בית פורומים בחדרי חרדים

מלמדים חסידיים בחיידר ליטאי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/12/2018 07:00 לינק ישיר 

הייתי הערב באירוע של חיידר ליטאי באיזור ליטאי מובהק באחד מפרברי ניו יורק, ושמתי לב שכל המלמדים הם חסידים עם שטריימלים וכל המלבושים, אחד מהם היה אפילו במלבושי בנש"ק כולל פסי משי על השרוולים כמו של טייסים..
שאלתי את אחד האבות, למה אף אחד מהמלמדים אינו ליטאי מהקהילה, והוא ענה שרק לחסידים יש שמחה בלימוד, הם נותנים את הלב והנשמה לתלמידים, וההורים מעדיפים שהם ילמדו, למרות שהדרך שונה (לדבריו, בילדים עד גיל עשר זה לא ממש משנה באיזה דרך הם מתחנכים).
האם מנהלי המוסדות הליטאים מרגישים שאין לליטאים מה למכור, עד כדי שהם מביאים חסידים ללמד?

תוקן על ידי Ny_ny ב- 16/12/2018 05:34:34

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 07:23 לינק ישיר 

הליטאים פשוט תפוסים, הם הראשי ישיבות אצל החסידים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 07:25 לינק ישיר 

פינטשיב כתב:

הליטאים פשוט תפוסים, הם הראשי ישיבות אצל החסידים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 07:29 לינק ישיר 

ny_ny כתב:

הייתי הערב באירוע של חיידר ליטאי באיזור ליטאי מובהק באחד מפרברי ניו יורק, ושמתי לב שכל המלמדים הם חסידים עם שטריימלים וכל המלבושים, אחד מהם היה אפילו במלבושי בנש"ק כולל פסי משי על השרוולים כמו של טייסים..
שאלתי את אחד האבות, למה אף אחד ממלמדים אינו ליטאים מהקהילה, והוא ענה שרק לחסידים יש שמחה בלימוד, הם נותנים את הלב והנשמה לתלמידים, וההורים מעדיפים שהם ילמדו, למרות שהדרך שונה (לדבריו, בילדים עד גיל עשר זה לא ממש משנה באיזה דרך הם מתחנכים).
האם מנהלי המוסדות הליטאים מרגישים שאין לליטאים מה למכור עד כדי שהם מביאים חסידים ללמד?

חזור בך! כבר שבועות שאנחנו שומעים על הדרדור של הציבור הליטאי, בסוף יתברר שהכל בגלל חינוך חסידי !?!

אגב, גם לי רוב המלמדים היו חסידים, היו גם כאלו שהתעללו בשמחה, היה גם אחד שעשה מעשים מגונים בשמחה, הם היו גרועים למדי. כנראה שהשמחה היא לא העיקר.

אני חושב שהליטאים פחות יוצאים לעבוד, היום המגמה השתנתה כמדומני.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 08:42 לינק ישיר 

גם בארץ התופעה קיימת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 09:04 לינק ישיר 

רק חסיד יתפלש בחול עם זאטוט בן 3 מנוזל וירגיש שמחה... ליטאי ירעב ללחם ולא ישפיל את כבודו... התורה לא יכולה להיות כ"כ מושפלת !!! רק בכיתה ח' ששם אפשר לעשות ברען והכי חשוב זה לא חיידער אלא מכינה לישיבה ולובשים פראק רק שם הוא יכול לעבוד....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 16:44 לינק ישיר 

אני מנסה לחבר בין הליטאי שאתה מצייר לנו כאן, לבין הליטאי המוכר לנו מההקפצות והטראנסים בכל מיני מקומות בזויים, מול נשות פולטיקאים, וריקודי שש שלוש, ואפעס.. זה לא מתחבר לי..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 18:31 לינק ישיר 

הוא מילא כריסו בשס ופוסקים בשביל ללמד בכתה ה?מינימום ר"מ כתהח'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2018 18:33 לינק ישיר 

בחו"ל הליטאים נותנים לילדים שלהם יותר השכלה ולכן הם לא צריכים להיות מלמדים או בלנים במקווה.

תוקן על ידי ולשרה_בן ב- 16/12/2018 16:33:46

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מלמדים חסידיים בחיידר ליטאי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר