בית פורומים בחדרי חרדים

"קופת צדקה ספרדית" על שום מה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/3/2019 19:46 לינק ישיר 
"קופת צדקה ספרדית" על שום מה?

בקרוב תפתח גם קופת צדקה לאלו שהם חצי חצי (כמוני) ל"ע...

אוי להם לספרדים הנבערים שאין להם תקנה עולמית!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2019 21:26 לינק ישיר 

על שום שהקופה האשכנזית ממררת לספרדים את החיים ולא נותנת להם את מה שכולם מקבלים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2019 21:38 לינק ישיר 

העניין עם הסכומים, שספרדים מקבלים פחות כי הם "צריכים" פחות, ידוע ונידון. לדעתי ניתן להבין גם את הקופות.

אולם ידוע לי שלפחות בעבר, קופות היו נמנעות מלסייע לספרדים מסיבות גזעניות מובהקות, ויתרה מזו, שני גבאי קופת הנושאות בתואר "קופת העיר" בעירן, הודו לי בפירוש כי (א) הם לא נותנים לספרדים (הסיבות שהם אמרו היו גזעניות לחלוטין, גם אם הן הוגדרו על ידם כרציונליות), ומאידך (ב) הם לא מספרים יל כך לתורמים.

אבל אני הקטן לא מבין בכלל, האם יש אכזריות גדולה מסלקציה בצדקה? הרי לכאורה היה צרית לתת צדקה לכל נזקק, ללא קשר לגזע, השקפת עולם, אמונות ורמת שמירת מצוות.... האמנם יש סיכוי שנשמע שקופות העיר למיניהן תורמות לדתלים וחילוניים??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2019 21:57 לינק ישיר 

מסתבר שהספרדים למדו מהר (מהאשכנזים) איך "לעשות קופה" אבל  ייקח להם עוד הרבה זמן ללמוד איך לנהל קופה...

דו"ח: ראש עמותת 'שוועת עניים' הבריח נכסים ב-35 מ' ש"ח

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001101315

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2019 22:32 לינק ישיר 

בזמנו היה קופה של אנשי ש"ס. הוועד העולמי. הייתי תורם להם כספים. עד שהבנתי שהיו שם מעילות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 12:26 לינק ישיר 

שאלת תם.

לא ברור, שקופה, גדולה ככל שתהיה לא יכולה לתמוך בכולם?
האם לא ברור, (למרבה הצער(, שראשי קופה יתנהלו בסגנון של "קרוב קרוב קודם".

יש לאי מי ספק מי קופת העיר תעדיף, למשל, אברך נזקק מכולל חזון איש? או אברך תימני, שגר בשיכון ו'? מתפלל ותיק ב"לדרמן" או אברך "עצניק", מקרית הרצוג? משפחה "בני ברקית" שורשית, או משפחה "מודרנית" שנקלעה לתסבוכת חובות. וכן הלאה על זה הדרך.  (לא שכל אלו לא מקבלים כלל מקופת העיר, אבל ברור שהם נמצאים בסולם עדיפויות נמוך יותר, מכורח המציאות,  פשוט אי אפשר לספק את רצון כווולם)

כך שזו כבר סיבה מספיק ברורה מדוע שתהיה קופת צדקה "ספרדית".

זאת ועוד, הועד העולמי הזכור ל... הוכיח כבר, שניתן להשיג מליונים מכיסם של אנשים מסוג מסויים, שבחיים לא יתרמו לקופות החרדיות הקלאסיות, ולכאורה זה גם מה שיקרה כאן.

כך שאו קופה אחת גדולה גדולה לכווולם, או, כמה שיותר, וכל המרבה הרי זה משובח...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 14:09 לינק ישיר 

בכל החלוקות של האשכנזים רואים ספרדים יותר מאשכנזים, ואילו בחלוקות של הספרדים לא תראה שום אשכנזי, חשבתי לתומי שהאשכנזים הם הם הגזעניים, שלא רוצים לקחת מהספרדים, עד שחבר סיפר לי שבסמוך לביתו מתנהלת חלוקה ספרדית וזה מהווה בשבילו הטרדה לא קלה, כמובן שלא התלונן כי לא רצה להפריע למעשה חסד, אבל היות ויש לו משפחה ברוכת ילדים והפרנסה לא כל כך מספקת, הוא ניגש למארגן החלוקה וביקש ממנו שהיות והוא סובל כל כך מהחלוקה שיתחשב איתו ויכניס אותו לרשימת המקבלים, ענה לו, להכניס אותך אני לא יכול בגלל שזה מיועד רק לספרדים, אבל תן לי את המספר שלך ונהיה בקשר, ואכן בסוף היום התקשר אליו המארגן ואמר לו להגיע מהר, הוא הגיע ולא ראה כלום, הוא שאל את המארגן בשביל מה קראת לי? אמר לו, אתv לא רואה פה בפינה ירקות?! ואכן בפינה מצא כמה תפוחי אדמה רקובים. הוא ניגש למארגן ואמר לו, אמא שלי ע"ה כן צדקה! המארגן ניסה להבין מה אמא שלו אמרה, אבל הוא התחמק ועלה הביתה, הוא פחד לומר לו את האימרה בפנים

תוקן על ידי מזמור_שיר ב- 24/03/2019 12:12:59

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 15:04 לינק ישיר 

מזמור
דברים כדרבונות, בפרט ששכחת פרט קטן - כמה ספדרים תורמים לקופות האשכנזיות וכמה אשכנזים תורמים לקופות הספרדיות....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 15:08 לינק ישיר 

הגזענות מרימה ראש לפני הבחירות, טבעי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 17:40 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
העניין עם הסכומים, שספרדים מקבלים פחות כי הם "צריכים" פחות, ידוע ונידון. לדעתי ניתן להבין גם את הקופות.

אולם ידוע לי שלפחות בעבר, קופות היו נמנעות מלסייע לספרדים מסיבות גזעניות מובהקות, ויתרה מזו, שני גבאי קופת הנושאות בתואר "קופת העיר" בעירן, הודו לי בפירוש כי (א) הם לא נותנים לספרדים (הסיבות שהם אמרו היו גזעניות לחלוטין, גם אם הן הוגדרו על ידם כרציונליות), ומאידך (ב) הם לא מספרים יל כך לתורמים.

אבל אני הקטן לא מבין בכלל, האם יש אכזריות גדולה מסלקציה בצדקה? הרי לכאורה היה צרית לתת צדקה לכל נזקק, ללא קשר לגזע, השקפת עולם, אמונות ורמת שמירת מצוות.... האמנם יש סיכוי שנשמע שקופות העיר למיניהן תורמות לדתלים וחילוניים??

נשלח מהאנדרואיד שלי

עיקר חסר מן הספר. מה היו הסיבות שאמרו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 17:44 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
בזמנו היה קופה של אנשי ש"ס. הוועד העולמי. הייתי תורם להם כספים. עד שהבנתי שהיו שם מעילות

אם היית נכנס לקישור שהבאתי למעלה היית רואה שהנוכלים מעמותת "שוועת עניים" הם אותם הנוכלים מ"הועד העולמי"...

אגב, למי ששכח קופת הנוכלים הספרדית "הועד העולמי" עמדה בנשיאות מרן הרב עובדיה זצ"ל כך שמי שמסתמך על רשימת הרבנים שתומכת בקופה הספרדית החדשה שיחשוב פעמיים... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 22:37 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
 - כמה ספדרים תורמים לקופות האשכנזיות וכמה אשכנזים תורמים לקופות הספרדיות....

נשלח מהאנדרואיד שלי

בדיוק כך צריך להיות. שהרי הקופות של האשכנזים עוזרים גם לאשכנזים וגם לספרדים, ולא כמו הקופות הספרדיות!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 22:50 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

שס מעילות מאוד מתאים אחד לשני !!
כמה אחוז מהכסף הולכים למנהלים ושאר מקורבים ???
וכמה כסף הולך לצדקה ??
האם זה הוגן שהקופות הללו מתרימות את כולם
אבל ברגע. האמת הם נעלמים עם ... לכאורה עם הרבה כסף !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 23:05 לינק ישיר 

מי שרוצה לתת צדקה בלי שום חשש שהכסף לא מגיע ליעד הנכון, פשוט שיתן ישירות או ע"י שליח נאמן לעני שהוא מכיר. איני נותן לשום קופה או וועד או שם אחר. כבר שבענו מנוכלים וגנבים, גם כאלה שהתהדרו בשמות של גדולי ישראל...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2019 00:57 לינק ישיר 
משגיחשליטא

סקופער כתב:
מי שרוצה לתת צדקה בלי שום חשש שהכסף לא מגיע ליעד הנכון, פשוט שיתן ישירות או ע"י שליח נאמן לעני שהוא מכיר. איני נותן לשום קופה או וועד או שם אחר. כבר שבענו מנוכלים וגנבים, גם כאלה שהתהדרו בשמות של גדולי ישראל...

מכיר אנשים שנוהגים כך ורואים ברכה מרובה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2019 06:14 לינק ישיר 

סקופער כתב:

צודק בכל מילה!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "קופת צדקה ספרדית" על שום מה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.