בית פורומים בחדרי חרדים

במה החסידים שונים מהליטפיקעס?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/11/2018 12:52 לינק ישיר 
במה החסידים שונים מהליטפיקעס?

כאשה חרדית לא הייתי רוצה שנרוץ בנפרד בבחירות הארציות לכן אני מבררת האם יש עוד מצב לייצב את יצרי הנקמה למרות

מה שחווינו או שחייבים לעטות את הטלית ולזעוק עזרי מעם ה'

ובכלל האם השוני בינינו מחייב הפרדות?

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 18/11/2018 11:10:49

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 13:30 לינק ישיר 

כן.
חסידים רוצים להמשיך יהדות מיצוות וחסידות כמו שהיתה. ליטאים ודגל התורה יותר ויותר מתקרבים למזרחי.
זה לא בדיחה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 13:41 לינק ישיר 

הבדיחה האנטישמית הזו ראוי שתיפסק ולאלתר!

בלי לנסות ולהצטדק על ריוקד כזה ותמונה כזו שיר מטופש  ואמירה אומללה.

השלד האיתן והעיקרי של דגל התורה הם ציבור גדול וחזק של אברכי כולל השקועים עמוק בעולמה של תורה ולא רק שהם אינם שקועים (כמו חלק מהמטיפים כאן) באינטרנט וכד' לחלקם אין בכלל פלאפון, אפילו לא כשר..

כן כן נראה לכם הזוי, צדקי, מופרך, אידאילזציה, וכו וכו. מצטער אבל זה אומר בעיקר עליכם.
אני מזמין כאו"א לסייר בעיר ב"ב למשל ולעבור מכולל בית הלל לכולל נחלת משה. מכולל חזו"א לכולל פונביז'. מכולל מורשה ודעת (גרטלר) לכולל עטרת שלמה (סורוצקין). ולראות עד כמה ההיכרות שלכם עם הציבור בליטאי היא דלה ועלובה.

וסיפור אישי. בבוקר של רביעי לאחר הסיבוב הראשון הלכתי למכולת ותוך כדי שוחחתי עם מכר על תוצאות הבחירות.
תוך דקות התגודדו סביבי עשרות אברכים יקרים (בכ"א בני ברק...) שלא היתה להם על דרך לדעת מה תוצאות הבחירות. כי אין להם אינטרנט או רדיו והם אפילו לא מכירים את קווי הנייעס. 

הוי, אָח נַעֲנֶה! אִם לֹא-תֵדַע לְךָ כָּל-אֵלֶּה –

אֶל  -  בֵּ י ת   הַ מִּ דְ רָ שׁ  סוּר, הַיָּשָׁן וְהַנּוֹשָׁן,

תוקן על ידי עובר_ושף ב- 18/11/2018 11:43:35

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 13:50 לינק ישיר 

החסידים שונים בכך שהם ממשיכים לבקש לקבל נציגים על חשבון הליטאים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 14:22 לינק ישיר 

למה הליטאים נמנעו מלרוץ בנפרד עד עכשיו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 14:29 לינק ישיר 
ארנונה

לךתדע1 כתב:
כאשה חרדית לא הייתי רוצה שנרוץ בנפרד בבחירות הארציות לכן אני מבררת האם יש עוד מצב לייצב את יצרי הנקמה למרות

מה שחווינו או שחייבים לעטות את הטלית ולזעוק עזרי מעם ה'

ובכלל האם השוני בינינו מחייב הפרדות?

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 18/11/2018 11:10:49

החסידים שונים למשל בכך שתמיד כשהם מוכים שוק על ירך אז הם מעלים שאלות כמו שהעלית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 14:32 לינק ישיר 
כמו הערס כשדופקים אותו אז הוא מתבכיין למה כל העולם אמרי ושקרן וכדומה...

כך באגודת ישראל (ואני בכוונה לא כותב החסידים כי אני ממש לא חושב שזה בכל החסידויות),
כשהם מנוצחים, אז הם מעלים שאלות למה ולמה ולמה  במקום להכירק במציאות ולהיות בני אדם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 15:06 לינק ישיר 

עובר_ושף כתב:

השלד האיתן והעיקרי של דגל התורה הם ציבור גדול וחזק של אברכי כולל השקועים עמוק בעולמה של תורה ולא רק שהם אינם שקועים (כמו חלק מהמטיפים כאן) באינטרנט וכד' לחלקם אין בכלל פלאפון, אפילו לא כשר..

כן כן נראה לכם הזוי, צדקי, מופרך, אידאילזציה, וכו וכו. מצטער אבל זה אומר בעיקר עליכם.
אני מזמין כאו"א לסייר בעיר ב"ב למשל ולעבור מכולל בית הלל לכולל נחלת משה. מכולל חזו"א לכולל פונביז'. מכולל מורשה ודעת (גרטלר) לכולל עטרת שלמה (סורוצקין). ולראות עד כמה ההיכרות שלכם עם הציבור בליטאי היא דלה ועלובה.

וסיפור אישי. בבוקר של רביעי לאחר הסיבוב הראשון הלכתי למכולת ותוך כדי שוחחתי עם מכר על תוצאות הבחירות.
תוך דקות התגודדו סביבי עשרות אברכים יקרים (בכ"א בני ברק...) שלא היתה להם על דרך לדעת מה תוצאות הבחירות. כי אין להם אינטרנט או רדיו והם אפילו לא מכירים את קווי הנייעס. 

חביבי
עזוב את הפוליטיקה ותנסה לטפל באמת בבעיה העצומה שהגעתם אליה.
אברכים? צולים? שלד?
זה היה פעם-פעם. אולי בתשמ"ט...
היום רוב הצולים שלכם בכלל עברו לפלג העץ, או להיפך, מאיימים על פלג העץ בקללות וחרמות בשם הרב קנייבסקי, אבל ודאי וודאי שהם לא השלד... אלו שנותרו - הם אולי בשר תותחים.
מובילי הציבור הם פרצופים עדכניים כמו ירח טוקר, שמעון ברייטקופף ועוד כמה צילייגערס שלא יודעים צורת אות בכתב רש"י, אבל הם ה"פני" של דגל, כי הם "ישיבישערס" קרי, יודעים לדבר בשפה שפעם היתה סרח עודף וטפל של האברכים הצולים (צ'ולנט, "שכייח" וכו') ובזה, פחות או יותר, מסתכם הקשר לעבר האברכי המפואר.
בין הרוקדים סביב קאליש בחיפה זהיתי פרצופים מוכרים מהעבר. לא נושרים ולא שבאבניקים. בוגרי ישיבות עילית ליטאיות שפשוט כבר לא רואים בעיה בהתפרקות הכללית שסביבם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 15:31 לינק ישיר 

ביודעי ומכירי קא אמינא.

אני מזמין אותך לצאת איתי לסיור בין הכוללים שציינתי (כולם מזוהים לחלוטין עם דגל ולא עם עץ) ותראה במה מדובר.

אין לי (וגם לא לך...) דרך לכמת מה גודל של כל קבוצה בציבור. ובודאי שהציבור הליטאי סובל (כמו כל מגזר) מחשיפת יתר לתרבות המערב ולמתירנות. אבל מכאן ועד הספדים על פשיטת רגל הדרך ארוכה מאד.

ושוב. צא וחפש בהיכלי הכוללים. רק היום דיברתי עם אחד וביקשתי ממנו את מספר הנייד שלו. הבנאדם לא ידע.. פשוט לא זכר מה מספר הנייד שלו. מה לעשות הוא כמעט ולא משתמש בזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 15:53 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:
עובר_ושף כתב:

חביבי
עזוב את הפוליטיקה ותנסה לטפל באמת בבעיה העצומה שהגעתם אליה.
אברכים? צולים? שלד?
היום רוב הצולים שלכם בכלל עברו לפלג העץ, או להיפך, מאיימים על פלג העץ בקללות וחרמות בשם הרב קנייבסקי, אבל ודאי וודאי שהם לא השלד... אלו שנותרו - הם אולי בשר תותחים.
מובילי הציבור הם פרצופים עדכניים כמו ירח טוקר, שמעון ברייטקופף ועוד כמה צילייגערס שלא יודעים צורת אות בכתב רש"י, אבל הם ה"פני" של דגל, כי הם "ישיבישערס" קרי, יודעים לדבר בשפה שפעם היתה סרח עודף וטפל של האברכים הצולים (צ'ולנט, "שכייח" וכו') ובזה, פחות או יותר, מסתכם הקשר לעבר האברכי המפואר.
בין הרוקדים סביב קאליש בחיפה זהיתי פרצופים מוכרים מהעבר. לא נושרים ולא שבאבניקים. בוגרי ישיבות עילית ליטאיות שפשוט כבר לא רואים בעיה בהתפרקות הכללית שסביבם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

לך תעשה טיול בקרית ספר.....

איזה ישיבה יותר מבוקשת\נחשבת תיפרח או עטרת ???? הציבור גדל והתרחב ואיתו גם השולים אבל הבסיס איתן וחזק וגם רוב רובם של אלו שבשוליים רוצים לראות את הבנים שלהם באמצע!!! בודדים עומדים בצד בגלל אידיאולוגיה רובם שם כי ככה נוח להם

באותה המידה שאתה כותב על הליטאים אפשר לכתוב על החסידים.... הרי כולנו יודעים שאצל אף אחד לא הכל מושלם... בשעות שבתי המדרש הליטאים מפוצצים בלומדי התורה אצל החסידים שותים קפה במטבח ומנעיסים ... אפשר גם להביא הרבה דוגמאות על התפרקות נוראה אצל החסידים של אינטרנט \ אייפון\ נופשים בחו"ל (קברות התאווה) צניעות הנשים

ברור שתגיד שאלו עם הג'ינס והאיפון הם לא מיצגים אבל אצל השני כן....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 16:21 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:

במקרה אני מכיר את שני הפרצופים שהזכרת, שניהם יודעים ללמוד היטב ולמדו בחייהם הרבה. תרשה לי להמר שהרבה יותר ממך.
זה שיש לך שנאה אליהם ולא לחסידים הבורים והעילגים שבאמת לא פתחו ספר מימיהם (גם לא ספר חסידות) ועושים ביזנעס או סתם פוזות מגיל 18 אך עדיין ברמה של ילדי גן, שורצים בכל מקום בילוי שהוא ונשותיהן נראות כמוהם בהתאם לתורת הבעל שם והעיקר שיש להם שטריימל גבוה גבוה שנראה כמו טאייר ברכב של ערס ממוצע וזה כל הקשר שלהם ל'חסידות' ותורה, זה כבר בעיה שלך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 16:23 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:

.

במקרה אני מכיר את שני הפרצופים שהזכרת, שניהם יודעים ללמוד היטב ולמדו בחייהם הרבה. תרשה לי להמר שהרבה יותר ממך.
זה שיש לך שנאה אליהם ולא לחסידים הבורים והעילגים שבאמת לא פתחו ספר מימיהם (גם לא ספר חסידות) ועושים ביזנעס או סתם פוזות מגיל 18 אך עדיין ברמה של ילדי גן, שורצים בכל מקום בילוי שהוא ונשותיהם נראות כמוהם בהתאם לתורת הבעל שם והעיקר שיש להם שטריימל גבוה גבוה שנראה כמו טאייר ברכב של ערס ממוצע וזה כל הקשר שלהם לחסידות ותורה, זה כבר בעיה שלך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי גינגישראלי ב- 18/11/2018 14:24:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 17:01 לינק ישיר 

כאשר אתה רוצה לקנות אנציקלופדיה, למשל, (או אפילו עיתון) הדרך לבדוק האם היא אמינה היא, לבדוק ערכים שאתה מכיר היטב. אם בערך 'בני ברק' יהיה כתוב שתושבי העיר הם משתייכים לחסידות קרליץ שלא משתמשים בשירותים בשבת - אתה מיד מבין כמה הם אמינים גם בתחומים אחרים שאתה לא מכיר.
אילו מישהו יכתוב על חסידות לא מוכרה בדרום אמריקה, אין לי דרך לבדוק את האמינות שלו, אלא אם כן כיום הם מופיעים בצורה כלשהי בגוגל. אם לא, זה יהיה תלוי ברמת האמינות של האדם, ואם אני לא מכיר אותו, אהיה חשדן וספקן בקשר לנאמר בזהירות המתבקשת.
יש כאן ניקים ה'יודעים' מה קרה בחדרי חדרים ומאחורי הקלעים של מו"מים שונים מי אמר ומי לא מי נגד מי וכו' וכו', אני מתייחס לנאמר בחשדנות מרובה בד"כ, ואם יש לי דרך, אני מנסה לברר במקורות אחרים.
אבל כאשר מישהו כותב: "תנסה לטפל באמת בבעיה העצומה שהגעתם אליה.
אברכים? צולים? שלד?
היום רוב הצולים שלכם בכלל עברו לפלג העץ, או להיפך, מאיימים על פלג העץ בקללות וחרמות בשם הרב קנייבסקי, אבל ודאי וודאי שהם לא השלד... אלו שנותרו - הם אולי בשר תותחים" - לא זקוקים לשום בדיקות ולשום בירורים. באותו רגע הוא מקוטלג אצלי ואצל כל השאר באופן סופי ומוחלט, נעבאך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 19:12 לינק ישיר 

עובר_ושף כתב:

גם הבדיחה ההפוכה ראוי שתיפסק. ולאלתר. 

השלד האיתן והעיקרי של הציבור החסידי, הוא ציבור גדול וחזק של יראי השם, רבים מהם אברכים, רבים אחרים עושים מלאכתם עראי, יהודים של צורה, עובדי ה' ואוהבי שמו. לחלקם אין בכלל פלאפון, אפילו לא כשר. 

רק שאותם, מטבע הדברים, קצת פחות רואים בתקשורת הכללית ובאתרים החרדיים. הם פשוט לא שם. ולכן הליטאי המצוי מקרית ספר או מנווה יעקב - יכול לחשוב שהם לא קיימים. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 19:52 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:

פיינשמקער כתב:

.

זה שיש לך שנאה אליהם ולא לחסידים הבורים והעילגים שבאמת לא פתחו ספר מימיהם (גם לא ספר חסידות) ועושים ביזנעס או סתם פוזות מגיל 18 אך עדיין ברמה של ילדי גן, שורצים בכל מקום בילוי שהוא ונשותיהם נראות כמוהם בהתאם לתורת הבעל שם והעיקר שיש להם שטריימל גבוה גבוה שנראה כמו טאייר ברכב של ערס ממוצע וזה כל הקשר שלהם לחסידות ותורה, זה כבר בעיה שלך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

לאחד מגדולי הליטאים מיוחסת האימרה ש"גנב הוא מי שגונב בפועל. לא מי שיודע איך לגנוב".
אני לא רוצה להכנס לנישה של חיטוט פרטני בפלוני או באלמוני, אבל עם כל הכבוד לישיבות החשובות בהן הם למדו, ולמוצא הרבני המכובד, כיום הם מגלמים די את ההיפך מדמות האברך הליטאי הפרומער...
ואלה לא השוליים. אלה קובעי המדיניות.
ממש כמו בש"ס, אבל הפעם - אשכנזית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2018 23:50 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:

גינגישראלי כתב:

פיינשמקער כתב:

.

לאחד מגדולי הליטאים מיוחסת האימרה ש"גנב הוא מי שגונב בפועל. לא מי שיודע איך לגנוב".
אני לא רוצה להכנס לנישה של חיטוט פרטני בפלוני או באלמוני, אבל עם כל הכבוד לישיבות החשובות בהן הם למדו, ולמוצא הרבני המכובד, כיום הם מגלמים די את ההיפך מדמות האברך הליטאי הפרומער...
ואלה לא השוליים. אלה קובעי המדיניות.
ממש כמו בש"ס, אבל הפעם - אשכנזית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

ומי הם קובעי המדיניות אצל החסידים?
הרי כולנו יודעים שהחסידים המציאו את השיטה שהעסקנים מחליטים מה טוב ובאים עם זה לאדמו"רים שיתנו את הסכמתם. לפעמים אדמו"ר אחד או שניים מטילים ווטו על העניין (מסיבות כאלה ואחרות) ואז צריך ליישר ההדורים.

זה שקובעי המדיניות החסידיים נראים יותר "שחורים" כלפי חוץ, לא עושה אותם לכאלה באמת.

בא לי מאוד להזכיר שמות כאן כולל של בכירים בעסקונה החסידית, אבל עדיף באמת להשאר בדיון ללא זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > במה החסידים שונים מהליטפיקעס?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.