בית פורומים בחדרי חרדים

הבחירות בטלזסטון - המבט שלי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/1/2019 01:20 לינק ישיר 

כן, הבחירות כבר הסתיימו, לכאורה הסיפור נגמר.

אבל אני רוצה לדבר על הבעיה עצמה, על הכאב שבקרע, האם נרפא הדבר ע"י הכרעת בחירות? מובן שלא.

וזה מה שלי איכפת, וזה מה שאני רוצה לנסות לתקן, לפחות להתחיל.

ובכן, איזה בר דעת אוהב מחלוקת? איזה אדם מהוגן? אף אחד.

טלזסטון עושה עלי רושם של מקום טוב, של אנשים טובים.
אני מאמין שרובם ככולם אינם אנשי מדון, והיו שמחים לפתור את המחלוקת שפרצה ביניהם.

איך פותרים מחלוקת?

דבר בסיסי וראשוני הוא - קודם כל להגדיר על מה בכלל הויכוח? מה הם בדיוק חילוקי הדעות, על מה רבים?

אני הבנתי שטלזסטון הוא מקום חרדי מובהק, אמנם - עם ניחוח אמריקאי כזה,
אבל בהחלט רואה את עצמו כחלק מהציבור החרדי הרחב בישראל, ומחויב להנהגה הרבנית שלו.

אם כך - מדוע 40 אחוזים (!) לא הצביעו כפי הוראת הרבנים? הרי הבנתי שרשמית - כל הרבנים תמכו ביצחק רביץ.

זאת מפני שהויכוח הוא: לא האם לשמוע לרבנים, אלא מה הרבנים אומרים.

60 האחוזים שתמכו ברביץ - קיבלו את ההוראה שהתפרסמה כפשוטה - וממילא - "ועשית ככל אשר יורוך".
40 האחוזים שהתנגדו לרביץ - חשו כנראה שהונו את הרבנים, שאין זו דעתם אלא דעת שמשיהם - שהטעו אותם בנתונים שקריים, וממילא - הם הצביעו כפי שחשבו שהרבנים היו מורים להצביע אילו ידעו את "האמת" - כפי שהם רואים אותה.

איך מחליטים דבר כזה?
איך אתה יכול לדעת מהי דעתו של הרב באמת?
אם זו דעתו באמת - או אם זו ההטעיה שהטעהו "גיחזי" כל שהוא?

שאלה טובה, אין לי תשובה ברורה עליה, אבל כאן בדיוק צריך להשקיע את המאמצים.

לפזר את הערפל הזה, למצוא את הכלים שאיתם נוכל להיות יותר בטוחים וסמוכים שקיבלנו את דעת הרב האמיתית,
הרבה מחלוקות מיותרות יעלמו כך, החיים יהיו הרבה יותר ברורים.

אמרתי דברים פשוטים, אבל עליהם צריך לשים את הדגש, כאן המפתח לפתרון.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2019 01:31 לינק ישיר 

כתבת הרבה ולא כתבת כלום.

ההגדרה הפשוטה שלך לדברים, לא עונה על שאלות המשך אמיתיות ועמוקות יותר לתזה שהבאת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2019 01:57 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:
כתבת הרבה ולא כתבת כלום.

ההגדרה הפשוטה שלך לדברים, לא עונה על שאלות המשך אמיתיות ועמוקות יותר לתזה שהבאת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כתבת מעט, אבל לא הבנתי כלום... (:

נכון, הארכתי בדברים, זאת כדי לגשת רגשית לנושא ממקום חיובי ולא מתלהם.

הנקודה עצמה היא כמובן בסוף, והיא ברורה:
ישנו חוסר בהירות - או משבר אימון - לפחות אצל חלק מהציבור - במערכת המקשרת אותם לגדולי ישראל.

לכל מי שאיכפת מהציבור - צריך לשים את עיקר מעייניו - איך לפתור את הבעיה הזאת.

פשוט, לא?

תוקן על ידי ברוקלינאי ב- 11/01/2019 00:04:16

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2019 03:15 לינק ישיר 

כתבת הרבה וכתבת הכל ברוקלינאי
לא הפורום הזה יהיה הפלס שלך או של מישהו אחר לשום דבר, המקום הזה מטורלל בטרולים ליטאים וחסידים גם (דוגמת לך_תדע מכובדי..)
וניגש לנושא
שכחת ידידי את אלו שנשארו בבית וגם הם לא קמו להצביע כקריאת גדולי הדור הלא הם יענקוש ומוטקוש-בלויקוש
לא אטריח את עצמי יותר מידי לבדוק מספרים, כי כל נושא טלזסטון מענינת אותי כקליפת השום, אבל כמדומני ששתי שליש מתושבי טלזסטון לא הצביעו למועמד הגיחזים
והנקודה שהעלית חשובה מאוד
יש פיתרון.
צריך לצלם / להקליט בכל פעם שהשאלה עולה לפני הרב קנייבסקי "במי לבחור" "האם להתפצל" "האם לרצוח את רוזנטל" (זה אגב כן פורסם.)"האם לעשות פילוג ענק של שנאה בין הפלגים החרדים
אני בתוך שאר עם ישראל רוצים לראות מי בדיוק השואל, כיצד הוא מציג את השאלה לפני הרב קנייבסקי, האם הוא מנסה לשכנעו, האם הוא מלעיט אותו בשקרים - שהרי הרב קנייבסקי לא יכתת את רגליו כדי לבדוק האם אמת דוברים גיחזיו
כשיראו וישמעו עם ישראל את ההליך שקדם להחלטה, ואת צורת השאלה ההוגנת אם לא, או אז יקבלו אמון מחודש ברבנים, ותופעת טלזסטון לא תחזור על עצמה שוב

אגב, צילומים הסרטות והקלטות על שאלות לרב קנייבסקי כבר קורים ומתפרסמים, כשמדובר בברכות / שאלות פיקטניות ומבדחות, אבל את ההקלטות הבאמת חשובות על דרך השאלות וקבלת החלטות בנושא הפילוג הגדול שקרה בציבור החרדי, את אלו לא נראה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2019 06:42 לינק ישיר 

מצחיק מאוד לראות שאנשים שאינם יודעים דבר וחצי דבר קובעים מבט אישי על עניין זה.
הסיפור הגדול ממש לא ארצי, אלא מקומי.
הדרישה להחליף את רוזנטל, הגיע מהרבנים המקומיים. נזכיר שהיה מאבק גדול את מי להביא במקומו. הם רצו מישהו מירושלים שיעזור להם בבחירת רב אחרי הרב שולמן. ואכמ"ל בעניין זה.
מצד שני, יש שם תושבים רבים מאוד, שהיו נגד הרב שולמן. טענו שהוא חונק אותם. פורסם כאן דוגמא קטנה, שהוא לא מרשה למכור עיתונים ביישוב הזה...
בשלב ראשון, במהלך הקיץ. הוחלט שיש גבול לכל דבר, ואין להביא את מועמדו של הרב. היה חשש שאמיתי שמועמד הרב יפסיד בבחירות.
חיפשו מועמדי פשרה.
רבני דגל, מטבע הדברים התייצבו מאחורי מועמד הפשרה, כתמיכה חלקית ברב.
והתושבים המתנגדים, העדיפו מועמד חילופי.

תתארו לעצמכם שבבית כנסת שלכם היה ויכוח בסגנון. היה גבאי והיה רב והיה בחירות לגבאי, והרב היה מביא תמיכה של גדולי הדור, כאשר הציבור לא אוהב את הרב בכלל. מה הייתם עושים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2019 07:37 לינק ישיר 

.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי גינגישראלי ב- 11/01/2019 05:37:28

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 09:28 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
מצחיק מאוד לראות שאנשים שאינם יודעים דבר וחצי דבר קובעים מבט אישי על עניין זה.
הסיפור הגדול ממש לא ארצי, אלא מקומי.
הדרישה להחליף את רוזנטל, הגיע מהרבנים המקומיים. נזכיר שהיה מאבק גדול את מי להביא במקומו. הם רצו מישהו מירושלים שיעזור להם בבחירת רב אחרי הרב שולמן. ואכמ"ל בעניין זה.
מצד שני, יש שם תושבים רבים מאוד, שהיו נגד הרב שולמן. טענו שהוא חונק אותם. פורסם כאן דוגמא קטנה, שהוא לא מרשה למכור עיתונים ביישוב הזה...
בשלב ראשון, במהלך הקיץ. הוחלט שיש גבול לכל דבר, ואין להביא את מועמדו של הרב. היה חשש שאמיתי שמועמד הרב יפסיד בבחירות.
חיפשו מועמדי פשרה.
רבני דגל, מטבע הדברים התייצבו מאחורי מועמד הפשרה, כתמיכה חלקית ברב.
והתושבים המתנגדים, העדיפו מועמד חילופי.

תתארו לעצמכם שבבית כנסת שלכם היה ויכוח בסגנון. היה גבאי והיה רב והיה בחירות לגבאי, והרב היה מביא תמיכה של גדולי הדור, כאשר הציבור לא אוהב את הרב בכלל. מה הייתם עושים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 09:29 לינק ישיר 

מה ההבדל בין ישוב כזה או אחר וכי איך הייתה ההתנהלות באלעד ? וכי איך הייתה ההתנהלות בבית שמש וכי איך הייתה ההתנהלות בביתר ? וכי הכול פוליטיקה או לא הכול פוליטיקה ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 13:34 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

כתבת הרבה וכתבת הכל ברוקלינאי
לא הפורום הזה יהיה הפלס שלך או של מישהו אחר לשום דבר, המקום הזה מטורלל בטרולים ליטאים וחסידים גם (דוגמת לך_תדע מכובדי..)
וניגש לנושא
שכחת ידידי את אלו שנשארו בבית וגם הם לא קמו להצביע כקריאת גדולי הדור הלא הם יענקוש ומוטקוש-בלויקוש
לא אטריח את עצמי יותר מידי לבדוק מספרים, כי כל נושא טלזסטון מענינת אותי כקליפת השום, אבל כמדומני ששתי שליש מתושבי טלזסטון לא הצביעו למועמד הגיחזים
והנקודה שהעלית חשובה מאוד
יש פיתרון.
צריך לצלם / להקליט בכל פעם שהשאלה עולה לפני הרב קנייבסקי "במי לבחור" "האם להתפצל" "האם לרצוח את רוזנטל" (זה אגב כן פורסם.)"האם לעשות פילוג ענק של שנאה בין הפלגים החרדים
אני בתוך שאר עם ישראל רוצים לראות מי בדיוק השואל, כיצד הוא מציג את השאלה לפני הרב קנייבסקי, האם הוא מנסה לשכנעו, האם הוא מלעיט אותו בשקרים - שהרי הרב קנייבסקי לא יכתת את רגליו כדי לבדוק האם אמת דוברים גיחזיו
כשיראו וישמעו עם ישראל את ההליך שקדם להחלטה, ואת צורת השאלה ההוגנת אם לא, או אז יקבלו אמון מחודש ברבנים, ותופעת טלזסטון לא תחזור על עצמה שוב

אגב, צילומים הסרטות והקלטות על שאלות לרב קנייבסקי כבר קורים ומתפרסמים, כשמדובר בברכות / שאלות פיקטניות ומבדחות, אבל את ההקלטות הבאמת חשובות על דרך השאלות וקבלת החלטות בנושא הפילוג הגדול שקרה בציבור החרדי, את אלו לא נראה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 15:59 לינק ישיר 

פותח האשכול, יקירי,
הנושא שהעלית הוא ליבת הבעיה ולא ליבת הפתרון. האמן לי שלעולם לא תמצא אמונה מוחלטת במה שהרב אומר ותמיד יגידו ובצדק מסוים, שהרב טועה, מוטה, מוטעה, מייצג צד אחד וכדו'. זה היה נכון על הרב אלישיב שהיה מופיע בציבור שעה ביום והתחושות האלה התעוררו אצל הרב עובדיה שהיה מופיע במופע בינלאומי לשעתיים בשבוע.
תמיד יהיה מי שיגיד שמה שהרב אומר לא משקף ויהיה מי שיקשיב לרב. אגב כאן ניכרות מחלוקות גדולות בתוך הציבור והדבר ניכר בפורום זה, שים לב להבדלים בדעות ולמסקנות המשותפות חלקית:
א. ישנם שלא מאמינים שהרב קנייבסקי אמר או שהרב קנייבסקי כעת מסוגל לומר (ולמעשה אחרים אומרים במקומו), כך לדעתי חושבים 15% מתושבי טלז סטון (השאר אינם תלמידים של הרב קנייבסקי בשום נושא).
ב. ישנם שחושבים שכלום לא משנה, עושים מה שהרב קנייבסקי אומר וזהו. ככה חושבים בערך 30% מתושבי טלזסטון (השאר לא נזקקו לשאלה).
ג. יש אנשים שחושבים שזכותו של הרב קנייבסקי להגיד מה שהוא חושב לנכון וההערכה היא שהדברים נאמרים בשמו ובצלילות מספקת- לפחות מבחינתו. לכן מצופה ש(א)מי שתלמיד שלו ו(ב)מאמין בשיטה של משמעת רבנים, יקיים את הוראתו. ככה אני חושב ואינני מרגיש בודד.
ד. יש מי שפשוט שונא את הרב קנייבסקי, או כי אבא שלו הזכיר לדוד של האדמו"ר שלו כמה סוגיות, או כי ככל שאנשים קונים יותר "דרך אמונה" הם קונים פחות "ישועות משה" ו"נחלת דן" ויד החסידים עלולה להיות על התחתונה... לכן הוא מחפש תירוצים למה לקעקע את סמכותו של הרב קנייבסקי, בלי טעם ובלי ריח. לדוגמה באחת ההודעות מעליי הוזכרה התופעה של שאלות פיקנטיות שמופנות לרב קנייבסקי וצוין בעבר שמו של ר"א מן, כאילו שזה סוד שלפני יותר מ15 שנה יצא ספר שלם של שאלות משעשעות של הרב הנ"ל מהרב קנייבסקי (כמה זמן לקח לשאול את השאלות? 5 שנים? איפה היו כל החשובים ב20 שנה האחרונות?!).
מכל מקום, לענ"ד הפתרון הוא לא בהבאת הרב אל הציבור והכנסת אנשים לביתו, הרי אנו זוכרים שר"ד סגל בתמימותו חשב שאם הוא רק ייכנס לרב אלישיב.... יקירי זה לא מספק.
אני מאמין שהכל מתחיל בשיטה של משמעת רבנים (דוקטורינת דעת תורה בלע"ז). ביום שהדיון ייפתח בזה, הכל יהיה פשוט יותר וגם יישוב סכסוכים יהיה בדרך אחרת....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 10:26 לינק ישיר 
מצדרביעי

הדיבוק כתב:
פותח האשכול, יקירי,
הנושא שהעלית הוא ליבת הבעיה ולא ליבת הפתרון. האמן לי שלעולם לא תמצא אמונה מוחלטת במה שהרב אומר ותמיד יגידו ובצדק מסוים, שהרב טועה, מוטה, מוטעה, מייצג צד אחד וכדו'. זה היה נכון על הרב אלישיב שהיה מופיע בציבור שעה ביום והתחושות האלה התעוררו אצל הרב עובדיה שהיה מופיע במופע בינלאומי לשעתיים בשבוע.
תמיד יהיה מי שיגיד שמה שהרב אומר לא משקף ויהיה מי שיקשיב לרב. אגב כאן ניכרות מחלוקות גדולות בתוך הציבור והדבר ניכר בפורום זה, שים לב להבדלים בדעות ולמסקנות המשותפות חלקית:
א. ישנם שלא מאמינים שהרב קנייבסקי אמר או שהרב קנייבסקי כעת מסוגל לומר (ולמעשה אחרים אומרים במקומו), כך לדעתי חושבים 15% מתושבי טלז סטון (השאר אינם תלמידים של הרב קנייבסקי בשום נושא).
ב. ישנם שחושבים שכלום לא משנה, עושים מה שהרב קנייבסקי אומר וזהו. ככה חושבים בערך 30% מתושבי טלזסטון (השאר לא נזקקו לשאלה).
ג. יש אנשים שחושבים שזכותו של הרב קנייבסקי להגיד מה שהוא חושב לנכון וההערכה היא שהדברים נאמרים בשמו ובצלילות מספקת- לפחות מבחינתו. לכן מצופה ש(א)מי שתלמיד שלו ו(ב)מאמין בשיטה של משמעת רבנים, יקיים את הוראתו. ככה אני חושב ואינני מרגיש בודד.
ד. יש מי שפשוט שונא את הרב קנייבסקי, או כי אבא שלו הזכיר לדוד של האדמו"ר שלו כמה סוגיות, או כי ככל שאנשים קונים יותר "דרך אמונה" הם קונים פחות "ישועות משה" ו"נחלת דן" ויד החסידים עלולה להיות על התחתונה... לכן הוא מחפש תירוצים למה לקעקע את סמכותו של הרב קנייבסקי, בלי טעם ובלי ריח. לדוגמה באחת ההודעות מעליי הוזכרה התופעה של שאלות פיקנטיות שמופנות לרב קנייבסקי וצוין בעבר שמו של ר"א מן, כאילו שזה סוד שלפני יותר מ15 שנה יצא ספר שלם של שאלות משעשעות של הרב הנ"ל מהרב קנייבסקי (כמה זמן לקח לשאול את השאלות? 5 שנים? איפה היו כל החשובים ב20 שנה האחרונות?!).
מכל מקום, לענ"ד הפתרון הוא לא בהבאת הרב אל הציבור והכנסת אנשים לביתו, הרי אנו זוכרים שר"ד סגל בתמימותו חשב שאם הוא רק ייכנס לרב אלישיב.... יקירי זה לא מספק.
אני מאמין שהכל מתחיל בשיטה של משמעת רבנים (דוקטורינת דעת תורה בלע"ז). ביום שהדיון ייפתח בזה, הכל יהיה פשוט יותר וגם יישוב סכסוכים יהיה בדרך אחרת....

נשלח מהאנדרואיד שלי

עם כל הכבוד, בלי לזלזל ח"ו ברב קנייבסקי בשום צורה, האם נראה לך הגיוני שבן-אדם שמרוב קדושתו ורוחניותו חשב [על פי סיפור שלמיטב ידיעתי לא הוכחש] שהעיר בית-שמש נמצאת בארה"ב- יכריע מי יהיה ראש העיר שם?

נכון שהיו טענות גם על הרב עובדיה והרב אלישיב וכו', אבל למיטב ידיעתי זה אף פעם לא הגיע לרמה הזאת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 11:10 לינק ישיר 

הוא הורה לתושבי טלז סטון להצביע בהתאם להמלצת הרבנים המקומיים. אנו רואים במכתבו שהוא לא מכיר את פרטי המועמדים וטיבם, אלא מסתמך במפורש על הרבנים המקומיים.

(עניין בית שמש שהוא שאל, ברור שהיה זה בהומור אופייני).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 21:05 לינק ישיר 

מצדר
א. סיפור בית שמש הוא אמירה צינית (תופעה מוכרת מאוד אצל הגר"ח), יתכן שבדיחה שרק הרב ומי ששמע הבינו את ההקשר. בכל מקרה לא שמעתי שההכרעה היכן בית שמש היוותה סיבה לתמוך או לא לתמוך באי מי מהמועמדים. אם אני טועה תעדכנני.

ב. לא אמרתי ששיקול הדעת של רב הינו צודק או מכריע. אני רק מבקש להניח שהרב (מי שלא יהיה) הינו בר דעת ומגיע להחלטות בעקבות נתונים מסוימים, לכן מותר לכבד את זה שרב מביע עמדה. הוספתי שמי שחושב שבעניינים כאלה אם הרב אמר צריך לעשות- שיעשה מה שאמרו לו גם בעניין הבחירות. לא נראה לי כזה מסובך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 21:14 לינק ישיר 

מי שמאמין להוראות שיצאו מחצר רשב"ם בעניין ירושלים, אלעד, בית שמש וכו', עליו להאמין באמונה שלמה גם בעניין ההוראות שיצאו בעניין טלז סטון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 23:56 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

מי שמאמין להוראות שיצאו מחצר רשב"ם בעניין ירושלים, אלעד, בית שמש וכו', עליו להאמין באמונה שלמה גם בעניין ההוראות שיצאו בעניין טלז סטון.

נכון מאוד!
רק שלא ממש הבנתי מה זה "להאמין להוראות". כוונתך שהאיש מאמין שההוראות אוטנטיות/נכונות/מושכלות? או שאידאולוגית הוא מאמין שצריך לציית להוראות כאלה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2019 00:06 לינק ישיר 

התירוץ, שהוא שאל "בית שמש באמריקה?" בבדיחות הדעת, מצחיק. ולא מתאים לחכמים ונבונים לומר אותו. מי שראה את הסרטון רואה שזה נשאל בתמימות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הבחירות בטלזסטון - המבט שלי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.