בית פורומים בחדרי חרדים

הגראי"ל מתהפך בקברו. "הקמע", דמות דיוקנו חרוטה על מטבע

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/11/2018 14:37 לינק ישיר 
הגראי"ל מתהפך בקברו. "הקמע", דמות דיוקנו חרוטה על מטבע

להיט חדש בהיכלי התורה והחיידרים ברחבי הארץ: בימים האחרונים יצאו לאור מטבעות מעין קמע ברכה, עליהם חרוט דמות דיוקנו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, שבערב נר ראשון של חנוכה יחול יום השנה הראשון לפטירתו. 

מדובר ביוזמה של אברך מתלמידיו של מרן הגראי"ל זצ"ל, שהפיק מטבע ברכה לשמירה והצלחה שהופקו בחברה לייצור מדליות והם נמכרים בימים אלו בכל מוסדות התורה המחלקים אותם לתלמידים לכבוד החג. 

'בחדרי חרדים' חושף את המטבעות בפרסום ראשון עליהם חרוט המילים "להודות ולהלל לשמך הגדול תשועתם היית לנצח" ובצד השני "רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זכר צדיק לברכה ה'אילת השחר' תרע"ה תשע"ח" לצד ברכתו וחתימתו בכתב יד קדשו "הכותב וחותם לכבוד עמלי תורה, אהרן יהודה לייב שטיינמן". 

האברך שהפיק את המטבעות חותם את שמו ברמז "אמת לעד" ובשיחה ל'בחדרי חרדים' הוא אומר, "דמותו של מורי ורבי עומדת לי כל הזמן למול העיניים. חשבתי איך להנציח את זכרו גם לדור הבא, ולכן הפקתי את המטבעות ואין יותר מתאים מחנוכה לחלק אותם לתלמידים. אני זוכר פעם שהראש ישיבה היה אומר במסיבת חנוכה בישיבה קטנה פוניבז' שכל דבר שאדם עבר אפשר לתקן, אבל הרבה יותר קל להימנע מלעשות את העבירה מאשר לתקן אחר כך".

המטבעות הופקו בשני סוגי צבעים כסף וזהב והם עטופים בנרתיקים, בדומה לחלוקת "חנוכה געלט" בחצרות האדמו"רים. 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 14:38 לינק ישיר 

וכעת מקהלת הילדים יפצחו ברינה ובלהט את הססמאות המוכרות והנדושות - מרמור, קינאה, תבוסה וכו'. במקום להתמודד עם התופעה המשתקפת ביוזמה ובידיעה דלעיל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 14:41 לינק ישיר 

אף אחד לא אמור להתמודד עם תופעה זו או אחרת. היה רגוע.
אתה מתמודד עם התופעות, כי לך זה חשוב. תחשוב לבד למה כל כך חשוב לך הנושא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 14:43 לינק ישיר 

שמעו_נא כתב:
אף אחד לא אמור להתמודד עם תופעה זו או אחרת. היה רגוע.
אתה מתמודד עם התופעות, כי לך זה חשוב. תחשוב לבד למה כל כך חשוב לך הנושא.

יחסית לאחד (שבשלל ניקיו השונים) מתמודד עם תופעות בעייתיות הרבה פחות, חשבתי שיהיה לך משהו ענייני לומר על התופעה, אך לא אכזבת, וכמצופה ממך ענית לגופו של איש במקום לגופה של ידיעה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 14:49 לינק ישיר 

זו לא בעיה הלכתית לחרוט? (נראה לי שלחלק מהפוסקים רק תבליט זה חשש ע"ז, אבל לא לשיטת כולם)..

ובכל מקרה, זה ממש לא משהו מקובל כל מטבעות הישועות הללו..
זו עקיפה של החסידים בהליכה…

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 14:58 לינק ישיר 

שאילת יעבץ ח"א סי' קע http://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=1408&pgnum=149
(ההדגשה שלי). 

מעשה אירע בימינו כשנתקבל הרב ה"ה מהור"ר אלעזר ז"ל מבראד לאב"ד דק"ק אמשטרדם, עמד איש אחד שם שהוציא מוניטון שלו בעולם דהיינו שהדפיס מטבע כסף בדמות צורתו, והביאוהו למרא' עיני. 
וכשהצצתי בו נרתעתי ותמהתי מאד אם נעשה מדעת הרב הנ"ל וברצונו שהי' נודע בשם חסיד בדורו. כי נסתכלתי בו והי' תבנית ראש עד החזה עם פרצוף פנים שלם בולט, וזה לדעתי איסור גמור מוחלט, בין העושה לעצמו בין שאחרים עשו לו, כ"ש הכא דישראל הוה העושה כאשר הוגד לי.
ויש בזה איסור כפול האחד ל"ת של תורה לא תעשון אתי, וגם משום חשדא דאסור אפי' באחרים עשו לו כמסקנא דגמרא (פ"ב דר"ה ופ"ג דעבוד' זרה). וטעמא דרבים לא שייך הכא, דמטבע מיבדר בעלמא ומצנעי ליה 

אגב. בלי קשר לחלק ההלכתי כל בר דעת מבין שזו הנהגה מחודשת, חריגה ומוזרה בודאי בנוף הליטאי (רק לחשוב מה הגראי"ל היה אומר ע"ז...)
עוד אגב. מותר להביע הסתייגות/ביקורת/מורת רוח ממעשה של צד Y מבלי להיכלל מיד כמשתייך לצד X 

תוקן על ידי עובר_ושף ב- 25/11/2018 12:58:22

תוקן על ידי עובר_ושף ב- 25/11/2018 13:00:01

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 15:28 לינק ישיר 

הגראי"ל לא מתהפך, כמו שלא התרגש בחייו מכל טיפוסי העולם, על שגיונותיהם.
אם היה עימנו, היה מגחך בחיוך במקרה הטוב, או עוקץ בחריפות, אם היה במצב רוח המתאים..
בכל מקרה, סביר שלא היה כועס, כבד, או מריר, בהקשר הזה....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 15:38 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:
זו לא בעיה הלכתית לחרוט? (נראה לי שלחלק מהפוסקים רק תבליט זה חשש ע"ז, אבל לא לשיטת כולם)..

ובכל מקרה, זה ממש לא משהו מקובל כל מטבעות הישועות הללו..
זו עקיפה של החסידים בהליכה…

נשלח מהאנדרואיד שלי

את החסידים? את העמך של ש"ס הם עקפו בהליכה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 15:41 לינק ישיר 

נוירולוג, מה איכפת לך שאחד המציא לעצמו פרנסה טובה...?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 15:55 לינק ישיר 

ולחשוב, שלפני כך וכך שנים, הליטאים צחקו על דולר מהרבי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 21:11 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:
ולחשוב, שלפני כך וכך שנים, הליטאים צחקו על דולר מהרבי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הם עוד יעקפו את המשיחיסטים של חב"ד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 21:20 לינק ישיר 

באלו מוסדות תורה הם נמכרים, באילו ת"ת הם מחולקים?
נשמע כמו אדם שמנסה לעשות קידום מכירות למוצר שהוא הוציא, ושילם על כתבת יח"צ.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 21:22 לינק ישיר 

נרשמו כבר 2 התהפכיות היום, קודם קוטלער ואח"כ שטינמן, מי הבא בתור? אגב, גדולי הליטא לא מקפידים על שינה בצד שמאל? מה זה ההתהפכויות הזה?

תוקן על ידי נפל ב- 25/11/2018 19:22:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 21:32 לינק ישיר 

נפל כתב:
נרשמו כבר 2 התהפכיות היום, קודם קוטלער ואח"כ שטינמן, מי הבא בתור? אגב, גדולי הליטא לא מקפידים על שינה בצד שמאל? מה זה ההתהפכויות הזה?

תוקן על ידי נפל ב- 25/11/2018 19:22:22

יש מסורת בעניין

גם הגרי"ש אלישיב התהפך בקברו (עפ"י עדות חתנו של הגר"ח קנייבסקי)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 23:18 לינק ישיר 

נוירולוג הוא חלומם הרטוב של העיתונאים.
צורת העבודה של עיתונאי היא לקחת איזה קוריוז ולהפוך אותו ל'תופעה'. או לקחת איזה מיזם מטופש ולהפוך אותו ל'להיט'.
מי שיש טיפת שכל בראשו מגחך על הכותרות האלה.
אבל כאן יש להם את נוירולוג שעט כשלל רב על כל איז קשקוש כזה שיכול להכפיש את שנואי נפשו מההמה כרעו ועוזר להם לנפח את הידיעות ההזויות האלה ולהפוך אותם לדיון. ואז מצטרפים אליו כל מקהלת העופות הטורפים שעטים על הנבלה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 23:40 לינק ישיר 

כבר היה לעולמים אצל הליטאים, ואפילו לא אצל ההונגרים שנהיו ליטאים אלא ליטאים ממש בלטא.

כאן תוכלו לראות מטבע של ר' יצחק אלחנן גדול רבני ליטא בדורו.

www.kedem-auctions.com/he/product/57087%D7%9E%D7%93%D7%9C%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%96%D7%9B%D7%A8-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%99%D7%A6%D7%97%D7%A7-%D7%90%D7%9C%D7%97%D7%A0%D7%9F-%D7%A1%D7%A4%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A8/

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הגראי"ל מתהפך בקברו. "הקמע", דמות דיוקנו חרוטה על מטבע
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.