בית פורומים בחדרי חרדים

זעם רב על הרב קסלר שתלה אסון האוטובוס בשיחת נשים בפרהסיא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/2/2019 07:29 לינק ישיר 
זעם רב על הרב קסלר שתלה אסון האוטובוס בשיחת נשים בפרהסיא

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 07:31 לינק ישיר 

הסתה חמורה נגד רבה של מודיעין עילית: 'חשוך - שיתפטר'

נשות תקשורת והרשתות החברתיות מפנות אש צולבת נגד הגר"מ קסלר, שלטענתן תלה בנשים את האשמה לאסון התהפכות האוטובוס, כשזעק בהלווית שתי ההרוגות: "קצת יותר צניעות ובושה" (ארץ)

אבי רבינא  |  ז' באדר א' תשעט   13:11  12.02.19

הטרגדיה הקשה שטלטלה השבוע את הציבור החרדי בכלל - ואת העיר מודיעין עילית בפרט - בהריגתן של שתיים מתושבות העיר באסון התהפכות האוטובוס, הובילה את המרא דאתרא הגאון רבי מאיר קסלר לעורר בהספדו בהלוויתן לעורר את הנשים בענייני צניעות - ולמתקפה שלוחת רסן נגדו עקב כך.

כזכור, בהספדו התייחס רב העיר לענין בו לדעתו הנשים החרדיות צריכות לשפר את התנהגותן, והיו מי שהבינו מדבריו כאילו הוא מאשים את ציבור הנשים בהתנהלות חסרת צניעות שבגינה לכאורה אירעה התאונה הקשה.

בעקבות כך, מספר אנשי תקשורת, בהם גם נשים המתגוררות בעיר מודיעין עילית, פתחו נגדו במתקפה חמורה, תוך הסתה וסילוף דבריו.

כך לדוגמה אשת התקשורת ג'ודי ניר מוזס, שצייצה: "פשוט לא ייאמן. איזה רב עיר אידיוט, חשוך - ועוד מקבל משכורת מאיתנו משלמי המיסים. אני קוראת לראש העיר מודיעין עילית להעיף אותו הביתה לאלתר".

פנינה פויפר, פעילה חרדית במפלגת 'העבודה', כתבה: "עומד גבר עם כוח ומיקרופון, מול נשים שלא יכולות לענות, ומאשים אותן. שיתחזק קצת בבין אדם לחברו" - תגובה שחזרה על עצמה באופן זה או אחר בהתייחסויות רבות לדברי הרב, בעיקר ברשתות החברתיות.

בנוסף, במספר לוחות מודעות ברחבי העיר מודיעין עילית נתלו היום מודעות, על ידי אלמונים, בהן נכתב: "אתן לא אשמות" - כמסר נגד אמירתו של הרב במהלך ההספד.

המודעות שנתלו היום בעיר החרדית (באדיבות המצלם)
המודעות שנתלו היום בעיר החרדית (באדיבות המצלם)

אלא שכתב 'כיכר השבת', שהשתתף במסע הלוויה ההמוני, חוזר כעת אל הספדו של הרב, ומציג תמונה שונה מזו שפורסמה.

והנה הציטוט המדויק והמלא מדבריו של הגאון רבי מאיר קסלר, במרא דאתרא של מודיעין עילית: "אני לא רגיל לנסוע באוטובוסים, אבל אני שומע אברכים יקרים שמאוד מאוד מפריע להם, קשה לדבר על זה: נשים משוחחות בטלפון. זה נראה נורמלי היום, פעם זה היה דבר חריג, אישה הייתה מתביישת לדבר בטלפון ברשות הרבים".

"אישה יושבת באוטובוס, היא מדברת בקול, היא מדברת על נושאים אישיים, היא מדברת על כל מיני עניינים - ויושבים אברכים, יושבים צעירים, הם לא אמורים לשמוע את הדיבורים האלה. אני שומע לפעמים, גם מהרבנית (אשת הגר"מ קסלר. א.ר.) שחוזרת ואומרת: 'תשמע, מספרים על שידוכים, מדברים על זה ועל זה'...".

"קצת יותר צניעות, קצת יותר בושה". זעק הרב, במשפט שככל הנראה הדליק את הפמיניסטיות.

דבריו המלאים של הרב קסלר, בהספדו. האזינו

בנימה פייסנית יותר הוסיף הרב קסלר: "אני לא אומר שצריך לגעור... אני רוצה לעורר יותר את ציבור הנשים לחשוב קצת: מדברים (עם) מי שנמצא בסביבה שלנו... האם ראוי שישמעו את הדברים האלה או לא? זה אחד מהפגעים של הדרכים".

"אישה שיוצאת מהבית, מה היא צריכה לחשוב לפני שהיא עוזבת את הבית? האם אני עכשיו מתלבשת באופן שיש לקב"ה נחת רוח מההופעה שלי או חס ושלום להיפך. תחשבי רגע אחד לפני שאת יוצאת מהבית", המשיך רב העיר בדברי התוכחה.

את החלק הזה בהספדו סיים הגר"מ קסלר כשאמר: "בהבלי הזמן אנחנו שוקעים ונסחפים אחרי מוסכמות, בלי לחשוב. תחשבי: את נוסעת לירושלים, יספרו לך פתאום שהמשיח הגיע - הוא יבוא בהיסח הדעת - את תבדקי את עצמך מכף רגל ועד ראש; תתלבשי באופן כזה שתרגישי גאווה".

יודגש, כי דברים אלו באו לאחר דברי תוכחה שהשמיע רב העיר לציבור הגברים, בנושאי 'עין טובה' והימנעות ממחלוקת.

סילוף דברי הרב בעקבות ההספד המדובר, הגיע עד כדי שלפני זמן קצר מקבל כותב השורות שיחת טלפון מנורית לויליכט לחיאני, מפיקת התכנית "עושים צהריים" עם יעל דן בגל"צ, ששאלה: "אבי, זה נכון שהרב התכוון שנשים אשמות בתאונה הנוראית?"...

מעניין לציין, כי כתב 'כיכר השבת' שוחח עם מספר נשים מהעיר מודיעין עילית, שבניגוד למצטייר דווקא הביעו התלהבות, וחיזקו את דברי הרב קסלר.

"עמדנו בהלוויה, שמענו את דברי הרב, והרגשנו שהוא נוגע בנקודות המדויקות בהן צריכות חלק מנשות העיר להתחזק. הרב לא האשים, ולא בא בטענות. הוא בסך הכל עורר את ציבור הנשים - כחלק מתפקידו כרב העיר", בטוחות הנשים החרדיות הללו.

מקור:

© כל הזכויות שמורות כיכר השבת
<*><*>

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 08:55 לינק ישיר 

כאדם שמחשיב את עצמו ביקורתי אני לא רואה שום בעיה בדבריו, הוא רב העיר, מתפקידו לדבר על דברים שיש לחזק (לפי הקהל, גברים או נשים) גם אם זה רק על פי דעתו (סוף סוף הוא לא נשא דברים בשינקין). המתמרמרות החרדיות אינן אלא מרגשי נחיתות, וכי הגברים התלוננו שעוררו אותם על מחלוקת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 09:34 לינק ישיר 

מנהג עתיק יומין בציבור החרדי שכל פעם שקורה אסון נכנסים למוזה של הלקאה עצמית על חטא פלוני ועל עבירה פלונית .הרבנים ממש מרגישים את עצמם כאילו הם ירמיהו הנביא ושאר הנביאים שבאים להוכיח את ישראל לפני חורבן בית ראשון על העבירות שהם עושים. הרבנים גם בטוחים שאם חס וחלילה לא ידברו דברי מוסר ותוכחה לקהל הרי הם מועלים בתפקידם כרבנים.
לדעתי יש מקום להרהר בדבר האם כך צריך לנהוג.
ודאי שצריך לדבר דברי צער ואבילות אבל תוכחה ומוסר כל הזמן ובכל חצי הזדמנות אולי כדאי להפסיק עם זה .
הציבור שלנו כבר השלים עם הגזירה הזו שכל פנאי ועת ביממה זה זמן טוב לתוכחה אבל אולי צריך להגיד די.
דבר נוסף לדעתי הרב לא צריך להמנע ולהיפך זה גם חובתו לדבר על חובת הזהירות של "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" וכל הכרוך בכך בזמן הלוויה ולא היה פוחת מכבודו כלום ולא היה צריך לפחד מתגובות בכזה מקרה שיאמרו עליו שהוא לא חניוק מספיק כי מוכיח על דברים גשמיים ולא רוחניים. ונשמרתם זה גם מצווה בתורה וזה בהחלט תפקידו של הרב לדבר על זה והיה יותר מועיל אם בהספד היה מתמקד על זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 09:35 לינק ישיר 

המתמרמרות כבר מזמן חילוניות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 15:18 לינק ישיר 

צריך לצייר מצב בו חלילה יש לוויה של ילד שהוריו שכחו אותו ברכב ומת והרב מספיד ומחזק את ענין האחריות והזהירות. חלילה אין כוונתו להאשים את ההורים בחוסר אחריות אלא רק מעורר הענין כרב המקום וזה תפקידו. ומי שמספיק חכם יבין את הנמשל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 15:35 לינק ישיר 

מי שהגיעו ללוויה קיבלו באהבה את הדברים. 
החילוניות, שכמובן לא השתתפו בכלל בהלוויה, מתמרמרות. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 15:42 לינק ישיר 

אני מניח שלא היית אומר זאת בביטחון לולי שוחחת עם משתתפות הלוויה....אז אקבל... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 16:01 לינק ישיר 

ואתה כן שוחחת עם משתתפות ההלוויה?
עם כמה שוחחת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 16:01 לינק ישיר 

מי חזר מבית דין של מעלה תמונות ויודע חשבונות שמים ??!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 16:08 לינק ישיר 

שרית, שכחת שכאן זו מדינה דמוקרטית? 
את תעשי מה שבראש שלך. 
הרב קסלר יעשה מה שחושב שנכון לעשות. 
ומשתתפי ההלוויה יעמדו לשמוע את המוסר שלו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 16:11 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

מי חזר מבית דין של מעלה תמונות ויודע חשבונות שמים ??!

אז מה את רוצה שיגידו בהספד?

"אכלנו דברים טובים ביחד, שתינו דברים טובים ביחד"??

(מדברי ההספד של עזר וייצמן על יצחק רבין)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 16:35 לינק ישיר 

התמרמרות רבה על הרמב"ם.... 

רמב"ם יד החזקה הלכות תעניות פרק א: 
דבר זה מדרכי התשובה הוא שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן, ככתוב (ירמי' ה') עונותיכם הטו וגו', וזה הוא שיגרום להם להסיר הצרה מעליהם:
אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים ותוסיף הצרה צרות אחרות וכו'.

תוקן על ידי דקחר ב- 13/02/2019 14:35:29

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 16:57 לינק ישיר 

זעם רב על כך שהזכיר עניינים רוחניים. הוא היה צריך להקריא את חוקי התנועה ואת פסק בית המשפט העליון בעניין עברייני תנועה. התאונה קרתה כידוע בגלל שכלל תושבי קרית ספר מזלזלים בתמרורים, ואחד ממזלזלי חוקי התנועה שמת, תדאג כל חבורת המזלזלים. על המצבות של הנספות ייחרט: 'נתנו זכות קדימה להולכי רגל'...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 17:03 לינק ישיר 

אני לא טענתי שמשתתפות ההלוויה התמרמרו. רק נתתי דוגמא לחכמת הרב בהספדו יתכן שהם קיבלו בהבנה ויתכן אף שהורי הילד במשל שלי קיבלו בהבנה. כל השאלה היא חכמת הרב הגאון שאינו ידוע לא בחכמתו ואף לא בתורותו. פשוט אביו הדגול נפטר בטרם עת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/2/2019 17:10 לינק ישיר 

הרמב"ם הזה אינו קשור. סתם חסרון קשה בהבנה. לו הרמב"ם הזה היה קשור היו כל ההספדים על הגדולים שיחות מוסר על חטאי הדור. ולא היא.ולא רק אלא היו אומרים שבעוונם נפטרו הגדולים כי זה מה שהרמב"ם אומר לכל מי שיודע לקרוא.
ובכלל ההתמקדות הספציפית בנושא מסויים המתרחש באוטובוס שונה ממוסר כללי שצריך חיזוק בתורה ומצוה וצניעות.וק"ל

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > זעם רב על הרב קסלר שתלה אסון האוטובוס בשיחת נשים בפרהסיא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.