בית פורומים בחדרי חרדים

מבהיל! "המרן יודע הכל אבל לא בטוח שהוא יודע מי ראש הממשלה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/1/2019 19:14 לינק ישיר 
מבהיל! "המרן יודע הכל אבל לא בטוח שהוא יודע מי ראש הממשלה"

כשהרב נשאל שאלה, הוא עונה תשובות חדות וחותך דברים", אומר ראש עיריית בני ברק ומזכיר מועצת גדולי התורה של דגל התורה, אברהם רובינשטיין, הנחשב מקורב לרב זה שנים רבות. "אני יכול לפעמים לשאול אותו שאלה מורכבת במשך רבע שעה, לפרוש בפניו את כל הזוויות, והוא ייתן את ההחלטה שלו בן־רגע, במילים קצרות.
"לעיתים אני מעלה על הכתב שאלה ארוכה ומסובכת בעניין ציבורי כלשהו, והוא נותן תשובה קצרה וחדה כתער. הוא קורא טקסטים ארוכים במהירות מטורפת ובלתי שגרתית. מי שנכנס אליו לא יוצא עם ספקות. ורואים לאורך עשרות שנים שכל מה שיוצא מפיו, קדוש ומתקיים.
...
הוא יודע, למשל, מי ראש הממשלה?
"אני לא בטוח. הוא לעולם לא משוחח סתם שיחה של חולין. אם תבוא ותשאל אותו שאלה קונקרטית, הוא יענה".
בשנה האחרונה, הרב קניבסקי הוא שמוביל את ההחלטות של דגל התורה, שנציגיה בכנסת הם חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר. הוא זה שהכריע ש"דגל" תתמוך בחוק הגיוס, דבר שאגודת ישראל התנגדה לו נמרצות, ואף איימה בגללו בפרישה מהקואליציה.
"הרב מעורב בכל הדברים הקשורים להנהגה של דגל התורה", אומר ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים. "במהלך השנה הזאת נכנסנו אליו הרבה פעמים בנושאים ציבוריים, וראינו גם הרבה דברים שהשתוממנו מהם, כמו הוראות שהתבררו אחר כך כמדויקות, אבל אלה דברים שאני לא יכול לחזור עליהם.

(ישראל היום)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 19:59 לינק ישיר 

שמו של ראש הממשלה אינו רלוונטי כמעט לשום שאלה וזו אינה טענה, אבל גם בלי זה אני חושב שזה ברור שהרב קנייבסקי אינו עונה על סמך הידע הכללי והמוקדם שלו אלא אך ורק לאור המידע שמציג השואל, כלומר, הרב נשאל מה צריך לעשות במקרה כזה וכזה, הרב מברר מה עומד מול מה ומתעניין במספר נקודות שנראות לו רלוונטיות ולפי זה מחליט, כעת נותר לברר איך בדיוק נשאלה השאלה ומה הוקדם לה

לכן לא פלא שמחד האנשים ששואלים את השאלה ואח"כ מפרסמים מוכנים להישבע שהרב מחליט לבד ויודע את כל הנתונים, כי הרי לשיטתם הם נתנו לו את כל הנתונים הרלוונטיים, ומאידך, חלק מהציבור מכנה זאת שהרב 'לא יודע מימינו לשמאלו', כי הרי הרב עצמו לא מתיימר לדעת האם המידע שהוצג לו נכון, אלא עונה בהתאם לנתונים שהוצגו, אולי משום שהוא עונה בדיוק על מה שנשאל ולא על המציאות שבחוץ, ואולי מתוך הנחה שאנשי ביתו לא ישקרו אותו, הבעיה היא שגם אם זה נכון אין דרך לשכנע את הציבור שזו האמת 

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 14/01/2019 18:00:31

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 20:20 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
הרב עצמו לא מתיימר לדעת האם המידע שהוצג לו נכון, אלא עונה בהתאם לנתונים שהוצגו, אולי משום שהוא עונה בדיוק על מה שנשאל ולא על המציאות שבחוץ, ואולי מתוך הנחה שאנשי ביתו לא ישקרו אותו, הבעיה היא שגם אם זה נכון אין דרך לשכנע את הציבור שזו האמת 

וכיצד לדבריך מעז המרן לפסוק בענייני ציבור ולחרוץ גורלות בדיני נפשות כאשר דעתו אינה מעורבת עם הבריות ואין לו את הכלים להבחין בין אמת לשקר?

נ.ב.

לכאורה כב' מטיל ספק ח"ו בדברי הגרב"מ הקדושים...

הגרב"מ אזרחי זעק: 'גדולי ישראל יודעים הכל'

"צריך מאוד מאוד להקפיד, כך נדמה, אם שומעים מדברים על חס ושלום חולשות אצל גדולי ישראל. גדולי ישראל יודעים הכל! גדולי ישראל הם מנהיגים ולא מונהגים. כך הם צריכים להיות וככה הם".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 20:35 לינק ישיר 

באבא_זוטא כתב:

וכיצד לדבריך מעז המרן לפסוק בענייני ציבור ולחרוץ גורלות בדיני נפשות כאשר דעתו אינה מעורבת עם הבריות ואין לו את הכלים להבחין בין אמת לשקר?

אתה בא לרופא ומתאר לו סדרת סימפטומים ועל סמך זה הוא נותן לך מרשם, איך הוא מעז לרשום לך מרשם לתרופה שעלולה להזיק לך במקרה שסדרת הסימפטומים לא היתה ולא נבראה, איך הוא מעז לפסוק בעניינים של חיים ומות בלי שיש לו כלים להבחין בין שקר לאמת ?

וחוצמיזה, אומר הרב לעצמו, אם הם היו רוצים לעבוד על הציבור, מדוע הם צריכים להטעות אותי כדי שאפסוק כרצונם? הם יכולים פשוט לספר לציבור שפסקתי כרצונם גם בלי לשאולי אותי...

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 14/01/2019 18:39:53

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 14/01/2019 18:40:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 21:32 לינק ישיר 

הדוגמא מרופא אמורה להיות כך: אם אתה בא לרופא ומבקש חוות דעת ובאמתחתך חוות דעת מגדול המומחים בתחום הזה והרופא אינו יודע במי המדובר, ניתן להסיק מכך שני דברים, שהוא לא ממש בקי, כי אחרת היה בודאי שומע על גדול המומחים, וב. שאם אינו יודע את השם ואת העובדה שמדובר במומחה גדול ההתייחסות שלו עלולה להיות מזלזלת.
נקל להבין שידיעת השם אינו סתם מילים ושמות אלא מהות, למשל אם הרב נשאל שאלה מסויימת מדינית הרי ברור שיש הבדל אם הוא חושב שביבי בראש או שמיר. התשובה עלולה להיות הופכית מהקצה לקצה. אי הידיעה מצביעה על חסרון כבד בפרטים שגורם לספק רציני בשיקול הדעת של הרב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 21:45 לינק ישיר 

השם שמיר או נתניהו רלוונטי? מה שרלוונטי הוא דעות המנהיג התההגותו ואופיו. וזה חלק מנתוני השאלה.
כשיהודים בכל הדורות באו לשאול את רבניהם בנושאי רפואה שלום בית מקום מגורים וכו' האם אותם רבנים הבינו בטיפול רפואי פלוני בבעיה רפואית אלמונית?
אמונת חכמים אין פירושה שהחכם הוא המבין הגדול ביותר בדור באותו ענין ששואלים אותו. הרי על כל נושא שיש בו שאלה אני יביא לך 100 שמבינים טוב יותר ממנו.
אמונת חכמים פירושה שחכם שכל חייו בתורה, התשובה שיוצאת מפיו היא תשובה שהתורה ענתה.
יש מקורות רבים לכך בספה"ק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2019 22:49 לינק ישיר 

ומה יעשה מי שכופר בתורה, בנותן התורה ובקדושתה?
(הוא פותח אשכול "מבהיל")...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 19:52 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
כשיהודים בכל הדורות באו לשאול את רבניהם בנושאי רפואה שלום בית מקום מגורים וכו' האם אותם רבנים הבינו בטיפול רפואי פלוני בבעיה רפואית אלמונית?
אמונת חכמים אין פירושה שהחכם הוא המבין הגדול ביותר בדור באותו ענין ששואלים אותו. הרי על כל נושא שיש בו שאלה אני יביא לך 100 שמבינים טוב יותר ממנו.
אמונת חכמים פירושה שחכם שכל חייו בתורה, התשובה שיוצאת מפיו היא תשובה שהתורה ענתה.
יש מקורות רבים לכך בספה"ק.

שקר וכזב!

יהודים בכל הדורות שאלו רבנים אך ורק בענייני הלכה ולא הטרידו את מנוחתם במילי דעלמא בענייני רפואה וכו' שאין להם בהם שמץ של מושג והעצה שלהם בעניינים אלו שווה בדיוק לעצה שנותנים שאר אובות וידעונים הקוראים בקפה או בפי הטבעת...

ולגבי המושג "אמנות חכמים" כדאי להיזכר בדבריו הקדושים של מו"ר הקוה"ט זיע"א אשר זעק כבר לפני יובל שנים על הטעות שהשתרשה אצל ההמון הנבער בהבנת המושג "אמונת חכמים" כביכול כל אמירה שיוצאת מפי הגדיילים בכל עניין שהוא במילי דעלמא היא בבחינת קודש קודשים ואין להרהר אחריה.זאת בעוד במקור המושג אמונת חכמים מתייחס לכח שניתן לחכמי ישראל להכריע בענייני הלכה כפי השכל האנושי אע"פ שאינו אמת (וכפי שמביא הקצוה"ח בהקדמה והמשך חכמה ועוד). 

וכבר לפני יובל שנים זעק רבינו זיע"א בלשונו הטהור:

"דעתו של הרב בעד מי להצביע בבחירות שווה בדיוק לדעתו של מוכר קישואים בשוק מחנה יהודה"

אוי לו לדור שכך עלתה בימיו!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/1/2019 21:03 לינק ישיר 

באבא_זוטא כתב:

"הרב מעורב בכל הדברים הקשורים להנהגה של דגל התורה", אומר ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים. "במהלך השנה הזאת נכנסנו אליו הרבה פעמים בנושאים ציבוריים, וראינו גם הרבה דברים שהשתוממנו מהם, כמו הוראות שהתבררו אחר כך כמדויקות, אבל אלה דברים שאני לא יכול לחזור עליהם.

(ישראל היום)

הם השתוממו מכך שהיו מקרים שהוראות מסויימות התבררו אחר כך כמדויקות???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2019 00:07 לינק ישיר 

באבא_זוטא כתב:

וכבר לפני יובל שנים זעק רבינו זיע"א בלשונו הטהור:

"דעתו של הרב בעד מי להצביע בבחירות שווה בדיוק לדעתו של מוכר קישואים בשוק מחנה יהודה"

דעתו של רבך שווה פחות ממוכר קישואים בשוק.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מבהיל! "המרן יודע הכל אבל לא בטוח שהוא יודע מי ראש הממשלה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר