בית פורומים בחדרי חרדים

4 בנות חסידות סאטמר התנצרו רח"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/10/2018 23:07 לינק ישיר 
4 בנות חסידות סאטמר התנצרו רח"ל

ראשי > חרדים > חדשות חרדים

סערה בסטאמר: ארבע בנות חרדיות התנצרו

ארבע בנות חרדיות, בוגרות מוסדות החינוך הטובים ביותר של סאטמר, התנצרו מרצון בטקסים רשמיים בכנסיות באזור ניו יורק. בתחילה ניסו בסאטמר להסתיר את המקרה המזעזע, אך לאחר שעלה הסרטון לאינטרנט, הודו שם כי מחנכי ורבני הקהילה חייבים להתכנס ולבדוק כיצד הגיעו למצב הזה

יונתן פולק

13/10/2018,

סערה רבתי בחצר סאטמר בניו יורק: ארבע בנות חרדיות, בוגרות מוסדות החינוך הטובים ביותר של סאטמר, התנצרו מרצון בטקסים רשמיים בכנסיות באזור ניו יורק. כך מפרסם העיתונאי מנחם רהט בעיתון הדתי "מצב הרוח".
מדובר בבנות מבתים תורניים, שלמדו במוסדות סאטמר בבורו פארק, וויליאמסבורג ומונסי, החל משחר ילדותן ועד לבגרות.

הראשונה שהובילה את גל ההתנצרויות המזעזע היא אישה צעירה, בת למשפחה רבנית ידועה, משפחת פאנט. לפני חודשים אחדים היא התחתנה בתוך הקהילה עם אברך חסיד סאטמר, בטקס בו נהגו כל המגבלות המקובלות בחסידות. לאחר זמן קצר, מספר רהט, התגרשו בני הזוג. האישה לא חזרה לבית הוריה ולמעשה נעלמה. זאת, עד שהתגלתה בסרטון שהועלה לאתר האינטרנט של אחת הכנסיות בסביבה, והתברר כי הבחורה הוטבלה מרצון לנצרות, ה"י.

בסרטון, שנפוץ בימים האחרונים, נראית האישה מבצעת את טקס ההטבלה (שבנצרות נעשה עם בגדים, ועיקרו הזלפת מים על המתנצר), ע"י הכומר המקומי ומקבלת עליה את הנצרות.

האישה שהשתמדה למרבה הכאב, עשתה זאת לעיני המצלמות מבלי שניסתה להסתיר את זהותה ואת שמה. היא התראיינה בהרחבה וסיפרה כי התחנכה בחצר סאטמר הקיצונית, למשפחה רבנית מיוחסת, אך הגיע למסקנה כי "כל הסאטיריות הזו הינה בלוף, הבל ורעות רוח", ומשכך החליטה לעזוב את החצר, ולנקוט בצעד הקיצוני של התנצרות.

בעיתון הדתי מסופר כי בתחילה ניסו בסאטמר להסתיר את המקרה המזעזע, אך לאחר שעלה הסרטון לאינטרנט, הודו שם כי האישה אכן השתמדה ואמרו כי מחנכי ורבני הקהילה חייבים להתכנס ולבדוק כיצד הגיעו למצב הזה.
אלא שעוד בטרם שככה הסערה של גברת פאנט, נודע על נערה חסידת סאטמר נוספת, בת למשפחת לוי-דויטש, שאף היא הגיעה לכנסיה והשתמדה, ל"א. גם היא התחנכה מילדות במוסדות סאטמר.

בנוסף לשתיים האמורות, כותב רהט, מדברים כעת בסאטמר בניו יורק על השתמדותן של עוד שתי נערות בוגרות מערכת החינוך של סאטמר.

מספרן הרב של המשתמדות הללו עורר דאגה בחסידות, והרהורים אודות החינוך שקיבלו, נכתב בעיתון.

אחד המחנכים מצוטט בעיתון כאומר: "אם הבנות הללו היו סתם פורקות עול ומסירות מעליהן את אורח החיים החרדי, אבל נשארות ביהדותן גם אם חילוניות גמורות – ניחא. יהודים רבים בארה"ב אינם שומרים תרי"ג מצוות. אבל פה מדובר בצעד הפגנתי של המרת היהדות בנצרות. זה לא סתם ניסיון לצאת לחופשי, אלא מהלך מרושע ונקמני, של המרת דת האמת בדת השקר ונועד לעשות לנו דווקא, להוציא לנו את העיניים.

לדבריו, "הבנות הללו יודעות בדיוק מה המשמעות של השתמדות בעיניים יהודיות בכלל וסאטיריות בפרט. ההשתמדות המשורשרת הזו שהוצגה לעין כל באינטרנט וללא שום בושה, מעידה על פישטת הרגל הנוראה של מערכת החינוך. יציאתן לשמד של ארבע בנות בתקופה כה קצרה, והמרת דתן בפומבי, לעין השמש וללא כל מעצורים, מחייבת הדלקת כל הנורות האדומות, לגבי מצבה ואופיה של מערכת החינוך שלנו, שכנראה זקוקה למהפכה. אבוי לנו שהגענו לכך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2018 23:22 לינק ישיר 

אופיה של מערכת החינוך של סאטמר כוללת 2 אדמורים שרבים כמו ילדים קטנים, תוך כדי שמנסים להעביר לילדי ישראל מסר שהם קדושי עליון… זה השקר הגדול שגורם ויגרום לעוד הרבה מאוד לחזור בשאלה, ולא רק בסאטמר..

מידי הרבה (יחסית) שמתקראים רבנים ואדמורי"ם, מעורבים במריבות שלא לש"ש, מתגלים כנואפים או מתעסקים עם ילדים, או סתם מאחזי עיניים ורודפי שלמונים.

בעיית הדור הזה קשה מכל הדורות שלפניו, ומה שמקלקל את הנערים זה לא האינטרנט אלא השקר שמצטייר מול עיניהם בגיל 16 ו 18 לעומת מה שסיפרו להם בחיידר בגיל 5 ו 7…

ועד שלא נכיר בבעיה, ונוקיע בפומבי כל ברלנד ומקלב עם תמונותיהם ברייש גלי, וכל מקובל עם מליארד שקל בבנק, או מורים שנוגעים במקומות מוצנעים של ילדים קטנים, לא טיפלנו בכלום!!
אם "פוילשטיק" זה מותר כי זו לא גניבה, ו"קומבינות" זה לכתחילה, למה שילד יגדל טהור ויישמר מלגעת בעט של חברו בלי רשות???

האינטרנט והסמארטפון, הם רק התירוץ לברוח מהבעיות האמתיות שמשתוללות בחוץ באיצטלה דרבנן..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2018 23:37 לינק ישיר 

כבר אמר רביה"ק מסאטמר זי"ע שעדיף להשתחוות אלף פעם לצלב מאשר ללמוד מילה אחת בעברית. אשריהן של צדיקות אלו שקיימו את דבריו הק' כפשוטו.
©akiva Weingarten

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2018 23:43 לינק ישיר 

ועד שלא נכיר בבעיה, ונוקיע בפומבי כל ברלנד ומקלב עם תמונותיהם ברייש גלי, וכל מקובל עם מליארד שקל בבנק, 

האינטרנט והסמארטפון, הם רק התירוץ לברוח מהבעיות האמתיות שמשתוללות בחוץ באיצטלה דרבנן..

נשלח מהאנדרואיד שלי

[/quote]

או נכדים או סבים של נכדים 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2018 23:51 לינק ישיר 

מישהו יכול להסביר למה הם התנצרו ולא פשוט נהיו חילוניות? מה נסגר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 00:11 לינק ישיר 

תרשו לי להעיר, חסידויות סאטמר הינן חסידויות ענקיות, ואם מס' בנות מתנצר ל"ע כמה שהדבר חמור וכואב זה עוד לא אמור להשליך על החסידות, כמו שמה שמקלב הנואף עשה לא משליך על כל הציבור הליטאי. בכל מקום יש זבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 00:19 לינק ישיר 

ישנם חלקים בציבור החרדי שמעוררים גועל ורפש גם אצלי.
לא כל כך מפתיע שיש אצלם הרבה חוזרים בשאלה שעושים דווקא.
ראה ערך אסתי ויינשטיין למשל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 00:28 לינק ישיר 

timobl כתב:

תרשו לי להעיר, חסידויות סאטמר הינן חסידויות ענקיות, ואם מס' בנות מתנצר ל"ע כמה שהדבר חמור וכואב זה עוד לא אמור להשליך על החסידות, כמו שמה שמקלב הנואף עשה לא משליך על כל הציבור הליטאי.בכל מקום יש זבל.

מצטער מאוד אבל ממש לא קרב זה אל זה.

נואף, עד כמה שזה מגונה, זה תאווה חזקה מאוד. לפעמים זה גם סוג של מחלה.
אף אחד בציבור החרדי איננו נואף בשיטה.

פריקת עול היא גם תאווה ככל התאוות, ולפעמים התאווה היא גם לעשות רעש וצלצולים.

התנצרות רח"ל זה קטגוריה שונה לחלוטין.
זה מרידה להכעיס בכל הקודש והיקר שהתחנכו עליהם מגיל אפס.
לפרוק עול עוד איכשהו אפשר להבין, אבל להשתמד???

ארבע!! סיפורי התנצרות רח"ל (אם זה אכן נכון) אמור להיות רעידת אדמה לסביבה שבו התחנכו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 00:34 לינק ישיר 

איזה יופי שכל אחד לוקח את האשכול הזה כדי לסגור חשבונות עם שנואי נפשו
כל אחד ובר פלוגתיה..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 00:59 לינק ישיר 

timobl כתב:

תרשו לי להעיר, חסידויות סאטמר הינן חסידויות ענקיות, ואם מס' בנות מתנצר ל"ע כמה שהדבר חמור וכואב זה עוד לא אמור להשליך על החסידות, כמו שמה שמקלב הנואף עשה לא משליך על כל הציבור הליטאי.בכל מקום יש זבל.

תרשה לנו להשיב שאכן כבודו צודק וסטמר היא אחת הקהילות הגדולות ביותר במגזר,
אבל תסכים איתי שעדיין אין סטמר יותר גדולה מכל הציבור החרדי ביחד, ומכיוון שלא שמענו עם מספר זהה ואפילו לא חלק ממנו שהתנצרו רח"ל הרי שהסיפור מזעזע ומסנר שערות ראש
ואני לו הייתי נמנה על ראשי קהילה במצב כזה לא הייתי יכול לישון בלילות...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 01:41 לינק ישיר 

שמענו כאן רק על 4 בנות שהתנצרו ל"ע
יש שם לצערינו הרב ים של נושרים
ועוד יותר ים של גויים גמורים בלבוש חסידי!!!!

אמנו זה חסידות ענקית בכל קנה מידה
עדיין באחוזים הם לוקחים ובגדול

כנראה שהם צרכים לעשות בדק בית 
מסתבר שהחינוך שלהם כנראה אפס לא משהו ולא מוכיח את עצמו!!!!

עם כל זאת חשוב לציין שיש שם אברכים נפלאים!!!
אבל סיפורים כאלו אסור להם לקרות וצריך לבדוק למה הם קורים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 02:09 לינק ישיר 

העיקר שלא "השתמדו" לבעלזא...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 03:38 לינק ישיר 

לא מדובר על 4 ולא על עשרות, מדובר על עשרות אלפים ויש אומרים מאה אלף. מדובר על 2 שאין שום קשר ביניהם, אחת מהם התחנכה בבורו פארק במוסדות האהרוינים והשניה במונסי במוסדות הזאלונים. שתיהם גרושות שעברו הרבה בחיים הקצרים שלהם ומחפשים אושר. בחסידות סאטמאר בניו יורק מתחתנים בערך 2,500 זוגות מדי שנה דהיינו 5,000 מסיימים לימודיהם מדי שנה, ועכשיו שמענו על 2 מתוך עשרות אלפים... ועכשיו שכל שונאי סאטמאר יקפצו. תזכירו לי כמה חסידיות בגודל של בעלזא וגור צריכים לאחד כדי לקבל סאטמאר אחד במספרים

תוקן על ידי נפל ב- 14/10/2018 03:42:58

תוקן על ידי נפל ב- 14/10/2018 03:55:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 04:08 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

איזה יופי שכל אחד לוקח את האשכול הזה כדי לסגור חשבונות עם שנואי נפשו
כל אחד ובר פלוגתיה..

כנראה התכוונת איזה "יופי",
כי זה עצוב מאוד הרפש שזורקים כאן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 05:02 לינק ישיר 

במקום לבכות על שתי נשמות שהשתמדו מחסלים חשבונות עם בעלי דעות שונות ביהדות. בושה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/10/2018 07:25 לינק ישיר 

יש לי כמה חברים בסאטמר שאלתי אותם על הסיפור והם אמרו שמדובר בסיפור מצוץ מן האצבע. מהסיפורים של שאולזאהן. אין לי דעה אישית בנושא אבל מדובר באנשים אמינים מאד.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > 4 בנות חסידות סאטמר התנצרו רח"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.