בית פורומים בחדרי חרדים

"למען יאריך ימים על ממלכתו, הוא ובניו"- לרגל יום הולדתו של רשכבה"ג

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/12/2018 20:00 לינק ישיר 
"למען יאריך ימים על ממלכתו, הוא ובניו"- לרגל יום הולדתו של רשכבה"ג

זכו בני דורינו לחוות את יום בהיר זה, בו מתמלאים חייו של גאון התורה והיראה, קודש הקודשים כעתם השמים לטוהר, מרנא רבי שמריהו-יוסף-חיים קנייבסקי, לכדי צדי"ק שנים. לאורך ימים ושנים.
כתלמידיו השותים בצמא את דבריו, או כבני אדם הנהנים מזיו אורו הנאצל עלינו, אנו מקבשים ומאחלים לעצמינו, כי עוד ינובון בשיבה כל צדיקי האמת, מלאכי השרת אשר מלווים אותנו בכל אורחותינו, וביניהם רב האי גאון, שליט"א.

כידוע, מאור דורינו ניחן בקדושה יתרה ובדביקות עצומה בהשי"ת, עד שנכונים עליו דבריו החזון איש (שאמר על עצמו), כי בכל בצעד ונקיפת אצבע הוא מתייעץ עם ה"שלחן ערוך". כך גם רבינו הגדול צהלתו בפניו, זורח מאור עיניו ובתוך ליבו הוא כמעיין המתגבר, מעיין ומתמיד בתורה, הוגה בחוקי חורב ובהליכות א' מלכי בקודש.
אין פלא כי יום הולדתו חל באחד הלילות הארוכים של השנה, שמסמל יותר מכל את השקידה בלילה (כדמשמע בגמ' ורש"י תענית לא.).

אני מציע, כי לאות אהבה והוקרה לאותו צדיק הקבור בעומקה של הלכה, יעלה רינונינו ממעשיו, הנהגותיו והליכותיו הנאצלות. גם הנה באמתחתי סיפורי מופתים רבים שעיני ראו ולא זר, אך בשלב זה אני נדרש לסנן את חלקם בכדי לשמור על כללי האתיקה של הפורום. כמו כן, אני מבקש לפרסם כאן בפרסום כמעט ראשון, דברי תורה נאים למי שאמרם, אך גם לזה לא אספיק ביממה הקרובה ועוד חזון למועד.
אני מציע לחברי הפורום לשתף מידיעותיהם על הוראותיו, הנהגטתיו, מופתיו הפלאיים וחידושי תורה שבידם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2018 20:17 לינק ישיר 

אפתח אנכי הקטן, בעובדה שרבים לא מבחינים בה, שרביה"ג מורה הוראה ואינה תמיד הוראה כללית, או שהוא מורה באופן שיתקבלו דבריו; וכך הוה:
א. אדם ממקורבי הגר"ח שרצה שבתו תגור בב"ב וחתנו רצה חגור לאלעד, וידע שדעת הגר"ח שכדאי לגור בב"ב וכי הוא ממליץ לא לגור באלעד, הלך אליו מספר פעמים והגר"ח דחה אותו פעם אחר פעם בקש. עד שפעם אחת הגיע עם שאלתו באופן ברור, אז ענה לו הגר"ח: "גם לגור מסביב לב"ב זה בסדר". אותו אדם הבין שכוונת הגר"ח שיניח לחתנו (שהוא כיום מאנשי עץ ובוצין בוצין מכתםי ידיע), שיעשה כרצונו.
ב. שני אנשים באו לגר"ח בצוותא ולשניהם שעונים בידיהם. לאחר שאחד התברך ושוחח עמו בדברי תורה, הגיע תור רעהו וזה ביקש ברכה לזש"ק ושאל כמה שאלות בנושא (כנר' היה חשוך ילדים), הגר"ח הורה לו להסיר את השעון וא"ל: "עכשיו אתה זכר, יהיה לך בן". ויהי לפלא שאמר דווקא לזה שבירך, וכנראה הנהגתו שלא לכפות את דעתו בעניין ענידת שעון, אא"כ האיש מבקש את ברכתו (זה הביאור שעלה בדעתי, אך לא ביררתי נושא זה כדבעי)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2018 21:45 לינק ישיר 

תורת שוואנצונעס במיטבה.
לא בא לספר על עמלת התורה של ר' חיים לא על יגיעת התורה שלו, אלא סיפורי מופתים כאחרון השוונצונים מקרב עדת החסידים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2018 22:29 לינק ישיר 
אךטובוחסד

אני מאמין שיש קשר בין בחירת "ניק" למי שעומד מאחוריו.... וד"ל..

אני שאלתי אותו פעם 2 שאלות בעניין עסקי. האם לעשות את העסק והאם בשותפות. הוא ענה לי שאינו מבין בעסקים, אבל ממליץ לי לא לעשות עם שותף אם אפשר בלי.

תוקן על ידי אךטובוחסד ב- 22/12/2018 20:30:55

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2018 23:46 לינק ישיר 

noise כתב:

תורת שוואנצונעס במיטבה.
לא בא לספר על עמלת התורה של ר' חיים לא על יגיעת התורה שלו, אלא סיפורי מופתים כאחרון השוונצונים מקרב עדת החסידים.

מי ביקש ממי מתי ואיפה "סַפְּרָה נָּא לִי אֵת כָּל הַגְּדֹלוֹת אֲשֶׁר עָשָׂה אֱלִישָׁע"?

אגב הצעתי לספר על כל נושא, אבל איכשהו קראת רק מה שהיה נראה לך שלא בסדר (וכאמור כפרת בתנ"ך תוך כדי). מעניין לשאול את אחד המגיבים כאן מה הקשר בין זה לשם הניק שלך.
ככלל אני לא כזה שוואנץ לתגובות לגופו של ניק, אפשר לנסות גם תגובות לגופו של אשכול/נושא. זה באותו מחיר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/12/2018 23:49 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:
אךטובוחסד

אני שאלתי אותו פעם 2 שאלות בעניין עסקי. האם לעשות את העסק והאם בשותפות. הוא ענה לי שאינו מבין בעסקים, אבל ממליץ לי לא לעשות עם שותף אם אפשר בלי.

לא לגמרי הבנתי מה ענה.
גם אני כשהלכתי לישיבה שאלתיו עם רשימה של שמות, וענה לי שאינו מכיר אף אחת מהן ומ"מ המליץ שאבדוק בישיבות בב"ב (כששאלתי ע"ז יותר הוא התחמק).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 00:24 לינק ישיר 

עד מאה ועשרים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 01:44 לינק ישיר 

לא משוכנע שממלכתו של הגר"ח, שאין חולק שהוא תלמיד חכם עצום, טובה לקהלו. אבל מה שבטוח שבניו ודאי אינם ראוים לממלכה זו.
מה שכן צריך לאחל לו שיאריך ימיו כי זו זכות לדור שתלמיד חכם כזה בתוכו גם אם לא יקבע מי יהיה ראש עיר..

נ.ב. באשכול לכבודו של הגר"ח אינו מן הראוי להביא חסרונו בענין השעונים שהוא המצאה גמורה שעל אף שהוכיחו לו לגר"ח שהחזו"א לא אמר זאת מחזיק בעקשות בדבר משונה זה שמוציא לעז על כל גדולי ישראל ועל עמך בית ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 01:50 לינק ישיר 

צ"א, לא צ'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 01:53 לינק ישיר 

צ"ע ולא צ"א

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 02:30 לינק ישיר 

שירות דב אתה עושה לר' חיים, וכבר אמר החפץ חיים שעדיף לא לספר שבחו של אדם במקום שעלולים לבוא לידי גנותו
סביר להניח שאתה מודע לכך ויודע גם שיבואו לידי גנותו, אבל הטיפש שבך לוקח אותך למחוזות שאתה לא לגמרי מסכים עמם..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 07:41 לינק ישיר 

מעניין, אני הייתי בטוח שתגענה לאשכול זה מגילות ארוכות על חייו ופועלו של הגר"ח, דווקא מאיש ולך, שמרגישים ראויים לזלזל בו... טעיתי.
איש חמוד, קשה לי להאמין שיבואו לידי גנותו, אם ניק בבח"ח מגנה את הגר"ח, זה לא מעיד את חסרונו של האחרון, וכבר אמרו "כי לא דבר ריק הוא מיכם" וכו'.
קלעפער, אתה מוזמן לפתוח ולהציע את סוגיית השעונים. רק תמוה בעיניי שאתה באמת חושב שהגר"ח כ"כ טיפש כדי לטעות בדבר שתשב"ר טועים בו.
ללא קשר, כמדומני שאתה לא מכיר את כל בני הגר"ח וזה בסדר גמור, אני אישית מתפלל לאריכות ימיהם וימיך. אגב מה לדעתך הקשר של הברכה לבנים בפסוק?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 08:45 לינק ישיר 

יחי..............

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 10:04 לינק ישיר 
אךטובוחסד

הדיבוק כתב:
אךטובוחסד כתב:
אךטובוחסד

לא לגמרי הבנתי מה ענה.
גם אני כשהלכתי לישיבה שאלתיו עם רשימה של שמות, וענה לי שאינו מכיר אף אחת מהן ומ"מ המליץ שאבדוק בישיבות בב"ב (כששאלתי ע"ז יותר הוא התחמק).

נשלח מהאנדרואיד שלי

מה לא ברור בתשובתו?
לשאלה על העסק עצמו כשפרטתי לו במה המדובר, ענה שלא מבין בזה (ובמילים אחרות, תתייעץ עם מי שכן)
לשאלה אם להכנס לעסק לבד או שותף, ענה שאם אפשר בלי שותף, עדיף בלי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 10:06 לינק ישיר 

תודה על ההסבר, משהו היה לא ברור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/12/2018 10:07 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:

יחי..............

אם כוונתך לברכה המסורתית שמקורה ב"יחי המלך דוד לעולם", אענה: "אמן ואמן!"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "למען יאריך ימים על ממלכתו, הוא ובניו"- לרגל יום הולדתו של רשכבה"ג
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.