בית פורומים בחדרי חרדים

רכבות אוויריות בדרכן לישראל לקראת ביקורו של האדמו"ר במירון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/2/2019 19:00 לינק ישיר 
רכבות אוויריות בדרכן לישראל לקראת ביקורו של האדמו"ר במירון

.

פרסום ראשון: שר התורה הגר"ח קנייבסקי צפוי להגיע ביום שני, ד' אדר ב', בעוד כשבועיים, לתפילה היסטורית בציון הרשב"י באתרא קדישא מירון. 

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי שר התורה הביע את רצונו והסכמתו לראשי רשת הכוללים הגדולה 'יששכר באוהליך', העורכים מגבית בימים אלו עבור אלפי האברכים, שם הוא יעתיר על כל התורמים בעצמו, ליד ציון רבי שמעון בר יוחאי במירון.

מדובר במאורע היסטורי בדברי ימיה של היהדות החרדית, שכן שר התורה לא ביקר במירון במשך כמעט שלושים שנה, וכעת כשהדבר נסגר באופן סופי החלה היערכות גדולה בשטח לבואו, כשהר מירון ייסגר ויהפוך לשטח סטרילי תחת אבטחה כבדה. במקביל, אף נבדקת האפשרות שמפאת גילו המופלג ימריא הגר"ח לציון הקדוש עם מסוק. 

ל'בחדרי חרדים' נודע עוד, כי במקום ייבנו אוהלי ענק בכדי להכיל את המוני המתפללים שיגיעו עם שר התורה, ובהם גבירים מארה"ב ואירופה שהביעו את רצונם להגיע לביקור בזק בשביל התפילה המשותפת עם שר התורה.

מי שיזכה להתלוות למסע ההיסטורי הם רק התורמים ה'כבדים' של הרשת, שנקלעה לקשיים בתקופה האחרונה, ובעקבות הביקוש הגדול, בהנהלת הרשת עומדים לסגור כבר בימים הקרובים את רשימת הנוסעים שיזכו להצטרף לנסיעה המפתיעה של שר התורה.

על פי התוכנית, הגר"ח יעתיר אך ורק עבור תורמי המגבית, להצלתה הקריטית של רשת כוללי 'יששכר באוהליך', שנמצאת בקריסה וכן על כל אברכי הכוללים המצפים למשכורות. כל התרומות והשמות שיגיעו עד לסיום המגבית ייכנסו בספר מיוחד והגר"ח יעתיר עבור כל השמות הזקוקים לישועה.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 27/02/2019 16:59:59

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:06 לינק ישיר 

לך_תדע, לעבודה... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:12 לינק ישיר 

שלב הבא הגרח טס לירח.
בואו ותתרמו.
שלב הבא...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:22 לינק ישיר 

חוץ מבדיחה הטפלה על רכבות אוויריות ועוד אי אלו גוזמאות כמו אוהלי ענק וסגירת הר מירון. גוזמאות בסגנון שמואל ארגמן וכו'.
יש רק לברך על המאמץ שהוא מסכים לעשות למען האברכים עמילי התורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:25 לינק ישיר 

ואם הוא לא אוכל קוגלים? ולא לובש שיראין? ואין לה מקל מוזהב? דבוק בתורתו תמיד כפשוטו, אז אסור לומר עליו 'אדוננו מורנו ורבנו' ????
אדרבה יבואו החסידים שגדלו יותר על ערכי אמונת ודבקות צדיקים, ויתדבקו בו ובתורתו, במקום במדושני העונג

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 19:38 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
ואם הוא לא אוכל קוגלים? ולא לובש שיראין? ואין לה מקל מוזהב? דבוק בתורתו תמיד כפשוטו, אז אסור לומר עליו 'אדוננו מורנו ורבנו' ????
אדרבה יבואו החסידים שגדלו יותר על ערכי אמונת ודבקות צדיקים, ויתדבקו בו ובתורתו, במקום במדושני העונג

מי שעולמו צר כשל נמלה וכל מה שהוא מכיר זה את ר' חיים, ומנגד בצד השני יש רק מדושני עונג אוכלי קוגלים עם מקל מזהב, במקרה הטוב מוגדר כחסיד שוטה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 20:26 לינק ישיר 

ומה אעשה, שחוץ מהאדמו"ר מסטריקוב ב"ב כולם "נראים" כך?? שלא אסתכל? שלא אתבונן?

אגב לא אמרתי שזה רע, גם אני משתדל להיראות כך, העניין הוא שאני מכיר את מקומי

עוד אגב, אני התייחסתי לאדמורי"ם - אמנם בשדה 'המשפיעים' החסידיים שהתחדשו בעשור וחצי האחרון, אכן יש המון יהודים של צורה, וברובם גם ניכרת ההסתגפות - בידרמן, זילברברג, ארלנגר מי"ם, סטוטשין, ועוד רבים

תוקן על ידי יוחנןש ב- 27/02/2019 18:27:42

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 21:05 לינק ישיר 

יש כאן איזה פרדוקס מובנה, שאי אפשר להתעלם ממנו.

חלק מהחסידים, שממש כמהים לאיזו מחוות יד או א ביסאלע קיגעל מאיזה נו"נ, שממלא אי לא ממלא מקום אבותיו במידה כלשהי, כאילו כל התורה תלויה באותה תנועה או איסו מילה שנאמרה. בנןסף, הם נוהגים לקיים בנו"נ "שלהם" את ההלכה "גדלהו משל אחיו" ומנהלים מערכת של הוצאת כספים אדירה ממשפחות שרמתם הכלכלית והרוחנית שונה מאחת לחברתה, ובלבד להגדיל ולרומם את גשמיתיותו של אותו נו"נ, שרמתו הרוחנית לא פעם מוטלת בספק.

מאידך, כאשר לאחר כ300 שנות חסידות, בוחר רב ליטאי בצעד פרגמטי לחלוטין, לנהל מעין קמפיין המתדמה לאחד מתוצרי הלוואי של "דרך החסידים" (אם מישהו לא יודע מהי), לזמן מועט ולמטרה ממוקדת מאוד: התנהלות במצב חירום של רשת כוללים ענפה, אשר חיי משפחות-אברכים רבות תלויות בה. הלא מעשים רבים של שפלות היו שווים את רווחת האברכים, אז יום אחד של גאווה-מעושה לא יהיה כדאי? ובפרט שיש כאלה המוגדרים דתיים שנוהגים כך, מה שמונע מהנהגה זו לקבל תיוג של "חילול השם"....

או אז, קמים אותם שדרך החסידות היא לכתחילה אצלם, ומתחילים בזעקות שבר על ההנהגות המוזרות האלה. ממתי רבנים נוסעים לקברי צדיקים? מה זה הדבר הזה, הרי לא שמענו באורתודוקסיה על מושגים כמו "שבת התאחדות" או "דינרים". ומי הם בכלל אותם ערסים-אשכנזים שייסעו למירון ועוד לשם לימוד תורה, הרי מזמן כל התורה נמצאת בישיבת ביאלה (שמניין התלמידים שלה כדלהלן: 6-3=_).

וכי יש פדקוס גדול מזה? וכי יש אירוניה גדולה מזו? תראו מה ש3-6 יכול לעשות....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2019 21:08 לינק ישיר 

רק הערה, הגרח"ק לא בחר בקמפיין הזה. הגרח"ק רק הסכים לבוא להתפלל שם על התורמים והאברכים, וזהו. כל הקמפיין על רכבות אוויריות וסגירת ההר וכו', לא קשור אליו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 01:14 לינק ישיר 
בונדמן

יוחנןש כתב:
ומה אעשה, שחוץ מהאדמו"ר מסטריקוב ב"ב כולם "נראים" כך?? שלא אסתכל? שלא אתבונן?

אגב לא אמרתי שזה רע, גם אני משתדל להיראות כך, העניין הוא שאני מכיר את מקומי

עוד אגב, אני התייחסתי לאדמורי"ם - אמנם בשדה 'המשפיעים' החסידיים שהתחדשו בעשור וחצי האחרון, אכן יש המון יהודים של צורה, וברובם גם ניכרת ההסתגפות - בידרמן, זילברברג, ארלנגר מי"ם, סטוטשין, ועוד רבים

שמע, גם הגר"ח קנייבסקי לא נראה מסתגף גדול. את הסרטון מט"ו בשבט האחרון ראית ? 

תכלית, כמה קיבל יענקי מסורוצקין על המצ'ינג, ועל כמה הוא סגר עם ויסבורד ? דוד שפירא יצא לא רע בכלל, וגם נכדי הגר"ד לנדא בודקים השקעות עתידיות, ורק אריה אלישיב יצא חינם אין כסף, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 07:54 לינק ישיר 

בונדמן כתב:
בונדמן

הגר"ח לא אדם שמסתגף, אני אומר את זה מידיעה ברורה מכמה מבני ביתו (לרבות בנו הרי"ש שליט"א).

ככלל במגזר הליטאי העבודה היא על עשה טוב ולא על הקישוטים. רוב הרבנים הליטאים אינם בעיקר סגפנים. ברור שהם אינם רדופים אחרי תאוות העולם הזה וזה מורגש עליהם ועל שיחם וכידוע מהתוס' כתובות קד. ומסילת ישרים יג (שציינו שיש לזה מקורות בחזל).

בקשר לחלרו השני של הטיעון, אני עוקב אחרי ר' חיים דרך הדרך חכמה ולא דרך היוטיוב. לא ידעתי שהוא עשה טיש פירות (תוך הפרת זכויות יוצרים בוטה), נוירולוג, איך לא עדכנת? (זה היה אולי לפני הבחירות?)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 09:48 לינק ישיר 

העיקר ששר המחלוקת של הפורום פותח האשכול הצליח לפתוח עוד אשכול לבזות את שר התורה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 09:56 לינק ישיר 

מה ראית בסרטון מט"ו בשבט?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 10:37 לינק ישיר 

אריה אלישיב לא יצא חינם, לא צריך לרחם עליו. אם כי, הוא יצא בשלל נמוך בהרבה מזה של דוד שפירא ויענקי.
נכדי הגרד"ל כעת בתחילת הדרך, בינתיים לא נראה שדרכם מצליחה במיוחד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 10:48 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
יש כאן איזה פרדוקס מובנה, שאי אפשר להתעלם ממנו.

חלק מהחסידים, שממש כמהים לאיזו מחוות יד או א ביסאלע קיגעל מאיזה נו"נ, שממלא אי לא ממלא מקום אבותיו במידה כלשהי, כאילו כל התורה תלויה באותה תנועה או איסו מילה שנאמרה. בנןסף, הם נוהגים לקיים בנו"נ "שלהם" את ההלכה "גדלהו משל אחיו" ומנהלים מערכת של הוצאת כספים אדירה ממשפחות שרמתם הכלכלית והרוחנית שונה מאחת לחברתה, ובלבד להגדיל ולרומם את גשמיתיותו של אותו נו"נ, שרמתו הרוחנית לא פעם מוטלת בספק.

מאידך, כאשר לאחר כ300 שנות חסידות, בוחר רב ליטאי בצעד פרגמטי לחלוטין, לנהל מעין קמפיין המתדמה לאחד מתוצרי הלוואי של "דרך החסידים" (אם מישהו לא יודע מהי), לזמן מועט ולמטרה ממוקדת מאוד: התנהלות במצב חירום של רשת כוללים ענפה, אשר חיי משפחות-אברכים רבות תלויות בה. הלא מעשים רבים של שפלות היו שווים את רווחת האברכים, אז יום אחד של גאווה-מעושה לא יהיה כדאי? ובפרט שיש כאלה המוגדרים דתיים שנוהגים כך, מה שמונע מהנהגה זו לקבל תיוג של "חילול השם"....

או אז, קמים אותם שדרך החסידות היא לכתחילה אצלם, ומתחילים בזעקות שבר על ההנהגות המוזרות האלה. ממתי רבנים נוסעים לקברי צדיקים? מה זה הדבר הזה, הרי לא שמענו באורתודוקסיה על מושגים כמו "שבת התאחדות" או "דינרים". ומי הם בכלל אותם ערסים-אשכנזים שייסעו למירון ועוד לשם לימוד תורה, הרי מזמן כל התורה נמצאת בישיבת ביאלה (שמניין התלמידים שלה כדלהלן: 6-3=_).

וכי יש פדקוס גדול מזה? וכי יש אירוניה גדולה מזו? תראו מה ש3-6 יכול לעשות....

מה שיותר חשוב זה לדרוש את הפסוק ככתבו ...  "גדלהו משל אחיו" - שהכל צריך להיות יותר גדול ויותר מפואר מאח  שלו....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2019 10:59 לינק ישיר 

בונדמן כתב:

בואו נעשה מבחן. שימו את תוכן הארוחות של האדמורי"ם, וצאצאי ר' חיים ישימו את תוכן הארוחות שלו, והציבור יחליט מיהו סגפן.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רכבות אוויריות בדרכן לישראל לקראת ביקורו של האדמו"ר במירון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.