בית פורומים בחדרי חרדים

מסכנים החסידים, שוב נפלו... הכל בגלל שהם לא יודעים לקרוא!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/12/2018 15:33 לינק ישיר 
מסכנים החסידים, שוב נפלו... הכל בגלל שהם לא יודעים לקרוא!

הדרמה בבית שמש נמשכת: נציג 'אגודה' לא יוכל להתמנות לסגן

הדרמה בעיר בית שמש נמשכת לאחר שסיעת 'יהדות התורה' התכנסה והצביעה ברוב קולות שלא להיכנס לקואליציה • המשמעות - סיעת אגודת ישראל לא תוכל למנות סגן מטעמה על פי החוק: "הצבעה בניגוד לעמדת הסיעה - מעשה פרישה" • 'בחדרי' עם כל הפרטים בפרסום ראשון

המכתב על רקע התכנסות חברי הסיעה

הדרמה בעיר בית שמש נמשכת לאחר שסיעת 'יהדות התורה' התכנסה והצביעה ברוב קולות שלא להיכנס לקואליציה. משמעות הדבר היא שסיעת אגודת ישראל לא תוכל למנות סגן מטעמה על פי החוק.
ל'בחדרי חרדים' נודע כי סיעת יהדות התורה המאוחדת התכנסה היום (שני) לישיבת סיעה - אותה "החרימו" חברי אגודת ישראל, ובמהלכה הצביעו ברוב גדול וקבעו כי יש להתנגד לכניסה לקואליציה ולמינויים שיעלו להצבעה הערב בישיבת המועצה.
כאמור, ההשלכות של הישיבה הדרמטית הן - שבאם חברי סיעת אגודת ישראל יצביעו נגד עמדת הסיעה המשותפת, הרי שהם ייחשבו כפורשים מהסיעה ולא יוכלו לקבל תפקיד סגן בשכר.
במכתב ששיגרו חברי סיעת דגל התורה לחברי אגודת ישראל נכתב בין היתר כי: "הצבעה בניגוד לעמדת הסיעה תהווה מבחינת הסיעה "מעשה פרישה" על כל המשתמע בזאת". כאשר לטענתם: "העולה מכך בין היתר כי פורש לא יוכל לכהן כסגן ראש העיר לכל הקדנציה".
בנוסף, חברי הנהלת העיר מטעם דגל התורה כתבו: "אנו רואים ערך עליון באחדות ובשלום כפי שהורו רבותינו גדולי הדור מכל העדות והחוגים, ונהיה שבעי רצון אם תראו איתנו את הדברים עין בעין".
כמו כן, פנו חברי דגל, יחד עם ראש העיר היוצא משה אבוטבול, לראש העיר הנכנסת עליזה בלוך והבהירו כי במקרה "ומי מקרב חברי הסיעה יצביע כנגד עמדת רוב חברי הסיעה, אנו נראה בדבר זה כמעשה פרישה כאמור בסעיף 125 א' לפקודת העיריות, אשר בין היתר גורר עימו סנקציות של פסילות לכהן בכהונת סגנות ראש העיר".

כזכור, הבוקר שיגרו חברי אגודת ישראל מכתב מענה לחברי דגל התורה בה הם טענו כי אין להם סמכות להתעטר בכתר זה בשעה שאין להם סמכות לזמן את חברי הסיעה לישיבת סיעה.
"אנו כבאי כח רשימת יהדות התורה המאוחדת רואים בחומרה את השימוש בבלנק הנושא את שם הרשימה והולכת הציבור שולל, והכל בכדי ליצור מהומה ופוטש תקשורתי על נציגים הנשמעים לדעת רבותיהם", נכתב.
חברי אגודת ישראל הוסיפו: "מובהר בזאת כי יהדות התורה איננה סיעה אלא רשימת מועמדים, רשימת "יהדות התורה המאוחדת אגדות ישראל - דגל התורה" הינה רשימת מועמדים משותפת למועצת העיר, המאגדת שלושה סיעות במועצה היוצאת, שהם: אגודת ישראל, כלל חסידי וקהילות ירושלים ודגל התורה, בא כח סיעת 'אגודת ישראל' ".
יצוין כי אמש חשף 'בחדרי חרדים' כי שר התורה, הגר"ח קנייבסקי, הורה לראש עיריית בית שמש היוצא, משה אבוטבול, שלא להתפטר בשלב הזה ממועצת העיר, למרות הסיכום המוקדם עם סיעת אגודת ישראל.
"אל תתפטר כעת" אמר הגר"ח לאבוטבול, "ההסכם היה טעות". הרב חזר על ההוראה פעם נוספת: "אל תתפטר".
כזכור, אבוטבול הודיע כי בישיבת מועצת העיר הראשונה שתתקיים מחר (שלישי), הוא צפוי להתפטר מתפקידו בעקבות הסכם מוקדם עם סיעת אגודת ישראל, בתמורה לכך שנציגם, נחמן פרנקל, ייכנס במקומו.
נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 15:37 לינק ישיר 

האפריקני כתב:


כזכור, הבוקר שיגרו חברי אגודת ישראל מכתב מענה לחברי דגל התורה בה הם טענו כי אין להם סמכות להתעטר בכתר זה בשעה שאין להם סמכות לזמן את חברי הסיעה לישיבת סיעה.
"אנו כבאי כח רשימת יהדות התורה המאוחדת רואים בחומרה את השימוש בבלנק הנושא את שם הרשימה והולכת הציבור שולל, והכל בכדי ליצור מהומה ופוטש תקשורתי על נציגים הנשמעים לדעת רבותיהם", נכתב.
חברי אגודת ישראל הוסיפו: "מובהר בזאת כי יהדות התורה איננה סיעה אלא רשימת מועמדים, רשימת "יהדות התורה המאוחדת אגדות ישראל - דגל התורה" הינה רשימת מועמדים משותפת למועצת העיר, המאגדת שלושה סיעות במועצה היוצאת, שהם: אגודת ישראל, כלל חסידי וקהילות ירושלים ודגל התורה, בא כח סיעת 'אגודת ישראל' ".נשלח מהאנדרואיד שליהתגובה מעניינת.

מישהו יכול להביא מקור התומך משפטית בטענה כזו? או שפותח האשכול צודק בכותרת?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/12/2018 16:58 לינק ישיר 

לפי החוק הם סיעה אחת. ואין להם אפשרות לקבל סגנות. וחבל שהם משקרים ומשמיצים את אבוטבול שמעולם לא התחייב להתפטר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 17:47 לינק ישיר 

כן התחייב לא התחייב
הם הלוו לו את המקום בשביל שיוכל להתמודד על ראשות העיר ובסך הכל עשו לו טובה
עכשיו הוא נשאר לחמם את הכסא ולא מוכן לתת להם את המקום שלהם שזה שייך להם 
החסידים שהצביעו יהדות התורה פשוט הצביעו לאבוטבול ולזה לא היה כוונתםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/12/2018 18:18 לינק ישיר 

גם הליטאים בירושלים לא התכוונו כל השנים לתת את הקולות שלהם לנציגי אגו"י שדרכו עליהם.
וגם הספרדים שהצביעו לאגו"י עד תשמ"ד לא התכוונו לתת הקולות שלהם למי שהפר את ההסכם עם הרב מלמד ז"ל.

עם עקש תתפל.
מי שמתנהג כמו חזיר, שלא יצפה שינהגו עמו אחרת.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 18:23 לינק ישיר 

על מה המהומה
1. משפטית, אגודת ישראל כנראה תמצא את הדרך לעקוף את הסעיף המוזר הדי מומצא הזה
2. לא הכל זה סגנות. לא בשביל זה נכנסת אגודת ישראל לקואליציה! יש עוד תיקים רבים ושליטה במנגנון העירייה שאגודת ישראל קיבלה. ובמקום סגנות אגודת ישראל יכולה לקבל מעליזה בלוך תיקים נוספים שהיא הועידה לדגל או ש"ס בשביל לרצות את אגודת ישראל. ובזה דגל וש"ס קוברים את עצמם כי הם ישארו סופית ללא תיקים ויתייבשו לבטח באופוזיציה עד ביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן.
תכל'ס יש לעליזה בלוך רוב של 12 חברים מול 9 וזה בסדר גמור. ועוד לפני שנכנס אליה גם הנציג של עץ שזה הכיוון שלו - הקואליציה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/12/2018 18:28 לינק ישיר 

1. נחיה ונראה, בכלל לא בטוח.
2. אתה באמת חושב שבלוך תתן ל3 נציגים עוד תיקים בנוסף על השלל השמן שכבר נתנה? תמשיך לדמיין!

ואם אתה חושב שזה התרגיל האחרון אתה טועה.
אם דגל ישבו באופוזיציה, אזי חייהם של נציגי אגו"י ושל בלוך, יהפכו למלאי סיוט.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 18:34 לינק ישיר 

היא כבר נתנה תיקים שמנים לחברי אגודת ישראל. הם יתנו חזרה את הסגנות למפלגה אחרת ויקבלו משהו אחר בתמורה. מה קרה. למה זה לא יכול להיות. החלפות. הם מסודרים מאוד. תאמין לי. גם בלי סגנות
עליזה בלוך נותנת להם הרבה כי הם הסכימו לשבור את גוש החוסם ולכן היא רגועה ובזה יכולה להיות הסיום של סאגת מלאכת הרכבת הקואליציה, בעזרת חברי אגודת ישראל יש לה רוב וזה מספיק בשבילה. ואם היא לא תיתן להם כפי צורכיהם הרי הם יכולים לפרוש ואין לה רוב. לכן. יקירי. הכל בסדר
דגל ינסו להילחם מהאופוזיציה כמו שיאיר לפיד נלחם מהאופוזיציה וכמו שאבי גבאי וציפי לבני נלחמים מאופוזיציה וסליחה על ההשוואה. אתה יודע מה. כמו שאגודת ישראל בירושלים נלחמים מאופוזיציה. שטויות והבלים. באופוזיציה אתה לא יכול לעשות כלום כמו שמנחם זיידה בביתר ניסה להילחם מאופוזיציה והתייבש שם וירד במנדט ומאיר רובינשטיין רק עלה. דגל וש"ס באופוזיציה של בית שמש בלי תפקידים זה גורנישט וגורנישט. לעליזה יש רוב בכל הצבעה וזה הסיפורדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/12/2018 18:42 לינק ישיר 

אני רוצה לראות את נציגי אגו"י מתמודדים עם הפגנות ומחאות של אנשים כאובים, שהרסו להם תוספת בניה, או שלא קיבלו טופס 4 בגלל המדיניות של בלוך. לגבי נציגי דגל בבית שמש אינני מרחם עליהם אישית, הם ממש לא הכוס תה שלי. אך ההתנהגות בבית שמש תתן לגיטימציה לנהוג כלפי אגו"י באותה נבזות, בכל המקומות האחרים בארץ. זה אומר, להביא את אלעד לועדה קרואה, לייבש את נציגי אגו"י באופוזיציה, בירושלים, בצפת, בחיפה, ועוד מקומות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 18:42 לינק ישיר 

עכשיו גם נציג חבד הודיע שלא יצטרף לקואליציה.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 18:44 לינק ישיר 

אכן,

עוד צרות בקואליציית בלוך: לפי מידע פנימי שהגיע לאתר חרדים 10 מגורם בכיר בחב"ד – גם נציג 'האיחוד הלאומי', ר' ישראל מנדלסון, חסיד חב"ד – לא עומד להצטרף לקואליציה.

"לאחר שבועות בהן נציגי סיעת 'הבית היהודי' התלו בנו ונשלו מאתנו סמכויות ותפקידים, אותם חילקו בין חברי הסיעה ומקורבים, הם לא הותירו ברירה בידי הנציג ר' ישראל מנדלסון – מאחר שהופכים את מעמדו בקואליציה לחסר משמעות ולמיותר", אומר הגורם.

הגורם מציין, כי יתכן שמישהו בדרג גבוה יכנס לעובי הקורה, כדי לבנות חלוקה ראויה לחלק היחסי המגיע ביושר לאנשי חב"ד.

*************** name="er_p_91498_WirJ" width="200" height="200" id="er_p_91498_WirJ" src="https://rep.erate.co.il/?t=if&pid=91498&rnd=RANDOM__HERE&erprm=0&rdclick=" frameborder="0" scrolling="no" style="width: 200px; height: 200px;"><*

"הסיעה מקבלת שורה ארוכה של תיקים, תפקידים ותקציבים, כאשר לאיחוד הלאומי שהביא את המנדט השלישי משאירים תפקיד זניח" אומר הגורם לחרדים 10.

סיעת הבית היהודי קיבלה, בין היתר, את השליטה על המועצה הדתית בעיר.

כפי שדווח, גם סיעת אגודת ישראל, לא תוכל לקבל בשלב זה את תפקיד סגן ראש העיר בשכר, בשל החלטה שהתקבלה היום בסיעת יהדות התורה
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 19:31 לינק ישיר 

תרגיעו שלומי אמונים מכונה לתת את תיק תכנון ובניה לעליזה בלוך העיקר שמונטג לא יקבל אותו יחליפו  אתנן באתנן,במלחמה כמו במלחמה,,,,דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/12/2018 22:09 לינק ישיר 

נראה שהתוצאה בבית שמש טובה מאוד לתושבים וזה מה שחשוב. בסך הכול יש ראשת עיר מוצלחת מאוד ומתאימה יותר מראש העיר הקודם וגם החילונים לא ירגישו מרומים. מכל המאבקים של פרוש נראה שבבית שמש הוא פעל הכי נכון.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/12/2018 00:14 לינק ישיר 

דברוני כתב:
תרגיעו שלומי אמונים מכונה לתת את תיק תכנון ובניה לעליזה בלוך העיקר שמונטג לא יקבל אותו יחליפו  אתנן באתנן,במלחמה כמו במלחמה,,,,
שוב, נגד הרבנים שלכם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מסכנים החסידים, שוב נפלו... הכל בגלל שהם לא יודעים לקרוא!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר