בית פורומים בחדרי חרדים

הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/11/2018 23:49 לינק ישיר 
הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל

הלם של ממש בישיבת פוניבז' ('המחבלים'):אחד הבחורים נעלם מזה כשבועיים מהישיבה ומבית הוריו, כשכמה עדויות לגביו מדברות על כך שהוא נראה בטיול בצפון, אך ניסיונות להתקשר אליו לא צלחו - עד שהאמת התבררה.

מתברר, כי הבחור החליט לעזוב את ישיבתו ואת הוריו, המתגוררים בשכונת סנהדריה בירושלים, ולהתגייס לצה"ל. חבריו אומרים כי הוא מתגורר כעת בבית הנועד לחיילים בודדים.

בשיחה עם 'כיכר השבת', מתארים החברים: "אדם המציג עצמו כ'מסייע לחיילים בודדים', התגלה פה כגורם מסוכן שפועל להדיח תלמידי ישיבות מבין ספסלי הישיבה. במשך מספר חודשים הוא שכנע את חבר שלנו לעזוב את הכל".

הסיפור האישי הכואב החל להיוודע, כשתלמיד הישיבה, מ', שלמד בעבר בחברותא עם אחד מראשי הישיבה, נעלם משטח הישיבה ומוסדותיה. לאחר שגם הוריו לא הצליחו ליצור עמו קשר, החלו חבריו הקרובים ומשפחתו לתור אחריו ולחפשו.

בקרב חבריו ומשפחתו הועלו תחילה השערות שונות בקשר להיעלמותו, וכשאחד מהם סיפר על "קשר מוזר ושונה מאוד" שנוצר בינו לבין בחור מהישיבה היריבה ('השונאים') - ח', שנשר מהישיבה לפני כחצי שנה והתגייס לצה"ל - החלו חבריו ומשפחתו לבדוק אחר אותו קצה חוט.

"לאחר בירור קצר שערכנו עלה", מספר בן משפחה, "כי ח', שוהה מאז שהתגייס לצבא באחת מדירותיו של אותו גורם ש'מסייע' לחיילים בודדים, וכי במשך מספר חודשים הוא פעל על לבו של תלמיד הישיבה מ', לעזוב כמוהו את ספסלי בית המדרש".

חברו לספסל הלימודים מוסיף: "בירור עמוק יותר שעשינו גילה, כי אותו גורם שמציג עצמו רק כ'מסייע' לחיילים שהפכו לבודדים, מימן לחבר שלנו טיול בן שבוע וחצי ברחבי הארץ, כשאליו הוא מצרף מספר חיילים בודדים שערקו אף הם מעולם הישיבות, וזאת - כך מתברר - כדי לגרום לו להתנתק מהווי הישיבה ומשפחתו וכך לדחוף אותו לעזוב את הישיבה ולהתגייס לצה"ל".

יצוין, כי ממידע שהגיע לידי משפחתו, המימון שקיבל הצעיר עבור הטיול, כלל רכב שטח יוקרתי שהושכר עבורו, דלק ללא חשבון, מימון למסעדות ושהות במלונות.

חבריו מוסיפים ומספרים ל'כיכר השבת', כי הוריו ואחיו יושבים מאז בביתם כשהם כאובים ושבורי לב, משום שבנם ניתק עימם קשר לחלוטין, ללא הודעה מוקדמת. "הם עדיין מסרבים להאמין כי בנם, שהיה תלמיד ישיבה לתפארת, עזב כך לפתע פתאום, ללא שהיה בידם אפילו את ההזדמנות לדבר איתו, לפתוח עמו את הנושא ולשמוע ממנו מה קרה", הוא מסביר.

איש חינוך המקורב לישיבה אומר ל'כיכר השבת' כי "מדובר בסיפור שמחריד כל נפש יהודית. ככה לקחת בחור מתוך ישיבה, לנתק אותו מהחברים שלו ומהמשפחה, ובמשך חודשים להפעיל עליו שכנועים על ידי תלמיד ישיבה לשעבר? זה הרי איום ונורא".

"האם אין לגורמים הללו טיפת יראת שמים? הרי כבר לא מדובר בנושר או יושב ברזלים, איזה הצדקה יש לכך?!", סיים איש החינוך בזעזוע.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי קלמנוביץ ב- 29/11/2018 21:51:56

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:18 לינק ישיר 

בקיצור, גייס וצייד נפשות שעובד מתוקף חוקי השמד שאושרו ע"י הנהגת דגל, 'הצליח' להפיל נפש מישראל...

בושה וחרפה תכסה פניכם

עוד 'תשועה גדולה' שכזאת ואבדנו

נ. ב. עוד כמה ימים היא"צ, ואולי הגיע הזמן לעשות משהו לעילוי נשמתו ולעצור את השמד הנורא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:19 לינק ישיר 

וכאן הבן שואל
האם הפלג הולך לארגן לנו הפגנה חדשה
בעקבות גיוסו של הבחור לצבא השמד רח"ל?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:20 לינק ישיר 

עוד 'הישג' לא. ג.  כתב 'משפחה'

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 29/11/2018 22:24:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:40 לינק ישיר 

מתברר שהפלג צדקו שהחלשים בישיבות בסכנה, בבחינת יודע צדיק נפש בהמתו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:47 לינק ישיר 

מה מיוחד במקרה הזה שגרם ל"הלם" יותר מאשר כל מיני נושרים (ויש מכל הפלגים) שפרשו מהישיבות והגיעו לצבא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:48 לינק ישיר 

לא הצלחתי להיכנס להלם וזעזוע... מה אני מפספס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:48 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

החלשים בכל הישיבות בסכנה.
וכן בכל חברה יש חלשים גם אצל העצניקים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:50 לינק ישיר 

תוקן על ידי קלעפער ב- 29/11/2018 22:50:59

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:51 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
מה מיוחד במקרה הזה שגרם ל"הלם" יותר מאשר כל מיני נושרים (ויש מכל הפלגים) שפרשו מהישיבות והגיעו לצבא?

תאר לך שמספרים לך שההויז בחור של האדמו"ר שלך התגייס או חמור מכך הפך לליטאי, האם לא תהיה בהלם יותר מאשר איזה חסיד בשורה האחרונה?
כאן מדובר בחברותא של הראש ישיבה שבטח היה ממצויני הישיבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:52 לינק ישיר 

נחתום כתב:
קלעפער כתב:

החלשים בכל הישיבות בסכנה.
וכן בכל חברה יש חלשים גם אצל העצניקים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

מענין, מדברי מרן פטרוב היה נשמע שהטובים פרשו והשאירו את החלשים בדגל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:53 לינק ישיר 

Astrolog כתב:
לא הצלחתי להיכנס להלם וזעזוע... מה אני מפספס?

שלא אכפת לך שבחור ישיבה נושר ומתגייס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:54 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

נוירולוג כתב:

תאר לך שמספרים לך שההויז בחור של האדמו"ר שלך התגייס או חמור מכך הפך לליטאי, האם לא תהיה בהלם יותר מאשר איזה חסיד בשורה האחרונה?

הגר"ש מרקוביץ לוקח לחברותות את החלשים יותר שצריכים חיזוק.
לא יודע היום אבל לפני 13 שנה היו לו בסביבות 20 חברותות כאלה במהלך השבוע שהיה מקרב אותם ומנסה להוציא יקר מזולל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 00:58 לינק ישיר 

נחתום כתב:
קלעפער כתב:

נוירולוג כתב:

הגר"ש מרקוביץ לוקח לחברותות את החלשים יותר שצריכים חיזוק.
לא יודע היום אבל לפני 13 שנה היו לו בסביבות 20 חברותות כאלה במהלך השבוע שהיה מקרב אותם ומנסה להוציא יקר מזולל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא ידעתי. אשריו ואשרי חלקו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 01:00 לינק ישיר 

בנוגע אלי, לא אהיה בהלם, ובכלל אני לא רואה בעיה בזה שחסיד הופך לליטאי או ליטאי הופך לחסיד.
בנוגע ל"הלם" בפוניבז', השאלה האם ההלם הוא שם או בכיכר השבת.
אחד שהיה בעברו חברותא של הראש ישיבה (מן הסתם אחד מיני רבים), אין זה תעודת ביטוח רוחנית לעתידו גם בלי קשר לנשירה וצבא.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 29/11/2018 23:01:49

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2018 01:28 לינק ישיר 

אחרי שנחתום העיד שהר"י לומד דוקא עם החלשים נסתלק ההלם.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.