בית פורומים בחדרי חרדים

האם באמת הבן תורה הליטאי פחות פגיע בענייני קדושה וטהרה מאחיו החסיד?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/12/2018 12:28 לינק ישיר 
האם באמת הבן תורה הליטאי פחות פגיע בענייני קדושה וטהרה מאחיו החסיד?

מכובדי,לאחרונה בפורם מעלים שוב ושוב את ריקודי השמחה "המעורבים" שנערכו בחיפה עם גב' קאליש.

האמת שגם בחתונות ליטאיות ניתן לראות כיצד בחורים ליטאים רוקדים לקראת הכלה ,ויש שיגידו שבאים לבדוק את "המציאה" שמצא חברם!
גם לקראת מציאת זיווג ,הבחור הליטאי יוצא עם בחורות לרוב, מדבר מסתובב סועד ביחד, עד שהוא מחליט אם המדוברת מתאימה לו! לעומתו אצל החסידים נפגשים פעמים שלוש וסוגרים עניין.
אז אולי בכל זאת ,החסידים יותר פגיעים בענייני קדושה ,והליטאי יותר חסון?אחרת מה נחשוב?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 12:31 לינק ישיר 

גם מי שאכל כמה פעמים חזיר יותר חסין נגד אכילת חזיר?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 12:37 לינק ישיר 

רוב החסידיים לא נפגשים שלוש פעמים לפני האירוסין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 12:41 לינק ישיר 
כליטאי אני מוכרח לומר שהטיעון שלך לא ממש תופס

לךתדע1 כתב:
מכובדי,לאחרונה בפורם מעלים שוב ושוב את ריקודי השמחה "המעורבים" שנערכו בחיפה עם גב' קאליש.

האמת שגם בחתונות ליטאיות ניתן לראות כיצד בחורים ליטאים רוקדים לקראת הכלה ,ויש שיגידו שבאים לבדוק את "המציאה" שמצא חברם!
גם לקראת מציאת זיווג ,הבחור הליטאי יוצא עם בחורות לרוב, מדבר מסתובב סועד ביחד, עד שהוא מחליט אם המדוברת מתאימה לו! לעומתו אצל החסידים נפגשים פעמים שלוש וסוגרים עניין.
אז אולי בכל זאת ,החסידים יותר פגיעים בענייני קדושה ,והליטאי יותר חסון?אחרת מה נחשוב?

כי אותו דבר בדיוק יכול החרדי לייט לטעון כלפי הליטאי המיינסטרימי.

והדתי לאומי כלפי החרדי.
והחילוני כלפי הדתי לאומי.

יש פה גישה אחרת לחיים של החסידים מאשר הליטאים,
כל אחד יכול לטעון כמובן שהוא הצודק.
אבל בסוף ברור שיד החסידים תהיה על העליונה ודידן נצח ועוד כל מיני סיסמאות מטופשות של ילדים קטנים שרבים וכל אחד טוען שהוא הגבר.

מה שברור הוא שכל עוד החסידים לא הפנימו את תוצאות הבחירות ומשתוללים כילדים קטנים אין כל עניין לנהל איתם ויכוח 
שקודם יירגעו  יחזרו לשפיות היחסית שהייתה להם קודם וזה אולי יהיה ניתן לנהל ויכוח ענייני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 12:46 לינק ישיר 

ארנונה אין לי שום טיעון:אני שואלת שאלה!
השאלה האם האם ניתן לפתור את השאלה בגישה שונה לחיים כשמדובר בענייני קדושה?
אני לא רוצה להשוות חס ושלום את הבן תורה הליטאי לבחור דתי לאומי!

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 10/12/2018 10:52:31

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 12:59 לינק ישיר 

אז הוא ענה לך. כשתרגע מהבחירות יהיה אפשר לנהל איתך דיון עניני.
בינתים אתה סתם משמיצן בעל מחלוקת וליד קטן שנעלב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 13:03 לינק ישיר 

לךתדע1 כתב:

את לא שואלת שאלה את מציבה עובדה !!!
את קובעת שהליטאי פחות שומר על קדושה ואז שואלת אם זה עושה אותו יותר חסין.....

מי קבע שרק הדרך שלך נכונה? בדקת פעם איך נראת פגישה של זוג ליטאים? לא בסיפורים אלא במציאות...  מי סועד ביחד?
האם החסיד שנפגש 3 פעמים יותר חסין בקדושה מהחסיד שנפגש לרבע שעה?? 

למה לחפש כל היום את החסרונות של השני? הרחוב לא מלא בנוער שוליים חסידי? חסרים סיפורים על בגידות ? חסרים נואפים עם גרטעל? 
שכל אחד יתמקד בבעיות שלו..... לכל צד יש מספיק בשביל עצמו....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 13:06 לינק ישיר 

ארנונה כתב:

כל אחד יכול לטעון כמובן שהוא הצודק. אבל בסוף ברור שיד החסידים תהיה על העליונה ודידן נצח ועוד כל מיני סיסמאות מטופשות של ילדים קטנים שרבים וכל אחד טוען שהוא הגבר.

אתה טועה בקשר ללךתדע, כי הוא דווקא טוען שהוא האישה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 13:18 לינק ישיר 

לעצם העניין, אני באמת תוהה מי יותר שמור וגדור בענייני קדושה, האם החסיד - שמגיל מצוות מתערטל ושוהה דבר יום ביומו בחברת אנשים המוכרים לו כשכולם ערומים כביום היוולדם, או שמא הליטאי - שלא נפגש עם איש ואישה בשום סיטואציה שאיננה צניעות, לבד בעת שהוא מחפש את זוגתו לעתיד והוא מקיים בהידור את מאמר חזל (קידושין מא) שחייב לראות את זוגתו לעתיד ולקבוע את אהבתו בליבה, פן ייתן עיניו באישה אחרת?
מה דעתך לכת?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 13:39 לינק ישיר 

בא נדייק
הריקודים עם הגברות קליש וליאון עם כל חומרתם הם לא עצם הבעיה. הם רק תסמין להלך הרוח שעובר על הליטאים בשנים האחרונות.
להלך הרוח הזה אפשר לקרוא במילה אחת "השתלבות".
הליטאים שהרבה שנים אחזו בכתר המיינסטרים החרדי וחיו באווירת מתח דתי ותורני פשוט נמאס להם. עם החשיפה הרבה לחילונים והתקשורת החילונית נמאס להם להיות אלו ה"פרזיטים" שהכי שנואים על הציבור בישראל ולעולם לא מתקבלים כחלק ממנו, אז הם החליטו באופן גורף להנמיך את הרף. להשתלב במרחב.
היום זה גם לא כל כך קשה. ברוח דת הPC והסובלנות העולמית, אי אפשר יותר, לפחות מן השפה ולחוץ, להדיר והחריג מישהו בגלל מראהו החיצוני או העדפותיו, כך שהיום דמות של חרדי עם זקן מסודר וכיפה שחורה כבר לא מעוררת רתיעה בציבור הכללי, אם רק הוא מספיק סחבק וזורם. והחשיפה התקשורתית האדירה לה זוכים חרדים מסוג זה בשנים האחרונות תוכיח.
המגמה להדתלב כשווה בין שווים בישראליות העדכנית קיימת בכל מקום אבל בציבורים אחרים (חסידי/הפלג/היישוב הישן ועוד) עקב אפיים הקהילתי או הדתי-מסתגר מדובר ביחידים שכל אחד מהם לעצמו.
אצל הליטאים זה קרה כציבור. כציבור - הם הנמיכו את הרף ומוכנים להתפשר ולוותר על הרבה קוים אדומים דתיים/חרדיים רק כדי שיוכלו להשתלב כשווים בחברה הישראלית.
בדיוק כמו שהמזרחי (חושבים שהם) שווים למרות שמירת השבת והמצוות שלהם, רק כי הם באותו ראש של הציבור היששראלי כולו. רואים את אותה טלוויזיה ובמקרה של המזרחי - אפילו לובשים את אותם הבגדים העדכניים.

לכן הליטאים היום פתוחים לכל התקשורת הכללית, צופים בסדרות טלוויזיה ומאמצים את הלך הרוח הנושב מהן ובאופן כללי מנסים להיות מין מזרחי-חרדים שהישראלי המצוי יוכל לקבל ולעכל.

כך שאני לא חושב שמעתה כל בחורי הליטאים יירדו למועדונים מעורבים. גם המזרחי לא עושים זאת, ככלל. הריקודים עם קליש וגברת ליאון הגיעו ממקום אחר לגמרי.
מקום של "נכון, חרדים לא רוקדים ושרים לנשים. אבל עכשיו זה לא הזמן לנופף בחרדיות שלנו... נשכח ממנה לרגע"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 13:45 לינק ישיר 

הדיבוק תשובה עניינית לחלוטין!  ואני שמחה שיצאת מאווירת הבחירות שכל צד חושב שהשני רק מתכוון לפגוע בו!
המקווה ברור שצדיקים ילכו בה ופושעים יכשלו  בה כפי שנאמר על התורה הקדושה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 13:46 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:

לעצם העניין, אני באמת תוהה מי יותר שמור וגדור בענייני קדושה, האם החסיד - שמגיל מצוות מתערטל ושוהה דבר יום ביומו בחברת אנשים המוכרים לו כשכולם ערומים כביום היוולדם, או שמא הליטאי - שלא נפגש עם איש ואישה בשום סיטואציה שאיננה צניעות, לבד בעת שהוא מחפש את זוגתו לעתיד והוא מקיים בהידור את מאמר חזל (קידושין מא) שחייב לראות את זוגתו לעתיד ולקבוע את אהבתו בליבה, פן ייתן עיניו באישה אחרת?
מה דעתך לכת?

חסיד רציני מעולם לא נפגע מהשהות במקווה,
וגם ליטאי רציני ששמור פרט לפגישות החשובות לזיווגו,
הבעיה זה עם הפוזלים או שנחשפו לרחוב,
ובזה לליטאי הרבה יותר קל לפסוח על שתי הסעיפים כי הוא ללא זקן ופיאות (מקסימום קטנטנות שלא בולטות לעין) ולהוריד כיפה לזמן קצר קל בהרבה מהורדת זקן ופיאות,
והתוצאות בהתאם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 14:00 לינק ישיר 

פיינשמקער העובדות שהבאתי לא מתייחסים  רק לעשור האחרון ! אבל טיעונך מעניינים:זה מכניס אותי למחשבה האם אין כשל לבוש בציבור הליטאי הגברי:כפי שנשים חסידות מתלבשות לא  תמיד  בצניעות מופלגות בלשון המעטה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 14:05 לינק ישיר 
ארנונה

לךתדע1 כתב:

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 10/12/2018 10:52:31

עניתי שלבוא ולטעון שהליטאי יותר חסין זו טענה בעייתית . על אף שבמבט ראשון זה מחמיא .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 14:06 לינק ישיר 

מה הלך הרוח של ההשתלבות של הליטאים קשור ללבוש שלהם?
אדרבא! הם רוצים להישאר עם הכיפה השחורה והזקנקן, וכך לשבת בצ'ונטריה "אותנטית" בליל שישי עם חברים חילונים.
זו מגמה שמתכתבת יפה מאוד עם תפיסת ה"סובלנות וקבלת האחר" המזוייפת שמשגעת את העולם המערבי והחילוני בעשרים השנים האחרונות. מזרחי-ליטאי לא יחשב יותר לזר ומוזר בגלל לבושו, כל זמן שהלך רוחו, שיגו ושיחו תואמים לתרבות הישראלית הכללית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/12/2018 14:09 לינק ישיר 
ארנונה

פלדלפי כתב:

את לא שואלת שאלה את מציבה עובדה !!!
את קובעת שהליטאי פחות שומר על קדושה ואז שואלת אם זה עושה אותו יותר חסין.....

מי קבע שרק הדרך שלך נכונה? בדקת פעם איך נראת פגישה של זוג ליטאים? לא בסיפורים אלא במציאות...  מי סועד ביחד?
האם החסיד שנפגש 3 פעמים יותר חסין בקדושה מהחסיד שנפגש לרבע שעה?? 

למה לחפש כל היום את החסרונות של השני? הרחוב לא מלא בנוער שוליים חסידי? חסרים סיפורים על בגידות ? חסרים נואפים עם גרטעל? 
שכל אחד יתמקד בבעיות שלו..... לכל צד יש מספיק בשביל עצמו....

בדיוק.
ועל אף שתמיד יש מקום לדבר ולהתווכח.
אבל משום מה כל הנושאים האלו עלו בעקבות תוצאת הבחירות. ולכן צריך שהעניינים יירגעו ואז אולי אפשר לדבר

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם באמת הבן תורה הליטאי פחות פגיע בענייני קדושה וטהרה מאחיו החסיד?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.