בית פורומים בחדרי חרדים

חכם שלום כהן. אסון האוטובוס בשל חילולי השבת בטבריה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/2/2019 11:42 לינק ישיר 
חכם שלום כהן. אסון האוטובוס בשל חילולי השבת בטבריה

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 12:51 לינק ישיר 

הא כן ?!
הוא קיבל את המידע הזה בפקס או במייל ?!
פשוט אני רוצה להעביר אותו הלאה אז יהיה נחמד לראות את המקור...
אולי כדאי שמישהו שיודע אנגלית יתרגם לו את המשפט הבא...
if u don't have something nice to say don't say nothing...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 13:10 לינק ישיר 
ben_nahum

האם ר' כהן שכח מקרא מלא  בבמדבר פרק ו' כג',

או שאיננו מבניו של רודף שלום אלא מבניו של קורח ועדתו?

דַּבֵּר אֶל-אַהֲרֹן וְאֶל-בָּנָיו לֵאמֹר, כֹּה תְבָרְכוּ אֶת-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל:  אָמוֹר, לָהֶם.  {ס}  כד יְבָרֶכְךָ יְהוָה, וְיִשְׁמְרֶךָ.  {ס}  כה יָאֵר יְהוָה פָּנָיו אֵלֶיךָ, וִיחֻנֶּךָּ.  {ס}  כו יִשָּׂא יְהוָה פָּנָיו אֵלֶיךָ, וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם.  {ס}  כז וְשָׂמוּ אֶת-שְׁמִי, עַל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וַאֲנִי, אֲבָרְכֵם.  {ס}

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 13:11 לינק ישיר 

יפה שכבר מצאו חזה להכות עליה.

אם בזמן הזה היו פותחים ספר ולומדים, אולי לא הייתה תאונה ולא היה צריך לחפש אשמים (ולסדר חיפוש אשמים לפאשלות בבחירות הקרובות - מה שדי צפוי בעקבות המשפט הגאוני הזה).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 15:40 לינק ישיר 

זה הסגנון, תאהבו או לא. גם הרב עובדיה זל"צ דיבר כך בכל מיני אירועים.... לא שואלים על גדולי ישראל ולא מתנצלים על מחשבותיהם בפני ההמון החילוני!!

ואם זה היה ר' חיים? היו אומרים שחזה ברוח קדשו... (אני חושב שגם הוא התבטא במקרים אחרים דומים על מה ולמה זה קרה).
גם בשם החזון איש הובאו ברים על סיבת השואה וכן הלאה... 
אלו דבריהם של גדולי ישראל, ולא צריך לפרשם או להתנצל בגינם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 15:41 לינק ישיר 

מה גם, שהפעם, אלו שנהגרו/נפצעו כולם חרדים, אז לחילונים לא אמרוה להיות טענה על ה"האשמה" של הגר"ש כהן...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 15:57 לינק ישיר 

ריבלין בטוויטר: מפלגת ש"ס הגישה תביעה בבית המשפט נגד ראש עיריית טבריה בגין הריגה ברשלנות, עקב דבריו של ראש מועצת החכמים שתאונת האוטובוס בקו 304 היתה כתוצאה ישירה של חילולי השבת בטבריה בניצוחו של רון קובי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 16:04 לינק ישיר 

מ_ירושלמי כתב:
ריבלין בטוויטר: מפלגת ש"ס הגישה תביעה בבית המשפט נגד ראש עיריית טבריה בגין הריגה ברשלנות, עקב דבריו של ראש מועצת החכמים שתאונת האוטובוס בקו 304 היתה כתוצאה ישירה של חילולי השבת בטבריה בניצוחו של רון קובי.

איש בזוי. בושה שאת הגיגיהם של אלו אנשים קוראים בשקיקה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 16:38 לינק ישיר 

מיאניומשמי כתב:

מ_ירושלמי כתב:

נראה לך שריבלין כתב את זה ברצינות, או שש"ס הגישה תביעה? זה היה ציני כמובן..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 16:52 לינק ישיר 

יש למחות על ביזוי חכמים שאנו רואים כאן. ביזוי חכמים לשם ביזוי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 17:32 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:

זה הסגנון, תאהבו או לא. גם הרב עובדיה זל"צ דיבר כך בכל מיני אירועים.... לא שואלים על גדולי ישראל ולא מתנצלים על מחשבותיהם בפני ההמון החילוני!!

ואם זה היה ר' חיים? היו אומרים שחזה ברוח קדשו... (אני חושב שגם הוא התבטא במקרים אחרים דומים על מה ולמה זה קרה).
גם בשם החזון איש הובאו ברים על סיבת השואה וכן הלאה... 
אלו דבריהם של גדולי ישראל, ולא צריך לפרשם או להתנצל בגינם. 

הרבה רבנים אמרו הרבה דברים, מעטים פרסמו כל כך מהר תגובה לאירוע, כשעוד הדם שותת והפילו אחריות על אנשים ספציפיים מאוד שחיים ונושמים כעת.

אגב אחרי שכתבתי חששתי שמא מדבריי עוחה זלזול בתלמיד חכם, אבל לא מחקתי את תגובתי מכמה סיבות:
א. כי עדיין לא הוכח לי מעל לכל ספק שמדובר בתלמיד חכם. לפחות אני שמעתי מעט מאוד תורה ממנו ובשמו למרות שחיפשתי זמן רב. גם תלמידים תלמידי חכמים אין לו, אז באמת קשה לברר ועל הספק לא ראיתי עניין למחוק הודעה.
ב. אותו רב דיבר בצורות חריפות ובוטות על אנשים גדולים ומופלגים בתורה ויראה, זלזל בציבורים שלמים ולפעמים בישיבות ובתלמידי חכמים כאילו הם עפר ואפר (או סתם בית כסא) ונוהג להשתמש באלימות פיזית ולנבל את פיו בתדירות גבוהה, כך שספק אם יש דרך לזלזל בכבודו יותר מהאופן שהוא נוהג בעצמו.
ג. ממה שידוע לי, בני החבורה אמורים להתאבל על אובדן חבריהם ולא אלה שגרים במרחק עשרות קילומטרים ורחוקים שנות אור ממאור תורתם, ולדעתי העוול שנעשה לעם יכול להיות מסוכן יותר מכבודו של פלוני או אלמוני, וכבר דיבר מזה רבינו הרב קוק ב"למלחמת הדעות והאמונות".
ד. לדעתי דברי הרב הנ"ל (לא רק הפעם) הם חילול השם במיטבו, כי הדבר מצטייר כניסיון להפיכה פוליטית והשלטת דעות באמצעות מאגיה, ובמקום שיש חילול השם אין חולקחם כבוד לרב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 17:59 לינק ישיר 

ולפי שיטה זאת למה הנענשים הם שומרי שבת, ולא מחלליה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2019 19:05 לינק ישיר 

ben_nahum כתב:
האם ר' כהן שכח מקרא מלא  בבמדבר פרק ו' כג',

או שאיננו מבניו של רודף שלום אלא מבניו של קורח ועדתו?

ושמא שכחת אתה מקרא מלא "ואם תלכו עמי בקרי אף אני אלך עמכם בחמת קרי? פירשו חז"ל, אם תגידו שהכל מקרה הוא ולא עונש על מעשיכם הרעים.
הקב"ה שולח מכות, וזה מה שיהודים עושים - חשבון הנפש, חילולי שבת בהחלט זועקים לשמים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2019 00:07 לינק ישיר 
לבחירתכם

avishai323 כתב:
יש למחות על ביזוי חכמים שאנו רואים כאן. ביזוי חכמים לשם ביזוי.

לא יכול להיות שהוא יטעה?טעה ולא קרה כלום.הוא בן אדם ולא מלאך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2019 00:15 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:
מיאניומשמי כתב:

מ_ירושלמי כתב:

נראה לך שריבלין כתב את זה ברצינות, או שש"ס הגישה תביעה? זה היה ציני כמובן..

נשלח מהאנדרואיד שלי

ברור.
הציניות הזו, מול דברי תלמיד חכם, היא הבזיון!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2019 00:33 לינק ישיר 

מחלוקת הפוייסקים הגדויילים.
רבי קסלר חושב ששוב כרגיל הנשיםהן האשמות.
מעניין כמה סגנים יש להשם ומי ממנה אותם. או שזו רוטציה בדימוס.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חכם שלום כהן. אסון האוטובוס בשל חילולי השבת בטבריה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.