בית פורומים פורטל הנפש

מתגעגעת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/4/2019 22:16 לינק ישיר 
מתגעגעת

היי, מה לעשות אם אני מתגעגעת לחברה? שתינו בגיל סוף התיכון אבל במקומות שונים בארץ ונפגשות רק פעם בחצי שנה או יותר, ובין לבין מתכתבות בהודעות... אחרי הפרידה האחרונה אני אכולת געגועים ולא יודעת מה לעשות עם עצמי...

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2019 21:01 לינק ישיר 

נראה לי שמה שהופך את החברות שלכן למיוחדת זו עצם העובדה שאתן נורא רחוקות אחת מהשנייה. בגלל הריחוק יש לך רצון עז לפגוש אותה, אם היא הייתה גרה לידך לא הייתה לך תשוקה כזו. יש לי תחושה שחברות כזו תחזיק מעמד להרבה מאוד זמן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2019 08:29 לינק ישיר 
געגועים

שלום לך,
אני מבינה משאלתך שלא קל לך וזה לא סתם. געגועים הוא אחד הרגשות החזקים שלא פשוט להכילם. הוא כרוך בכמיהה , תשוקה, וכאב של חסר ואובדן.
אני לא יודעת אם יעזור לך לדעת, שגעגועים הם חובקי עולם, אנו פוגשים בהם כמעט בכל מערכת יחסים קרובה ובכלל לא רק כלפי אדם אלא לארץ, לילדות המוקדמת כנוסטלגיה.. . הרבה נכתב על געגועים, שירה, ספרות, מחזות וכו'. 
לִבִּי בְמִזְרָח וְאָנֹכִי בְּסוֹף מַעֲרָב
אֵיךְ אֶטְעֲמָה אֵת אֲשֶׁר אֹכַל וְאֵיךְ יֶעֱרָב

הגעגוע למישהו , למשהו ובמקרה שלך  לחברה הטובה, מפגיש אותנו עם משהו מאד קדום וראשוני של "יחד" שחווינו בראשית חיינו ואנו שואפים אליו לחזור אליו בכל  עת. אך כפי שניכר מדבריך יש בו גם כאב של אובדן , משהו טוב שהיה ואיננו.
"מה לעשות?" את שואלת . יכול להיות שיעלו פה כל מיני עצות מעשיות, וזה עשוי לעזור ולהקל. אך בעיקר מה שחשוב, זה לא לפחד מהרגש, לתת לו לגיטימציה והכרה ודרכו לנסות להכיר את עצמך ואת הקשר שלך עם החברה ובכלל. כאשר יש מרחב נפשי לחשיבה על רגשות , הרגשות פחות מורגשים בעוצמה ופחות סוערים וממילא פחות כואבים.  אנשים כותבים שירים על הרגשות בכלל ועל געגועים בפרט כדרך לבטא את הרגש, לתת לו מקום בלב, בנפש, בתודעה. הדרך היא לא לברוח מהרגש אלא למצוא לו מקום בתוכך. זהו לא פעם תהליך רגשי ולא טיפ או טריק. אבל בדרך הזו הנפש גדלה, מתרחבת וצומחת ומאפשרת לאדם להתמודד עם עוד חוויות של חסר ואובדן. צמיחה כרוכה בכאב, אך גם מפחיתה אותו.
אני מקווה שתוכלי לצמוח מהכאב
בברכה,

ד"ר רונית לזר - עו"ס קלינית
מטפלת במבוגרים וילדים
פסיכותרפיה פסיכואנליטית
טיפול אישי, זוגי והדרכת הורים

0526346334
 srlazar@gmail.com

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > קבוצות תמיכה > פורטל הנפש > מתגעגעת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר