בית פורומים בחדרי חרדים

הפרדת הדת ממדינה !!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/3/2019 04:54 לינק ישיר 
הפרדת הדת ממדינה !!

אני נתקלת בחילונים שגרים שנים עם החברות שלהן 
ולא רוצים להתחתן ברבנות !! או לא רוצים להתחתן בכלל !!
והסטאסוס קוו לא מתאים להם ! 
הם רוצים תחבורה בשבת!!!
בחיפה האדומה קוי אגד עובדים כל השבת ויש קהילות חסידיות גדולות וקהילות מכל הסוגים !!
מה מפריע לחרדים ושאר שומרי המצוות שכמה חילונים לא יתחתנו ברבנות ?? מה
הרי זה יחסוך הרבה בעיות כמו ממזרות ועוד !!
שיתחתנו בקפריסין או בברית הזוגיות !! או שלא יתחתנו בכלל אף פעם !!!
למה צריך לכפות על החלק מחילונים אורח חיים שהם לא רוצים ? אני?
אם יכפו על החילונים אורח חיים שהם לא רוצים הם ירצו לכפות על חרדים כל מיני חוקים !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 04:58 לינק ישיר 

אבקש מכל הניקים ההזויים שמחפשים צומי שמחפשים לכתוב תגובות
שלא קשורות לנושא האשכול !!
לא לכתוב כאן !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי שרית560 ב- 24/03/2019 02:57:53

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 10:19 לינק ישיר 
איך יחסוך את הבעיות

אם החותונה לא לפי ההלכה איך זה יחסוך בעיות של ממזרים ?
כל מה שהחרדים ביקשו שהמדינה תהיה אחרית על הנישואין דרך הרבנות. זה כדי למנוע בעיות חמורות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 10:59 לינק ישיר 

yeda65 כתב:
איך יחסוך את הבעיות

אם החותונה לא לפי ההלכה איך זה יחסוך בעיות של ממזרים ?
כל מה שהחרדים ביקשו שהמדינה תהיה אחרית על הנישואין דרך הרבנות. זה כדי למנוע בעיות חמורות

נשלח מהאנדרואיד שלי

ברגע שזוג חיי ביחד ללא נישואין או בנישואין אזרחיים
האישה נקראת רווקה או פנויה מבחינה הלכתית !!
ממילא הילדים הם של רווקה !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 11:12 לינק ישיר 

שרית דומני שפורסם שרב בקשי ד.המליץ לאשר נישואין אזרחיים כיוונת לדעת גדולים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 14:49 לינק ישיר 

לדעתי יש כאן שתי שאלות ויש לחלק ביניהן:

שאלות של צביון, כמו נישואין חד מיניים, תחצ בשבת, עסקים בשבת ועוד. זה נושא של "מה מהות המדינה". בנושאים כאלה באופן טבעי, מי שחושב שמדינת ישראל היא הקץ המגולה וכינון כיסא ה' בעולם, ברור שיתנגד בתוקף לכל פעילות דיס-דת אפילו באופן סימלי בלבד. לעומת זאת מי שרואה את המדינה כפלטפורמה להרבה כבוד שמים והצלחה יהודית-דתית (לדוגמה, הקדמת מרן הרצי"ה ל"עץ הדר"; מרן הגרש"ג במאמר "מדינת ישראל כשלב בחזון הנביאים" שהופיע בספרו תורת המדינה), זה יהיה לו פחות קריטי.

שאלות של חיים דתיים, כמו נישואין כדת משה וישראל, חוק ההונאה בכשרות, בניית מוסדות דת כמו בתי כנסת ומקוואות. על הדברים האלה גם החיחוני הליברלי ביותר לא היה מוותר, אם מדובר בשלילת חירות של נתח מאוד גדול מהעם. צריך להבין שהומאניזם ולאומיות לא סותרים דמוקרטיה, השאלה היא מה הלאום הבן-חורין בוחר להכיל במסגרת החיים של הציבור, לפי הצרכים של רוב הציבור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 14:55 לינק ישיר 

מהות המדינה היהודית  - היא דברים בסיסיים שצריכים לשמר את היהדות 
מדינה דמוקרטית לבד - אין לה זכות קיום 
מה הזכות שלנו על הערבים כאן היא אך ורק כי זו מדינה יהודית (ודמוקרטית) 

אם לא כך,  במה היא מדינה יהודית ???  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 17:46 לינק ישיר 

סמינרהחדש כתב:
מהות המדינה היהודית  - היא דברים בסיסיים שצריכים לשמר את היהדות 
מדינה דמוקרטית לבד - אין לה זכות קיום 
מה הזכות שלנו על הערבים כאן היא אך ורק כי זו מדינה יהודית (ודמוקרטית) 

אם לא כך,  במה היא מדינה יהודית ???  

התשובה הזאת ידועה וברורה לכל השמאלנים ורודפי הדת במדינה, וכן לצומיסטים מהפורום המקוששים תשומת לב על ידי "לחימה בכאילו" בדת
הם בעצם מצפים ללחימה שלנו בחזרה, אם לא היינו כאן להשיב להם ולהלחם בהם בחזרה הם לא היו רודפים את הדת בכלל, ומכאן שכל הקושיות התלונות והצעקות מכיוונם באה למלאות להם את החסר בחיים, שזה שיעמום וחוסר תשומת לב ציבורי ואישי

ולכן לענות להם יהיה בעצם טעות, כי מהאוכל מגיע התיאבון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/3/2019 19:34 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:

שאלות של צביון, כמו נישואין חד מיניים, תחצ בשבת, עסקים בשבת ועוד. זה נושא של "מה מהות המדינה". בנושאים כאלה באופן טבעי, מי שחושב שמדינת ישראל היא הקץ המגולה וכינון כיסא ה' בעולם, ברור שיתנגד בתוקף לכל פעילות דיס-דת אפילו באופן סימלי בלבד. לעומת זאת מי שרואה את המדינה כפלטפורמה להרבה כבוד שמים והצלחה יהודית-דתית (לדוגמה, הקדמת מרן הרצי"ה ל"עץ הדר"; מרן הגרש"ג במאמר "מדינת ישראל כשלב בחזון הנביאים" שהופיע בספרו תורת המדינה), זה יהיה לו פחות קריטי.

שאלות של חיים דתיים, כמו נישואין כדת משה וישראל, חוק ההונאה בכשרות, בניית מוסדות דת כמו בתי כנסת ומקוואות. על הדברים האלה גם החיחוני הליברלי ביותר לא היה מוותר, אם מדובר בשלילת חירות של נתח מאוד גדול מהעם. צריך להבין שהומאניזם ולאומיות לא סותרים דמוקרטיה, השאלה היא מה הלאום הבן-חורין בוחר להכיל במסגרת החיים של הציבור, לפי הצרכים של רוב הציבור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אכן יש שתי בעיות הצביון היהודי
והרצוי והמצוי !!
מציאות רצויה לעומת מצב עכשווי נתון !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2019 06:23 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

ישנם כמה תהליכים
מצד אחד חזרה למסורת היהודית !!
ומצד שני אנשים שרחוקים מאוד מחיי תורה ומצוות
השאלה המרכזית האם אפשר לשמור על זהות יהודית בסיסית במרחב הציבורי ??
אמנת גביזון האם היא נותנת להכלה במרחב הציבורי ???
או שיש ציבור שחותר למדינת כל אזרחיה!?
שיחיה במנותק מכל זיק יהודי ??
מה מצבו של הסטטוס קוו ???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2019 08:53 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

הדיבוק כתב:

ישנם כמה תהליכים

נשלח מהאנדרואיד שלי

אכן יש ציבור אבל יותר מציבור זו קבוצה קטנה שבשפת חזל נקראת ערב רב שדוחפים למדינת כל אזרחיה ובמטרה של פירוק המדינה היהודית שיש מהם שכבר אומרים זאת מפורש שהם רוצים מדינה ערבית עם מיעוט יהודי (שגם מיעוט זה צורם להם),
ואחת מהדרכים (הרבות) זה לכרסם בסטטוס קוו ובכדי להשתיק את המוחים להציג מצגת שקרית של הדתה בבחינת הקוזק הנגזל (ועוד כמה טריקים מלוכלכים) וכך בשלבים להביא לחיסול היהדות מהמדינה ואף לחיסול המדינה עצמה,
כשהכל בציפוי פסבדו דמוקרטי ועוד קומבינות שטניות ולמי שקורא בדברי חז"ל כל זה לא הפתעה רק מעניין לראות את מבטם ארוך הטווח עד לאחרית הימים,
וחשוב מאוד שנציג אמת זו במערומיה כי רוב הציבור לא שם לב למטרות האכזריות של "יפי הנפש" הללו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/3/2019 01:05 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

שרית560 כתבה:

הדיבוק כתב:

ישנם כמה תהליכים

אכן יש ציבור אבל יותר מציבור זו קבוצה קטנה שבשפת חזל נקראת ערב רב שדוחפים למדינת כל אזרחיה ובמטרה של פירוק המדינה היהודית שיש מהם שכבר אומרים זאת מפורש שהם רוצים מדינה ערבית עם מיעוט יהודי (שגם מיעוט זה צורם להם),
ואחת מהדרכים (הרבות) זה לכרסם בסטטוס קוו ובכדי להשתיק את המוחים להציג מצגת שקרית של הדתה בבחינת הקוזק הנגזל (ועוד כמה טריקים מלוכלכים) וכך בשלבים להביא לחיסול היהדות מהמדינה ואף לחיסול המדינה עצמה,
כשהכל בציפוי פסבדו דמוקרטי ועוד קומבינות שטניות ולמי שקורא בדברי חז"ל כל זה לא הפתעה רק מעניין לראות את מבטם ארוך הטווח עד לאחרית הימים,
וחשוב מאוד שנציג אמת זו במערומיה כי רוב הציבור לא שם לב למטרות האכזריות של "יפי הנפש" הללו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הסטטוס קוו !! יש ציבור בארץ שהסטאטוס קוו
לא מתאים לו !!
ויש ציבור שרוצה מדינת כל אזרחיה!!!
ומצד שני יש ציבור שרוצה מדינת הלכה !!
השאלה האם מדינת הלכה או מדינת כל אזרחיה !!
הם חלומות באספמיה ??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/3/2019 07:53 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

יצחקהספרן כתב:

שרית560 כתבה:

הדיבוק כתב:

ישנם כמה תהליכים

הסטטוס קוו !! יש ציבור בארץ שהסטאטוס קוו
לא מתאים לו !!
ויש ציבור שרוצה מדינת כל אזרחיה!!!
ומצד שני יש ציבור שרוצה מדינת הלכה !!
השאלה האם מדינת הלכה או מדינת כל אזרחיה !!
הם חלומות באספמיה ??

נשלח מהאנדרואיד שלי

קודם כל את עושה הפרדה מלאכותית שאיננה קיימת הארץ שלנו היסטורית רק מכוח התורנית,
כך שבלי שורשים מעשיים יהודיים אין כאן זכות קיום,
ולא לחינם ראשי הציונות גם הבינו שהפרהסיה הציבורית חייבת שתהיה עם סממני דת עד שאף תושביה החילוניים של תל אביב יצאו להפגין נגד חילולי שבת בתל אביב,
רק ראשי הציונות שגו מלהבין שדקורציה דתית ללא שורשים לא תחזיק,
וכיום רואים עד היכן התפוררות זו מגעת,
כך שהחילונים צריכים לבחור בין דבק מחבר בין חלקי העם שזה למעשה הסטטוס קוו וזה שהם מכרסמים בו הם שומטים את זכות קיומם כאן,
לפחות השמאל הקיצוני שזרק את הדת עד הסוף אומר מפורשות שאין לנו שום זכויות על הארץ הזו והוא אף נלחם לפרק את המדינה,
אבל החילוני הסטנדרטי צריך להבין שבקיצוץ בסטטוס קוו הוא עוקר את זכותו על ביתו,
וכמה חבל שאנו צריכים להילחם על זכותו של החילוני להישאר כאן והוא במקום להודות מנסה לפרק את ביתו בכוח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/3/2019 11:40 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

קודם כל את עושה הפרדה מלאכותית שאיננה קיימת הארץ שלנו היסטורית רק מכוח התורנית,
כך שבלי שורשים מעשיים יהודיים אין כאן זכות קיום,
ולא לחינם ראשי הציונות גם הבינו שהפרהסיה הציבורית חייבת שתהיה עם סממני דת עד שאף תושביה החילוניים של תל אביב יצאו להפגין נגד חילולי שבת בתל אביב,
רק ראשי הציונות שגו מלהבין שדקורציה דתית ללא שורשים לא תחזיק,
וכיום רואים עד היכן התפוררות זו מגעת,
כך שהחילונים צריכים לבחור בין דבק מחבר בין חלקי העם שזה למעשה הסטטוס קוו וזה שהם מכרסמים בו הם שומטים את זכות קיומם כאן,
לפחות השמאל הקיצוני שזרק את הדת עד הסוף אומר מפורשות שאין לנו שום זכויות על הארץ הזו והוא אף נלחם לפרק את המדינה,
אבל החילוני הסטנדרטי צריך להבין שבקיצוץ בסטטוס קוו הוא עוקר את זכותו על ביתו,
וכמה חבל שאנו צריכים להילחם על זכותו של החילוני להישאר כאן והוא במקום להודות מנסה לפרק את ביתו בכוח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני לא נלחמת למען אף חילוני !!
אבל יש מציאות קיימת בשטח !!!
ואי אפשר להתעלם ממנה !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2019 00:42 לינק ישיר 

אני שמח שדבריי עוררו ויכוח ער בין שני ניקים חשובים ומעניינים בפורום שלנו. אז אתערב גם אני...

לדעתי הסטטוס קוו היה מצוין ורק חבל שלא כתבו אותו על קרח. אין דבר כזה סטטוס קוו שנשמר 70 שנה וגם במציאות השתנו המון דברים. כל אחד צועק כשנוח לו שמשנים את הסטטוס קוו, אבל כשהשינוי עוזר לו הוא שותק כמו דג.

אני חושב שמגיע לחילוניים לחיות בניחותא לפי רצונם, בדיוק כמו שאני מאמין שמותר לדתיים להחליט שהם לא כל היום בכולל או שלא כל הנשים תילכנה לסמינר ולא כל הרחובות יהיו מדרכה לגברים ומדרכה לנשים. בסוף אנשים רוצים לחיות וזה מגיע להם, גם אם מישהו (או הרוב) חושב שזה חטא.

מאידך יצרו לנו מצג שווא, כאילו כל החילוניים אוכלים ארנבות ביום כיפור ואנחנו ממש לוקחים להם את המזלג באמצע הביס... אני מסכים עם יצחק שמי שיצר את זה הוא הערב רב. כי העובדות הן שרוב החילוניים שומרים בעצמם על רמה כלשהי של דת וכשרות ורוצים להתחתן אצל רב וכדו'.

כל מי שמסתובב בערים מעורבות בשבת, רואה שמסת המכוניות קטנה בהרבה משיעור הדתיים, שהחנויות שמחללות שבת ריקות יחסית, שסניפי "טיב טעם" ממש לא הומי אדם... התקשורת פשוט מסתירה את המציאות בקשר לכמות החצי-דתיים במדינה ולכן אין אינדקציה ברורה על כמות האנטי דתיים ומחוסרי הדת במדינה.

בקיצור, כנראה הנתונים לשני הצדדים קצת מופרזים, אבל בכל מקרה האידיאל הוא שבכל מה שלא פוגע בזולת באופן קשה (כמו חוק ההונאה בכשרות/ נישואים חד מיניים) יש לתת את מירב החירות לציבור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2019 00:53 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:

אני שמח שדבריי עוררו ויכוח ער בין שני ניקים חשובים ומעניינים בפורום שלנו. אז אתערב גם אני...

לדעתי הסטטוס קוו היה מצוין ורק חבל שלא כתבו אותו על קרח. אין דבר כזה סטטוס קוו שנשמר 70 שנה וגם במציאות השתנו המון דברים. כל אחד צועק כשנוח לו שמשנים את הסטטוס קוו, אבל כשהשינוי עוזר לו הוא שותק כמו דג.

אני חושב שמגיע לחילוניים לחיות בניחותא לפי רצונם, בדיוק כמו שאני מאמין שמותר לדתיים להחליט שהם לא כל היום בכולל או שלא כל הנשים תילכנה לסמינר ולא כל הרחובות יהיו מדרכה לגברים ומדרכה לנשים. בסוף אנשים רוצים לחיות וזה מגיע להם, גם אם מישהו (או הרוב) חושב שזה חטא.

מאידך יצרו לנו מצג שווא, כאילו כל החילוניים אוכלים ארנבות ביום כיפור ואנחנו ממש לוקחים להם את המזלג באמצע הביס... אני מסכים עם יצחק שמי שיצר את זה הוא הערב רב. כי העובדות הן שרוב החילוניים שומרים בעצמם על רמה כלשהי של דת וכשרות ורוצים להתחתן אצל רב וכדו'.

כל מי שמסתובב בערים מעורבות בשבת, רואה שמסת המכוניות קטנה בהרבה משיעור הדתיים, שהחנויות שמחללות שבת ריקות יחסית, שסניפי "טיב טעם" ממש לא הומי אדם... התקשורת פשוט מסתירה את המציאות בקשר לכמות החצי-דתיים במדינה ולכן אין אינדקציה ברורה על כמות האנטי דתיים ומחוסרי הדת במדינה.

בקיצור, כנראה הנתונים לשני הצדדים קצת מופרזים, אבל בכל מקרה האידיאל הוא שבכל מה שלא פוגע בזולת באופן קשה (כמו חוק ההונאה בכשרות/ נישואים חד מיניים) יש לתת את מירב החירות לציבור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

צודק בכל מילה!!
אני שמחה שיש בפורום כותב רהוט כמוך ,!!
היום דברתי עם חוזרת בתשובה תומכת דרעי ושס !!
שלא מבינה שאי אפשר למנוע מחילונים אורח חיים שהם רוצים בו !! ולדבר בפתוס שחילונים חייבים להתחתן ברבנות ולא לתת להם לגור ביחד ללא נישואין !!
ולדעתה הטועה שברגע שהם יגורו ביחד ללא נישואין יהיו בעיות עם הילדים כמו ממזרות ועוד ...
ניסתי להסביר לה שכפיה תזיק ותשניא את היהודות
אבל לא היה עם מי לדבר !!!

ו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הפרדת הדת ממדינה !!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.