בית פורומים בחדרי חרדים

החורף הליטאי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/11/2018 21:21 לינק ישיר 
החורף הליטאי

אני כבר לא ילד, ולא עובד בפוליטיקה, אז לפני שנתיים וחצי לא יצאתי לרחובות לחגוג את הניצחון של ליאון. ישבתי על הספה ושרתי המה כרעו בלחש כדי לא להעיר את הילדים. אחר כך לקחתי כדור שינה, כדי להוריד קצת את האדרנלין, כדי לכבות את השש שלוש שריצד במוח, לא עזר. למחרת ניקרתי קצת מול המחשב אבל היה שווה. בשבת שחטנו קוגל בבית כנסת, להודות על הניסים ועל התבוסה ההיסטורית שנחלה חסידות גור, האויב המר, המתריס, השתלטן, זה שבנכלוליו גנב את העיר פעמיים, וכשל בבגידה השלישית. לכל ביס בקוגל היה טעם נוסף, זה של הקוגל שלא נאכל כעת בגערער שטיבעל.

קצת אחר כך באו הבחירות הכלליות, והאינתיפאדה הכלל חסידית נגד גור הותירה את הזירה למפלגה חדשה, היה בה יצוג חסידי מסוים, אבל השליטה הליטאית היתה כמעט אבסולוטית. גפני הפך לשר השיכון, יעקב אשר ליור ועדת הכספים, ומקלב היה לסגן שר החינוך, בלי שר מעליו. דרעי במשרד הפנים השלים את הממשלה הליטאית הראשונה.

בתחילה הכל נראה היה ורוד. בישיבה מיוחדת הכריזו שר הפנים דרעי ומשה ליאון על רפורמה בארנונה בירושלים. שיטת ההנחות בוטלה כליל. במקומה תוחל שיטת הזכאויות. קשישים ונזקקים יזכו לארנונה אפס, סטודנטים למדעי הרוח ולומדי תורה זכאים לארנונה שלילית. "בעידן של קפיטליזם דורסני, בעולם שכל ערכיו נעלמים לטובת ערך רדיפת הממון, ירושלים תהפוך למגדלור של רוח, למוקד משיכה לתלמידי חכמים." הוסיף בפאתוס יו"ר ועדת הכספים יעקב אשר. אישית קצת פחות אהבתי את המהלך כי הארנונה שלי עלתה באלפיים ש"ח לשנה, אבל תכלס גם לפני כן שילמתי המון. הסכומים שהעניקה הארנונה השלילית לא היו גדולים, אבל העיר נהפכה אטרקטיבית יותר לבני תורה. בחודשים הבאים נוספו מבני ציבור חרדיים רבים בקרית יובל, בגילה ובקרית מנחם. העירייה לא הקשתה על רחובות שהתחרדו לקבל סגירת כבישים בשבת. פרויקט קרית הממשלה השתנה מעט והבניה ביפו פינת שרי ישראל הוסבה לשטיבלאך מרכזי לשכונות האזור ולבאי התחנה המרכזית. הישיבה החדשה של סורוצקין עברה לגן הטכנולוגי במלחה, אל המבנה הענק של האוניברסיטה הפתוחה שנסגרה. כמעט ולא היה ניתן להכחיש שאנחנו בעידן של אתחלתא דגאולה.

לאחר כמה חודשים דרעי נאלץ להתפטר לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בפרשיית ליאון חברון, במסגרתה לחץ על ראש העיר להוסיף אחוזי בניה במגדלים החדשים בשיכון יוצאי חברון. ליאון, כמו תמיד, יצא נקי.

לקראת סוף השנה הראשונה בלשכת ראש העיר, תכנן ליאון טקס מרשים לחנוכת הארכת קו הרכבת הקלה. פרויקט שהוא דחף אישית והאיץ את מימושו בצורה מרשימה ביותר. העצניקים שכבר התאוששו מהבחירות, גילו לשמחתם חברה מחללת שבת בלב ירושלים. הרוטינה הופעלה. הוואצאפים אותתו, המשועממים התגייסו, הבואשים התיזו, הכניסות להר חוצבים נחסמו, ירושלים טבעה בפקקים, והטקס בוטל.

ראשי דגל לא חטאו באופוריה. הם ידעו שלא לעולם חוסן, ואם הם על הגלגל אז כדאי לקבוע עובדות. בסמינרים בירושלים החלה שיטת החטיבות. כך ניתן היה לקבל ספרדיות ובנות להורים עובדים בלי הגבלה, ובו בזמן לחלק בית הספר לחטיבות שונות, כך שבנות איכותיות ילמדו בחטיבה מסוימת בתוך אותו סמינר. הפתרון היצירתי זכה לברכתם של גדולי ישראל מכל הזרמים, ונראה היה שיאומץ בכל הארץ. הממ"ח, אותה יצירה מתועבת של שי פירון מוגר לחלוטין, ובתי הספר חזרו אל חיקו החמים של החינוך העצמאי.

ואז הגיע מצעד הגאווה הראשון תחת ממשלת דגל התורה. היה מתח מסוים לפני האירוע, אבל אף אחד לא צפה את ההפגנה הגדולה והאלימה שארגנו הפלג וגור. זה נגמר אמנם במספר פצועים קל בלבד, אבל הנזק התקשורתי היה עצום. אפילו הלהטבים בברלין הפגינו נגד דגל התורה, והיה ברור שדברים הולכים להשתנות.

המצעד בתל אביב, שנקבע לחודש אחרי בן זוגו הירושלמי, הועבר לירושלים לאות הזדהות. העירייה נתבעה לממן אבטחה בעשרות מיליונים, משה ליאון ושר השיכון גפני נזעקו לביתו של הגר"ח קנייבסקי, שהורה לליאון לסרב לכל סיוע לעוברי עבירה. ליאון במצוקתו, הציע להשעות את עצמו לחודש, כדי שממלא מקומו, עופר ברקוביץ', יחתום על המימון, אבל ר' חיים דחה את ההצעה מכל וכל.

עם הפלג לא היה על מה לדבר, והיה ברור שהם יפגינו ככל שרק יוכלו. מול חסידות גור, מאידך, נוהל מו"מ מאומץ מאוד. מה לא הוצע להם? תכנון ובניה לדייטש, גערער שטיבעל ענק על המגרש של איצטדיון טדי שנסגר חודשים ספורים קודם לכן. יומיים לפני האירוע נראה היה שניתן לצמצם את הנזק, אבל בבוקר המצעד הסתבר שליצמן סגר עם ברקוביץ' על תמיכה בהקדמת הבחירות תמורת הפגנה בפול ווליום. אחרי מנחה הופצה בשטיבל הודעה שהרבי ביקש מכאו"א שיצא למחות בכל כוחו נגד סדום שבאה לכבוש את ירושלים.

לאחר מעשה, לא ברור איך דווקא ליאון ודגל ספגו את כל האש, בשעה שהמשטרה היא זו שאמונה על הסדר הציבורי. אבל האפקט ההרסני של תמונות ההתפרעויות ברחוב יפו היה בלתי הפיך. ראש העיר נותר עם קואליציית מיעוט של דגל ושס בלבד, והתקשה לנהל את העיר. הפגנות הפלג נגד חוק הגיוס החדש הפכו ליומיות, פקקי התנועה יצאו משליטה, ומספר חברות ומשרדים החלו בהכנות לעזוב את העיר.

ליאון, בפרפור אחרון הודיע שלא יקבל יותר תכתיבים מדגל התורה, ובנה קואליציה עם ברקוביץ', מרצ, גור ואפשטיין. זה כבר לא הועיל. שר הפנים גדעון סער הנחית בכיכר ספרא ועדה קרואה. ליאון נשמע אומר למקורביו "איני יכול עוד" והסתגר בביתו בגבעתיים. ואז נזכרתי בשמחה הגדולה ההיא, ובקוגלים, ואמרתי לעצמי, נו, בכל זאת היה שווה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2018 21:31 לינק ישיר 

וואוו מישהו כאן נפגע ממש עמוק והשקיע..

יאללה ילדים קטנים וצבועים, צאו מזה.

פעם זה שולט ופעם האחר. תקבלו את זה בבגרות. 

לא תמיד גור צריכים לשלוט על כולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2018 21:33 לינק ישיר 

נחמד

המציאות כידוע היא מעבר לכל דמיון

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2018 22:01 לינק ישיר 

התחיל דווקא טוב...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2018 22:17 לינק ישיר 

אני דווקא ניסיתי לדמיין את יוסי דייטש ממן את המצעד בהוראת בג"ץ. לא הצלחתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2018 23:20 לינק ישיר 

שאפו על הכתיבה
אבל הציבור החסידי לא עד כדי כך מטומטם :-)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 00:12 לינק ישיר 

חבוט_רמי כתב:
י

אני כבר לא ילד .

אתה בטוח???

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אש_סופרים ב- 21/11/2018 22:12:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 00:17 לינק ישיר 

אש_סופרים כתב:

חבוט_רמי כתב:
י

אני כבר לא ילד .

אתה בטוח???

חסרונות רבים לי, גיל צעיר אינו אחד מהם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 00:19 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

התחיל דווקא טוב...

גַּם בִּשְׂחוֹק יִכְאַב לֵב וְאַחֲרִיתָהּ שִׂמְחָה תוּגָה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 00:19 לינק ישיר 

חבוט_רמי כתב:

אש_סופרים כתב:

חבוט_רמי כתב:
י

אני כבר לא ילד .

אתה בטוח???

חסרונות רבים לי, גיל צעיר אינו אחד מהם

זמן לכתוב פוסטים, יש לך כשל ילד.
חדל קשקשת ברשת. תשדל לכתוב קצר וברור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 01:11 לינק ישיר 

יש לי חשד קל שהכל מזויף..
מילא אגודה שמתאדה ומתנדפת לה ככה באויר, 100.000 איש נעלמים להם לאנשהו
אבל גדעון סער שר הפנים?? למה שביבי ימנה אותו להיות שר הפנים?
ואם תאמר - ביבי כבר אינו ראש ממשלה, אם כן גדעון סער ראש הממשלה..

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 21/11/2018 23:11:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 01:28 לינק ישיר 

פותח האשכול, חמוד ויפה. נכנסת בכולם ולכן זה משעשע. לטעמי הכתיבה מצוינת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 01:49 לינק ישיר 

הכתיבה נעימה וקולחת, המסר מקרטע, חסר כל ביסוס וכל אחיזה במציאות, די מזכיר את 'אוטונומיות'

מה דייטש מסוגל שליאון לא ? אתה מציג את דגל וש"ס כאילו הם אלו שהולכים לכונן מדינת הלכה בירושלים, בעוד אגודה טוענים שהם אלו שהציגו את המועמד החרדי ביותר 'למען קדושת ירושלים'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 02:13 לינק ישיר 

טיפים למטייל בליטא

החורף כאן לא תמיד קל ולפעמים הטמפרטורות יורדות חד אל איזור ה 20 – או 25 – מעלות למספר ימים www.xplorer.co.il/tips/89/%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%90_%D7%9E%D7%AA%D7%99_%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C

תוקן על ידי שוקולד_תות ב- 22/11/2018 00:14:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 09:30 לינק ישיר 

שוקולד_תות כתבה:

טיפים למטייל בליטא

החורף כאן לא תמיד קל ולפעמים הטמפרטורות יורדות חד אל איזור ה 20 – או 25 – מעלות למספר ימים www.xplorer.co.il/tips/89/%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%90_%D7%9E%D7%AA%D7%99_%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C

תוקן על ידי שוקולד_תות ב- 22/11/2018 00:14:43

טיפ לליטאי הישראלי: המשפחה שלך באה מהונגריה. יהדות ליטא נכחדה לחלוטין בפורט התשיעי ודומיו, נותרו בקושי חמשת אלפים איש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2018 09:42 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

הכתיבה נעימה וקולחת, המסר מקרטע, חסר כל ביסוס וכל אחיזה במציאות, די מזכיר את 'אוטונומיות'

מה דייטש מסוגל שליאון לא ? אתה מציג את דגל וש"ס כאילו הם אלו שהולכים לכונן מדינת הלכה בירושלים, בעוד אגודה טוענים שהם אלו שהציגו את המועמד החרדי ביותר 'למען קדושת ירושלים'

מדינת הלכה זה למיזרוחניקים, דגל רק רוצים כמה הקצאות חשובות לטובת הציבור. בטעות נפלה לידיהם עיר עם מליון נפש, מאאתים אלף ערבים, רכבות קלות, רכבות כבדות, שני איצטדיונים, משרדי ממשלה, כבישים מהירים, פקקים מזדחלים, אמארה סטודמאייר, אוניברסיטה, הייטק, יד ושם, ר' ברוך מרדכי, הר הבית, זופניק, מחנה יהודה, מה עושים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > החורף הליטאי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.