בית פורומים בחדרי חרדים

מיפוי הצדדים במאבק פלגי הפלג

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/4/2019 14:00 לינק ישיר 
מיפוי הצדדים במאבק פלגי הפלג

כנראה בוגרי חדרה יקשיבו לרבם. שאר החתומים על מכתב הרב פרידמן אין להם שום גייסות, מלבד הרב מרקוביץ' שיש לו אי אלו בוגרים שנאמנים לו עוד מהעידן טרום השתלטות הרב דויטש על ישיבת מרקוביץ.

אני משער שבוגרי גרודנא גם הם יהיו בעד ההנהלה הנוכחית. אולי אני טועה?

מצד שני בוגרי ישיבת מרקוביץ מהשנים האחרונות, מן הסתם רובם ישמעו בקול הרב דויטש. מה גם שהגר"א מנקס שליט"א יו"ר ועד הצלת גזירת הגיוס, שידיו רב לו (תרתי משמע) בעניני הפלג, בגד ברבו מרקוביץ' ומשת"ף עם הרב דויטש.

כמו"כ בוגרי מעלות התורה ישמעו בקול רבם הרב פטרוף.

השאלה מה יעשו הפשוטים? האם ילכו לאורו של הגאב"ד פרידמן או לאורו של העורך גרוסמן?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/4/2019 14:21 לינק ישיר 

חד פלגא חד פלגא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/4/2019 15:25 לינק ישיר 

רוב מוחלט של הציבור רואה  בגר"א והגרב"ש דויטש את הממשיכים האולטימטיביים  של מסורת הדורות,בלי שאלה בכלל.

הגרב"ש דויטש שותף בהנהגה כבר 40 שנה,ומרנן הרב שך והרב אלישיב לא זזו מטר בלעדיו זה ידוע לכל.
הגר"א דויטש  שר' שמואל זצ"ל התבטא עליו במעמד רבבות "כל העם עונים אחריו מקודש מקודש",
והגרי"ש אלישיב אמר תמיד שהוא המרביץ תורה הכי טוב בעולם הישיבות,
ובכל ענייני הישיבה תמיד סמך רק עליו ועל ראייתו, כגורם אובייקטיבי ופיקח ,ולא  על אף אחד אחר כידוע.

יש חלק מסוים, שבאווירת השנים האחרונות, נסחף והפך לסאטמרי. באופן טבעי הוא משתייך לסאטמרי הוותיק הגר"י קלמנוביץ.

עמדתו של הגר"ש מרקוביץ מעניינת את הציבור בדיוק כמו שעמדתו של לייזר כהנמן בינקוש ודודוש מעניינת את השונאים

תוקן על ידי אויויוי ב- 25/04/2019 13:38:17

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 22:06 לינק ישיר 

אויויוי כתב:
רוב מוחלט של הציבור רואה  בגר"א והגרב"ש דויטש את הממשיכים האולטימטיביים  של מסורת הדורות,בלי שאלה בכלל.

הגרב"ש דויטש שותף בהנהגה כבר 40 שנה,ומרנן הרב שך והרב אלישיב לא זזו מטר בלעדיו זה ידוע לכל.
הגר"א דויטש  שר' שמואל זצ"ל התבטא עליו במעמד רבבות "כל העם עונים אחריו מקודש מקודש",
והגרי"ש אלישיב אמר תמיד שהוא המרביץ תורה הכי טוב בעולם הישיבות,
ובכל ענייני הישיבה תמיד סמך רק עליו ועל ראייתו, כגורם אובייקטיבי ופיקח ,ולא  על אף אחד אחר כידוע.

יש חלק מסוים, שבאווירת השנים האחרונות, נסחף והפך לסאטמרי. באופן טבעי הוא משתייך לסאטמרי הוותיק הגר"י קלמנוביץ.

עמדתו של הגר"ש מרקוביץ מעניינת את הציבור בדיוק כמו שעמדתו של לייזר כהנמן בינקוש ודודוש מעניינת את השונאים

תוקן על ידי אויויוי ב- 25/04/2019 13:38:17

בא נגיד שאת אותן סיסמאות אפשר להגיד על הרב פרידמן (חבר ועדת הרבנים של יתד וחבר בד"צ שארית).

ועל הרב אהרנברג (מסתמא הרב שך אמר עליו כל מיני דברים).

אבל הכי אהבתי את המשפט האחרון שלך על מרקוביץ'. כשונא, אנחנו טענו את זה תמיד, כשאתם המחבלים התעקשתם שהוא למדן והרב שך וחצי מרן. התקיים בו מה שהתקיים בנחש הקדמוני:

תנו רבנן סוטה נתנה עיניה במי שאינו ראוי לה מה שביקשה לא ניתן לה ומה שבידה נטלוהו ממנה שכל הנותן עיניו במה שאינו שלו מה שמבקש אין נותנין לו ומה שבידו נוטלין הימנו וכן מצינו בנחש הקדמוני שנתן עיניו במה שאינו ראוי לו מה שביקש לא נתנו לו ומה שבידו נטלוהו ממנו אמר הקב"ה אני אמרתי יהא מלך על כל בהמה וחיה ועכשיו (בראשית ג, יד) ארור הוא מכל הבהמה ומכל חית השדה אני אמרתי יהלך בקומה זקופה עכשיו על גחונו ילך אני אמרתי יהא מאכלו מאכל אדם עכשיו עפר יאכל הוא אמר אהרוג את אדם ואשא את חוה עכשיו איבה אשית בינך ובין האשה ובין זרעך ובין זרעה וכן מצינו בקין וקרח ובלעם ודואג ואחיתופל וגחזי ואבשלום ואדוניהו ועוזיהו והמן שנתנו עיניהם במה שאינו ראוי להם מה שביקשו לא ניתן להם ומה שבידם נטלוהו מהם:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 22:13 לינק ישיר 

למה?

הגר"ש מרקוביץ שולט  בישיבה באופן מוחלט בשבתות במועדים ובסדר ב',
ושולט בחצי בית מדרש בסדר א' וג'.

בתוך הישיבה הוא בעל בית מוחלט, הגר"א דויטש מקפיד מאוד להדגיש זאת תמיד.

בענייני ציבור שמחוץ לישיבה, מעולם לא היתה  לו אמירה,ולא  אמורה להיות לו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 22:21 לינק ישיר 

בהפגנות הפלג ראינו את השליטה שלו...

'הגר"א דויטש מקפיד להדגיש זאת', כשכולם מבינים למה הוא מתכוין. בדיוק כמו המכתב הנוכחי שלו על כך שהרב פרידמן לא התכוין ולא אמר וגם עד נאמן אמר לו. ובכלל אפשר לומר קים לי לא כמו הרב פרידמן. ובכלל זו לא שאלה. ובכלל הסיטואציה שונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 22:24 לינק ישיר 

אגב, אני חושב שגם ברב דויטש זה מתקיים באופן כזה או אחר.

הוא חתרן בלתי נלאה מאז תמיכתו בפתיחת אוהל קדושים נגד מרקוביץ', ומאז ועד היום למרות כל החשבונות הגאוניים שלו, הוא נשאר מספר 2 ומטה בכל מקום. בפוניבז', בחדרה, וגם בפלג הוא לא יהיה מס' 1. נתי ילמד מהטעות שלו בפייק-גאב"ד הרב צבי פרידמן.

בגיל שלו, הוא היה אמור להיות כבר בעל ותק של 10-15 שנים שיעור כללי וסידור קידושין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 23:25 לינק ישיר 

מנהשורה כתב:
, הוא נשאר מספר 2 ומטה בכל מקום. בפוניבז', 
בגיל שלו, הוא היה אמור להיות כבר בעל ותק של 10-15 שנים שיעור כללי וסידור קידושין.

אם לאלה קראת מס' 2, אמור נא מה זה מס' 1.

להגיד שר' אשר הוא מס' 2 של הרב מרקוביץ, זה בערך כמו להגיד  שהגר"א אריאלי הוא מס' 3 של יהודה'לה פינקל ויצחק אזרחי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 23:34 לינק ישיר 

אבל הכי חמוד בכל הקטע הזה, שהאנשים היחידים בעולם שמתעניינים בכלל בגר"ש מרקוביץ ובעמדותיו,
זה השונאים...

תוקן על ידי אויויוי ב- 27/04/2019 21:33:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2019 23:57 לינק ישיר 

הבחירות המקומיות והארציות חלפו עברו להן, הפלג לא היה משמעותי לא בזה ולא בזה, מעמדו התדרדר עד שנהפך ללא רלוונטי כלל, וכל שנותר להם שם בפלג זה לריב אחד עם השני מי ינווט את הספינה הרעועה הזו ולאן.

בכל אופן, בדבר אחד אני מסכים עם אויוי, ר' אשר גדול בכמה מידות על ר' שמואל מרקוביץ בכל תחום שהוא. כל כוחו של ר' שמואל מגיע רק מצד היותו החתן של והר"י של הארון קודש מזהב, אם תיקחו לו את זה, הוא מתאים להיות ר"מ בישיבה קטנה ממוצעת. בזה גם תלמידיו מודים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2019 00:12 לינק ישיר 

בא נגיד את זה ברור.

אף אחד מחותמי מכתב  התמיכה בטומבק, לא מתקרב בכלל לר' אשר בשום פרמטר.

היחיד בצד  של טומבק שראוי בכלל להתייחסות, הוא מי שדווקא לא מופיע במכתב- הגר"י קלמנוביץ,

שעל גאונותו וקדושתו אין  חולק, כולל הנורווגים.

אבל עם כל הכבוד, עץ אינה סאטמר, ולא  אמורה לקבל  תכתיבים מאדם שמעולם לא היה שייך לזרם הליטאי,

ודרך אגב,בעידן שלפני עץ , הוא היה בכלל שוינא.(כמו מיודענו טומבק)

תוקן על ידי אויויוי ב- 27/04/2019 22:14:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2019 01:14 לינק ישיר 

אף אחד לא חולק על גאונותי וקדושתו של ר' אשר, כולל הנורבגים.

אבל הם גם לא חולקים על משפט שהוא ציטט:

"כד רגיז רעיא על ענא עביד לנגדא סמותא".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2019 01:19 לינק ישיר 

השאלה עד כמה הרב דויטש מפונוביץ' יכול ללכת רחוק בתוך הפלג עם גושפנקא מאחיו הגדול הגרב"ש שליט"א?
הרי בתחילת המחלוקת הליטאית הוא בכלל התנגד למהלך של אחיו שהקים את הפלס (וחבל שלא הצליח בהתנגדות זאת).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2019 01:51 לינק ישיר 

כיום הפלג כ"כ לא משמעותי בציבוריות החרדית (אלי ישי עם כסא רחמים הצליח להביא יותר תשומת לב מהם) שזה לא משנה כמה ר' אשר יצליח להתבלט בתוך הנהגת הפלג. משל למה הדבר דומה, לחבורת ילדים בגן העיר, שרבים מי יהיה על ההגה בקטר של הרכבת משחק...

עד שיש להם חיידר משלהם גם עליו הם לא מצליחים שלא לריב.

אבל זה כבר קשור למה שכתבתי כאן כבר לפני כמה שנים, שברגע שאתה מחנך ומחונך להתפלג ולהוכיח שאתה הכי צודק בעולם, אזי זה מביא פילוגים עד אין סוף, כי כל אחד בטוח שדעתו צודקת במאה אחוז ואין מקום לפשרה ולכן מובטחת לנו מלחמה עד קץ הימים. כך קרה בסאטמאר, שיצאו ממנה סיקריקים, נטורי קרתא, אהל שרה, ואני לא יודע עוד איזה שמות קוראים להם הקיצונים מהם, וכך קורה גם בקיצוני האסלאם, תמיד יבוא איזה מישהו ויגיד שמי ששולט עכשיו הוא פשרן, חמאס עשה את זה לפתח', הג'יאהד עושה את זה לחמאס, דאעש עושה להם וכו' וכו'. וכעת אנחנו רואים את זה בפלג המפולג שימשיך להתפלג לרסיסי פילוגים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2019 09:44 לינק ישיר 

בבחירות המוניציפליות האחרונות הפלג הוכיח שיש לו באיזור  20 אלף קולות.

שזה אומר שחוץ מגור, אין אף חסידות שמתקרבת לסדר גודל  שלה.

הפלג הוא לשון מאזניים בכל התמודדות עתידית על ראשות העיר בירושלים, בבית שמש ואולי גם באלעד.

ומה שבעיקר חשוב- במידה והגר"א דויטש יבסס את מנהיגותו, ניתן יהיה בעתיד לשקול שיתוף פעולה  עם המפלגות החרדיות גם בכנסת,
זאת כמובן אך ורק אם המפלגות החרדיות יחדלו מדרך הפשרנות ויחזרו להלחם על עיקרי הדת. דבר 
שלא כ"כ נראה ריאלי בעידן הנהגת ינקוש  את הגריג"א, אבל בהחלט אפשרי בעידן עתידי של הנהגת ר' דב,או ר"א פילץ.

תוקן על ידי אויויוי ב- 28/04/2019 07:45:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2019 10:07 לינק ישיר 

סקופער כתב:
כיום הפלג כ"כ לא משמעותי בציבוריות החרדית (אלי ישי עם כסא רחמים הצליח להביא יותר תשומת לב מהם) שזה לא משנה כמה ר' אשר יצליח להתבלט בתוך הנהגת הפלג. משל למה הדבר דומה, לחבורת ילדים בגן העיר, שרבים מי יהיה על ההגה בקטר של הרכבת משחק...

עד שיש להם חיידר משלהם גם עליו הם לא מצליחים שלא לריב.

אבל זה כבר קשור למה שכתבתי כאן כבר לפני כמה שנים, שברגע שאתה מחנך ומחונך להתפלג ולהוכיח שאתה הכי צודק בעולם, אזי זה מביא פילוגים עד אין סוף, כי כל אחד בטוח שדעתו צודקת במאה אחוז ואין מקום לפשרה ולכן מובטחת לנו מלחמה עד קץ הימים. כך קרה בסאטמאר, שיצאו ממנה סיקריקים, נטורי קרתא, אהל שרה, ואני לא יודע עוד איזה שמות קוראים להם הקיצונים מהם, וכך קורה גם בקיצוני האסלאם, תמיד יבוא איזה מישהו ויגיד שמי ששולט עכשיו הוא פשרן, חמאס עשה את זה לפתח', הג'יאהד עושה את זה לחמאס, דאעש עושה להם וכו' וכו'. וכעת אנחנו רואים את זה בפלג המפולג שימשיך להתפלג לרסיסי פילוגים...

ההשוואה מרתקת.נזרום איתך ר לשם השעשוע..
אז 'דגל התורה' זה ה'פתח'. הפלג המתון ב'בני תורה' (הגר"ע אוירבך והגר"א דויטש) זה ה'חמאס'. והפלג הניצי ב'בני תורה' (הגר"צ פרידמן) זה הג'יהאד. סאטמר והעדה זה אל קעידה. הסיקריקים זה דאעש..
אגב, תנועת ה'פתח' היא בכלל תנועה חילונית..

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מיפוי הצדדים במאבק פלגי הפלג
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.