בית פורומים בחדרי חרדים

ר' מלכיאל קוטלר פתח חזית נגד חיסונים לחצבת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/11/2018 00:54 לינק ישיר 
ר' מלכיאל קוטלר פתח חזית נגד חיסונים לחצבת

בעוד בעולם החרדי נלחמים בהתפשטות החצבת, ובשל כך אף התפרסם פסק הלכה מגדולי הפוסקים על החובה להתחסן מהמחלה, הודיעו מנהלי מוסדות רבים בארה"ב כי לא יתנו לילדים לא מחוסנים להכנס לשעריהם.

https://www.kikar.co.il/297245.html

אך בימים האחרונים מתלוננים מנהלי מוסדות בארה"ב כי ר'מ קוטלר פתח נגדם במסע איומים במהלכם למניעת התפשטות המחלה ומנסה את כוחו לכפות עליהם לבטל את החלטותיהם.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 03:14 לינק ישיר 

ופתאום כבר בסדר להתערב בעניינם של יהדות החרדית מעבר לים? לראש ישיבה של לייקוד אסור להתערב בנעשה בארץ אבל לניק שטינקער בארץ מותר להתערב בנעשה בארה"ב? שיין זיך דערלעבט. מיהם גדולי הפוסקים בארה"ב שפסקו לחסן? בינתיים ר' מלכיאל הוא גדול הדור (הליטאי) בארה"ב עד מאה ועשרים על אפכם וחמתכם. בקיצור, הוא בעל הבית פה, צו ס'געפעלט דיר יא צו נישט. ולעצם הענין, אי אפשר להאמין לאף מילה שאתה מוציא בקשר לר' מלכיאל ומה שבטוח זה שיש לו את הכוח לכפות ציות על מנהלי המוסדות, הוא מנה פתיחת שנת הלימודים אצל הבנות בלייקואד עד שאחרון הבנות מסודר עם כיתה, על אפם וחמתם של מנהלי המוסדות. בוא נראה הגדולים שלכם בארץ מסדרים מקום לימוד עד אחרון הנערות.

תוקן על ידי נפל ב- 26/11/2018 01:21:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 03:21 לינק ישיר 

נפל כתב:

ופתאום כבר בסדר להתערב בעניינם של יהדות החרדית מעבר לים? לראש ישיבה של לייקוד אסור להתערב בנעשה בארץ אבל לניק שטינקער בארץ מותר להתערב בנעשה בארה"ב? שיין זיך דערלעבט. מיהם גדולי הפוסקים בארה"ב שפסקו לחסן? בינתיים ר' מלכיאל הוא גדול הדור (הליטאי) בארה"ב עד מאה ועשרים על אפכם וחמתכם. בקיצור, הוא בעל הבית פה, צו ס'געפעלט דיר יא צו נישט

תוקן על ידי נפל ב- 26/11/2018 01:14:26

אתה קבעת שהוא גדול הדור בארה"ב. אתה קצת מגזים. אפילו בלייקווד הוא לא בעל הבית.

במקרה הזה הוא צודק וצריך לא לאפשר לילדים לא מחוסנים כניסה למוסדות.שההורים המטורללים האלה יפתחו מוסדות נפרדים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ולשרה_בן ב- 26/11/2018 01:22:57

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 03:27 לינק ישיר 

זה לא הנושא כאן, איך פתאום ניק שטינקער מתערב בהחלטות של גדול (מגדולי, מהגדולים - ממש לא משנה, איך שבא לך) ישראל והוא עצמו מפמפם שאסור לרבנים מחוץ לארץ להתערב מעבר לים? חוץ מזה ובדרך אגב, ר' מלכיאל הוא זה שמנע פתיחת שנת הלימודים אם זה לא בעל הבית אז אני לא יודע מה כן

תוקן על ידי נפל ב- 26/11/2018 01:27:49

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 03:42 לינק ישיר 

לאחר שפוסקי הדור הורו על החיסונים "ואם מונע עצמו ה"ז שופך דמים" "ואין האב בעלים למנוע מהם החיסון ובפרט שחב לאחרינא" וכו' איך ר' מלכיאל יכול לכוף אותם לעשות אחרת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 03:45 לינק ישיר 

קריאת הבד"ץ של העדה"ח "יש בזה שאלה של פיקוח נפש"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 05:52 לינק ישיר 

כן, ר' מלכיאל כמהיג הדור הליטאי (אם לא 'ה'מנהיג עכ"פ אחד ממנהיגי הדור הליטאי) לא אמור לציית לפוסק הדור כזו או אחרת. רק תסבירו לי בבקשה איך זה שכשר' מלכיאל מביא עמדה בנושא הגיוס אתם קופצים כשיכורים וצועקים גיוואלד איך ראש ישיבה מעבר לים מתערב וכאן פסקם של רבנחם מעבר לים כן יחייב? עוד שאלה, כמה אשכולות בנושא ר' מלכיאל יש לכם במחסן? אתם באמת חושבים שאתם יכולים כאן להקטין ההשפעה שלו? ח ח ח ח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 05:56 לינק ישיר 

ורק עכשיו אני שם לב שאתה סתם מקשקש, מאיפו אתה לוקח שר' מלכיאל נגד חיסונים? בהיעדר מקור לדבריך אתה סתם שקרן עלוב ומשמיצן זול ובקיצור קאניעווסקי חסיד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 06:58 לינק ישיר 

נפל כתב:

ורק עכשיו אני שם לב שאתה סתם מקשקש, מאיפו אתה לוקח שר' מלכיאל נגד חיסונים? בהיעדר מקור לדבריך אתה סתם שקרן עלוב ומשמיצן זול ובקיצור קאניעווסקי חסיד

אוי כמה שאתה טמבל
עזוב את זה שכל ילד בכיתה א' בלייקווד יודע שמלכיאל קוטלר נלחם בכל הכוחות נגד חיסונים מצילי חיים
חיפוש פשוט בגוגל יגלה מיד מהי עמדתו בעד או נגד חיסונים
זה כמו שמישהו יגיד שהרב שמואל אויערבאך היה בעד הנח"ל החרדי ומי שטוען אחרת הוא שקרן....
לך כבר לישון סאטמרי טיפש יש מספיק מספיק מריבות בין הזאלוני ואהרוני אצלכם בחסידות (שני אחים להזכיר למי ששכח) לך תתעסק במחלוקות אצלכם בחסידות

מלכיאל קוטלר מעניין לך את הסבתא
הסיבה היחידה שאתה מגן עליו כאן בחירוף נפש היא בגלל שהוא שונא מושבע של מנהיגיו של רוב הציבור הליטאי בארץ
וכמו הפתגם הישן "האוייב של האוייב שלי הוא ידידי" ....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 08:23 לינק ישיר 

הרבה מגדולי התורה בארה"ב סבורים (או עכ"פ סברו) שא"א לכוף הורה לחסן את ילדיו 

עיינו כאן באריכות
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=17&t=38158&p=435040#p427772

תוקן על ידי עובר_ושף ב- 26/11/2018 06:23:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 08:35 לינק ישיר 

למדת פעם בישיבה ?
אתה יודע מה זה "צווי דינים" ?
אם ההורים מחליטים שלא לחסן את ילדיהם ובכך לסכן להם את החיים זו הבעיה שלהם
אבל שלא יעיזו להביא אותם ללמוד בבית הספר ביחד עם ילדים שכן התחסנו ובכך לסכן את חייהם של כל התלמידים
יש מבין ?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 08:44 לינק ישיר 

נפל,
ר מלכיאל גדול הדור מנהיג הדור ומאור הדור בגיל 65.
הוא בטח נשמה מיוחדת שירדה לעולם. משהו שלא היה מאז רבי שמעון בר יוחאי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 08:52 לינק ישיר 

הנה בבקשה חדשות מהיום בבוקר

*המרכז הרפואי מעיני הישועה*

תינוק בן 3 שבועות התאשפז לפני 3 ימים בשל חצבת.
זהו החולה הצעיר ביותר במדינת ישראל שחלה בצבת.

התינוק נדבק מאימו שחלתה בחצבת כאשר הוא היה בן שבוע. ***האם שלא חוסנה בעבר*** נדבקה ככל הנראה מבן משפחה.

*פרופ' אלי סומך* מנהל אגף הילדים במעייני הישועה ומומחה למחלות זיהומיות אומר כי "חצבת בגיל כה רך היא נדירה וקיימים דיווחים מעטים בלבד בספרות על תחלואה בגיל הזה מאחר ומרבית התינוקות בגיל הזה מוגנים בשל העברת הנוגדנים מהאם לקראת הלידה ובדרך כלל גם אינם חשופים למקרי חצבת בסביבה.

"קיים כמובן חשש לסיבוכים בגיל הזה והתינוק טופל בויטמין A על מנת להקטין את הסיכון לסיבוכים וגם באנטיביוטיקה תוך ורידית בשל עדות לזיהום חיידקי בדם עם שיפור במצבו ומצבו כעת יציב".

פרופ' סומך מדגיש את הצורך להקפיד על השלמת החיסונים לקראת ההריון כולל החיסון לחצבת אדמת וחזרת וגם להתחסן לשעלת ולטטנוס בשליש השלישי של ההריון.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 09:49 לינק ישיר 

המצב בארה"ב שונה לגמרי מא"י בעניין החצבת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 10:12 לינק ישיר 

המצב שונה?
הסבר פרט נמק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2018 10:33 לינק ישיר 

עובר_ושף כתב:
הרבה מגדולי התורה בארה"ב סבורים (או עכ"פ סברו) שא"א לכוף הורה לחסן את ילדיו 

עיינו כאן באריכות
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=17&t=38158&p=435040#p427772

תוקן על ידי עובר_ושף ב- 26/11/2018 06:23:22

לא מדובר שם על החצבת, מדובר על חיסונים באופן כללי.

קריאת הפוסקים שהבאתי לעיל הוא גם רק ספציפית על חיסונים לחצבת.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ר' מלכיאל קוטלר פתח חזית נגד חיסונים לחצבת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.