בית פורומים בחדרי חרדים

על הפחד החילוני:"מה יקרה כשאתם תעלו לשלטון"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/11/2018 16:21 לינק ישיר 
על הפחד החילוני:"מה יקרה כשאתם תעלו לשלטון"

הטקסט הבא נכתב באהבה לכל ידידי.

הוא קצת בוטה, אבל אני לא כותב פה נגד ידידי החילונים שנמצאים פה.

רובכם כבר מבינים שמכרו לכם שקרים ביחס ליהדות ולדתיים.

הוא נכתב לקריאה פוקחת עיניים, והנמענים שלו הם בעצם אלה שלא יקראו אותו. אלה שאם אפרסם אותו בחצרותיהם, יקריבו אותי למולך, יסקלו אותי ויגלגלו אותי בזפת ובנוצות (שזה מנהג אינדיאני נאור).

כמה נזק נגרם ליהדות מקריאה לא נכונה של אנשים חילונים את התנ"ך ומהבנה לא נכונה של מקומו ביהדות, בפרספקטיבה היסטורית.

ומאידך, כמה קל לאנשים חילונים-בעלי אינטרס-חסרי הבנה בפרספקטיבה היסטורית, לקרוא את התנך, ולהציג אותו באור נלעג כספר אלים ופרימיטיבי.

למה כוונתי?

על פי דיעה שרווחת מאד בציבור, במודע או שלא במודע, התנ"ך הוא הוא הפנים האמיתיות של היהדות. המאבק בעד היהדות, עולה מכך, הוא מאבק למעשה ובסופו של דבר, להחזרת שלטון תנכי במדינת ישראל.

הווה אומר, אתם רואים אותנו הדתיים, כאנשים מאד דומים לכם. אנחנו יכולים לשרת אתכם בצבא, ללמוד אתכם באוניברסיטה, לעבוד אתכם בבית חולים, בחברת חשמל, במסחר ובכל מערכות החיים האזרחיים, חלקנו גם הגענו לעמדות בכירות בצבא, בשבכ ובמוסד (פחות), אבל חכו מה יקרה כשאנחנו נעלה לשלטון.

אנחנו נסקול, נשחט, נהרוג, נחרים, נבזוז, נגרש ונצלוב, לא את הערבים, כי אם אתכם!

יום לאחר סגירת כל מוסדות התרבות בחותם ובמנעול, אנו נאסוף כל מי שאינו מגדל זקן או נוגע בנשים ופשוט מאד נותיר לו ברירה אחת בלבד.

להיות כמונו. או לבחור בחיי נצח מהירים בהתזת הראש...

זו הבלהה הלטנטית של חלק מהחילונים, אלה ש"מבינים לעומק" את מה שקורה כאן באמת...

כי ככה זה כשקוראים ספר שהוא באמת ספר היסוד של היהדות, ספר קל יחסית לקריאה, אך קופצים בדילוג היסטורי ותרבותי על פני כ3000 שנים ונוחתים בימינו.

את התנך קל לקרוא. הוא קצר יחסית, אך לקרוא 2000 שנות יהדות על אין ספור המושגים והמילים שהתחדשו בה ושהיא הולידה, הרבה יותר קשה. המשנה, התלמוד, הפרשנים, הפוסקים, ספרי השו"ת, ספרי המחשבה, הפיוט, האגדה השירה, המחקר האלהי וכל ספרות הקבלה שעסקה בהפשטה של מושגים, זה כבר הרבה יותר קשה.

שם קשה למצוא את הידיים ואת הרגליים.

כל המהלך האדיר הזה, בן אלפיים וחמש מאות שנות יצירה, עיצב את היהדות ושינה את פניה לרגל השינויים המהותיים שחלו בעולם והם שעיצבו את היהדות על לימינו אלה.

כך שאת התנך, צריך לתפוס בקונטקסט מסוים, שעל פיו הוא אכן מניח את היסודות האמוניים והמעשיים של היהדות, אך בשום פנים ואופן אי אפשר לגזור ממנו דרכי התנהגות בגזירה ישירה לימינו אלה.

יש לי הוכחה קטנה לדברי.

תסתכלו על הדתיים שסביבכם. איך הם נראים?

האם הם בני אתה תרבות שלכם?

אמנם הם נוטלים ידיים (זכר לטהרת הידיים והרגליים שבמקדש), הם מברכים לאחר עשיית הצרכים בשירותים (תקנת חז"ל) ולפני ואחרי כל אכילה, הם שומרים את המצוות המעשיות היום יומיות, הם מאמינים כי יהיה תיקון וגאולה לעולם, הם אוהבים את ארץ ישראל, כארץ הקודש, ארץ הנבואה והתנך, והם גם חכמים, ומעריכים השכלה וידע. הם גם לרוב שמרנים.

וכשהם יעלו לשלטון,

הם ימשיכו להתנהג בדיוק כפי שעיצבה אותם היהדות במשך אלפי שנים, עד לימינו אלה. הם מבינים כי דמוקרטיה נכונה להנהגת הציבור, כמו שהיא נכונה להנהגת בית הכנסת, ועד ההורים ("ממ"ד תורני הר אליעזר נפרד") והעיריה. והם ישתפו אתכם בכל ההחלטות שלהם, בהתאם למערכת הכוחות הפוליטיים והאיזונים והמאבקים שביניהם.

כי בזה הם, דתיים וחרדיים, מאמינים.

ולסיום, נחמה פורתא, חילונים-מעוותי תפיסה יקרים.

גם אתם הייתם שם בתנך.

כן כן.

אתם הייתם מדברים בלהט על החובה של אב להעביר את בנו למולך, כי זה הכי נאור, הכי כנעני ומגניב שיש.

אתם הייתם שוחטים פרות, גמלים וחזירים ומקריבים ליופיטר, כי חופש הפולחן זה ערך מקודש.

אתם הייתם שם והייתם לועגים ליהודים בעלי הזקנים ששומרים את השבת והייתם מצטלמים סלפי מאחורי צמד שוורים בשדה "גם אני מחלל שבת בכיף!"

אתם הייתם מארגנים ביער או*גיה בסגנון כנעני עם כל החברה: "יהיה שמח! יהיה כיף חיים! יהיו הרבה פסלונים קולים שרק עכשיו הגיעו מפניקיה! נא להביא גדיים וחזירונים!" ו"הכניסה בשלמות לבנות בלבד!"

אתם הייתם יושבים עם היוונים לברבקיו חזיר ולועגים על מתתיהו הדפוק שרוצה "שנקריב לאלהים ולא נקריב לזאוס. הבנתם את הקטע?! הה הה הה! לאלהים הוא רוצה שנקריב ולא לזאוס! מה זה פה? חזרנו לימי יציאת מצרים?! הה הה הה!"

אבל מה, אתם נגמלתם מזה. יצאתם לגלות. עברתם את המהפיכה הצרפתית, הפנמתם את יסודות החירות, השיויון והאחווה, אתם מאמינים בדמוקרטיה. מהפיכת הנאורות עברה לכם. שמעתם על קנט, הגל, איינשטיין ופרויד.

אז זהו שגם אנחנו.

רק שבמקביל לכך, המשכנו לתווך בין הטקסטים המקודשים הקדומים והעולם המודרני. לא השלכנו תינוקות למולך, עם המים.

אז תלמדו מאתינו איך מגשרים.

תודה!

(אליחן שפירא) 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 16:54 לינק ישיר 

הוא או שקרן או כופר. אם יד ישראל תהיה תקיפה כמבואר בהלכה אכן יש לחילונים מה לפחד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 17:33 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

הוא או שקרן או כופר. אם יד ישראל תהיה תקיפה כמבואר בהלכה אכן יש לחילונים מה לפחד.

שכחת את החזון איש המפורסם אודות "מורידין ולא מעלין".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 17:56 לינק ישיר 

א. זו דעת החזו"א ואינו דעת רובא דרובא של הפוסקים והוא עד לתקופתו ודאי היה דעת יחידאה.
ב.  כל דברי החזו"א הם ביחס למורידין ולא אם נקבל עדות בבתי דין מהם, אם לא נחייבם לא לנסוע בשבת וכו' ובודאי לא נממן לימודי כפירה ותיאטראות שלהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 21:00 לינק ישיר 

בס''ד
קלופפר. למה אתה מעלה לעצמך את לחץ הדם?
הם יעלו?! שאלה רטורית בלבד!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הידעת?! אין דבר כזה "עם פלסטיני" !

ארץ ישראל היא מדהימה, אבל א- פאקאקטע מדינה  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 22:04 לינק ישיר 

מכה ביסט תודה על הדאגה ללחץ הדם שלי. אתה כבר יכול להתפנות לדאוג לעצמך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 22:11 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

מכה ביסט תודה על הדאגה ללחץ הדם שלי. אתה כבר יכול להתפנות לדאוג לעצמך.

קלאפער\מכה למה תכה רעיך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2018 23:36 לינק ישיר 

יש לחלק בין אם יתפסו החרדים את השלטון כשיהיו הרוב
לבין הקמת הסנהדרין מחדש

אם יקימו מחדש את הסנהדרין ותהיה סמיכה וכו', יש לחילונים הרבה מה לפחד
עונש מוות על חילול שבת, על איסורי עריות, מכת מרדות אף על דרבנן
קיצור, יהיה כאן הרבה עבודה..

בגלל זה יש מעלה מסוימת בגיוס חרדים בשלב זה..
צריך קצת מיומנות בלהכניס לכלא כל כך הרבה עבריינים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/11/2018 00:01 לינק ישיר 

גם ללא סנהדרין כאמור לעיל מדינה בשלטון חרדי לא יתנו חילולי שבת, ולא יתנו תקציבים ללימודי כפירה וכו וכו.שום חילוני לא יגור במדינה כזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/11/2018 10:22 לינק ישיר 

המאמר כשלעצמו יפה,

אם כי אין להתכחש לעובדה, שכפי שכתבו פה- ודאי גם במקרה הטוב-  לא יהיה נוח לחילונים לחיות פה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/11/2018 15:47 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

המאמר כשלעצמו יפה,

אם כי אין להתכחש לעובדה, שכפי שכתבו פה- ודאי גם במקרה הטוב-  לא יהיה נוח לחילונים לחיות פה.

אם נוריד מהשולחן את האופציה של התערבות ממשלתית בחיי היומיום, תופעת החילוניות תלך ותצטמצם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/11/2018 15:49 לינק ישיר 

כמו בארה"ב ואירופה, התופעה מצטמצמת לטובת נישואי תערובת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/11/2018 16:46 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:
מצדרביעי כתב:

המאמר כשלעצמו יפה,

אם נוריד מהשולחן את האופציה של התערבות ממשלתית בחיי היומיום, תופעת החילוניות תלך ותצטמצם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

על סמך מה אתה קובע את זה? וכי נביא אתה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2018 10:37 לינק ישיר 
מצדרביעי

שחור_כתום כתב:
מצדרביעי כתב:

המאמר כשלעצמו יפה,

נשלח מהאנדרואיד שלי

גם אני מקוה,

אבל נשמע די דומה לטענות בצד השני שאומרות,

שאם ניתן לחרדים ללמוד תואר ראשון בהפרדה מגדרית- בהמשך כבר יהפכו ל"נאורים" ו-"משכילים"

ועקרונותיהם כבר לא יהיו חשובים להם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2018 11:32 לינק ישיר 

הפחד החילוני מוצדק ונובע מאלימות מצד הקנאים ובהסכמה שבשתיקה של שאר הציבור החרדי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2018 11:36 לינק ישיר 

שרואים איך ערים חרדיות מתנהלות ואת חנוך זייברט מבינים שהחילונים וכל אדם ישר צריך לפחד !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > על הפחד החילוני:"מה יקרה כשאתם תעלו לשלטון"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.