בית פורומים בחדרי חרדים

מהו בית מדרש הגר"א?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/4/2019 18:54 לינק ישיר 
מהו בית מדרש הגר"א?

קיבלתי במייל:

(יש לי פה איזה באג, ושוב ושוב לא עולה לי מה שהעתקתי מהמייל. אבל קיבלתי שם מניפסט ארוך על 'בית מדרש הגר"א' שהוא מפעל שעושים שיעורים וישיבת המשך זמן וכל מיני פרויקטים, עם קישור לאתר שלהם).

שוטטתי באתר והם מציגים פעילות שנראית עוצמתית ושיעורים שנראים ייחודיים ומעניינים.
מישהו מכיר יותר לעומק במה מדובר?

תוקן על ידי פדהאל ב- 10/04/2019 17:00:49

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2019 19:04 לינק ישיר 
פדהאל

ניסיתי להכניס כאן את מה שקיבלתי במייל שלא עלה לי קודם, אבל שוב לא עולה. יש כאן בעיה עם הכנסת חומר בהעתק הדבק?

זה הקישור, בכל אופן:

http://www.beitmidrashagra.co.il/

תוקן על ידי פדהאל ב- 10/04/2019 17:05:22

תוקן על ידי פדהאל ב- 10/04/2019 17:05:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2019 21:27 לינק ישיר 
מצדרביעי

לפי מה שידוע לי-זה יוזמה של הרבנים הרב פיבלזון-הרבנים ענבל ו"דומיהם"- שמטרתם למצוא את המקום שבו לימוד התורה משפיעה על חיי היומיום-או משהו בסגנון.
קוראים לזה הגר"א- היות ולתפיסתם הגר"א שם על זה דגש.

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 10/04/2019 19:27:10

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2019 21:39 לינק ישיר 
בית מדרש הגר"א

אני מכיר את בית מדרש הגר"א כבר כמה שנים.

מדובר בפעילות ענפה של שיעורים ופעילויות שונות, שחותרים להעמיק ולהרחיב במרחבי התורה, בעומק התורה, ביראת ואהבת השם, בידיעת השם, בבקיאות ועיון בכל חלקי התורה. ממש משובב נפש.

יש להם סדרות שיעורים במקומות שונים. יש גם ישיבות המשך זמן נדמה לי פעמיים בשנה שבהם הולכים עשרות או מאות בחורים לכמה ימים למקום מיוחד ובו יש הרבה שיעורים ודיונים על מה חובתנו בעולם ועל הקשר עם הקב"ה. הם עושים גם עוד פרויקטים שונים של לימוד בבקיאות ובעיון. המטרה היא לחבר את החיים שלנו לתורה בצורה פנימית ועמוקה.

בקיצור, אני לא יודע כאן בבח"ח זה המקום המתאים לכתוב על זה, אבל אם מישהו מחפש מקום כשר ונקי ונעלה לתרום לו כסף ולהרוויח בכפלי כפליים בעוה"ב, לדעתי זה המקום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/4/2019 23:52 לינק ישיר 

אכן, בני היה שם תקופה בבחרותו, והזכויות שלהם עצומות עד מאוד.
וזכות גדולה היא לתמוך בהם. אין שם אף הוצאה מיותרת. הכל מאוד מחושב לתורה וחיזוק בלבד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/4/2019 00:29 לינק ישיר 

זה בית מדרש וירטואלי או פיזי .? או רק שיטה של לימוד מסויים . וזה לילדים,? נערים ? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/4/2019 00:53 לינק ישיר 

בית מדרש וירטואלי. יוזמות של שיעורים ופעילויות. ממש לא רק שיטה של לימוד מסוים, אלא מגמה של לימוד של העמקה וחיות וחיבור התורה והיראה לחיים שלנו בפועל. יש גם פרויקטים לימודיים ממגוון סוגים, כמו למשל פרויקט של קבוצות שלומדים 7 דפי גמרא ליום כדי לגמור בשנה את כל הש"ס.
לבחורים ולאברכים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 11:49 לינק ישיר 
בןציוןכהנא

שמעתי אמש מחבר, שבמסיבת חנוכה שהתקיימה בשבוע שעבר בישיבת "חברון", ראש הישיבה הגר"ד כהן שליט"א דיבר בחריפות נגד בית מדרש הגר"א. הוא אמר שהם המתייונים החדשים, ושהם נושאים את שם אדונינו הגר"א לשווא, והוא ציין שבאחד השיעורים של הרב אליהו מאיר פיבלזון שליט"א באתר, ניתן להבין כביכול בעבר נהג בישראל דין של "עין תחת עין" כפשוטו.

כבר שמעתי כמה פעמים בעבר שהגר"ד כהן מתנגד בחריפות לשיטתו ולשיעוריו של הגרא"מ פייבלזון, אבל עד היום לא ידוע לי שהוא נתן פומבי לדבריו. הבנתי שהוא ניסה בעבר לרתום לעניין גם את הגרמ"ה הירש שליט"א ראש ישיבת "סלבודקה" ולא עלתה בידו. לגבי אנשי בית מדרש הגר"א (הרב אוריה עינבל שליט"א ואֶחָיו), כמדומני שהם זוכים לקרבת הגרמ"ה הירש והגר"י אייכנשטיין ראש ישיבת "יד אהרון".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 14:17 לינק ישיר 

לצד בית מדרש הגר"א הממשי, יש למשפחת ענבל בית מדרש וירטואלי מעניין מאוד בשם "בית ועד לחכמים" (הוקם בדיוק לפני 4 שנים), שחברים בו כמה מאות תלמידי חכמים.
למעוניינים להצטרף, בשם מלא, ניתן להיכנס כאן https://bvl.org.il/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 16:18 לינק ישיר 
ספרן

להנ'ל בענין 'עין תחת עין' 

https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?whichpage=1&topic_id=2918181

תוקן על ידי ספרן ב- 01/01/2020 16:18:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 18:10 לינק ישיר 

בןציוןכהנא כתב:
לצד בית מדרש הגר"א הממשי, יש למשפחת ענבל בית מדרש וירטואלי מעניין מאוד בשם "בית ועד לחכמים" (הוקם בדיוק לפני 4 שנים), שחברים בו כמה מאות תלמידי חכמים.

מה יש שם בביהמ"ד הוירטואלי הזה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 18:11 לינק ישיר 

בןציוןכהנא כתב:
שמעתי אמש מחבר, שבמסיבת חנוכה שהתקיימה בשבוע שעבר בישיבת "חברון", ראש הישיבה הגר"ד כהן שליט"א דיבר בחריפות נגד בית מדרש הגר"א. הוא אמר שהם המתייונים החדשים, ושהם נושאים את שם אדונינו הגר"א לשווא, והוא ציין שבאחד השיעורים של הרב אליהו מאיר פיבלזון שליט"א באתר, ניתן להבין כביכול בעבר נהג בישראל דין של "עין תחת עין" כפשוטו.

כבר שמעתי כמה פעמים בעבר שהגר"ד כהן מתנגד בחריפות לשיטתו ולשיעוריו של הגרא"מ פייבלזון, אבל עד היום לא ידוע לי שהוא נתן פומבי לדבריו. הבנתי שהוא ניסה בעבר לרתום לעניין גם את הגרמ"ה הירש שליט"א ראש ישיבת "סלבודקה" ולא עלתה בידו. לגבי אנשי בית מדרש הגר"א (הרב אוריה עינבל שליט"א ואֶחָיו), כמדומני שהם זוכים לקרבת הגרמ"ה הירש והגר"י אייכנשטיין ראש ישיבת "יד אהרון".

מצחיק לראות שראש ישיבת חברון נהיה יותר קנאי מראש ישיבת סלבודקא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 18:32 לינק ישיר 
מצדרביעי

[quote]שמעתי אמש מחבר, שבמסיבת חנוכה שהתקיימה בשבוע שעבר בישיבת "חברון", ראש הישיבה הגר"ד כהן שליט"א דיבר בחריפות נגד בית מדרש הגר"א. הוא אמר שהם המתייונים החדשים, ושהם נושאים את שם אדונינו הגר"א לשווא, והוא ציין שבאחד השיעורים של הרב אליהו מאיר פיבלזון שליט"א באתר, ניתן להבין כביכול בעבר נהג בישראל דין של "עין תחת עין" כפשוטו.

מצחיק לראות שראש ישיבת חברון נהיה יותר קנאי מראש ישיבת סלבודקא[/quote
כנראה שלראש ישיבת סלבודקה אין בעיה עם "תורת אמת"...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 18:44 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

מה יש שם בביהמ"ד הוירטואלי הזה?

זהו פורום שדנים בו בנושאים תורנייים והגותיים, בהתחלה הם היו פעילים בפורום "אוצר החכמה" (https://forum.otzar.org/index.php) ובעקבות חילוקי דעות הם פרשו והקימו את הפורום הזה.

תוקן על ידי בןציוןכהנא ב- 01/01/2020 18:47:16

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 19:28 לינק ישיר 
לבחירתכם

מצדרביעי כתב:

זה ע'ש בית נסת הגר'א בת'א שחמיו של הרב עינבל הוא רב ביהכנ'ס הזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/1/2020 19:32 לינק ישיר 

לבחירתכם כתב:

זה ע'ש בית נסת הגר'א בת'א שחמיו של הרב עינבל הוא רב ביהכנ'ס הזה
ואני חשבתי שהגר"א זה "הגאון רבי אוריה".

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מהו בית מדרש הגר"א?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.