בית פורומים בחדרי חרדים

ליאון מול ברקוביץ - ההתלבטות האמיתית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/11/2018 18:52 לינק ישיר 
ליאון מול ברקוביץ - ההתלבטות האמיתית

מרוב עצים לא רואים את היער ומרוב ססמאות מבלבלים בין טפל לעיקר.

מבחינת האישיות וה'צדיקות' אין שום הבדל ערכי בין ליאון לברקוביץ. אדרבה - ליאון הוא נציגו האישי של ליברמן, הלוחם האנטי-חרדי החריף והבוטה ביותר, גרוע יותר מלפיד ואלוני, שמשתתף בכל הפגנה ופרובוקציה נגד קדושת השבת. 

לכן, השאלה אינה מי ראוי יותר.

כמו כן הצבעה בשביל 'נקמה', היא גם ילדותית, גם חסרת אחריות, ואסור שתהווה חלק מהשיקולים.

יש רק 2 שאלות רלוונטיות בעניין:

1. סיכויו של מי לנצח טובים יותר.

2. מה מסכמים (עם כל אחד מהם) לפני הבחירות, בגלוי או בסודיות. 

אם סיכויו של ברקוביץ טובים יותר (ואפילו שווים) לליאון, ואגודת ישראל תסכם דברים חיוניים וקריטיים עם ברקוביץ (הן מבחינת הדת והן מבחינת מוסדותיה)  - זכותה המוחלטת להצביע בשבילו. 

אם לא - צריכים להצביע לליאון

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 19:07 לינק ישיר 

שאלה טובה, מזל שהיא לא מונחת לפתחי, וכמובן צריכה להיות מוכרעת אצל גדולי התורה. ויש כאלו גם אצל החסידים, ר' חיים שהוא קדוש עליון הוא לא הרב היחיד שמקבל הכרעות לגבי הציבור בירושלים.

כתבתי כמה פעמים שעל אף שמגיע לדגל התורה מכה על האף בכדי להחזיר אותם לקרקע המציאות ממרומי הגאווה הסרוחה שהם מפגינים, זה לא מתפקידנו ולא דרכנו (אפילו שחלק בלתי מבוטל מהמהלכים של דגל התורה היו מתוך נקמנות וחשבונאות כזו), וזה לא אמור להוות שיקול במערכת השיקולים כשצריך להכריע בין שתי בחירות גרועות (ליאון או ברקוביץ) שיש להם השלכות רחבות על הציבור החרדי בירושלים ועל אופיה של ירושלים.

לגבי סיכויו של מי גדולים יותר, אני לא יודע, ויש לי אפס אמון ב"אנשי מספרים" ודומיהם. כך שמסובך לקבל החלטה על בסיס זה. מה גם שדברים יכולים להשתנות עד ליום שלישי הבא, וכמה התעוררות תהיה בקרב הציבור החילוני (שעושה רושם שדי ישן).

לגבי מה מסכמים. אני מאמין שאגודת ישראל יכולה לקבל מברקוביץ הרבה יותר מאשר מליאון, וזכותם המלאה (גם לאגודת ישראל יש רבנים) לקבל החלטה בהתאם לאינטרסים שלהם תך עמידה על האינטרסים של הציבור החרדי בירושלים, צביון, סטטוס קוו ועוד. (אין לאגודת ישראל חובה לדאוג לגודל התופינים של דגל התורה במקרה דנן).

תחושת הבטן שלי היא שלליאון יש סיכויים גדולים יותר, והוא הולך להיות ראש העיר הבא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 20:10 לינק ישיר 
משגיחשליטא

מוקוטובסקי כתב:

אם סיכויו של ברקוביץ טובים יותר (ואפילו שווים) לליאון, ואגודת ישראל תסכם דברים חיוניים וקריטיים עם ברקוביץ (הן מבחינת הדת והן מבחינת מוסדותיה)  - זכותה המוחלטת להצביע בשבילו. 

אם לא - צריכים להצביע לליאון

תרשה לי לתרגם לישראלית מדוברת: "החרדים האלה (התאם את זה לפלג כרצונך) כל מה שמעניין אותם זה כסף, מי שיהיה מוכן לשלם להם בו הם יתמכו".

האם זה מה שאמרת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 20:50 לינק ישיר 

מצד אחד עומד צעיר ישר, שלא משועבד לעסקנים, ובראש מעייניו עומדת העיר כמכלול, לפתח אותה לעיר מודרנית יפה, ולתת לכל שכונה או קבוצה את המגיע לה, מבלי לתת לחוג אחד להשתלט, לבלוע, לנגוס באחרים.  אמת קצת ילדותי, קצת נלהב, מחוסר באמת נסיון, אבל עם צוות נכון, אפשר לנסות להגשים את הרעיונות. 

מצד שני נמצא אדם שלא מכיר את ירושלים, אין לו זיקה אליה,  מחוסר ציבור שהוא מחוייב אליו,  חוץ מלציבורים שרוצים לסחוט ממנו, לא ירושלים עומדת כאן אלא הקבוצה הזו או אחרת, מי יקבל יותר מן העוגה.  לדאוג לציבורים מסויימים על חשבון אחרים תחת כסות ומכבסה של ניהול עיר, ולמנוע מאחרים את המגיע להם.  הוא עצמו קופה של שרצים, ושמועות בלתי פוסקות על התחייבויות ודילים מרחפות מאחריו

הכרעה קשה, אכן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 21:21 לינק ישיר 

אני מבין שבהתמודדות בין יאיר לפיד, למשל, ואריה דרעי - בטח היית מצביע ללפיד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 21:29 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 22:46 לינק ישיר 

בפורום רוטר יש ידיעה על הבית היהודי שהולך לסגור עם ליאון.
יש שם ויכוח בין מזרוחניקים רגילים למזרוחניקים לייט.
הרגילים מביאים ממצע התעוררות על עידוד תחבורה ציבורית בשבת ובילויים בשבת וכו'. ותוהים איך יהודי דתי יכול לתמוך בברקוביץ שמחלן את פלטרין של מלך.
הלייט, מפחדים מהתחרדות ואומרים שיש לחילונים זכות לחיות את חייהם כרצונם ואין להם בעיה עם חילון החלק החילוני של העיר.

מאוד מענין שמזרוחניקים פשוטים מבינים מה שלא מבינים כאן ציבור חסידי.

כנראה שכשיצר הנקמה עובד, אפילו יום נראה כמו לילה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2018 22:57 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

ומה עם התמודדות בין לפיד לבין ליברמן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 01:38 לינק ישיר 
פלספן

משום מה יש פה תפיסה מעוותת שבזמן התמודדות דייטש הקמפיינרים הצליחו "לעבוד" על הציבור , ואכן הציבור אכל את הלוקש כאילו ליאון הוא שליח ושפוט של ליברמן, אז קודם, גם אני מודה שליאון חבר של ליברמן, אבל מפה ועד להעליל שליאון "שפוט" של ליברמן יש מרחק רב. . לכל מי שיודע ליברמן ומפלגתו התמודדו לעיריית ירושלים תחת מפלגת "ירושלים ביתנו" שסימנה "ל" , בעוד ליאון התמודד תחת מפלגת "יד". כך שהם התמודדו ב-2 מפלגות שונות ואף התחרו ביניהם. גם ליאון וגם ליברמן יודעים שהקולות החילוניים המועטים של ליאון לא הגיעו מהרוסים עושי דברו של ליברמן ולכן ליאון לא מחוייב כלום לליברמן, ליאון למרות ידידות רבת השנים עם ליברמן, לא עושה דברו ויש בינהם הבדלי השקפה ברורה, ובמיוחד בנושאי דת ומדינה, בדיוק כמו שדרעי היה בעבר (ואולי גם בהווה) חבר שליברמן למרות שאידאולוגית היה ביניהם תהום פעורה. . .בקיצור, אסור לי שיהיה לי חבר גוי, אחרת גם אני אחשב כגוי..

תוקן על ידי פלספן ב- 07/11/2018 23:41:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 01:39 לינק ישיר 

משגיחשליטא כתב:

תרשה לי לתרגם לישראלית מדוברת: "החרדים האלה (התאם את זה לפלג כרצונך) כל מה שמעניין אותם זה כסף, מי שיהיה מוכן לשלם להם בו הם יתמכו".

האם זה מה שאמרת?

זה מה שאמרו הליטאים מדגל כשזנחו את דייטש לטובת ליאון

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 01:47 לינק ישיר 

פלספן כתב:
משום מה יש פה תפיסה מעוותת שבזמן התמודדות דייטש הקמפיינרים הצליחו "לעבוד" על הציבור , ואכן הציבור אכל את הלוקש כאילו ליאון הוא שליח ושפוט של ליברמן, אז קודם, גם אני מודה שליאון חבר של ליברמן, אבל מפה ועד להעליל שליאון "שפוט" של ליברמן יש מרחק רב. . לכל מי שיודע ליברמן ומפלגתו התמודדו לעיריית ירושלים תחת מפלגת "ירושלים ביתנו" שסימנה "ל" , בעוד ליאון התמודד תחת מפלגת "יד". כך שהם התמודדו ב-2 מפלגות שונות ואף התחרו ביניהם. גם ליאון וגם ליברמן יודעים שהקולות החילוניים המועטים של ליאון לא הגיעו מהרוסים עושי דברו של ליברמן ולכן ליאון לא מחוייב כלום לליברמן, ליאון למרות ידידות רבת השנים עם ליברמן, לא עושה דברו ויש בינהם הבדלי השקפה ברורה, ובמיוחד בנושאי דת ומדינה, בדיוק כמו שדרעי היה בעבר (ואולי גם בהווה) חבר שליברמן למרות שאידאולוגית היה ביניהם תהום פעורה. . .בקיצור, אסור לי שיהיה לי חבר גוי, אחרת גם אני אחשב כגוי..

תוקן על ידי פלספן ב- 07/11/2018 23:41:03

אני רוצה להוסיף, מי שמכיר את ליברמן אישית, יודע שליברמן לא באמת מענין אותו לחלן, לפתוח בשבת, למכור חזיר וכו.
הוא מקורב לאדמור מפרמישלן, ואשתו וביתו מסורתיות.
ליברמן רוצה את הקול הרוסי והוא מדבר אליו בשפתו. את שכר שיחה שפלה שלו הוא בודאי יקבל. אבל במבחן המעשה הוא לא העביר שום חוק אנטי דתי.
ליברמן רוצה שעיריית ירושלים תהיה רשומה ככיבוש שלו ותו לא. לא מענין אותו מעבר לזה מה יקרה בה.

כולם יודעים את זה, גם אתם. רק לנקום ולהשתלח כנראה נותן סיפוק מאשר להיות נאמנים לאמת עצמה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 08:11 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:

אני רוצה להוסיף, מי שמכיר את ליברמן אישית, יודע שליברמן לא באמת מענין אותו לחלן, לפתוח בשבת, למכור חזיר וכו.
ליברמן רוצה את הקול הרוסי והוא מדבר אליו בשפתו. .

בעברית של פעם קוראים לזה 'פרקליטו של השטן'.

ואגב, אתה רק מחזק את הטענה של מתנגדי ליאון. אם ליברמן עושה את זה בשביל הקול הרוסי - אז הוא ירצה מאד מאד להוכיח להם את ההישג שלו שהצליח לחלן את ירושלים ולעצור את 'הכפייה הדתית' בעיר.

ורק אזכיר שוב - כל מה שכתבתי לא נוגע להצבעה ליאון או ברקוביץ, כתבתי רק נגד הטענה המגוחכת והשיקרית שנציגו של ליברמן, הלוחם הכי אנטי-דתי בכנסת, הוא יותר צדיק מברקוביץ. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 13:49 לינק ישיר 

ועדיין מתעלמים מהצרה הכי צרורה שהולכת ליפול עלינו: כן החביליו. אותו חביליו ששיתק את אולמרט ולופוליאנסקי, ורק ברקת הצליח לזרוק החוצה, הנודניק הזה יהיה סגן ראש העיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 14:20 לינק ישיר 

מוקוטובסקי כתב:

ליברמן רוצה את הקול הרוסי והוא מדבר אליו בשפתו. .

בעברית של פעם קוראים לזה 'פרקליטו של השטן'.

ואגב, אתה רק מחזק את הטענה של מתנגדי ליאון. אם ליברמן עושה את זה בשביל הקול הרוסי - אז הוא ירצה מאד מאד להוכיח להם את ההישג שלו שהצליח לחלן את ירושלים ולעצור את 'הכפייה הדתית' בעיר.

ורק אזכיר שוב - כל מה שכתבתי לא נוגע להצבעה ליאון או ברקוביץ, כתבתי רק נגד הטענה המגוחכת והשיקרית שנציגו של ליברמן, הלוחם הכי אנטי-דתי בכנסת, הוא יותר צדיק מברקוביץ. 

א. ליברמן חייב לדגל ושס את הבחירה של ליאון ולכן לא בירושלים הוא יבצע את זממו
ב. התעלמת ממה שכתבתי שאצל ליברמן מקורבו של האדמור מפרמישלאן הכל כלפי חוץ ובתכלס לא העביר שום חוק אנטי דתי.
ג. ליאון אדם דתי (ולא כיפת גרוש אלא לכיוון הספרדי חם) ולומר שהוא שליח של ליברמן לחלן את ירושלים זה אידיוטי. זה לא המצע שלו ולא הרצון שלו.
ד. עם קואליציה דתית וחרדית לגמרי אי אפשר לחלן את ירושלים. עם קואליציה של חביליו ומרצ - כן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 14:37 לינק ישיר 

השקפת ליברמן נין היה לראות כשהוא הופיע  למחות בשבת,בעיר אשדוד בחנות לממכר חזיר אם איני טועה.

לעצם העניין גם אם דייטש היה נבחר ירושלים לא הייתה מתחרדת, כפי שהיא לא התחרדה כשלופיאנסקי נבחר.
כך כשראש העיר הוא חילוני למהדרין,רק אז יש הישגים לחרדים בעיר, כי הוא פחות תחת פיקוח חילוני.

עתה מקבלי ההחלטות  באגודת ישראל חייבים לדעת, שאם מזימת הליטאים תצא אל הפועל ונציגם  לראשות העיר ייבחר, התרגיל הזה יחזור בעוד חמש שנים! ואם לא, הליטאים יבינו, שבירושלים אם לא תהיה החלטה משותפת לגבי זהותו של המועמד לראשות העיר מזימתם תיכשל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2018 14:51 לינק ישיר 

schmuelll כתב:
מצד אחד עומד צעיר ישר, שלא משועבד לעסקנים, ובראש מעייניו עומדת העיר כמכלול, לפתח אותה לעיר מודרנית יפה, ולתת לכל שכונה או קבוצה את המגיע לה, מבלי לתת לחוג אחד להשתלט, לבלוע, לנגוס באחרים.  אמת קצת ילדותי, קצת נלהב, מחוסר באמת נסיון, אבל עם צוות נכון, אפשר לנסות להגשים את הרעיונות. 

מצד שני נמצא אדם שלא מכיר את ירושלים, אין לו זיקה אליה,  מחוסר ציבור שהוא מחוייב אליו,  חוץ מלציבורים שרוצים לסחוט ממנו, לא ירושלים עומדת כאן אלא הקבוצה הזו או אחרת, מי יקבל יותר מן העוגה.  לדאוג לציבורים מסויימים על חשבון אחרים תחת כסות ומכבסה של ניהול עיר, ולמנוע מאחרים את המגיע להם.  הוא עצמו קופה של שרצים, ושמועות בלתי פוסקות על התחייבויות ודילים מרחפות מאחריו

הכרעה קשה, אכן.
פשוט אין לך מושג מי זה ליאון !!! תצביע למי שאתה רוצה אבל אל תדבר שטויות לך תקרא קצת את הקורות חיים של ליאון ותראה שהוא עשה בירושלים הרבה יותר מברקוביץ ... ב5 שנים האחרונות הוא עבד בעיריה ולפני זה היה מנכ"ל הראשות לפיתוח ירושלים

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ליאון מול ברקוביץ - ההתלבטות האמיתית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.