בית פורומים בחדרי חרדים

טור נוקב על הבחירות בירושלים מאת אחד המשפיעים בירושלים: ניצחנו ולא טעינו

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/11/2018 02:23 לינק ישיר 
טור נוקב על הבחירות בירושלים מאת אחד המשפיעים בירושלים: ניצחנו ולא טעינו

טעינו, היינו כחולמים.
יצאנו למערכת בחירות עם הרבה אופטימיות. חשבנו לעצמינו שב-2018 נוכל לחיות כבר בירושלים עיר הבירה של ארץ ישראל, יחד זה לצד זה חילונים וחרדים. ספרדים ואשכנזים. חסידים וליטאים. כולם כאחד תחת ראש עיר חרדי – (שלא לומר חסידי עטור שטריימל לראשו בשבת ובחגים.) אך דא עקא, מעשה שטן הצליח ובאיצטלא של עסקנים קטנים, נכדים ומקורבים של רבנים גם מהלך זה נכשל, וב- חמש השנים הקרובות ירושלים עיה''ק פלטרין של מלך לא תזכה לראש עיר חרדי, אם אי פעם בכלל.

גם פה טעינו, והיינו כחולמים.
חשבנו שאם אנחנו בשלים לכך להריץ ראש עיר חרדי, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בחרדי משלנו - עם כל ה-שמונה בגדים שלא מסתיר את זהותו, ואת השקפתו, אחד שזקנו יורד על פי מידותיו, אזי צריך להשקיע מאמצים ובעיקר עבודה בציבור החילוני שלא ייוצר אש ופילוג בין חילונים לחרדים, ואכן אנשי הקמפיין השקיעו הרבה כוח ומוח מחשבה ותבונה כדי שיהיה אחדות בעם, ועל זה מגיע להם שאפו על עבודה יוצא מן הכלל, ומערכה נקייה וקידוש שם שמיים שנעשה על ידם, אך עם כל זאת טעינו והיינו כחולמים כשאנשים משלנו דייקא וגורמים מתוך המחנה החרדי הם אלו שגרמו לפילוג וחילול השם נעשה על ידם.

טעינו, והיינו כחולמים.
כאשר קיווינו לשיתוף פעולה מאחינו ובשרינו אלו שיושבים באהלה של תורה בישיבות ובכוללים ומניפים בכל מקום בעוז ובגאווה את 'דגל התורה', ונציגיהם יושבים איתנו בעירייה, בכנסת, אלו - דמתקריא – 'שלוחא דרבנן' הם אלו אשר בסופו של דבר הפנו לנו עורף והביאו לפילוג בתוך היהדות החרדית, והכל בגלל משחקי אגו, עד כדי כך שלצורך זה רימו את מרנן ורבנן גדולי התורה שליט''א, וחברו לאותו נוכל ערמומי מחלל שבת בפרהסיא השר איווט ליברמן שר''י רק כדי להוכיח 'שלמי יותר גדול'

גם פה טעינו, והיינו כחולמים.
כאשר לרגע חשבנו שיש לנו בעיה עם אנשי מא''ש – נטורי קרתא ה'סיקריקים' הקיצונים שמתנגדים למדינת ישראל ולבחירות הטמאות, והם הם יהיו אלו שיזיקו לנו ויחבלו לנו בדרך לקומה שש בכיכר ספרא, באמצעים לא אמצעים ובדרכים לא דרכים. מסתבר, כי גם הם הבינו את מה שחה''כ גפני ושות' לא הבינו שלפעמים.. 'עת לחשות'.....

לא ניצחנו, אך לא טעינו.
עזבו ניצחון/כישלון, דגל/אגודה. מעטים מול רבים (שלוש/שש). אך לאיזה מצב הגענו?! גילוי עריות?? להתחכך באשה?? האם זהו ניצחון?! להכניס אשה פרוצה אל תוך בית הכנסת, ועוד לרקוד סביבה ואיתה? האם לזה התכוון המקרא 'ועשית ככל אשר יוריך'?? הישמע כזאת בישראל?

זה היה מחזה נורא, בעיקר לאנשי ליטא המבוגרים, לראות את בני תיירע - הצעירים שלהם מידרדרים עד לתהום אל תהום ממש, מי שלא היה בארץ בתקופה אחרונה תקופת בחירות והגיח אלינו לליל התוצאות, היה נדמה לו לרגע שהוא חזר במנהרת הזמן לחדר אוכל של ישיבה ליטאית בגמר מונדיאל. ה-כיצד מרקדין לפני הכלה סביב ראשת עיר הנבחרת של חיפה היא בושה, ובזמנינו שהכל מתועד היא בכיה לדורות. בחורי ישיבות מהאליטות של הליטאים שהורים עוד מעיזים לדרוש עבורם דירות בפרוייקטים הכי יקרות כי הוא ה'שפיץ' של הישיבה, גם הם נראו רוקדים סביב כלת השמחה ראשת עיריית חיפה - עינת קאליש רותם. בושה!

טעינו. חלמנו. הפסדנו. אך עבורנו זהו הניצחון!
את ההבדל בין הניצחון של הליטאים להפסד של החסידים היטיב להציג זאת אחד החברים בסרטון יפה שערך כאשר רואים את ראש עיריית אלעד הרב ישראל פורוש נציג שלומי אמונים בנאום ניצחון אומר לקהל הנאספים ''זה לא זמן למוזיקה וחגיגות, כאשר בצד השני אנשים הלכו לישון כואבים בתחושת הפסד'', לצידו של שרוליק פורוש רואים בתיעוד עומדים יחד איתו רבני העיר מודים לקב''ה באמירת 'נשמת כל חי' זהו ניצחון עבורי!

כך גם בנאום ההפסד של המועמד החרדי הרב יוסי דייטש שנעמד לפנות בוקר על הפודיום בבנייני האומה ופנה לקהל הבוחרים כ- 42,000 במספר והודה להם בהתרגשות מקרב לב על התמיכה, והדגיש "ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים" וכך המשיך והודה לקב''ה בנאום רווי ביטחון ואמונה, וחיזק את אותם פעילים שעמדו לצידו בכל המסע הנפלא. זהו ניצחון עבורי!!

אשרינו חסידים!! אשרינו מה טוב חלקינו...


נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 03:06 לינק ישיר 

כל מילה פנינה

ובנוסף לכף, ניצחנו כי אנחנו החסידים.
מעדיף להימנות על החסידים, גם אם יש יותר בשר ליטאי..דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 05:47 לינק ישיר 

ברדוואי כתב:
את ההבדל בין הניצחון של הליטאים להפסד של החסידים היטיב להציג זאת אחד החברים בסרטון יפה שערך כאשר רואים את ראש עיריית אלעד הרב ישראל פורוש נציג שלומי אמונים בנאום ניצחון אומר לקהל הנאספים ''זה לא זמן למוזיקה וחגיגות, כאשר בצד השני אנשים הלכו לישון כואבים בתחושת הפסד'', לצידו של שרוליק פורוש רואים בתיעוד עומדים יחד איתו רבני העיר מודים לקב''ה באמירת 'נשמת כל חי' זהו ניצחון עבורי!

אשרינו חסידים!! אשרינו מה טוב חלקינו...


נשלח מהאנדרואיד שלי

בקדנציה הקודמת ששרוליק זכה בבחירות, לא היו בצד המפסיד אנשים שהלכו לישון כואבים בתחושת הפסד???דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 06:45 לינק ישיר 

אם כל כך כואב לו שהפסדנו ראש עיר חרדי בירושליים, איפה הוא היה שהתחננו לפורוש בירושליים שישאיר את לופו, כי הוא היחיד שיש לו סיכוי, ופורוש התעקש כמו פרד..
אגב לא ראיתי שום נגיעה, ובטח לא חיכוך בין קאליש והחוגגים.... וע'ז נאמר אין אדם מדבר אלא מהירהורי ליבו


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 07:22 לינק ישיר 

נמנעתי עד עכשיו לדבר על המחלוקת חסידים / ליטאים, למה לי לחרחר ריב. אבל;

כמות הצביעות שחלק מהחסידים מראים, יכולה להנפיק צבע למדינת ישראל ל70 שנה, השנאה היוקדת שלהם לליטאים חסרת פרופורציות וגבולות, לא מתביישים מהטמבלים הגדולים השורצים בנט עד הטמבלים המשפיעים להתייחס ברצינות תהומית ובלב דאוב למחלוקת פוליטית מפגרת?!? וכי עד עכשיו לא קרה שנחלקו פוליטית?!?

לפני מספר שבתות קראנו על מגדל בבל, ויהי כל הארץ שפה אחת, לכאורה מה הבעיה, אדרבה איזה יופי של אחדות!?! ראיתי מיישבים, כמדומני השפת אמת, שפה מלשון גבול, כמו שיש 'שפת הכביש' וכד', אנשים צריכים גבולות בינם לאחרים, חוסר הגבולות נועד כדי למשול אחד בשני. ניתן לראות את זה במדינות 'סוציאליסטיות' בשלטון העם, אשר קידשו את "שלטון העם" ובזכותו השרישו משטרת מחשבה.
אין צורך להיות כולם 'שפה אחת', החוכמה היא לשמור על הייחודיות בתוך הביחד, וממש לא להיות כולם יחד, כמו שיש "מחלוקת" בין הבתי כנסת, האלו במבנה x והאלו במבנה y. כנל במוסדות בכל הגילאים. אז למה דווקא במוסד הפוליטי צריכים להיות 'שפה אחת'?!?

ואתם אנשים קטנים וממורמרים, איפה היו טורי האחדות שלכם במקומות בהם זכיתם בעבר? ההיטפתם מוסר לא לחגוג כשצד אחר מצטער? יתרה מכך, בושה שאנשים שאמורים להיות אנשים גדולים מתייחסים לממסד הפוליטי ברצינות תהומית כל כך. לפעמים הציבור הליטאי הפסיד, לא זוכר מסע יללות שכזה, לא זוכר שכתבו נגד החסידישע בוחרים, וכולנו יודעים שיש מה לכתוב. וכאן כל יום שתי פוצים חדשים נעמדים לנאום טור מלא תסכול "האיך שודדנו"? אולי לכן שודדתם, היותכם אנשים קטנים המתייחסים להפסד בבחירות יותר מאשר לחורבן בית המקדש, המוכנים בריש גלי ללכלך הנהגה וצעירים של הצד השני רק כי כשלתם, הכישלון שלכם אינו פוליטי, הוא אישיותי ולכן גם החברה שלכם בורחים ממכם.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/11/2018 07:24 לינק ישיר 
רץ ברשת

יש אנשים שמוצאי הבחירות עשה להם אולקוס. לא. לא מרגיזה אותם התוצאה, הם אומרים. התוצאה זו המציאות. מה לעשות! צריכים לקבל את המציאות כמו שהיא, על הדרך גם לבדוק אם כל הקהילות הצביעו וזה, אבל תכל'ס זו המציאות. חבל, הם אומרים, באמת חבל שלא נבחר ראש עיר חרדי. אם כולם היו מתייצבים יחד מאחורי מועמדותו של המועמד משוק מחנה יהודה - אין ספק שהיינו היום עם שטריימל בלשכה שבקומה 6.

לפני שניגע בנקודה המרכזית, אי אפשר להתאפק מלתהות איך יוסי דייטש הפך להיות מזוהה יותר ויותר עם שוק מחנה יהודה, הרי ליאון עצמו יכל לעמוד חופשי מאחורי בסטה בשוק מחנה יהודה ולהתמזג שם יופי. אלקין הביא את נתניהו - לא פחות - לשוק מחנה יהודה. בסופו של יום המועמד שבילה הכי הרבה זמן במחנה יהודה היה לא אחר מאשר יוסי דייטש. ביום שני שלפני הבחירות הלכתי לשוק עברתי אחד אחד כולם אמרו לי "משה ליאון". למה? שאלתי, "כי הוא משלנו" אמרו לי.

טוב, נחזור לענייננו. אולקוס במוצאי הבחירות.

אז מה עושה להם אולקוס? אולי "ריקוד הבננות", אה, אתם שואלים מה זה? יש סרטון שבו רואים שם איש עם זקן לבן שרוקד קדצ'קה במרכז המעגל עם אשכול בננות על הראש ומלא בחורים היו מרקדים ואשכולות של בננות בידיהם, לצלילי "תהא השעה הזאת שעת רחמים ועת רצון". זה נראה משהו כמו שאט נפש ופחות שעת רחמים. למה בננות אתם שואלים? אה, זה על רקע דבריו של "המועמד החרדי לראשות העיר" חיים אפשטיין שמו. מי זה חיים אפשטיין אתם תוהים? לא שמעתם עליו? זה בסדר גם הוא עצמו לא שמע עליו, אבל אם יונה הנביא היה רוצה לראות גרסא אנושית של הקיקיון שלו, חיים אפשטיין הוא הקיקיון. קיקיון דגרוסמן. כשבית המשפט פסל את מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד אמר אפשטיין לאנשיו כי "יש לדגל התורה סייעתא דשמיא להניח את הרגל בכל מקום שיש בו קליפה של בננה". לכן רקד האיש קד'צקה עם בננה ור' שמואל מסתכל מלמעלה. מעניין שמאוד הפריע להם שהבחורים בחיפה רקדו סביב גברת קאליש, כשהם עצמם רקדו עם בננות גופא.

אז למה האולקוס למה?

האולקוס בגלל ה"שש שלוש". נו, אבל כבר אמרנו לכם! שש שלוש זו המציאות. מה לעשות? הליטאים הם רוב בירושלים. לא!!!! הם צועקים! זה בסדר! שיהיו רוב! אנחנו מקבלים את המציאות. מקבלים את העובדה שהליטאים הם הרוב בירושלים. אבל מה שמרגיז אותנו היא לא המציאות "שש שלוש". מרגיז אותנו שבחורים צעקו בליל הבחירות "שש שלוש"! זה לא יפה הם אומרים ומגלגלים עיניים. לא יפה ללעוג ככה ליריב. לא יפה שצועקים ככה "שש שלוש". מה זה? ככה נראים הבחורים שלכם? כמו אחרי משחק כדורגל?! צועקים ככה "שש שלוש" כמו ריקים ופוחזים. מה זה?

האמת? צודקים!

בואו נתחיל מההתחלה.

"שש שלוש" זו הגרסה הליטאית ל"שישים ארבעים". כבר שנים צועקים "שישים ארבעים". לא. לא בחורים צעירים צועקים "שישים ארבעים" אלא אנשים מבוגרים כמו זה שרקד עם בננות על הראש. אנשים שאמורים לייצג את הציבור החרדי. את ה"שישים ארבעים" לא צועקים באולם שמחות אחרי יום בחירות אלא יום יום שעה שעה, שבוע שבוע, באולמות מפוארים פי כמה ובפורומים חשובים פי כמה.

את ה"שישים ארבעים" לא צעקו בשנים האחרונות אלא השליטו אותה בכוח הזרוע כמציאות לפיה יקבלו הליטאים כל מיני פירורים ושיריים, השליטו אותה כמציאות על הקצאת מבנים, רמסו את הזכויות המינימליות של הציבור שבא לגור בקריית יובל ובגילה. והכל תוך כדי סלסול הפיאות וגלגול עיניים באמירת "שישים ארבעים".

מרגיז אתכם שצעקו "שש שלוש"? לא נורא. אתם עשיתם "שישים ארבעים", אתם חילקתם את ההקצאות "שישים ארבעים", אתם זרקתם תקציבים "שישים ארבעים", אתם התייחסתם לציבור ענק כמו "שישים ארבעים". אל תתפלאו שהם צועקים עכשיו שש שלוש.

תחת הכותרת של "שישים ארבעים" צועדות מאות ילדות קטנות כל יום ברגל מקריית יובל לבית וגן חצי שעה, בגשם ובחום וזה לא מעניין אף אחד, כי "שישים ארבעים". תחת הכותרת "שישים ארבעים" מצטופפות קהילות ענק ליטאיות בכל מיני מבנים ישנים ומוזנחים, בקרוואנים ובחורים נידחים כי "שישים ארבעים". בגלל ש"שישים ארבעים" – הציבור הליטאי בירושלים שמשלם סכומי עתק על דירות בשכונות מתחרדות לא זוכה למינימום הפשוט של בית כנסת ומקווה נורמלי. ולמרבה השמחה הצעירים הליטאיים שבאים להתגורר בשכונות הללו לא עושה מעשים גוראיים ומשתלט בכוח הזרוע על בתי כנסת שיש בהם שישה זקנים, אגרטל של הדסים ובקבוק של מי ורדים. לא. אז הם סובלים בשקט, כי "שישים ארבעים". ובזמן שהילדים הקטנים שלהם צועדים בבוקר לחורבה נידחת שמשמשת כגן ילדים, החילונים באותה שכונה מחזיקים עשרות מבנים ריקים שלא יגיעו לאברכים הצעירים הללו, כי אין מספיק כוח שילחם בעיריית ירושלים. למה? כי "שישים ארבעים".

אז מציק לכם שצעקו "שש שלוש"? לא נורא.

באמת שלא נלך עכשיו לדיון הזוי ואפל על צעירים שצועקים. ונציץ למטה "הניצחון" של יוסי דייטש איך אלפי צעירים עם פיאות משוחות בג'ל צרחו באושר כשעופר ברקוביץ' שהוביל את חילולי השבת יחד עם ברקת בירושלים עקף על המסך את משה ליאון - שנשלח ע"י גדולי ישראל. ואף אחד גם לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם התוצאה "שש שלוש" היתה הפוכה. אף אחד לא היה מתפלא אם היו יוצאים לפוגרום חסידי נלהב במטה של דגל התורה.

ועוד הערה קטנה - באמת קטנה.

אף ליטאי לא "נלחם" בחסידים. לא היה פה "מאבק ליטאי".
מה שכן היה בכל התקופה של הבחירות הוא מאבק פנימי ליטאי, ואנחנו, כמו שרק אנחנו יודעים, רבנו והתכתשנו בתוך עצמינו עד זוב דם.

לא אנחנו ליבינו את ה"אש החסידית", לא הפנינו את האש החוצה. לא שלחנו גייסות של ליטאים לשכונות החסידיות המעטות שישנן בירושלים. לא תקענו בתיבות הדואר של החסידים הסתה נגד גדולי הדור שלהם, לא הפכנו את גדולי הדור החסידיים לנגררים אחרי המשב"קים שלהם למרות שזה יותר קל ממה שאפשר לדמיין, לא המצאנו ג'ינגל בחירות של ג' ומשה ליאון, לא הסתנו בריש גלי נגד ציבור ענק שבוחר כהוראת רבותיו.

התמקדנו בדבר אחד - מיצוי הכוח הליטאי בירושלים. עוד משהו - מעולם לא אמר נציג ליטאי "אוי ואבוי אם יהיה להם משהו יותר מאיתנו" מעולם לא אמר ומעולם לא יאמר כזה דבר. מעולם לא עמד ח"כ ליטאי וכינה שם בזלזול לאיש "אגודת ישראל". ולמרות זאת – עומד חבר כנסת, שנבחר בקולות של אנשי "דגל התורה", ומזלזל באופן מכוער ומגעיל בנציגם של מרנן ורבנן גדולי ישראל. כש"חיללו" שטיבל גוראי בערד - היתה כותרת אדומה ביתד נאמן, למרות שכולם ידעו שלא מדובר בחילול אמיתי, ואדרבא הגיע לגוראים מה שעשו להם. ולעומת זאת - למחרת היום בו הרס יונה יהב ישיבה בחיפה, הופיע יו"ר "יהדות התורה" לחזק את ידיו. אפילו הבושה בכבודה ובעצמה נגעלה.

אומרים זקני הפוליטיקאים של "אגודה" בליבם – תצעקו מה שאתם רוצים ותרגישו מנצחים. מחר בבוקר נמשיך לצעוק "שישים ארבעים". והנה, כבר בסוף השבוע יש טור ב"המודיע". הכותב ישראל אייכלר שבמקום להתמקד בשואה, בנאצים ובשוטרים הבריטיים שמגבילים את התנועה בירושלים, מצא בקעה חדשה להתגדר בה. לא די לו בהיותו ההיסטוריון ההיסטרי של הציבור החרדי, הוא מצא לנכון לפשוט את החלאט והגארטעל ולקפוץ עם גאטקעס ברשות הרבים כשהוא מפרסם מאמר הזוי, מופקע ומופרך בהמודיע. במאמר הוא עולה לזירה חדשה ומתחרה עם ברי חמיש על תיאורית קונספירציה שיכולה להכניס בכיס הקטן תיאוריה לפיה יגאל אמיר למד טיסה בכלא ולאחר מכן התחפש למחבל ושוחרר בעסקת שליט, חטף מטוס והתנגש בבנייני התאומים. לפי הקונספירציה החדשה שמקדם אייכלר. חד משמעית יש יותר חסידים בירושלים. ומדוע שש שלוש? יש שלושה סיבות לכך:

א. כי החסידים לא הלכו להצביע.
ב. אלו שכן הצביעו - רצו את הברכה של ר' חיים קניבסקי לילדים צדיקים.
ג. הוא עוד יחשוב על הסיבה השלישית.

בקיצור כדאי לאייכלר לצאת למלתחה ולהתלבש.
ומהר

אין לכם, באמת שאין לכם על מי להלין, רק על עצמכם. לא אנחנו שפכנו את הדם עליו אנחנו רוקדים כי אם אתם. אתם הקזתם את דמכם במאבק נגד אויב שהמצאתם. הוא לא באמת קיים. מעולם לא היינו אויבים שלכם, מעולם לא חיפשנו כוח לשם כוח, אלא אך ורק כדי לדאוג לאנשים שלנו שיושבים ועוסקים בתורה. ואם אתם הייתם עושים זאת - לא היינו היום במקום הזה.

ולגבי הצעירים שצעקו "שש שלוש", כל הכבוד להם!

כדאי מאוד שהנציגים שיושבים לשולחן המשא ומתן יצעקו גם הם "שש שלוש" רק בצורה מכובדת יותר.

מי אמר "יד החסידים על העליונה"?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/11/2018 08:16 לינק ישיר 

מעניין מה יוסי דייטש מבין תחת המושג "ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים"...
פגשתם בפעיל של דגל שניסה לשכנע חסיד להצביע לעץ או לליאון? שמעתם איזה ליטאי שאמר לחסיד שיעשה נגד רצון רבו?
אגודת ישראל הבטיחו מראש שיש להם הפתעות ענק. חיכיתם בטח למשהו מפתיע במיוחד. התאכזבתם?
ההפתעה היתה מקורית במיוחד: מסע פרסום בשם הרב אלישיב והרב שטיינמן שצריך להצביע יוסי דייטש.
מילא, אפשר לטעון שאת הפשקווילים המעוצבים, הדפיס וזרק מישהו אנונימי שלא שייך בכלל לשום מטה, בטח שלא לאגודת ישראל, אבל הרמקולים שהסתובבו לפני ובמהלך יום הבחירות בשכונות החרדיות - היו רשמית של אגודת ישראל, והמסר היה - כבר הורה זקן, ליטאים יקרים, צפצפו על ההוראות המפורשות של גדולי ישראל שלכם, אנחנו יודעים יותר טוב מהם מה הם ההוראות. במקביל, מערכת משומנת להפליא, כאן ובכל מקום אחר, ידעה להסביר שר' חיים אין לו מושג, הוא צדיק אבל מטומטם, וחותם ואומר דברים שהנכד מכתיב לו, הוא בטח בכלל לא יודע שיש בחירות.
לזה יקרא 
"ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים".

במסגרת 
"ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים" הרי מותר הכל - גם למשל להגדיר את החלטת מועצת גדולי התורה של דגל התורה "מעשה שטן הצליח ובאיצטלא של עסקנים קטנים, נכדים ומקורבים של רבנים".

אם חשבנו שיש מי שיעשה חשבון נפש אחרי הכישלונות, ונוכל לצאת לדרך חדשה ומשותפת לטובת כולם - מתברר שהשטן יותר מתוחכם.


תוקן על ידי hhaavv ב- 05/11/2018 06:17:19
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/11/2018 08:19 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

מעניין מה יוסי דייטש מבין תחת המושג "ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים"...
פגשתם בפעיל של דגל שניסה לשכנע חסיד להצביע לעץ או לליאון? שמעתם איזה ליטאי שאמר לחסיד שיעשה נגד רצון רבו?
אגודת ישראל הבטיחו מראש שיש להם הפתעות ענק. חיכיתם בטח למשהו מפתיע במיוחד. התאכזבתם?
ההפתעה היהת מקורית במיוחד: מסע פרסום בשם הרב אלישיב והרב שטייממן שצריך להצביע יוסי דייטש.
מילא, אפשר לטעון שאת הפשקווילים המעוצבים, הדפיס וזרק מישהו אנונימי שלא שייך בכלל לשום מטה, בטח שלא לאגודת ישראל, אבל הרמקולים שהסתובבו לפני ובמהלך יום הבחירות בשכונות החרדיות - היו רשמית של אגודת ישראל, והמסר היה - כבר הורה זקן, ליטאים יקרים, צפצפו על ההוראות המפורשות של גדולי ישראל שלכם, אנחנו יודעים יותר טוב מהם מה הם ההוראות. במקביל, מערכת משומנת להפליא, כאן ובכל מקום אחר, ידעה להסביר שר' חיים אין לו מושג, הוא צדיק אבל מטומטם, וחותם ואומר דברים שהנכד מכתיב לו, הוא בטח בכלל לא יודע שיש בחירות.
לזה יקרא 
"ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים".

במסגרת 
"ניהלנו מערכת נקייה, קידשנו שם שמיים" הרי מותר הכל - גם למשל להגדיר את החלטת מועצת גדולי התורה של דגל התורה "מעשה שטן הצליח ובאיצטלא של עסקנים קטנים, נכדים ומקורבים של רבנים".

אם חשבנו שיש מי שיעשה חשבון נפש אחרי הכישלונות, ונוכל לצאת לדרך חדשה ומשותפת לטובת כולם - מתברר שהשטן יותר מתוחכם.

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/11/2018 08:49 לינק ישיר 

ברור שלא טעינו! מישהו ראה פעם חסיד טועה??? זו בדיוק הבעיה שלכם!


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 09:14 לינק ישיר 

מוקדש לכל החסידים ....תוקן על ידי פלדלפי ב- 05/11/2018 07:15:05
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 09:27 לינק ישיר 

מקובל אצל הרבה משפיעים חסידיים הביטוי "של מי יותר גדול" ?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 09:30 לינק ישיר 

Hhaavv לדעתי יש עילתביעה על הסתה לרצח!!! גמרי יצאתם מדעתכם . מה בדיוק עלה לכם לראש? אם העסקנים של דגל לא יעצרו את ההסתה מי יודע לאן תגיעו? החסידים התנהגו בשיא העדינות במערכת הבחירות. הליטאים ושס התנהגו כמו חיות בלי רסן ואתם מדברים על פוגרומים של החסידים?לדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 09:59 לינק ישיר 

קרשינדו כתב:

Hhaavv לדעתי יש עילתביעה על הסתה לרצח!!!גמרי יצאתם מדעתכם . מה בדיוק עלה לכם לראש? אם העסקנים של דגל לא יעצרו את ההסתה מי יודע לאן תגיעו? החסידים התנהגו בשיא העדינות במערכת הבחירות. הליטאים ושס התנהגו כמו חיות בלי רסן ואתם מדברים על פוגרומים של החסידים?ל


כנראה אתה גר בלפלנד.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 13:56 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

כל מילה פנינה

ובנוסף לכף, ניצחנו כי אנחנו החסידים.
מעדיף להימנות על החסידים, גם אם יש יותר בשר ליטאי..


איך כתב אייכלר ב"המודיע מסתכלים על איכות ולא על הכמות מאחורי הפרגוד


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 16:49 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

פגשתם בפעיל של דגל שניסה לשכנע חסיד להצביע לעץ או לליאון? שמעתם איזה ליטאי שאמר לחסיד שיעשה נגד רצון רבו?


אהממ
כן פגשנו
במהלך יום הבחירות בעיקר, וגם בימים שלפניו, קיבלתי המון הטרדות טלפניות - וכמוני הרבה חברים חסידים כמובן, "מדברים מהמטה של דגל, כבר הצבעת?" הרב קניבסקי אמר וכו'"
דווקא מאגודה לא קיבלתי אפילו טלפון אחד במהלך השבועיים האחרונים
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/11/2018 17:09 לינק ישיר 

המתקשר לא יכול לדעת למי אתה משתייך. הוא לא דיבר בתוך מטה ג' וביקש שתצביע לליאון כי הבית ישראל כבר הורה זקן - אלא הזדהה רשמית בתור דגל, ואמר את דעתו של הגר"ח.
מסע הפרסום של ג' היה שכביכול רבני דגל הם בעד דייטש. אם היו אומרים האדמו"ר מגור בעד דייטש, אף אחד לא היה מתלונן.
בטח מיד תגיד שאתה לא מבין את ההבדל ושאין הבדל. אין צורך, עשיתי את זה במקומך.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > טור נוקב על הבחירות בירושלים מאת אחד המשפיעים בירושלים: ניצחנו ולא טעינו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.