להכותו, בתחילה בעדינות ובהמשך סטירות מצלצלות, אני שישבתי מאחוריו ולמדתי עם החברותא הסתפקתי מה עלי לעשות, מחד, חובה להעיר להורה על כך, מאידך לעשות זאת בפני הילד זה דבר בעייתי. המתנתי זמן מה ולבסוף ניגשתי אל האב ויצאתי עימו מחוץ לבית המדרש ושם הערתי לו בעדינות שזה שהוא מכה את בנו בפרהסיא זה דבר לא ראוי, ועלול להשליך על בנו השלכות שליליות, אך הוא בשלו עונה לי כתוב 'חוסך שבטו שונא בנו', ולא עזרו הסברי בדבר. כיום ל"ע מצבו של הילד מבחינה רוחנית השם ישמרנו, אני משתדל שלא לפגוש פנים אל פנים את האב, אך לדאבוני זה היה צפוי.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הם צעדו לפניי, אב ובנו הקטן. האב החרדי מכה בעורף ובועט מאחור
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.