בית פורומים בחדרי חרדים

דוד חכם, קפץ לו הפרענק.. ומי אשם? האשכנזים!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/1/2019 21:40 לינק ישיר 
דוד חכם, קפץ לו הפרענק.. ומי אשם? האשכנזים!!!


www.kikar.co.il/304858.html

עצוב לראת את העימות של שמעון ברייטקוף עם דוד חכם אצל ישי ורבינא.

ברייטקוף ממש נקניק איך שהוא עונה לו, ממש תמה עליו.

יושב שם מזרחי שלא מצליח להסביר למה אין לו זכות קיום בפני עצמו, ולמה המפלגה שלו לא מה שהיתה פעם, הוא רוצה לשתות עוד ועוד גיבוי על חשבון ה"שד העדתי" ולא מצליח להרים, ומי אשם? אתם!!! האשכנזים...
איזה שיח מבזה.

קצת רקע
ברבות הימים וההתערות במסגרות החרדיות, הגיעו גם החרדים הספרדים שעזבו את ההגדרה של ה"עם שבשדות", מבקשים להיות ישיבתיים, מבקשים להיראות כמו כולם, מבקשים להרגיש שהם מתערים בתרבות הישיבתית, הדבר קרה בסופו של דבר בתהליך ענק של המון המון שנים, וזה ללא ספק היה בכוחו ובחכמתו של מרן, אכן קרה הנס, הספרדים נמצאים בישיבות ועושים רושם רב בכל מקום שהם נוכחים, תלמידי חכמים עצומים שמביאים כבוד תורני לבני התורה הספרדים.
אז מה לעשות עכשיו? הרי לפני שזה קרה, היו תלונות רבות על ספרדים שמגיעים לישיבות עם ניחוח והשפעה של בני המשפחה המורחבת שעדיין לא זכה להסתופף בצלה של תורה, הדבר הביא להבנה שזה משפיע על אותם שמקפידים להשמר בחומות בצורות, ואני מאמין באמונה שלמה שגם היו (ועדיין) שיקולים גזעניים, אז כרגע, בסופו של תהליך שבני ישיבות רבים בחרו מרצונום להשתלב בתרבות הזו, מה לעשות? קורה ממילא במצב כזה גם תהליך של תזוזה של המפלגה.. מין תהליך של ניגודיות פנימית.  אלו הם מצביעי שס של פעם שהיום ברוך ה' הם בני ישיבות.
הבנתם מה קורה? יושבים תלמידי חכמים ומבקשים להגשים את חלומם בתוך המפלגה, שתהיה להם מפלגה ספרדית חרדית ולא מפלגה של העם שבשדות, או לכל הפחות הם מבקשים, שתהיה להם מפלגה שתלחם חזיתית בנושאי דת למען בני הישיבות וכן למען חוק גיוס וכאלו, אז מה לעשות שכיום במדינתנו מי שלוחם למען צד מסוים הוא אוטומט בקוטב החרדי.. אלו החיים הפוליטיים כיום. אז בסוף זה מצריך החלטה לכאן או לכאן, וכנראה שבשס יושבים מועצת חכמים שיודעת לנווט את נציגיה לחזית המאבק שתציל את בוחריה בני התורה שכ"כ הרבה שנים חיכו לחסות בצל המפלגה הזו שתביא אותה למקום הזה.

אז יושב לו דוד חכם, כל כולו מנופח, יושב ונובח על ברייטקוף "אתם האשכנזים גרמתם למפלגה הזו להיעלם"  "אתם אתם אתם" אלו היו רק המשפטים העדינים שלו. הוא דאג להאשים את כל האשכנזים בכל מפלתם של שס.
אני לא מבין איך שס לא מתנערת מאדם כזה. פשוט לצאת לשוק ולומר לאנשים "חברים, איננו נכים, אין סיבה שיחשבו שאנו תלויים רק באשכנזים".
לדעתי שס אכן משדרת את זה המון שנים שהיא איננה תלויה כלל בהחלטות האשכנזים, ואכן מובילה קו משל עצמה בהתאם למועצת חכמי התורה.
ברגע אחד מגיע דוד חכם והופך אותם למטומטמים, כביכול הם עדיין אותם חסרי תרבות שמזנבים אחרי האשכנזים.
דוד! אתה עושה לשס נזק בלתי הפיך, דיברת בעצמך כמו ה"פרענק המסכן", הצדקת פתאום את ההגדרה הזו בכך שהראת שהיכולת שלך משל עצמך היא כ"כ אפסית. בנוסף דיברת בגסות והאשמת את כל העולם בחוסר המצע שלך...
לא נעים אבל אתה עדיין תקוע עמוק בנחיתות העלובה, אין לך משלך כלום, כל מה שיש לך זה שהאשכנזים האלו... האשכנטוזים... יווו לא ניתן להם.
בטוח הם רוצים לעזור לנו בשביל לאכול אותנו מבפנים. אוי אוי אוי, מסכן שלי..

מה חשבת דוד? שיושבים האשכנזים ורואים אותך ובטוח הם אומרים לעצמם, אוי אוי אוי, נכון נכון, לא הערכנו אותם מספיק, היינו צריכים להבין שהם מסכנים וצריך להעריך אותם יותר... היינו צריכים להשאיר להם את השד העדתי ולא לקחת להם, מסכנים- עכשיו יעלם להם השד השסי וכל העממיות שלהם תרד לטמיון.

אבל ברור לי שלא חשבת, דיברת מהבטן, הוכחת אתה שיש צורה ונוכחות לגזע, אם היית בתוככי שס היית מחזיר את ש"ס הרבה צעדים לאחור.. מזל בינתיים שאתה רק בדיבורים בעלמא.


 דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דוד חכם, קפץ לו הפרענק.. ומי אשם? האשכנזים!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר