בית פורומים בחדרי חרדים

לאחר משאל טלפוני המועצת החסידית החליטה שלא להחליט במי לתמוך

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/11/2018 00:55 לינק ישיר 
לאחר משאל טלפוני המועצת החסידית החליטה שלא להחליט במי לתמוך

Search

ראשי > חרדים > חסידויות וקהילות

המועצת החסידית החליטה שלא להחליט

לפני זמן קצר נערך משאל טלפוני בין חברי המועצת החסידית לגבי התמיכה בין ברקוביץ לליאון, ובסיומה החליטו שלא להחליט

יהודה וייס

04/11/2018, 19:09

האדמו"ר מגור שליט"א

לפני זמן קצר נערך משאל טלפוני בין חברי המועצת החסידית לגבי התמיכה בין ברקוביץ לליאון, ובסיומה החליטו שלא להחליט. לעת עתה לא יצא מכתב משום צד לאף צד- מה שמלמד על ערפל כבד בגזרה החסידית עד לרגע האחרון שבו תנתן הוראה שקטה.

ל'אקטואליק' נודע כי ברקוביץ מתזז בין כל החסידויות וסוגר עימם דילים תמורת מבנים. בשישי כבר גובש הסכם בין חסידות בעלזא לאנשיו של ברקוביץ. הערכה היא כי גם בגור יודיעו על תמיכה שקטה בברקו, שזוכה לתמיכה גם מצד הפלג הירושלמי שיעדיף שלא להצביע. מנגד, במחנה ליאון מנסים לגשש אצל ראש הממשלה בניסיון להטות את הכף לטובתם המשמעות: הקרב בין הצדדים – הולך ונהיה צמוד יותר מתמיד.

הכתב עמית סגל כתב בטוויטר כי "עבור ברקוביץ הימנעות חסידית תהיה חדשה נפלאה.הפלג הירושלמי יעדיף אותו על פני 5 שנות חרם של ליאון ודגל התורה, הבית היהודי בירושלים נוטה כעת אליו, וקמפיין געוואלד חזק בציבור הציוני, מול תחושת השאננות בציבור החרדי (שממילא כבר הצביע עבור הרשימה למועצה) יכולים להשאיר את המרוץ הזה פתוח".

כמה שאלות שנותרו פתוחות: 1. האם ליצמן מוביל לפילוג שיוביל לקרע עצום בין המחנות? 2. האם הבטאונים החסידים יחלו לפמפם כבר מהשבוע מאמרי שטנה נגד דגל ושס? 3. האם כל זה יוביל לפילוג גם בבחירות לכנסת? לפי הלך הרוחות והזעם החסידי המבעבע נדמה כי אין מנוס מהיפרדות, אך דבר אחד יכול למנוע את הקרע המתגבש: והיא: פגישה דרמטית בין ארזי הדור – מרן הגר"ח קניבסקי לבין מרן האדמו"ר מגור – פגישה מעין זאת ותמונת פיוס יכולה לסלול את הדרך לשלום, באם לא – נראה שתשמ"ט הולכת לחזור על עצמה במהדורה חוזרת בבחירות לכנסת.
created by Winsite

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 01:02 לינק ישיר 

מריח לי שליצמן הולך לתמוך בברקוביץ
כמו שסגר עם ברקת נגד רוב הציבור החרדי
בשתי מערכות הבחירות האחרונות

הוראה שקטה =עופר ברקוביץ

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 01:13 לינק ישיר 

עוד יהיו הרבה ספינים לכאן ולשם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי מנחה_חדשה ב- 04/11/2018 23:38:41

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 03:11 לינק ישיר 

בשורה טובה לחסידים
וסטירת לחי מצלצלת לליטאים שהספיקו להרים את האף עד לשמים, והתראיינו בבוקר למחרת הבחירות בצורה מתנשאת ומחפירה אל מול אחיהם שותפיהם לדרך עד כה
על בעלי גאווה אומר הקב"ה "אין אני והוא יכולין לדור בבית אחד"
צריך לכתוש הדק היטב את הגאווה המדיפה ריח לא טוב, עד שאחינו הליטאים יחזרו לדבר כאחד האדם.

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 05/11/2018 01:11:54

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 05:41 לינק ישיר 

אדם שמרגיש שמחה גדולה בכך שהצליח לקבל את חלקו, זה לא נעים לצד השני, אבל קשה לומר שיש בזה גאווה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 08:09 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

בשורה טובה לחסידים
וסטירת לחי מצלצלת לליטאים שהספיקו להרים את האף עד לשמים, והתראיינו בבוקר למחרת הבחירות בצורה מתנשאת ומחפירה אל מול אחיהם שותפיהם לדרך עד כה
צריך לכתוש הדק היטב את הגאווה המדיפה ריח לא טוב, עד שאחינו הליטאים יחזרו לדבר כאחד האדם.

לא להאמין! אותם שודדים שגזלו וחמסו גל השנים את כלל הציבור החרדי, פחות משבוע לאחר שנחשפה ערוותם. וכל מה שיש להם זה עדיין אותו סיפור של גאווה ליטאית!!!! כלומר תפקידו של הליטאית בעולם הוא להיות מושפל ולמרמס. ואם הוא מעיז לדרוש את שלו הוא גאוותן חצוף!!! אבל אדמו"ר שדורש פי שמונה ממה שמגיע לו הוא קדוש!!! ותפקידו של ר' חיים קנייבסקי הוא להתבטל בפני אדמורים שלא ילמדו בחיים את מה שהוא שכח בגיל שלושים!!!!
ולכם מותר להסית את הציבור הליטאי לא לשמוע לרבותיו שהרי רק האדמורים יודעים משהוא!!! תבינו, הדבר הזה נגמר!!! אנחנו קיימים יען אנחנו קיימים ולא תוכלו למחוק אותנו יותר!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 08:11 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

בשורה טובה לחסידים

ולקרוא לחמסנים אחיהם שותפיהם זה בכלל בבחינת "הרצחת וגם ירשת"!!! היינו שותפים נפלאים תחת כפות רגליכם!!אבל כשותפים שווים אתם לעולם לא תסכימו! בעלי גאווה סרוחה "יד החסידים ..."!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 08:37 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

בשורה טובה לחסידים

על השוד המתמשך במשך עשרות שנים של יצוג ושל זכויות ושל שטחים למוסדות ושל תקציבים כבר בקשתם סליחה לפני שאתם מטיפים לצד השני?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 09:07 לינק ישיר 

אף אחד לא מופתע מזה שגור מוכרים את כל הדת ואת כל החרדים בשביל כמה כופתאות..... העיקר יצעקו לכולם לא לקנות בשפע שוק...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 10:19 לינק ישיר 

מועצת גדולי התורה אינה כפופה לחסידות גור. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 16:02 לינק ישיר 

קהלת כתב:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 16:06 לינק ישיר 

קהלת כתב:
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/11/2018 16:16 לינק ישיר 

קהלת כתב:

נכון. היא בכלל לא קיימת ליד גור

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לאחר משאל טלפוני המועצת החסידית החליטה שלא להחליט במי לתמוך
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר