בית פורומים בחדרי חרדים

משה פייגלין - עולם הפוך ראיתי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/3/2019 16:35 לינק ישיר 
משה פייגלין - עולם הפוך ראיתי

עולם הפוך ראיתי.

כשהציבור כולו, בהשראת התקשורת, ראה בעבר בפייגלין איש הזוי ותמהוני על גבול השגעון, אני הערכתי אותו כאדם רציני, ישר, ומרשים מאוד בתבונתו.

פתאום הכל התהפך לו.

פייגלין הודיע כי הוא השתנה והפך לבעל תפיסות ליברליות ומכילות, מאז התאונה בה היה מעורב בנו. ולפתע התקשורת גילתה בו אדם רציני מתקדם ונאור - "אחד משלנו". 

ואילו אני לעומתה, התאכזבתי פתאום לגלות אדם הרבה פחות רציני ובעיקר הרבה פחות הגון וישר ממה שהכרתי בעבר.

האם זה בהכרח אומר כי להיות "ליברל" ואהוב השמאל, זה גם להיות פחות הגון וישר עם עצמך? אין לי תשובה מסודרת לכך. אך אלו העובדות:

פייגלין שאני הכרתי, לא הסתיר דבר ולא טייח נושא ממשנתו הציבורית. הוא הצטיין באמירות ברורות ופרוסות על השולחן. ויהי מה.

מאז פייגלין הפך לליברל כהגדרתו, התשובות שלו תמיד מתחכמות ומתחמקות, ובלבד שלא לענות תשובה ישירה והגונה.

שואלים אותו, אם אתה בעד הפרדת הדת מהמדינה, זה אומר שאתה בעצם בעד להציף את מדינת ישראל בתחבורה ציבורית בשבת?

ומה התשובה של פייגלין?

"אז זהו, תקרא ב"מצע זהות". אני נגד תחבורה ציבורית בכלל. בכל ימות השבוע..."

עמית סגל, ראיין אותו בחמישי האחרון ב"דקל סגל", ושאל אותו כך:

תגיד לי, אתה כבר כיהנת בעבר כחבר כנסת. נכון? אז אולי אתה יכול להצביע לי על חוק אחד שחוקקת בכנסת שמקדם במשהו נושא אחד מכל רשימת הנושאים במצע הארוך שלך בבחירות הנוכחיות?

ומה ענה פייגלין?

"אז זהו, תקרא ב"מצע זהות". אני נגד חוקים. אני לא חושב שמדינה צריכה להתנהל מול אזרחיה באמצעות חוקים".

לשבחו של עמית סגל יאמר, שהוא לא התבלבל, ומיד עדכן את השאלה:

אוקיי. אז תגיד לי פייגלין, איזה חוק "ביטלת" כשהיית חבר כנסת, שמקדם נושא מכל רשימת הנושאים במצע העכשיוי שלך?

כמובן שפייגלין נותר המום מהמהירות שסגל הצליח להתאושש מה"התחכמות" שהפכה אצלו לשיטה. ופשוט השתתק.

יפה כתב לי ידיד השבוע: "אי אפשר להתווכח עם השיטה הזו, על כל פירכה הגיונית שתנסה להעלות מול התובנות הלא הגיוניות שכתובות במצע שלו, הם ישלפו לך תובנה עוד יותר לא הגיונית שנמצאת שם (דוגמה: הפרהסיה הציבורית ? ברגע שיהיה את ניהול קהילתי אז ממילא הפרהסיה הציבורית תהיה יהודית יותר. עכשיו לך תתוכח עם הרעיון של "הקהילתיות")".

תוקן על ידי המכולת ב- 31/03/2019 14:37:08

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 17:20 לינק ישיר 

יש רעיונות טובים בבסיסם, אך לא ישימים. איפה שהוא קצת אחרי הבחירות הקודמות תומכי פייגלין הפכו לכת, עם כל התסמינים של כת אחד לאחד.והטובים ביותר נלכדים ברשת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 18:03 לינק ישיר 

איזה חמודים
כשלא נתנו לפייגלין סיכוי "הוא היה אז איש רציני ושקול"
היום, כשהוא הולך להיכנס בגדול, "הוא התחלק על השכל".

הגיוני.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 18:21 לינק ישיר 

שפייגלין השתנה, זו עובדה. הוא מצהיר על כך.

על הדרך שמתי לב לנקודה מעניינת: הרי יכולותיו וכישוריו הפילוסופיים, הגבוהים יש לומר, של פייגלין, לכולי עלמא לא השתנו. אך ראו זה פלא: בעוד בעבר, עת הוא התמודד בליכוד, מדינה שלמה ידעה שהוא "איש הזוי על גבול השפיות" - "הפייגלינים" כינו אותו בלעג. לפתע היום כולם מכירים בו כ- "איש רציני, חכם, דעתן, מקורי, מעניין"...

אז מה לכל הרוחות השתנה בכישוריו הטבעיים של האיש מאז להיום? התשובה כמובן פשוטה: האינטרס של התקשורת - ברצותה אתה "מפגר" וברצותה אתה "הוגה דעות".

זה מזכיר לי, כי עד לפני מספר שנים, כאשר יריב לוין וזאב אלקין, כנראה שני האנשים המוכשרים ביותר בכנסת ישראל - מבחינה אובייקטיבית, העזו להתייצב יום יום בתקשורת ולהגן בחרוף נפש על נתניהו, מדינה שלמה כינתה אותם בבוז, כסוג של תסמונת דאון: "הלוינים והאלקינים"...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 18:34 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

איזה חמודים
כשלא נתנו לפייגלין סיכוי "הוא היה אז איש רציני ושקול"

הגיוני.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תגובה ההולמת את תגובות פייגלין רבך,
פותח האשכול כתב דברי טעם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 18:37 לינק ישיר 

פייגלין אדם הזוי והוזה.
לא מצליח להבין דתיים/חרדים שמצביעים זהות.
פילוסוף מגלומן שלא עשה כלום בחייו.
ביזבז את שנותיו בכנסת לעשיית כלום ברוטב כלום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 18:45 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

זה בדיוק להיפך: בגלל שהתחלק על השכל, השמאל ההזוי והתקשורת העויינת טוענים שהולך להיכנס בגדול ומקדמים אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 19:21 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

שחור_כתום כתב:

זה בדיוק להיפך: בגלל שהתחלק על השכל, השמאל ההזוי והתקשורת העויינת טוענים שהולך להיכנס בגדול ומקדמים אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 20:03 לינק ישיר 

המכולת כתב:
בעבר, עת הוא התמודד בליכוד, מדינה שלמה ידעה שהוא "איש הזוי על גבול השפיות" - "הפייגלינים" כינו אותו בלעג. לפתע היום כולם מכירים בו כ- "איש רציני, חכם, דעתן, מקורי, מעניין"...

פייגלין הבוקר: אני לא מחויב לשום גוש!!!

אבל אל דאגה, העדיפות הראשונה של התקשורת היא לחבק אותו כדי שיגנוב עוד ועוד קולות ממפלגות הימין כדי שכולן לא תעבורנה את אחוז החסימה,אבל אם שמישהו יעבור זה מישהו שלא מתחייב לגוש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/3/2019 23:04 לינק ישיר 

פוסט של מוריה תעסן מיכאלי גילה לי שההצלחה המטורפת של פייגלין בכנסת בה הוא היה חבר כללה מעורבות ב-84 הצעות חוק (כמצטרף, יוזם או יוזם ראשון), שמתוכם *רק 6 בלבד* הושלמו.

אז מעבר להישג הדל, לצד מספר החוקים הגבוה יחסית לאיש "ביטול החוקים", חשבתי להעיף מבט ולראות איזה חוקים האיש קידם, ומצאתי כל מיני דברים שבטח נורא ישמחו את אוהדיו הליברטיאנים:

* "לחייב את הרוכבים על אופניים וקורקינטים חשמליים ואת הנוסעים באותם כלי רכב לחבוש קסדת מגן, הקשורה ברצועה למניעת נפילתה, מסוג שקבע בתקנות שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים".

* "דיג הוא פעילות נופש של דייגים חובבים. עם זאת, יש להבטיח שפעילותם מתקיימת לצורכי הנאה בלבד ולא לצרכים מסחריים, ושפעילות זו היא בעלת השפעה מצומצמת על הדגה ועל הדייגים המסחריים. לפיכך, מוצע לקבוע מכסת שלל יומית לדייג חובב, כפי שמקובל בעולם".
("הוראות לעניין הבטחת דיג בר קיימא", שכולל הוספת כללים לרישיון, ועוד הגבלות כאלו ואחרות)

* "מוצע לקבוע כי גופים ציבוריים, אף אם הם מעסיקים פחות מ-25 עובדים, יידרשו לדאוג לייצוג הולם של אנשים עם מוגבלויות, כך שמספרם לא יפחת מ-3% מהמספר הכולל של העובדים והעובדות"
(הצעת חוק ייצוג הולם לעובדים עם מוגבלות בגופים ציבוריים. ניסנקורן התגאה בהשבת שהיה חלק מקידום הנושא, כשזה בסוף כן עבר)

* מניעת עישון באצטדיוני ספורט (אחד מהשישה הבודדים שכן עברו)

* הגדלת הזכות של עובד לתבוע רטרואקטיבית דמי הבראה - משנתיים לשבע שנים

* "הצעת חוק הגנת הצרכן" יחד עם איתן כבל, דב חנין, נחמן שי, משה מזרחי, אחמד טיבי, מרב מיכאלי ואיציק שמולי, שכוללת למשל: "עוסק לא יתנה הצטרפות לתכנית הטבות או מימוש הטבות הניתנות במסגרתה, בהסכמת הצרכן לקבל מידע פרסומי מצד שלישי שעמו התקשר אותו עוסק" ועוד הגבלות על סיום ושינוי תוכנית הטבות

* אחת מהצעות "חוק הורים וילדיהם" שמבוססות על אמנת האו"ם וכוללות את הזכויות הבאות לילדים: "לזהות ולהיקרא בשם שמכבדם", "להכנתם לחיי אחריות בחברה חופשית ברוח של הבנה, שלום, סובלנות, שוויון המינים וידידות בין כל העמים, קבוצות אתניות, לאומיות ודתיות", "לכלכלתם ברמת חיים הולמת את התפתחותם ולביטחון סוציאלי ולשמירת נכסיהם, ניהולם ופיתוחם", "לאפשר להם לבקש, לקבל ולבטא רעיונות מכל סוג שהוא, ממגוון מקורות לאומיים ובינלאומיים במיוחד אלה הנועדים לקידומם החברתי, הרוחני והמוסרי ולבריאותם הגופנית והנפשית", "ליהנות מחופש מחשבה, מצפון ודת וכן להכיר את תרבותם ולהשתמש בשפתם", "להגנה מפני שימוש בלתי חוקי בסמים וחומרים ממכרים לרבות עיסוק בייצורם ובסחר בהם"

* חוק פיקוח על ספרי לימוד הכולל: א. משרד החינוך יהיה מחויב לפקח על מחירי הספרים המאושרים; ב. ספר שאושר על ידי משרד החינוך ומחירו מפוקח, יישא חותמת אחידה וברורה שתאפשר להורים לזהותו; ג. לא יאושר שינוי בספר הלימוד אם נפחו קטן מחמישים עמודים. היה והתעורר צורך בשינוי שכזה, ניתן יהיה להורות על צירוף חוברת לספר, שמחירה לצרכן לא יעלה על מחיר עלות ייצור החוברת.
(מתוך דברי ההסבר לחוק)

* מוסד ציבורי או מקום עבודה המפעילים בשטחם מערכת הסעדה או מקום למכירת מזון, בין בעצמם ובין באמצעות ספק לאספקה או למכירה של מזון, יפעלו לכך שבמסגרת מערכת ההסעדה תוצע לפחות מנה אחת מהצומח מכל סוג מאכל שמצוי במערכת ההסעדה באותו זמן
("הצעת חוק חופש הבחירה במזון", שבקובץ בפנים מופיע שמו של פייגלין כאחד היוזמים)

כן, אני יודע שלמאמיני דת משה פייגלין זה לא מאוד ישנה, כמו ששום דבר לגביו לא ממש משנה להם, אבל תמיד נחמד לראות את התירוצים שהם ממציאים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 02:53 לינק ישיר 

הוא היה משהו אחד והשתנה למשהו אחר, זכותו המלאה ולגמרי מעיד על יושרו הפנימי.
הוא קרא את מילטון פרידמן ונהיה ליברטיאני, כמו רבים וטובים לפניו ולאחריו, תקראו גם אתם ותשתכנעו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 09:43 לינק ישיר 

זהו, שהוא אומר הפוך ממך. הוא אומר שאלו הם דעותיו מאז ומקדם. תשאל את נציגו בפורום.
והוא משקר, בנושא זה כמו בכל נושא אחר.
כמו למשל בטענתו השיקרית שעזב את הליכוד כי ראה שלא הצליח להשפיע שם. כאשר האמת היא שעזב אחרי שחשב בטעות שהפסיד בפריימריס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 10:26 לינק ישיר 

הוא ממש לא אומר שאלו הן דעותיו מאז ומעולם. שמעתי אותו חוזר ואומר בכמה ראיונות לאחרונה שדעתו ותפיסת העולם שלו השתנתה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 15:22 לינק ישיר 

האם ניתן להסיק מההתעסקות המרובה בפייגלין כאן בפורום.
שכנראה 'זהות' היא המפלגה שתגרוף הכי הרבה קולות במגזר החרדי אחרי המפלגות החרדיות?
מה אתם חושבים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 17:10 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

שכנראה 'זהות' היא המפלגה שתגרוף הכי הרבה קולות במגזר החרדי אחרי המפלגות החרדיות?
מה אתם חושבים?

שיש למשיח שקר זה חסידים שוטים פנאטים שמפמפמים לנו את הבליו ללא גבול.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 17:21 לינק ישיר 
טיןטין1

חריף_ומקשה כתב:
מה אתם חושבים?
לא. אלא שכראוי לכת, הם עושים הרבה רוח

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > משה פייגלין - עולם הפוך ראיתי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.