בית פורומים בחדרי חרדים

בצלאל קאהן בקול חי: הסיבה להפסד אבוטובול היא הצבעה נמוכה של אנשי שלומי אמונים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/11/2018 19:50 לינק ישיר 
בצלאל קאהן בקול חי: הסיבה להפסד אבוטובול היא הצבעה נמוכה של אנשי שלומי אמונים

בראיון לאבי מימרן במהדורה המרכזית טוען בצלאל קאהן לאחר שנערכה בדיקה מקיפה של הקלפיות
באיזורים החרדים של בית שמש..
מגלה שבקלפיות באיזורים של אנשי שלומי אמונים
היו אחוזי הצבעה נמוכים מהבחירות הקודמות
לעומת שאר השכונות החרדיות
נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 19:51 לינק ישיר 

אנשי שלומי אמונים גרים לרוב בשכנות לקנאים, והם אלו שהצביעו בפעם הקודמת בפעם הראשונה והאחרונה בחייהם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/11/2018 20:21 לינק ישיר 

הם כבר חשבו על זה, לפני 8 חודשים:
 
"להגיד שלא נתמוך באבוטבול זו לא מילה גסה", אלה היו דבריו הנחרצים של סגן השר ויו"ר 'שלומי אמונים' מאיר פרוש.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 20:37 לינק ישיר 

נו באמת

וגפני חשב על זה לפני תשעה חודשים


יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, מסרב לצאת בתמיכה בראש עיריית בית שמש משה אבוטבול לקדנציה נוספת, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, ובחודש שעבר אף תקף את אבוטבול על התערבותו - לדבריו - בתוך 'דגל התורה', כשהוא מבהיר כי מבחינתו הכל עדיין פתוח.

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 20:38 לינק ישיר 

אבוטבול חושש מחוסר אמביציה: "קולות שלומי אמונים ידלפו ל'עץ'"

"הפלג הירושלמי" שואב אליו מאות קולות מקהילות חסידיות דוגמת ויז'ניץ, ברסלב, סלאנים ועוד – על חשבון "שלומי אמונים" המאוגדים תחת רשימת ג' המאוחדת – החשש: אובדן מנדט חרדי שלם ישאיר את הנציגות החרדית כמיעוט במועצת העיר ויהפוך לאסון של ממש עבור תושבי העיר החרדים


לקראת הישורת האחרונה חשש רב בבית שמש כי שלומי אמונים  לא ישקיעו את המאמצים בבחירות אבוטבול לאור העובדה כי כל הפעילים בעיר עברו לעבוד למען יוסי דייטש בירושלים.

עתה מתברר כי השלום המבורך בין פלגי יהדות התורה בבית שמש, מתברר כנקודת חולשה של הרשימה המאוחדת – ג'. בעוד בערים חרדיות אחרות מערכת הבחירות המקומית גרמה לפילוגים רבתיים בין הסיעות השונות, בבית שמש התאחדו אגודת ישראל, שלומי אמונים ודגל התורה תחת קורת גג אחת, ומתברר שיש מי שמנצל את האחדות והשלום על מנת למשוך מצביעים טבעיים מתוך המפלגה.

על פי דיווחים מבית שמש, בחסות ה"תרדמת" שנוצרה בעקבות האחדות, מתברר כי "הפלג הירושלמי" המריץ בעיר מפלגה עצמאית שסימנה "עץ", הקים מטה הסברה מיוחד למגזר החסידי, ומושך אליו רבים מתוך מגזר זה – כאשר קבוצות רחבות של מספר קהילות חסידיות בעלות נוכחות גדולה בעיר, עוזבות את המחנה הטבעי – "שלומי אמונים", ומתחייבות להצביע עבור רשימת "הפלג".

מדובר, בין השאר בקבוצות הנמנות על הקהילות הבאות: ויז'ניץ, ויז'ניץ מונסי, רחמסטריווקא, בוהוש, באבוב (45), סלאנים, ופלג גדול בחסידות ברסלב בראשות הרב שמעון טייכנר. פורשים אלו אמנם תומכים בראש העיר הרב משה אבוטבול, אך עשויים לגרום לאובדן של מנדט מהרשימה המאוחדת – ג'. מנגד, בסיעת שלומי אמונים עומדים חסרי אונים מול אובדן הקולות הביתיים.

בבית שמש מביעים חשש כבד כי למרות תוספת הקולות החסידיים, רשימת "עץ" עשויה שלא לעבור את אחוז החסימה בבחירות, וכתוצאה מכך הנציגות החרדית לא תהווה רוב במועצת העיר. המועצה החדשה תמנה 21 חברים, ובמידה והסיעות החרדיות לא ישיגו 11 מושבים, העיר צפויה לקדנציה שלישית ברציפות בה הנציגות החילונית מהווה רוב במועצה, וכתוצאה מכך חוסמת מיזמים לטובת השכונות החרדיות והציבור החרדי בעיר בית שמש.

לחשש הכבד לניצחונה בבחירות של מועמדת המחנה החילוני בעיר, הגב' בלוך, כתוצאה משאננות ואדישות הרחוב החרדי, מצטרף החשש שהנציגות החרדית תהווה מיעוט במועצת העיר. תסריט כזה, אם וכאשר יתממש, עשוי להפוך לסיוט של ממש עבור התושב החרדי בבית שמש, ועבור מוסדות התורה והחסד הרבים בעיר.

לנוכח הנתונים הקשים, אומרים היום עסקנים בבית שמש, כי אם לא תהיה התעוררות של ממש בציבור החרדי כולו, לציית להוראת מועצות גדולי התורה להצביע עבור ראש העיר הרב משה אבוטבול ועבור רשימת ג' – עשויה להיגרם תוצאה הרת אסון, לתושבי בית שמש ולציבור החרדי כולו, אשר מייחל להמשך בניית שכונות רמת בית שמש כפיתרון הדיור הראשי לציבור החרדי בארץ כולה.


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/11/2018 21:12 לינק ישיר 
לכאורה אין כל קשר לתואר
תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 01/11/2018 21:12:58
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/11/2018 21:25 לינק ישיר 

אם דגל התורה וש"ס היו משקיעים עשרה אחוז מהאנרגיות והזמן שהשקיעו במריבות הסרק באלעד, לטובת בית שמש, המצב אולי היה נראה אחרת.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 21:31 לינק ישיר 

דגל וש"ס לא השקיעו באלעד חוץ מערעורים לבג"ץ.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/11/2018 21:32 לינק ישיר 

ברוך ה' שמצאו את מי להאשים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/11/2018 21:44 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

אם דגל התורה וש"ס היו משקיעים עשרה אחוז מהאנרגיות והזמן שהשקיעו במריבות הסרק באלעד, לטובת בית שמש, המצב אולי היה נראה אחרת.


ח ב-1/11/2018 21:25אם גור ושלומי אמונים היו משקיעים עשרה אחוז מהאנרגיות והזמן שהשקיעו במועמד הסרק בירושלים, לטובת בית שמש, המצב אולי היה נראה אחרת.


נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי תם_המיתמם ב- 01/11/2018 21:44:18
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 21:52 לינק ישיר 

א. גם דגל התורה וש"ס השקיעו רבות בירושלים, לכן לא התייחסתי לזה. כולם נתנו שם את מלוא כובד המשקל.
ב. שקר, גם אם חוזרים עליו אלף פעם לא הופך לאמת. יוסי דייטש היה יכול להיות ראש העיר כבר בסיבוב הראשון במידה וכל החרדים היו תומכים בו. שיקולי פוליטיקה ואגו והרבה רוע מנעו את התמיכה הזו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 22:34 לינק ישיר 

גם מאיר פרוש היה יכול להיות...

דייטש לא הבטיח שאם דגל וש"ס יתמכו בו, גור והפלג לא יבריזו, ולכן הלכו עם ליאון. ועוד, עם כל החרדים היו הולכים עם דייטש זה היה נהפך למלחמת חרדים-חילונים, מה שהיה מוציא את כל החילונים להצביע. היינו בסרט הזה כשמאיר פרוש רץ לראשות העיר ירושלים...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/11/2018 22:35 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

א. גם דגל התורה וש"ס השקיעו רבות בירושלים, לכן לא התייחסתי לזה. כולם נתנו שם את מלוא כובד המשקל.
ב. שקר, גם אם חוזרים עליו אלף פעם לא הופך לאמת. יוסי דייטש היה יכול להיות ראש העיר כבר בסיבוב הראשון במידה וכל החרדים היו תומכים בו. שיקולי פוליטיקה ואגו והרבה רוע מנעו את התמיכה הזו.


אתה סותר את עצמך. אומר ששקר לא הופך לאמת גם אם חוזרים עליו אלף פעם ומייד חוזר על השקר.
לדייטש לא היה שום סיכוי להיות ראש העיר. אם גם דגל וש"ס היו תומכים בו מפת המועמדים היתה משתנה והיינו במצב של ראש בראש דתי מול חילוני. ואז תהיה בטוח שגור היו תומכים בחילוני תמורת אתנן מתאים כמו שמאיר פורוש כבר למד על בשרו, ושם כבר ראינו שמפסידים. פעם אחת אפשר עוד לנסות ולהפסיד. לעשות את זה פעמיים זה טמטום פשוט!


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/11/2018 22:38 לינק ישיר 

לא מבין למה מאשימים מישהו, אבוטבול היה ראש עיר לא משהו, העסקנים חגגו בשחיתות בתקופתו ותושבים רבים לא אהבו את זה וניסו לסיים את זה, זכותם המלאה.

זו גם ההוכחה לכך שהציבור לא ממושמע לגדולי ישראל במלואו וכי ההצלחה הגדולה של דגל וש"ס היתה בזכות ההתכנסות הקהילתית והשבטית ולא בגלל ה'קולות הקוראים'.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-2/11/2018 00:11 לינק ישיר 
פלנטה

קלמנוביץ כתב:
בראיון לאבי מימרן במהדורה המרכזית טוען בצלאל קאהן לאחר שנערכה בדיקה מקיפה של הקלפיות
באיזורים החרדים של בית שמש..
מגלה שבקלפיות באיזורים של אנשי שלומי אמונים
היו אחוזי הצבעה נמוכים מהבחירות הקודמות
לעומת שאר השכונות החרדיות
נשלח מהאנדרואיד שלי


בקיצור,  הסברים ופרשנויות עיתונאיות - שבמקום לראות את האמת נכוחה מטשטשים ומורחים מגלגלים עינים וכו'.

מסתבר - מזמן - שהעיתונות כפי שהתברר איננה מקצוע אלא מחלה.  נוגע גם לעיתונות ה'חרדית'.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-2/11/2018 01:24 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
שקר, גם אם חוזרים עליו אלף פעם לא הופך לאמת. יוסי דייטש היה יכול להיות ראש העיר כבר בסיבוב הראשון במידה וכל החרדים היו תומכים בו. שיקולי פוליטיקה ואגו והרבה רוע מנעו את התמיכה הזו.אין כאן שום רוע, כי גם אם אתה צודק בקביעה זה ממש לא משנה, זה תרגיל למתחילים בתורת המשחקים, אם היו רק 2 קבוצות בירושלים שצריכות לסכם על  דייטש כמועמד ניחא, אבל בגלל שיש את עץ ויש את גור ויש את בלז ויש את אלי ישי שכל אחד עלול לעשות שבת לעצמו, (ויתכן שמבחינתו בצדק כדי למקסם ולמנף את כוחו) ומכיון שאין אימון גדול בין כל הפלגים הללו (ובעיית האמון הזו לא קשורה דוקא לדגל), במקרה כזה דגל והציבור שלה עלולים להישאר עם 2 ציפורים על העץ

אז דגל יכלו לחשוב בצורה חסידית כמו שפועלים פלגים קטנים דוגמת גור בלז ובני תורה ולסגור דיל עם מועמד חילוני ולדאוג לקהל המצביעים המצומצם שלה ושהשאר יחנקו, במקום זה ולאור גודלה ובשיתוף ש"ס (שיחד הם גדולים משמעותית מכל אגודה) היא הובילה מהלך רחב של נציג שאינו חרדי שמסוגל להביא קהלים מחוץ לציבור הדתי חרדי, ומאידך לא יכול להביא הרבה מדי באופן שהוא יהיה חייב את בחירתו לפלג קטן בציבור החרדי, אלא להביא רק קצת באופן שהוא יהיה חייב את בחירתו לכל פלגי היהדות החרדית והדתית כאחד וממילא הם ירגישו שזה הנציג שלהם ממש כמו מועמד חרדידדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בצלאל קאהן בקול חי: הסיבה להפסד אבוטובול היא הצבעה נמוכה של אנשי שלומי אמונים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.