בית פורומים בחדרי חרדים

חומרות פסח חג החומרות ??

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/4/2019 03:09 לינק ישיר 
חומרות פסח חג החומרות ??

בפסח יש אנשים רבים במיוחד חסידים .
שנוהגים כל מיני חומרות חלק מן החומרות הם חומרות שעברו מדור לדור
חלק מחומרות הם חומרות ללא בסיס הלכתי כמו הרב פיינשטיין זצל כתב שהם מנהג שטות !!
ישנה בדיחה שבערב פסח בבית של רב העיר נשברה האסלה ועל מנת שתושבי העיר לא יחשבו שזאת חומרה חדשה הוא צעק זאת לא חומרה !!
בעקבות רוסיה ופולין בתקופת הפסח שהייתה תקופה קרה ומושלגת ולא היה בנמצא כלום חוץ מתפוחי אדמה בשר עופות וביצים !!
בארץ ישראל וארצות הברית או אירופה יש מוצרים בהכשר
מחמיר מאוד !!
גם בדץ העדה החרדית נותן הכשרים למוצרים רבים !!
ולמרות שבשנים עברו הוא לא נתן הכשר על מוצרים האלו !!
איזה חומרות אתם מכירים או נוהגים ???
האם אלו חומרות ללא בסיס הלכתי ??!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 05:45 לינק ישיר 

אה, הנה עוד דבר קדוש שאפשר לרמוס עליו ועל רגשותיהם של אנשים.
למי איכפת שאצלם מנהגי החומרות הם דבר קדוש העובר מדור לדור, ועם ישראל קדושים נהגו אותם בקדושה מבלי לסטות משהו?
בשביל זה הרי שורה, לכאורה, טפשה זו, בפורום לא לה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 07:24 לינק ישיר 

לכאורה כל החומרות הומצאו על ידי וועדת עשקנים ושחיתות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 07:24 לינק ישיר 

לכאורה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 07:58 לינק ישיר 

לכאורה החומרות הומצאו על ידי וועדות העשקנים של חסג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 08:01 לינק ישיר 

כמה צפוי שהתגובות יהיו תת רמה במיוחד התגובה של הניק השחצן שקורא לעצמו איש חשוב !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 08:16 לינק ישיר 

אצל האשכנזים באמת יש הקפדה על חומרות שהן רק מצד שמירת המסורת כי פעם באירופה היתה לכך סיבה הגיונית והיום כבר לא.
האם זה נכון ככה לעשות? הרבה מאמינים שדברים כאלו שומרים עלינו ומגינים עלינו גם היום ו"אל תיטוש תורת אימך"
בהרבה דברים אנחנו שמים לב שהרבנים של היום נרתעים מלהתיר דברים ישנים אבל לא נרתעים לאסור דברים חדשים. כאילו מרגישים שאין להם גב או כח ציבורי להתיר חומרות של פעם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 08:33 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

אצל האשכנזים באמת יש הקפדה על חומרות שהן רק מצד שמירת המסורת כי פעם באירופה היתה לכך סיבה הגיונית והיום כבר לא.
האם זה נכון ככה לעשות? הרבה מאמינים שדברים כאלו שומרים עלינו ומגינים עלינו גם היום ו"אל תיטוש תורת אימך"
בהרבה דברים אנחנו שמים לב שהרבנים של היום נרתעים מלהתיר דברים ישנים אבל לא נרתעים לאסור דברים חדשים. כאילו מרגישים שאין להם גב או כח ציבורי להתיר חומרות של פעם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כשהבדץ לא נתן פעם כשרות ליין לפסח וכיום נותן כשרות על קרקרים לפסח שנראים כחמץ ונקראים קרקרים וכן פסטה ועוד,
זה לא להתיר את העבר וחומרות חדשות ???,
זה אולי נקרא ירידת הדורות !.
וכשאני שומע שבדורינו עדין יש משפחה שקונה ארבעים קילו אגוזים בקליפתם,
מקלפים אותם סוחטים מהם ליטר ומשהו שמן,
ובשמן זה מספקים כל החג !.
זה נותן לי נחת לדעת שעדין יש יהלומים כאלו בעולמינו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 08:45 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:
חומרות פסח חג החומרות ??

בפסח יש אנשים רבים במיוחד חסידים .
שנוהגים כל מיני חומרות חלק מן החומרות הם חומרות שעברו מדור לדור
חלק מחומרות הם חומרות ללא בסיס הלכתי כמו הרב פיינשטיין זצל כתב שהם מנהג שטות !!
ישנה בדיחה שבערב פסח בבית של רב העיר נשברה האסלה ועל מנת שתושבי העיר לא יחשבו שזאת חומרה חדשה הוא צעק זאת לא חומרה !!
בעקבות רוסיה ופולין בתקופת הפסח שהייתה תקופה קרה ומושלגת ולא היה בנמצא כלום חוץ מתפוחי אדמה בשר עופות וביצים !!
בארץ ישראל וארצות הברית או אירופה יש מוצרים בהכשר
מחמיר מאוד !!
גם בדץ העדה החרדית נותן הכשרים למוצרים רבים !!
ולמרות שבשנים עברו הוא לא נתן הכשר על מוצרים האלו !!
איזה חומרות אתם מכירים או נוהגים ???
האם אלו חומרות ללא בסיס הלכתי ??!

נשלח מהאנדרואיד שלי

יהיה נחמד אם תכתבו את ההודעה שוב, והפעם בעברית תקנית עם סימני פיסוק כראוי, ואז כולנו נבין מה יש פה מלבד מלל בשיטת "זרם התודעה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 09:21 לינק ישיר 

שרית,
תרשי לי לנחש שאת גם יוצאת לאכול במסעדה בפסח

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 09:31 לינק ישיר 

יש חומרא גדולה לא לדבר על אף יהודי רע גם אם הוא חסיד גור ולא בדיוק עושה מה שאני חושב שצריכים לעשות, פסח קדושתו היא פה-סח, ולפני שמקפידים על מה שנכנס ולאן נכנסים לאכול, יש להקפיד על מה שיוצא מהפה ומהמקלדת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 09:54 לינק ישיר 
momeir

ג-י-ו-ו-ע-ל-ד ! מהחומרות הללו 
אחים יקרים תקפידו על ההלכות,  לא על שטויות!
הזוי שלא אוכלים דגים כי ברומניה של המאה ה 19  היו שמים אלכהול בחביות הדגים. וכדו' 
'ושמחת בחגך' זה מדאורייתא ממש.  החומרות הללו הם היפך הגמור של זה! זה נגד מה שהתורה רוצה מאיתנו

תוקן על ידי momeir ב- 18/04/2019 07:54:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 10:08 לינק ישיר 

חברים אל תרעו הפסח נאכל למנויו . הפסח הוא אחדות ולא ח"ו ההפך. ולענין הנושא אני מניח כאן שו"ת הרשב"א: מצאתי בס"ד דהרשב"א בשו"ת שלו כתב דאפילו מנהג סבתות שנוהגות להזהר בדבר מסוים אע"פ דמעיקר הדבר אין לחשוש לזה עכ"פ צריך לחשוש לזה . אוצר לב בני ברק תשנ"ז.
לא לחינם הברכה המסורתי היא "פסח כשר ושמח."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 10:18 לינק ישיר 

לכל חומרה יש בסיס הלכתי והוא זהירות מכל פירור של חמץ !!! אולי לא כתוב בהלכה שאסור לאכול קליפת עגבנייה אבל הסיבה מובנת למה לא אוכלים וגם שהיום זה לא רלוונטי לא משנים מהמנהג

אם כבר אתם רוצים להתיר מנהגים מסוימים אז לכו עד הסוף כמו אחיכם עם החורים בכיפה... גם הסיבה של הקטניות לא קיימת היום ורבים מהם החליטו שזה סתם מסבך את החיים (ויקר מאוד) והפסיקו להקפיד

אבל מה שיותר הזוי זה שאנשים צוחקים על חומרות של פסח שמיוסדים על הלכה\קבלה\מנהג אבל נראה להם נורמאלי ללכת עם מכנסיים מקופלות למרות שאין בוץ... ללכת עם פרווה על הראש בקיץ או עם מעיל בשרב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 11:17 לינק ישיר 
האם אנחנו באמת יותר מאושרים.

פילדלפי כתב: ללכת עם פרווה על הראש בקיץ או עם מעיל בשרב. זה לכאורה כנגד גמרא מפורשת : תלמוד בבלי מסכת יומא דף עד עמוד ב: תניא אידך: תענו את נפשתיכם (ביום הכיפורים)יכול ישב בחמה ובצנה ויצטער - תלמוד לומר וכל מלאכה לא תעשו, מה מלאכה - דבר שחייבין עליו במקום אחר, אף ענוי נפש - שחייבין עליו במקום אחר. ואי זה זה - זה פגול ונותר.
רש"י מסכת יומא דף עד עמוד ב מה מלאכה דבר שחייבין עליו במקום אחר - כרת כי הכא, כגון בשבת, אף עינוי בדבר אכילה קאמר שמצינו שחייב עליו במקום אחר כגון פיגול ונותר.
ואם נפשך לומר - ואם יש בידך להשיב על זה הרי ראיה אחרת דקרא של תענו את נפשותיכם עינוי שהוא אבידת הנפש בתוך חלל הגוף מיירי.
כלומר לכאורה עינוי כזה של חום התורה לא ציוותה. וצריך באמת ביאור איך אותם שנוהגים ללבוש מעיל על גבי מעיל גם בחום של 30 פלוס בשבת איך מענים עצמם בשבת עינוי כזה שגם ביום הכיפורים לא נאמר. והרי וקראת לשבת עונג. מנהג במקום שהוא היפך גמרא מפורשת ע"ז לא נאמר.

תוקן על ידי חלמישצור ב- 18/04/2019 09:18:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2019 11:18 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
כמה צפוי שהתגובות יהיו תת רמה במיוחד התגובה של הניק השחצן שקורא לעצמו איש חשוב !!

התגובה שלי היתה כאובה על הזלזול בכל הקדוש והיקר, ודווקא בפורום חרדי בהם רבים הם הנוהגים בחומרות האלו ורואים בכך דבר קדוש
ואילו השחצנות דווקא שלך באשכול זה, שחצנות של התנשאות ופסיעה על ראשי עם קודש ומנהגיו

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חומרות פסח חג החומרות ??
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.