בית פורומים בחדרי חרדים

עם מי עדיף לעבוד: חרדים או חילונים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/2/2019 09:54 לינק ישיר 

שלום רב, אוטוטו סוגר 15 שנה במקומות עבודות בהם אני חרדי יחיד וזה הזמן לחשבון נפש. מחד, אני נתקל בהבנה כלפי צרכיי שבעיקר נובעת מאי הבנה בהלכה והדת (לעיתים זה עובד הפוך- נגדי) מצד שני, כמות ורמת השיח הלא ראוי שמגיעה לאוזניי לא תורמת לתחושת נוחות בעיקר בשיחות הגולשות להומור- רדוד בעיקר. מה לדעתכם עדיף?

תוקן על ידי הנביאבשער ב- 25/02/2019 08:03:24

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2019 10:02 לינק ישיר 

גם אני עובד בחברה חילונית,
לענ"ד עדיף לעבוד בחברה חילונית,
ולו רק מהסיבה ששם תקבל תנאים יותר טובים ולא ינסו לגנוב אותך...
החרדים אוהבים לנצל את העובדים שלהם. וחבל.

עכשיו יגידו שאני מוציא לעז וכו' וכו' ולא כולם ככה.. אבל זוהי האמת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2019 10:11 לינק ישיר 

הנביאבשער כתב:

שלום רב, אוטוטו סוגר 15 שנה בעבודות בה אני חרדי יחיד וזה הזמן לחשבון נפש. מחד, אני נתקל בהבנה כלפי צרכיי שבעיקר נובעת מאי הבנה בהלכה והדת (לעיתים זה עובד הפוך- נגדי) מצד שני, כמות ורמת השיח הלא ראוי שמגיעה לאוזניי לא תורמת לתחושת נוחות בעיקר בשיחות וגולשות להומור- רדוד בעיקר. אז מה עדיף?

(א) רַבִּי אוֹמֵר, אֵיזוֹהִי דֶרֶךְ יְשָׁרָה שֶׁיָּבוֹר לוֹ הָאָדָם, כֹּל שֶׁהִיא תִפְאֶרֶת לְעוֹשֶׂיהָ וְתִפְאֶרֶת לוֹ מִן הָאָדָם.

אם אתה מרגיש שעלית מבחינה רוחנית במקום עבודתך, "תפארת לעושיה", והאנשים שאיתך מוקירים את היותך שומר תורה ומצוות, "תפארת לו מן האדם" - הרי דרך ישרה בחרת לך.

ואם אחד מן התנאים הנ''ל חסר - זו אינה דרך ישרה.
ואנו - אין לנו אלא דברי רבותינו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2019 10:29 לינק ישיר 

מבחינת שכר ותנאי עבודה שאינם קשורים לדת עדיף מקום חילוני .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2019 10:37 לינק ישיר 

עדיף לעבוד עם אנשים שפויים, המתחשבים בזולת והמכבדים כל אדם באשר הוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2019 13:25 לינק ישיר 

הבן_החמישי כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

שטויות,
הכסף יעבר עיני חכמים עם כיפה ובלי כיפה,
עבדתי אם כאלו ועם כאלו ולצערי רובם לא בדיוק היו ישרים,
איך כתוב שביקשו ממשה רבינו למצוא שפטים בישראל אז הוא מצא את רשימת הדרישות מהתפקיד,
דרישה אחת הוא לא מצא 'שונאי בצע' ואם בדור הענקים ההוא כך, מה בדורנו השפל ?!.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 03:13 לינק ישיר 

הבן_החמישי כתב:

נכון, איך ידעת שהולכים לומר שאתה מוציא לעז.. ממש נביא

אתה מוציא לעז על חרדים כקבוצה, כאילו הם עשוים מקשה אחת של תככנים ונוכלים
יודע מה, אתה די גזען גם, לשים חרדים כקבוצה תאבת ממון ששמה כסף לפני ערכים, הייתי משוה אותך כאן לעוד אנשים שתארו כך יהודים בעבר, אבל לא ניכנס עכשיו לויכוח חדש.

לעניננו
גם בהרבה מקומות חילונים שאינם מסודרים, כלומר שאין עליהם פיקוח האם הם מקבלים את משכורתם בצורה חוקית על כל החופשים והפנסיות, מנוצלים היטב היטב בידי מעסיקיהם החילונים לרעה.
לעומת מקומות חרדים רבים, בהם העובד מקבל את מלוא היחס הטוב ואת כל הכספים המגיעים לו על פי חוק
אוכל להעיד מקרוב על עבודה בכמה מקומות חרדיים לחלוטין, בהם אף אחד לא ניסה לגזול את המגיע על פי חוק, הכל משולם בצורה מסודרת כולל פנסיה נסיעות

והערה לגבי מקום עבודה חילוני
אין צורך להכביד מילים עד כמה ישיבה יומיומית בין אנשים חילונים, בפרט כפי שצוין כאן ששפתם שיחם ושיגם אינו מתאים, עד כמה זה הרסני לנפש האדם וליהדותו ולעדינותו
רק אצטט את דברי הרמב"ם האוסר לדור במקום של רשעים, ואם אי אפשר לו לאדם אחרת, ילך לו אל הרים ומדבריות וישב שם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 07:02 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

הבן_החמישי כתב:

יודע מה, אתה די גזען גם, לשים חרדים כקבוצה תאבת ממון ששמה כסף לפני ערכים, הייתי משוה אותך כאן לעוד אנשים שתארו כך יהודים בעבר, אבל לא ניכנס עכשיו לויכוח חדש.

לעניננו
גם בהרבה מקומות חילונים שאינם מסודרים, כלומר שאין עליהם פיקוח האם הם מקבלים את משכורתם בצורה חוקית על כל החופשים והפנסיות, מנוצלים היטב היטב בידי מעסיקיהם החילונים לרעה.
לעומת מקומות חרדים רבים, בהם העובד מקבל את מלוא היחס הטוב ואת כל הכספים המגיעים לו על פי חוק
אוכל להעיד מקרוב על עבודה בכמה מקומות חרדיים לחלוטין, בהם אף אחד לא ניסה לגזול את המגיע על פי חוק, הכל משולם בצורה מסודרת כולל פנסיה נסיעות

אין צורך להכביד מילים עד כמה ישיבה יומיומית בין אנשים חילונים, בפרט כפי שצוין כאן ששפתם שיחם ושיגם אינו מתאים, עד כמה זה הרסני לנפש האדם וליהדותו ולעדינותו
רק אצטט את דברי הרמב"ם האוסר לדור במקום של רשעים, ואם אי אפשר לו לאדם אחרת, ילך לו אל הרים ומדבריות וישב שם.

הפיטורים של הגננות מדי שנה? שמעת על זה?
ועוד מקרים של בנות שעבדו יותר מ10 שעות במוסד בני ברקי ידוע מבלי לקבל שעות נוספות או תגמולים על עבודתם (הקדושה!) או שכר הוגן ולא מינימום...
לא חסרים מקרים ששמעתי עליהם דווקא מחרדים.

לא הכללתי, אבל זה בהחלט הלך הרוח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 08:21 לינק ישיר 

הבן_החמישי כתב:

איש_חשוב כתב:

הבן_החמישי כתב:

לעניננו

הפיטורים של הגננות מדי שנה? שמעת על זה?
ועוד מקרים של בנות שעבדו יותר מ10 שעות במוסד בני ברקי ידוע מבלי לקבל שעות נוספות או תגמולים על עבודתם (הקדושה!) או שכר הוגן ולא מינימום...
לא חסרים מקרים ששמעתי עליהם דווקא מחרדים.

לא הכללתי, אבל זה בהחלט הלך הרוח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

שוב אתה תופס דוגמה ומכליל ממנה,
אני עובד בענף שרובו ככולו לא בידי חרדים לבנתיים המעסיק היחיד שלא רימה אותי הוא חרדי,
רק מה שנאתך מעוותת את מבטך להציג דווקא את השלילה שבחרדים,
אבל אינך מחדש כלום,
האנטישמים לדורותיהם נהגו כך,
ואתה חקיין עלוב המשתף פעולה עם שונאי ישראל,
כך שהחיס לדבריך בהתאם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 09:10 לינק ישיר 

ברוווור אצלנו אין שום בעיות !!! לנו יש את התורה ואנחנו מושלמים .... אם האוטובוס נפל זה בגלל האוטובוס של החילונים בטבריה ... אם מישהי חולה במחלה זה בגלל האייפון של השכן וילד קטן נדרס בגלל הפאה של השכנה

נוכלים ורמאים יש בכל מגזר רק שאצל החרדים הפכו את זה לאומנות !!! אצלנו לא סתם גובים אלא עושים את זה לשם שמים !! 

השבת דיברתי עם גיסתי שעזבה משרה בתלמוד תורה אחרי 6 שנים ולא קיבלה שקל פיצויים !!! המנהל החתים אותם בתחילת העבודה שאין עליו שום תביעה למרות שלפי חוקי המדינה מגיעה לה הם מפחדים לתבוע אותו מחשש שיאבדו את מקומם בקהילה או שיעשו להם בעיות עם מוסדות חינוך לילדים
סיפורים כאלו אפשר לקבל אלפים מכל חרדי שני - כמה סיפורים כאלו תקבל מחילוני ???

לא סתם כל הבנות מעדיפות לעבוד בממ"ד ...
והכי חשוב שמנהל החיידר הולך עם פראק ... נוסע בג'יפ ... ומקבל שלישי ..  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 09:23 לינק ישיר 

רק אני מבחין? כי הכותבים המככבים באשכול בכתיבתם כנגד המימסד החרדי והרבה סממנים מהיהדות החרדית [המגיבים הראשונים]  - אכן עובדים כפי עדותם כאן במקום חילוני?

היש לנו אפוא הוכחה גדולה מכך על הנזק הרוחני (ולדברי הפגומים: התועלת הרוחנית) שמקום עבודה מעורב גורם?

אכן נודע הדבר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 09:52 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

רק אני מבחין? כי הכותבים המככבים באשכול בכתיבתם כנגד המימסד החרדי והרבה סממנים מהיהדות החרדית [המגיבים הראשונים]  - אכן עובדים כפי עדותם כאן במקום חילוני?

היש לנו אפוא הוכחה גדולה מכך על הנזק הרוחני (ולדברי הפגומים: התועלת הרוחנית) שמקום עבודה מעורב גורם?

אכן נודע הדבר

אתה צודק.
אבל שכחת דבר אחד,
אני שומע לדברי מורי ורבי,
ורק בזכותו הגעתי לעבודה בחברה מסודרת וגדולה ב"ה.
בלעדיו לא הייתי עושה את זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 10:12 לינק ישיר 

חוששני, כפי שאתה מעיד על עצמך ('אתה צודק') שככל שעבודתך מסודרת וגדולה יש נסיגה איטית אבל מורגשת ומודגשת בענייני רוחניות ויהדות ומסורת אבות.
ועל דא קא בכינן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 10:58 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

אכן נודע הדבר
רק שאדם יוצא מהחושך לאור הוא מבין כמה היה חשוך.... כשאתה עובד במקום חילוני ואחרי 12 חודש בדיוק נכנס הבראה ובעל הבית מעביר לקרן הפנסיה כל חודש את הכסף שהוא מקזז ממך ומתחשבים בך כשילד חולה אז אתה מבין שזה יכול להיות שונה .... האם יציאה למקום עבודה חילוני משפיעה על היר"ש זה דיון אחר אבל זה לא מתיר לחרדי לגנוב את העובדים שלא רוצים לרדת ביר"ש ... כמובן שישנם המון חרדים ישרים וצדיקים וישנם גם חילונים שעושקים את העובדים אבל לצערנו מקרי העושק בד"כ קורים אצלנו! כל עובדת שעבדה באחת מרשתות הגנים החרדיות יכולה לספר לך שלל סיפורים ודוגמאות לעושק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 11:16 לינק ישיר 
דבריחכמים

פלדלפי כתב:

השבת דיברתי עם גיסתי שעזבה משרה בתלמוד תורה אחרי 6 שנים ולא קיבלה שקל פיצויים !!! המנהל החתים אותם בתחילת העבודה שאין עליו שום תביעה למרות שלפי חוקי המדינה מגיעה לה הם מפחדים לתבוע אותו מחשש שיאבדו את מקומם בקהילה או שיעשו להם בעיות עם מוסדות חינוך לילדים

מה לעשות. על פי ההלכה, אותו מנהל הוא ישר והגון, ואינו מחוייב לשלם לה דבר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2019 11:18 לינק ישיר 

דבריחכמים כתב:
דבריחכמים

פלדלפי כתב:

מה לעשות. על פי ההלכה, אותו מנהל הוא ישר והגון, ואינו מחוייב לשלם לה דבר. 

נבל ברשות התורה אתה קורא ישר והגון ?.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עם מי עדיף לעבוד: חרדים או חילונים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.