בית פורומים בחדרי חרדים

אז תגידו לי.. גור נכשלו או לא ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/3/2019 14:57 לינק ישיר 

בעלזא 18,000,000
סורוצקין 30,000,000
עטרת ישראל 12,000,000
מעייני הישועה 15,000,000

סך הכל 75,000,000 ש"ח

חלקם הגדול תרומות אנונימיות מפוקפקות
ובעזרת אתרי אינטרנט

קזזו מהנ"ל 7% לחברת צ'רידי

גור - 72,000,000
עם שמות על המסכים
ללא שימוש באינטרנט
עם מערכות פנימיות שנבנו עצמאית

כבר אמר פעם חכם אחד
" הטוב ביותר, הגדול ביותר, החזק ביותר, והמקושר ביותר, *מנצח*.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2019 15:04 לינק ישיר 

מה יותר מפוקפק ממה שיוצא מתחת יד של גערר?
הם השקרנים והמניפולוטרים הכי גדולים, זה כן, אני לא מאמין להם מילה, בפרט אותם  16 מיליון שח שמנהלי האיחוד הבטיחו שהם יביאו, אז מכאן תוכל ללמוד על כל שאר הנתונים כמה הם אמיתיים.

אגב, הם השתמשו ברשת ועוד איך. זה הכל הצגה לתמימים של בית ספרם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2019 15:09 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:

בעלזא 18,000,000
סורוצקין 30,000,000
עטרת ישראל 12,000,000
מעייני הישועה 15,000,000

סך הכל 75,000,000 ש"ח

ובעזרת אתרי אינטרנט

גור - 72,000,000
עם שמות על המסכים
ללא שימוש באינטרנט

כבר אמר פעם חכם אחד

נשלח מהאנדרואיד שלי

לעשות יותר מ30 פגישות עם חברת צריידי ללמוד מהם את כל מלאכת ההפקה ואז בשנייה האחרונה לברוח.
דוגמא למופת מחסידות "שהאני מאמין" שלהם בנוי על חשיבה אנוכית בלבד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2019 15:12 לינק ישיר 

מיץ_דשא כתב:

מה יותר מפוקפק ממה שיוצא מתחת יד של גערר?
הם השקרנים והמניפולוטרים הכי גדולים, זה כן, אני לא מאמין להם מילה, בפרט אותם  16 מיליון שח שמנהלי האיחוד הבטיחו שהם יביאו, אז מכאן תוכל ללמוד על כל שאר הנתונים כמה הם אמיתיים.

אגב, הם השתמשו ברשת ועוד איך. זה הכל הצגה לתמימים של בית ספרם.

צודק בכל מילה!!
בשביל מה הם צריכים לשנורר כסף ??
האם התורמים הגדולים מעבר לים עזבו אותם ??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2019 16:06 לינק ישיר 
דבריחכמים

דרוש_נא כתב:

לעשות יותר מ30 פגישות עם חברת צריידי ללמוד מהם את כל מלאכת ההפקה ואז בשנייה האחרונה לברוח.

30 פגישות עם צ'רידי? מלאכת ההפקה? 
כאילו כל דרדק לא יודע איך עובדות ההתרמות. 

אגב, צ'רידי אמנם גובה 7 אחוז? זה הרבה מאוד. 
וגבאי הצדקה שילמו בלי להניד עפעף? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2019 17:08 לינק ישיר 

דרוש_נא כתב:

אויר_ים כתב:

בעלזא 18,000,000
סורוצקין 30,000,000
עטרת ישראל 12,000,000
מעייני הישועה 15,000,000

סך הכל 75,000,000 ש"ח

ובעזרת אתרי אינטרנט

גור - 72,000,000
עם שמות על המסכים
ללא שימוש באינטרנט

כבר אמר פעם חכם אחד

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה מעניין אם זה נכון.. אם לא, זו עבירה על סעיף לשון הרע ובסיס לתביעה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/3/2019 19:07 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
בעלזא 18,000,000
סורוצקין 30,000,000
עטרת ישראל 12,000,000
מעייני הישועה 15,000,000

סך הכל 75,000,000 ש"ח

גור - 72,000,000

אני מאחלת רק טוב לכל מי שאוסף, רק למען הדיוק:

הרב סורוצקין לא עשה 30 מלש"ח אלא 45 מלש"ח. 
הרב וייסבורד הביא 31 מלש"ח. 

זאת אומרת ששתי רשתות הכוללים הגדולות של המגזר הליטאי לבדן, עשו יותר ממה שכל גור עשתה, על כל מוסדותיה, הצבא הגדול, החיילים וכו'.

אז נא לא לעוף.

כאמור, אני תומכת בכולם וגם אנחנו תרמנו לגור כפי שמשיגה ידנו ולפי הפרופורציות הסבירות בעינינו למול המגביות השונות. והלוואי שכולם יצליחו לאסוף יותר ויותר למען התורה והמצוות והעניים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/3/2019 19:28 לינק ישיר 

בסוף גור בכל מקום יודעים לעשות כסף

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/3/2019 19:59 לינק ישיר 

גור לא נכשלו אמנם בהתחלה היעד הייה מאה מיליון והם הורידו את היעד, אך לא הייתי קורא לזה כישלון. כמו כן המספרים של פותח האשכול אינם נכונות בעלזא לא השיגו 18 מיליון, אלא כמעט שלושים וחילקו את זה לשתי פעימות פעם אחת עם הכפלה הגיעו נראה לי לשמונה מיליון ובפעימה השנייה ללא הכפלה הגיעו לכמעט עשרים מיליון בשתי הפעימות ביחד הגיעו לכמעט שלושים מיליון אולי עשרים ושמונה. . כמו כן סורוצקין השיג לא שלושים מיליון אלא ארבעים ושש לערך. וכן מכנובקה השיגו נראה לי איזה שמונה מיליון וכן נדבורנה בסביבות שמונה מיליון. כך שאין נכשלים בסיפור המצי'נג... היחידים שנכשלו זה הציבור שנתן יותר מכפי יכולתו כנראה אך המוסדות הם המורווחים הגדולים

תוקן על ידי שדה9 ב- 16/03/2019 18:12:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 00:55 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
בעלזא 18,000,000
סורוצקין 30,000,000
עטרת ישראל 12,000,000
מעייני הישועה 15,000,000

סך הכל 75,000,000 ש"ח

ובעזרת אתרי אינטרנט

גור - 72,000,000
עם שמות על המסכים
ללא שימוש באינטרנט

כבר אמר פעם חכם אחד

רחמנות אין בלבך?
אתה לא יודע שאתה גורם כאן המון צער לכמה מסכנים שהמילה גור מרתיחה את דמם, ואם אתה מצרף את המילה "גור" ל"הצלחה" זה גובל בפיקוח נפש
תתאפק בבקשה פעם הבאה, תתחשב ברגשות הציבור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 00:59 לינק ישיר 

פדהאל כתב:
בעלזא 18,000,000
סורוצקין 30,000,000
עטרת ישראל 12,000,000
מעייני הישועה 15,000,000

סך הכל 75,000,000 ש"ח

גור - 72,000,000

אני מאחלת רק טוב לכל מי שאוסף, רק למען הדיוק:

הרב סורוצקין לא עשה 30 מלש"ח אלא 45 מלש"ח. 
הרב וייסבורד הביא 31 מלש"ח. 

זאת אומרת ששתי רשתות הכוללים הגדולות של המגזר הליטאי לבדן, עשו יותר ממה שכל גור עשתה, על כל מוסדותיה, הצבא הגדול, החיילים וכו'.

אז נא לא לעוף.

כאמור, אני תומכת בכולם וגם אנחנו תרמנו לגור כפי שמשיגה ידנו ולפי הפרופורציות הסבירות בעינינו למול המגביות השונות. והלוואי שכולם יצליחו לאסוף יותר ויותר למען התורה והמצוות והעניים.

איזה קטע שצירפת את שתי המצינג הליטאיים, ולא צירפת איזה שתי מצינג חסידיים בעלזא וגור למשל, בשביל ההגינות
ואחרי הכל, די ילדותי כל התחרות הזאת
כחסיד שמחתי על כל שקל שהלך לכוללים של יהודים שלומדים תורה בכוללים
לא די בקינוח של "תרמנו לגור והלוואי ויצליחו" אחרי תשפוכת צרות העין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 01:17 לינק ישיר 

כתבה באמת יפה קרדיט אתר ביזנעס.. זה היה קמפיין מצ'ינג, רק ללא ההכפלה • רשמים וחשיפות בלעדיות מגיוס ההמונים שיצאה אליו החצר הגדולה בישראל • מי בנו את מערכת הגיוס ללא אינטרנט? • ולאן נקראו אלפי האברכים בדחיפות היום? שאול כהנא 15.03.2019 "כל אחד תורם את מה שיש לו, אפילו החמאס והג'יהאד מצטרפים למאמץ", מכריז מישהו בחפ"ק העמוס, שעתיים וחצי לפני סיום המצ'ינג הגדול של גור. הריקודים שיפרצו בעוד קצת יותר משעתיים וחצי – יקדימו ביממה את ריקודי 'שבת זכור' שבה חסידי גור יוצאים מגדרם, כמו בפורים ובשמחת תורה. בינתיים, האזעקות שהחרידו את גוש דן לא הזיזו לגדוד החסידים שמנסה לעשות את המאמץ האחרון בדרך להשגת היעד שנקבע על שישים ושמונה מיליון ₪ (68,000,000 !) [והוקפץ לכיוון מעלה כשהושג סופסוף, אחרי הארכה של יממה נוספת. אבל על כך בהמשך]. נכון, שבתחילה דובר על 100 מיליון, אבל זה היה עוד הרבה לפני הכינוס ב'ארנה' שאף אחד מהגוראים לא ישכח… אנחנו נמצאים בחפ"ק המצ'ינג העירוני, כמוהו קיים בכל עיר בה מתגוררים חסידי גור. שורות ארוכות של טלפונים הועמדו לרשות הקהל (וכאן צריך מילת הסבר: לא כולם יודעים, אבל בגור יש את הקבוצה הכי גדולה במגזר החרדי שלא מחזיקה סלולרי אישי בכלל. לכל אותם אברכים יש קרן מיוחדת שמעניקה להם תוספת מדי חודש. גמ"ח מיוחד של מכשירי סלולר כשרים מחלק אותם חינם לאברכים שעומדים לפני שמחה וכד'. כן, תאמינו או לא: יש אלפי אברכי כולל שלא מחזיקים טלפון סלולרי בכלל, כדי שלא יסיחו דעת מהלימוד) כדי להתקשר ולנסות להתרים את החברים והמקורבים בדרך להשגת היעד האישי, הקבוצתי והכללי. חסיד גור סמוק חמוש בסלולרי ובכובע הכי ליצמני שקיים, מקבל את פני. הוא מנסה להיות הראשון שממצ'נג אותי. "תתרום, מה אכפת לך? יש לי עוד 300 שקל אחרונים להגיע ליעד שלי, איך אוכל לעמוד בשטיבל עם החברים כשרק אני לא הגעתי ליעד שלי", הוא מנסה לפרוט על נימי הרגש שלי. אולי אוזניית הבלוטות' שתחובה לי באוזן ממצבת אותי כיעד אפשרי לתרומות. אני מתקדם פנימה בחפ"ק התוסס. "אווירה של בחירות", יאמרו הפוליטיקאים. "עת לעשות להשם", יאמר החסיד. הקירות מרוחים כולם במודעות המרצה, גלילי ניילון ארוכים עם סמלי ההתרמה ומספר השעות של הפרויקט מצפים את השולחנות והמחיצות. אבטחת האירוע של גור בארנה | צילום יח"צ מד"א כמו בכל מערכת בחירות, מטה מזון פועל במלא התפוקה. סלטים ולחמניות פרוסים על השולחנות מזמינים את הממצ'אנגים לחטוף הפסקת אוכל חפוזה. מודעות על הקירות במחלקת המזון מספרות על נאמני הכשרות שאחראים על התחום הכשרותי של האוכל. בגור כמו בגור, אין התפשרות על קוצו של יוד. אין התפרקות לרגע אחד. מגשים גדולים עם אורז חם עומדים על הפלטות. צלחות ריקות מספרות לי על מאכלים חמים נוספים שתדלקו את החסידים במסגרת ההתרמה, וזה חוץ מבקבוקי שתיה מתוקה, ו'מזונות' שזורמים לכאן ללא הפסקה. אבל ממש לא. הדלק האמיתי הוא ה'רצון'. זה ה'רצון', וזה מה שיקרה. ולמי שלא הבין, כדאי שיפגוש כל גוראי (ויהיו רבים כאלה בסביבה. הם לא מתכננים להשלים שינה ביום שישי. אולי קלה, על הספסל בשטיבל בשעת אחר-צהריים, אפילו שעברו עליהם ימים ללא שינה) וישאל אותו, רצוי בהגייה הנכונה, של מי ה'רצון' ומה זה נותן לו. יש דברים שצריך לשמוע מכלי ראשון כדי להבין, ואין המקלדת יכולה לתאר… פתאום המסך מחשיך בקצה אחד של האולם ניצבים 'הטלפונים'. שורה ארוכה של שפופרות מחוברים למכשירי טלפון שולחניים צמודים לאוזניים של פרחי החסידים. חלקם נעזרים באלפוני-נייר שכבר כמעט פסו מן העולם הזה הם דולים מספרים ומתקשרים לחברים שלהם, למכרים, לידידים מחוץ לחסידות ולאנשים שלא פגשו כבר שנים – כדי להתרים אותם. הקירות עושים את העבודה. תסריטי שיחה ומילות עידוד נשפכים ממלאי ענק של דפים המוצמדים לקירות, בחלק אחר של האולם יש עמדות התרמה למילוי פרטים. עמדת מחשב לעיבוד הנתונים ומסך גדול מול הקהל מספר על גובה היעד ומראה את ההתקדמות הכללית. ההתקדמות בכל עיר ועיר והזמן הנותר. ואם חשבתם לרגע שמדובר בהתעדכנות און ליין טעיתם לחלוטין. בכל שלוש דקות המסך נסגר והאחראי במקום צריך 'למשוך' את הנתונים מהמערכת המרכזית ע"י הקשת שם וסיסמה. בעיני ראיתי דקות ארוכות שהמסך חסום, כי האחראי עמל קשות בטלפון לשכנע תורם פוטנציאלי להגדיל את התרומה שלו במספר תשלומים. רק לאחר סיום השיחה ואחרי נפנופי ידיים מצד מחצית מהשוהים באולם שחלקם תקועים בשיחה משלהם, ניאות האחראי לשאוב את הנתונים מהמערכת המרכזית ולעדכן את המערכת המקומית. בגור אין פשרות בנושא. וכמה שהדבר נשמע דמיוני לאסוף יותר משבעים מיליון ₪ ללא אתר אינטרנט פעיל וללא שורה ארוכה של פרסומים בכל העיתונות, ללא כתבות יח"צ ופמפומים חסרי גבולות – בגור הלכו בדרך אחרת. איך הם עשו את זה? המאצ'ינג שסוחף את הקהילות בארץ ובחו"ל עבד יפה עד היום עם חברת צ'רידי העולמית או עם מתחרותיה. למעט ישיבת המתמידים, דושינסקיא ועוד מתי מעט שניסו לעבוד ללא אינטרנט וגם הצליחו, אף אחד לא חשב שאפשר לנצח את השיטה. בשל החלטת ועדת הרבנים הממונה על התקשורת והטכנולוגיה בחצר, שלא ייעשה שימוש באינטרנט לצורותיו, ולמרות שהמצב של "איחוד המוסדות" בגור היה קשה מאוד, רעיון המאצ'ינג נדחה שוב ושוב. אבל מסתבר שכשיש רצון טוב ומוחות אדירים אפשר להזיז קירות. רגע, מי זה "האיחוד" הזה? על פי הנתונים שפורסמו בשבוע האחרון, מאה ושלושים מיליון ש"ח מוציא 'איחוד מוסדות גור' מדי שנה בכלל פעולותיו. החל מהחזקת אברכי כולל; השתתפות ברכישת מזון לכל הישיבות בגור; מענקי לידה לאברכי הכוללים; לחם וחלב ומצרכי יסוד לארבע אלף ילדים; ארגזי מזון לחגים; ביגוד והנעלה במחירי מצחיקים. מערכת ענפה של מגמות, מבחנים ויעדים בכל מקצועות התורה הקדושה סובבת את כל הילדים, הבחורים והאברכים, כדי לא לתת להם יום אחד בלי סיפוק והרגשה של הצלחה; שינון אלפי דפי גמרא בעל פה החל מגיל עשר; פעילות ליתומים ואלמנות; קמחא דפסחא בסכומים דמיוניים; עידוד וקידום בחורים מבוגרים; החזקת בית המדרש הגדול על שלל פעילותיו בימי חול, בשבתות ובחגים. גולת הכותרת של איחוד מוסדות גור פונה בכלל אל כל הציבור החרדי הרחב: מערכת מועדוניות וקייטנות לילד המיוחד שמתופעלים על ידי ארגון רפואה וישועה המסונף לאיחוד. מדובר באמת באימפריית תורה וחסד מהגדולות בעולם, שאילולא הייתה יוצאת עכשיו במבצע התרמה המונית, הקהל הרחב לא היה מודע לה. רבים מאיתנו מכירים את גור ממאבקי השבת, הסלולרי הכשר, ואולי גם מגדרות הקדושה באוטובוסי המהדרין. עם יד על הלב, אנחנו מסווגים את גור ככוחנית משהו בנושאי פוליטיקה וכדומה. אבל בשבוע האחרון למדנו, שדברים שרואים משם לא רואים מכאן. באירוע הגדול בהיכל 'ארנה' לפני כשבוע וחצי – הכנס שפתח את המאצ'ינג הגדול של כל הזמנים – ישבו על הבמה ילדים בני 10, 11, ו-12 ושפכו למיקרופון סוגיות שלמות וחצאי מסכתות. אם רק היו נותנים להם יותר זמן הם היו שוטחים בפני הקהל את כל מה שלמדו… הילדים, שנבחרו מתוך רשימה של מאות – אבל השעה לא אפשרה ולכן היו רק כ-40 ילדים כאלה – ענו בע"פ לשאלות צולבות של רבנים וגבירים שקמו מתוך הקהל ושאלו את הילדים מנושאים שחוצים את המסכתות שלמדו, לאורך ולרוחב. רבים מהילדים ציינו את הדף המדויק בו עוסק הנושא ובאיזה עוד מסכת הוא מופיע. וזו כבר לגמרי לא כוחניות. זה מרתק: קם לו לצדנו דור שלם של למדנים שאין להם בעולמם אלא תורה, הלכה (שעה של משנה-ברורה כל יום היא חוק בל יעבור לכל חסיד) ועשיית חסד… כל אלה, מאות מוסדות, מאוגדים תחת "איחוד מוסדות גור" המהווה פלטפורמה של מרכז איסוף כספים המוני שמועבר ממנו לכל מוסד, קטן כגדול, שמקבל תמיכה ישירות לקופתו. ובשבוע הזה, כל הלהט הגוראי, כל אש הקודש הכלואה בשטיבל'אך של החצר – הופנו החוצה, אל המעגלים החיצוניים של כל אחד ואחד מהחסידים שניסו להתרים ולהביא כסף חדש למערכת. כן, כן. אנחנו יודעים מה דעתכם על גור במגוון נושאים, ולכן מגיע הקטע הבא: בפולדר שחולק בהיכל 'ארנה' והגיע לידי 'ביזנעס' עם כל החומר על תהליכי ההתרמה – בלט דף אחד עם תסריט שיחה, בקטע שנגע ל'טיפול בהתנגדויות'. בין היתר, על הטענה המוכרת 'לגור יש הרבה כסף' הופיעה תשובה סדורה. במשך השנה גור ממצה את התרומות מתוך הקהילה אך הצרכים גדלים כל הזמן ונוצר מצב שצריך להביא משוב כלכלי חיצוני לארגון הענק ששמו מכונה בפי כל חסיד גור: "האיחוד". טלפוניה מתקדמת הפעילות שהחלה לאחר הכינוס הגדול בארנה חתמה חודש של התרוצצויות והבאת פתרונות. כדי לא להסתמך על רשת האינטרנט, היה צורך להביא שורה של פתרונות מחוץ לקופסה כיצד יבצעו את ההתחייבויות. כיצד ירכזו את התרומות. ל'ביזנעס' נודע, כי שני אברכים צעירים מערד, אוטודידקטים בהשכלתם, בנו את המערכת הזאת מאפס. סגרו עסקאות ענק עם חוות שרתים שונות והפעילו שורה של מהנדסי מחשבים ומערכות טלפוניות. הדבר הוכיח את עצמו. לאורך כל ימי ההתרמה בפועל פעל מוקד טלפוני אוטומטי שבו היה ניתן לשמוע היכן עומד הסכום שגוייס עד כה, כמה תרמו עד עכשיו מה מספר התורמים ומה אחוזי ההצלחה. מעבר לכך, כל אחד יכול היה להאזין ליעד האישי שלו, לרשימת התורמים שגייס ולהקשיב יעד הקבוצתי שלו הלא-הוא היעד של ה'שטיבל' המקומי 'שלו', וריכז את הנתון המכריע: כמה לקחו על עצמם כל אברכי ה'שטיבל' יחד לגייס, ולכמה מיעדם אכן הגיעו. צמד האברכים הגאונים לא הסתפקו בזה ופיתחו בזמם הקצר שעמד לרשותם טופס PDF חדשני שמאפשר מילוי בכל מחשב, הוא נשלח במייל, ומהווה טופס תרומה שמזין את עצמו הישר למערכת. כמובן, שבגור היו יוצאים מן הכלל: ההיתר שהתקבל היה, כי רק אלו שמחוץ למגזר החרדי, יוכלו לתרום דרך לינק מיוחד לתרומות, אך כשניסינו ללחוץ עליו גילינו, שהוא לא נפתח בשום חברת סינון במגזר החרדי… מעל 50 אלף תורמים כשאנחנו מבקרים בחפ"ק שעתיים וחצי לסיום ימי ההתרמה המסך הגדול מורה על שישים ושש מיליון ותשע מאות אלף. "רק" מיליון ומאה להגעה ליעד. ואגב, אף אחד כאן לא זוכר מהיעד של מאה מיליון שהופץ בתחילה. בגור שמוצאה בקוצק מדגישים לי כל הזמן, ש'אמת מארץ תצמח' וכל שקל שנרשם על המסך הופקד בבנק או נתרם בכרטיס אשראי. אין תורמים עלומים שהבטיחו להכפיל שקל מול שקל. כאן, כל תרומה היא אמתית ויש למעלה מחמישים אלף איש שתרמו לפרויקט הענק הזה. האווירה במקום קדחתנית. כולם מדברים עם כולם. האזעקות בגוש דן ממריצות את הנוכחים. באולם יש חלק פנימי יותר ואני מבקש ליווי מחסיד שהתיידד איתי. הוא מספר לי שאנשים עברו כאן את היעד שלהם והביאו אלפי שקלים יותר. מאחורי מחיצה עם שלטים 'הכניסה למורשים בלבד', יושבת צמרת החפ"ק. מחשבים ניידים בודדים נמצאים על השולחנות והאברכים נוגעים בהם בחרדת קודש. שלטים גדולים מזהירים שלא לגעת בכלי הזה "כלל וכלל ובשום פנים ואופן ללא אישור מפורט ומפורש מהמנהלים". סיפורי המופתים מתגלגלים כאן מתחת השולחן ואף אחד לא טורח להרים. בקושי אני מחלץ סיפור אחד על אברך תמים דרך, שתקן מטבעו שישב בכנס הגדול, קיבל התלהבות דקדושה ועם עוד קצת לחץ חברתי הוא לקח על עצמו יעד של שלושת אלפים ושש מאות שקלים. אותו אברך, שבקושי יעצור מישהו ברחוב לשאול 'מה השעה', פנה למחרת הכנס לחברו בפינת שטיבל ושאל בשקט, נפשי בשאלתי: לקחתי על עצמי סכום עצום ואין לי מושג איך עושים זאת. עודד אותו חברו שיילך "בשליחות ובכוח הרב'ה" וייגש לאיזה שכן או מכר אחד. לא תאמינו, מספר לי החסיד שמכיר את הסיפור עם השמות המלאים. החסיד השתקן ניגש אל אחד משכניו וסיפר בכמה מילים בודדות על גור, על ההתרמה הגדולה ועל היעד האישי שלקח על עצמו. השכן התרגש ניגש לביתו ושלף שלושים ושש שטרות בני מאה שקל… "קח", אמר לאברך. "אתם בחיים לא ביקשתם כסף. אם אתם מבקשים – כנראה שבאמת המצב קשה ומגיע לכם". חוזר האברך בערב לשטיבל, מניח את הכסף על השולחן לעיניהם הנדהמות של חבריו ולוקח יעד נוסף, תוך שהוא ממריץ את כל חבריו לשיעור. "אם אני הצלחתי", הוא אומר להם בשקט אופייני, "גם אתם יכולים". כמעט חצי מיליון שקל גייס השטיבל הזה במאמץ משותף. עסק עם גור בקצה האולם יושבת קבוצה של אברכים ודנה בכובד ראש בפרטי חוברת הפרסום. החוברת הזו היא עוד רעיון מבית היוצר של גור. היא פונה לחברות ועסקים במגזר החרדי שירימו תרומה הגונה לאיחוד ויקבלו חשיפה של חצי עמוד או עמוד שלם בפני 14,000 (לטענתם) בתי האב של חסידי גור בארץ, בחוברת הכרת הטוב שתניע אלפים לעסקים שיופיעו בה כהכרת תודה. החסיד מספר שההיענות נרחבת מאוד ויש כל הזמן מצטרפים חדשים. התרמה בבית עסק | צילומסך מתוך טוויטר משה ויסברג שעה וחצי לפני חצות מצלצלים כל הטלפונים הפרטיים באולם ובכל בתי חסידי גור בכל הארץ. הזעקה נרגשת. "פתח לנו שער בעת נעילת שער כי פנה יום", נשמעת האזעקה האלטרנטיבית במנגינת יום כיפור מתחננת. בסוף השיחה מתברר שברגעים אלו עברו את היעד וכי פתחו יעד חדש של שבעים מיליון שקלים – עם הארכה עד לשעת חצות בארצות הברית. הקריאה הזרימה תחושת מרץ בפעילים והם עושים מאמץ אחרון להביא עוד ועוד תרומות. בסופו של דבר הסכום הוא כ-72,000,000 – שבעים ושניים מיליון שקלים, אך בגור יצאה היום קריאה מעשית, כפי שהאדמו"ר עצמו אמר בפירוש בכנס ההמונים ב'ארנה', שזו ההזדמנות לחזק את קביעת העיתים לתורה. בשיחה שהופצה לכלל החסידים, מפי הרב ברוך וידיסלבסקי, הוא קרא בקריאה של חיבה, לאברכים לחזור לחפ"קים האמיתיים, חדרי הפיקוד הקדושים בשטיבל'ך, ולשבת ללימוד של שלש-ארבע שעות לפני שבת, להתנקות מהחולין ומהעיסוק בכספים וענייני החולין, ולהגיע לשבת זכים. "אחי ורעי המצווים ועושים, אחר אשר קיימתם את מצוות את השעה, זכיתם לברכה האלוקית "ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת". ראינו אתכם כובשים פסגות ששים ושמחים לעשות 'רצון'…, מוסרים את כל כולכם למען רמז קל. אבל עכשיו – כולנו הביתה! נברח בחזרה לביתנו הטבעי, לחדרי-תורה. לתורה אנו קשורים ברמ"ח איברים ובשס"ה גידים. אהבתנו הישנה, היא התורה הקדושה. עם הזכויות של זבולון נחזור למחנה יששכר. ונפליא לעשות שם. "נעזוב את הפלאפונים, שאר המושגים והעניינים שהתעסקנו בהם, דברי החולין של הימים האחרונים. וגם אותם עשינו – לא כי נמשכנו, אלא כמצוות השעה. ומעכשיו – 'בל תוסיף'. אם 'ביטולה זהו קיומה', קיומה – הוא ודאי קיומה". תחושת השליחות שמקיפה את כולם, עמוקה הרבה יותר במונחים פוליטיים. מי שהקדים להספיד את הלהט של החסידים בשש-שלוש ובריצה לראשות העיר, קיבל את האמת בפנים. בגור יודעים להפעיל אלפי פעילים עם אש בעיניים למען המטרה של רבם. רק תנו להם סיבה. וכשתמה הסיבה – האלפים חוזרים למקומם הטבעי: לבית המדרש. ‬‬ ‬

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 01:23 לינק ישיר 

גור לא נכשלו, בלי קשר לתחרות שלא ברור מה הטעם בה.
אם רוצים לעשות תחרות עניינית, אפשר כבר לעשות רשימה של כל החסדויות, ולהשוות.
וכמובן, אצל הליטאים היו עוד מצ'ינגים רבים מאוד. רק השבוע האחרון היו כמה חוץ מיששכר באהלך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 01:27 לינק ישיר 
זאת לא חוצפה ??

חסידות גור הייתה חסידות עשירה מאוד !!
יש גבירים ואנשים עשירים מיליארדרים !
לאן נעלם הכסף ??? לאן נעלם הכסף של כספי האיחוד ??
למה חסג מצפים שאנשים מחוץ לגור יתרמו להם ??
כל מפעלי החסד שלהם הם רק לחסידי גור ?..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 05:27 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:
זאת לא חוצפה ??

חסידות גור הייתה חסידות עשירה מאוד !!
יש גבירים ואנשים עשירים מיליארדרים !
לאן נעלם הכסף ??? לאן נעלם הכסף של כספי האיחוד ??
למה חסג מצפים שאנשים מחוץ לגור יתרמו להם ??
כל מפעלי החסד שלהם הם רק לחסידי גור ?..

נשלח מהאנדרואיד שלי

האו האו האו,
למשל יש ארגון גוראי מפעל חסד שנותן לכל,
אני מכיר גרושה ש"אוהבת" את גור לא רחוק ממך והולכת מודרני יותר ממך ומקבלת מהם עזרה כבר כמה שנים,
ולגבי הוצאות מסתבר שאין דמיון בכלל בין הוצאות המקום שאתם נמצאים להוצאות חסידות גור מערכת ענק דורשת תקציב מתאים,
רק בית המדרש לבד שנבנה מחוסר ברירה ובהוצאות יחסית מינימליות בולע סכומים כבדים,
כך שכסף צריך והרבה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2019 07:28 לינק ישיר 

אין טעם להגיב לשרית בעניין גור. זה עניין רפואי כלשהו.
וזכותם לאסוף כסף גם אם לא יתרמו ולא יעזרו למוסדות אחרים.
כל החסידויות עשו מצ'ינגים למוסדות שלהם, בלי לתמוך אחרים. נטו למוסד שלהם.
מי שרוצה לתרום, יבורך. מי שלא רוצה או שקשה לו, לא חייב.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אז תגידו לי.. גור נכשלו או לא ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.