בית פורומים בחדרי חרדים

למען הפרנסה שלכם: זהות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/2/2019 13:58 לינק ישיר 
למען הפרנסה שלכם: זהות

כל המדינות המוצלחות בעולם הן קפיטליסטיות יחסית לישראל. כל המדינות הסוציאליסטיות הן כישלון מחריד.

אז איך פותרים את הבעיה הזו אם אתם סוציאליסטים או סתם שונאים חופש כלכלי? נאחזים בקש. ואין קש טוב יותר ממדינות סקנדינביה - שבדיה, דנמרק ופינלנד שיצא להן שם של מדינות סוציאליסטיות.

הנה סיכום טוב של דעת מיעוט על הנושא הזה.

לפני שאני מתחיל בציטוט, לא מיותר לציין ש"זהות" מחויבת למודל הכלכלי הקפיטליסטי מה שאומר בין היתר, דה-רגולציה דרמטית, ביטול הגבלות על ייבוא, הפרטה של כל מה שאפשר, הגבלת כוחם של הוועדים הגדולים, והפסקת ההתנפחות הבלתי פוסקת של תקציב המדינה.

ועכשיו לציטוט על שבדיה:

"בשבועות האחרונים התנהל ב"הארץ" דיון בנוגע לכלכלת שוודיה. נחמיה שטרסלר ועומר מואב טענו (בצדק) ששוודיה "שברה ימינה" מאז המשברים שעברה בתחילת שנות ה–90, והיא איננה גן העדן הסוציאליסטי שאליו שואפים דב חנין, יוסי דהאן ודייוויד סטברו. לעומתם אלה הדגישו את אותם חלקים של המודל הסוציאליסטי שעדיין שרדו. אך מאמרי האחרונים מאופיינים בהצגה חד־צדדית ומטעה של העובדות.

כך למשל, שניהם טוענים שהפרטת בתי הספר בשוודיה היתה כישלון, אך סקירה של מחקרים בתחום מעלה דווקא השלכות חיוביות של הרפורמה, שהובילה לשיפור גם בבתי הספר הציבוריים. כמו בישראל, גם בשוודיה מתנהל וויכוח פוליטי בין הימין לשמאל, וישנם חוקרים המתעקשים להתרפק על העבר ולהציג את ההפרטות בתור כישלון. אך מבחינתם של ההורים התמונה ברורה: ככל שעוברות השנים רבים יותר מהם מעדיפים את בתי הספר הפרטיים, המופעלים בשיטת הוואוצ'רים, על פני בתי הספר הציבוריים.

סטברו מזכיר גם כי חברות גדולות רבות בשוודיה הן עדיין בבעלות מלאה של הממשלה. אך חיפוש מהיר מעלה, כי השוודים אינם בהכרח מרוצים מכך. למשל, היו"ר של חברת כריית הברזל הגדולה בשוודיה מאמין, כי החברה שלו תרוויח מהפרטה, הרכבות עברו הפרטה חלקית מוצלחת (הלוואי עלינו), והממשלה ממשיכה בשנים האחרונות למכור את נכסי המדינה בחברות שונות, כגון בנק נורדיאה. אין ספק שממשלת שוודיה עדיין מתערבת יותר בכלכלת המדינה מאשר ממשלותיהן של מדינות רבות אחרות, אך המגמה ארוכת השנים היא של תזוזה ימינה.

השוודי מייצר בשנה ערך הגדול בכ–40% מהערך שמייצר הישראלי. עובדה זו, ולא האידיאולוגיה, היא מה שמבדיל בין המדינות

התפישה שלפיה רמת החיים הגבוהה בשוודיה היא פרי ההגנה של ארגוני העובדים או הוצאות גבוהות יותר של הממשלה, היא שגויה. ארגוני עובדים נפוצים גם במדינות שבהן השכר נמוך יחסית, כגון איטליה, וישנן מדינות שבהן השכר גבוה למרות שהעובדים אינם מאורגנים, כגון שוויץ. כאשר אין להם כוח מונופוליסטי, ארגוני עובדים לא יכולים לשמר רמת שכר הגבוהה מהרמה התחרותית. אם הם יעשו זאת, פירמות שוודיות יפסידו בתחרות המקומית למול היבואנים, ובתחרות הבינלאומית למול יצואנים ממדינות אחרות. על כן, השכר נקבע בעיקר בהתאם לכללי הביקוש וההיצע, ולא בהתאם לכוחם של ארגוני העובדים.

שכרם של השוודים הוא גבוה יחסית מאותה הסיבה שבעטיה שכרם של השוויצרים גבוה: פריון עבודה גבוה ומערכת כלכלית תחרותית יעילה. לאחר תִקנוּן לרמת המחירים המקומית, השוודי הממוצע מייצר בשנה ערך הגדול בכ–40% מהערך שמייצר הישראלי הממוצע בשנה. בהתאם לכך הכנסתו גבוהה יותר, סכום המסים שגובה ממשלת שוודיה גבוה יותר, והיא מסוגלת לממן שירותים רבים יותר לאזרחיה. זהו ההבדל המשמעותי בין ישראל לבין שוודיה, ולא האידיאולוגיה של הממשלה.

לבסוף, נחזור אל המקום שממנו התחיל הדיון: הצעות המדיניות של חנין, סתיו שפיר, שלי יחימוביץ' ודומיהם. בהקשר השוודי, ניתן לחלק את הצעות המדיניות האלו לארבע קבוצות. הקבוצה הראשונה כוללת צעדי מדיניות שמעולם לא נשקלו ברצינות בשוודיה, אך בהחלט תרמו לקריסתה של ונצואלה, כגון העלאה דרמטית של שכר המינימום, הלאמה של חברות אנרגיה, מתן סובסידיות לייצור מקומי וחסימת מסחר בינלאומי.

עם הקבוצה השנייה נמנים צעדי מדיניות שאמנם נוסו בשוודיה, אך נכשלו, כגון פיקוח על שכר דירה ודיור ציבורי. בקבוצה השלישית נמצאות הצעות להגדיל את הוצאות הממשלה על קצבאות והטבות שונות לרמה הדומה לשוודיה, אך אלו מתעלמות מכך שלממשלת שוודיה יש מלכתחילה יותר כסף מאשר לממשלת ישראל.

הקבוצה הרביעית והאחרונה כוללת צעדי מדיניות המגדילים את עלות ההעסקה של העובדים, כגון חופשת לידה ארוכה יותר, אך כאן מתעלמים המציעים מכך שהעובד השוודי הממוצע מייצר יותר ערך מהעובד הישראלי הממוצע, כך שלמעסיקים משתלם להמשיך להעסיק אותו גם אם הוא יוצא לחופשות ארוכות וזכאי לתנאים אחרים המגדילים את עלות העסקתו.

אי אפשר להעתיק לישראל באופן שטחי חלקים מסוימים מהמדיניות הכלכלית הקיימת במדינות אחרות, תוך התעלמות מההבדלים בין ישראל לבין אותן מדינות. לפני שנוכל ליישם כאן את הנדיבות של מדינת הרווחה השוודית, עלינו להגביר את התחרותיות של המשק הישראלי ואת הפריון של העובד הישראלי. אך הדרך לשם, כמו שיודעים השוודים, עוברת דרך כלכלת שוק, הפרטה, יבוא חופשי ופירוק מונופולים, שזו הדרך ההפוכה בדיוק מהדרך שמתווים חנין וחבריו."

©גלעד אלפר. זהות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 15:01 לינק ישיר 

אתה לא מספיק אטרקטיבי, אתה מציע רק מזוני, יהדו"ת מציעים לנו גם בני וחיי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 15:41 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

ובמחיר של בני וחיי (סמים סילוק הרבנות ממעמדה ועוד דעות רפורמיות).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 16:41 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:
כל המדינות המוצלחות בעולם הן קפיטליסטיות יחסית לישראל. כל המדינות הסוציאליסטיות הן כישלון מחריד.
©גלעד אלפר. זהות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הפסקתי לקרוא אחרי שראיתי את השטות הזו, כבר בשורה הראשונה.
וכי אנגליה היא כישלון מחריד, או שהיא פחות סוציאלית מישראל???
(וזה סתם דוגמא מזדמנת)

כמה הזוי שעל השטות הזו חתום הכלכלן הראשי של המפלגה ההזויה שלכם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 16:50 לינק ישיר 

שלא לדבר על כלכלתה הקורסת של גרמניה בגלל מדיניות הרווחה שלהם.

אני ממש לא תומך במדיניות סוציאליסטית קיצונית, אך בכל העולם הוכח שעבור מדינה בריאה צריך איזונים בין הקפיטליזם לסוציאליזם.

הרעיונות הליברטיאנים אותם מציג אלפר כאילו הוא הוגה הדעות שלהם, נמצאים בשוליים גם במדינה קפיטליסטית כארה"ב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 18:46 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
©גלעד אלפר. זהות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הפסקתי לקרוא אחרי שראיתי את השטות הזו, כבר בשורה הראשונה.
וכי אנגליה היא כישלון מחריד, או שהיא פחות סוציאלית מישראל???
(וזה סתם דוגמא מזדמנת)

כמה הזוי שעל השטות הזו חתום הכלכלן הראשי של המפלגה ההזויה שלכם.

אני מאמין שאתם לא רואים את עצמכם כאנשים שמבינים בכלכלה יותר ממנו...
גם אם יש לכם שאלות וכדומה- אתם מוזמנים לבוא מחר-יום חמישי בערב- 

לג'מבה בר (יעבץ 3) בשעה 20:00

משה פייגלין, יו"ר זהות
והכלכלן גלעד אלפר, מועמד זהות לכנסת

בשיחה פתוחה על חירות, כלכלה חופשית ולגליזציה.
בואו לשאול, להשתתף בדיון ולתמוך בזהות.
לשאלות נוספות:
יהושע: 0587078900

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:18 לינק ישיר 

לא הבנתי מה אתה עונה.
הבן אדם פשוט ממציא עובדות. כותב דברים הפוכים בתכלית מהמציאות שכל ילד יודע.
מערכת הרווחה באנגליה מפותחת הרבה יותר מאשר כאן בארץ. והכלכלה שלה היא הצלחה יותר מאשר בארץ.
הפוך בתכלית מהשטויות שהוא ממציא.
(כתבתי רק על אנגליה, כי אני יודע בידיעה אישית על מערכת הרווחה שם, שמעתי שכך גם בגרמניה ועוד מקומות. אין לי ידיעה אישית בנושא).

יש הגיון כלשהו לבוא לשמוע את הטפש שקורא לעצמו כלכלן???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:42 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
לא הבנתי מה אתה עונה.
מערכת הרווחה באנגליה מפותחת הרבה יותר מאשר כאן בארץ. והכלכלה שלה היא הצלחה יותר מאשר בארץ.
(כתבתי רק על אנגליה, כי אני יודע בידיעה אישית על מערכת הרווחה שם, שמעתי שכך גם בגרמניה ועוד מקומות. אין לי ידיעה אישית בנושא).

אני לא יודע לענות לך ספציפית לגבי אנגליה, כן אומר שכשהוא מדבר על מדינות סוציאליסטיות אל מול קפיטלסטיות-לא מדובר רק על תקציבי רווחה...
למיטב ידיעתי, גם מפלגת זהות לא מתנגדת לכל מערכת הרווחה- אלא רק מבקשת לייעל אותה, ובכלל את כל השיטה הניהולית של המשק בישראל, 
לדוג'- כיום מדינת ישראל היא במקום ה-56 [!] בעולם במדד הרגולציה,
[דהיינו-שב-55 מדינות הרגולציה פחותה...] הרעיונות שלו מדברים בעיקר על הנושאים האלו,

ועל כך אמרתי-שאם אתה רוצה לדעת יותר פרטים-תוכל לקרוא את המצע/ משהו קצת יותר פשוט-לבוא לשמוע- ולשאול שאלות...\

כפתיח-תוכל לקרוא את אחד הטורים אותו פרסם באתר "מידה"

https://mida.org.il/2017/03/29/%D7%91%D7%A9%D7%9D-%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%A1-%D7%94%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A0/

לגבי השאלה האם הוא כלכלן? אין לי אלא להביא את הנתונים עליו-מתוך ויקיפדיה, להלן:

גלעד אלפר הוא כלכלן ישראלי, ששימש חבר המועצה הכלכלית המייעצת לשר האוצראנליסט בתפקיד מנהל מחקר מניות זרות בחברת אקסלנס נשואה ופובליציסט. אלפר מועמד מטעם מפלגת זהות בבחירות לכנסת ה-21, כתב חלקים ממצע המפלגה, ובבחירות המקדימות הפתוחות במפלגה נבחר במקום הראשון[1].

אלפר הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב, ובוגר תואר שני בבית הספר לכלכלה ומנהל עסקים בנורווגיה. עבד בקומרצבנק בשלוחת לונדון ובמריל לינץ'. בנוסף, היה ממקימי חברת ההזנק הנורווגית CUPP Computing AS, שהוקמה בשנת 2005[2].

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 27/02/2019 17:44:08

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 27/02/2019 17:44:37

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 27/02/2019 17:45:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:59 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

מי יתנני כימי קדם, כאשר מורנו ה"לב שמחה" ע"ה בירך את מצביעי גימ"ל בבני חיי ומזוני, ואחריו ענה אמן כ"ק הרבי מליובאוויטש, ואני הקטן הצבעתי גימ"ל כבקשתם ואכן התברכתי בגדול.
זכותם תעמוד לנו ולכל ישראל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 20:41 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
לא הבנתי מה אתה עונה.

אני לא יודע לענות לך ספציפית לגבי אנגליה, כן אומר שכשהוא מדבר על מדינות סוציאליסטיות אל מול קפיטלסטיות-לא מדובר רק על תקציבי רווחה...

אנגליה כדוגמא, היא סוציאלית הרבה יותר מישראל, ללא כל השוואה בכלל.
וכאמור, היא ממש לא היחידה, אירופה המערבית ברובה סוציאלית יותר מישראל.
כך שכאשר הכלכלן הראשי שלכם משקר בצורה כל כך טפשית. תוכל לומר מה זה אומר על המפלגה ההזויה שלכם???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 21:19 לינק ישיר 

חבל שאתה לא קורא את הטורים שלו [ושל אחרים] באתר מידה, ובכלל עושה בדיקה מעמיקה יותר...

ארצות סקנדינביה שנחשבות כ"סוציאליסטיות" הם הרבה יותר קפילסטיטיות מישראל...

לכן באופן כללי מציע לעשות שיעורי בית-ולא לצאת בהצהרות שנוגדות דעות של מומחים ממך עשרת מונים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 21:31 לינק ישיר 

כאשר הוא כותב כלל: כל המדינות המוצלחות בעולם הן קפיטליסטיות יחסית לישראל. כל המדינות הסוציאליסטיות הן כישלון מחריד. 
והכלל הזה שיקרי בעליל. כי במערב אירופה הם יותר סוציאליות מישראל, והם ממש לא כשלון מחריד.

הרי שלא ממש מעניין אותי לברר מה קורה בסקנדינביה.
הוא כלכלן שקרן. וכל היתר לא רלוונטי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 21:56 לינק ישיר 

בריטניה מדורגת גבוה מאד ברוב המדדים של המדינות הקפיטליסטיות, ואפילו גרמניה קפיטליסטית יותר מישראל.
לכן יש שם פחות עוני, ואת האפשרות לרווחה אדיבה יותר, לא על חשבון עניים אחרים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 21:57 לינק ישיר 

יפה מאוד יונה,

והנה גם טור שמסביר טוב למה ארצות סקנדינביה- יותר קפיטלסטיות,
[אני מאמין שגם בריטניה- דומה בפרמטרים הכתובים בטור-ומי שטוען אחרת- עליו "נטל ההוכחה"...]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 22:42 לינק ישיר 

YYona כתב:
בריטניה מדורגת גבוה מאד ברוב המדדים של המדינות הקפיטליסטיות, ואפילו גרמניה קפיטליסטית יותר מישראל.
לכן יש שם פחות עוני, ואת האפשרות לרווחה אדיבה יותר, לא על חשבון עניים אחרים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כפי שכתבתי לכל אורך האשכול, אינני מתמקד בכלל בעניין קפיטליזם, לא מבין בזה. אלא רק בעניין סוציאלי.
בעניין הסוציאלי כל אחד יכול להבין בלי מחקר ובלי התחכמות מיותרת. פשוט מרגישים אם המדינה תומכת בחלשים, ועד כמה.

הכלכלן השקרן כתב כך: כל המדינות הסוציאליסטיות הן כישלון מחריד. 

וכל מי שקצת מכיר, יודע שיש אברכים שלומדים בבריטניה, ללא כל דאגות פרנסה, כאשר המדינה מפרנסת אותם.
אני יודע בידיעה אישית על הגויים העניים שם שחיים יחסית טוב על חשבון המדינה שלהם.

ואגב, אעתיק מויקיפדיה:

מדינות סוציאל-דמוקרטיות (כמו למשל נורווגיהשוודיהדנמרקפינלנדצרפת ועוד) הצליחו לצמצם את אי השוויון ולשמור על כלכלה מתפתחת.

(יש שם אריכות מאוד גדולה, ואין טעם להאריך סתם. בגדול, מופיע שם שמדינות סוציאליות שאינם דמוקרטיות, בדרך כלל הם כשלון, כפי שהיה ברוסיה. בניגוד למדינות סוציאליות דמוקרטיות).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 23:29 לינק ישיר 
לבחירתכם

שחור_כתום כתב:
אפיקטוזין כתב:

מי יתנני כימי קדם, כאשר מורנו ה"לב שמחה" ע"ה בירך את מצביעי גימ"ל בבני חיי ומזוני, ואחריו ענה אמן כ"ק הרבי מליובאוויטש, ואני הקטן הצבעתי גימ"ל כבקשתם ואכן התברכתי בגדול.
זכותם תעמוד לנו ולכל ישראל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

בטח בטח גם אלו שהצביעו אז עץ [והיום רודפים אותם] התברכו בכפלי כפלים יותר מכל החבקוקי'ם 
חבד ברסלב קוקניקים [זהות] ויזניץ וקרליבך

תוקן על ידי לבחירתכם ב- 27/02/2019 21:30:21

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > למען הפרנסה שלכם: זהות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.