בית פורומים בחדרי חרדים

מי מוביל ומי החליט על המאבק בפניציה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/5/2019 13:58 לינק ישיר 
מי מוביל ומי החליט על המאבק בפניציה?

התקשורת מליאה על המאבק בפניציה,

מפעל הזכוכית שקיים עשרות שנים,

יש למפעל אישור מהרבנות הראשית לעבוד בשבת? (כנראה עם עובדים גויים) כפי שטוענים במפעל?

זה כמה מחסידי גור?

או כל החסידות?

הרבי החליט? לא החליט?

מי מוביל את זה?

לשם מה?

מה ירוויחו מזה?

למה זה לא מתואם עם חגים נוספים?

https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3761225,00.html

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 12/05/2019 12:01:17

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 14:06 לינק ישיר 

מה שמוזר  שאין שום חרם  בסה"כ חסידות אחת החליטה להעדיף  בקבוקים ללא חילול שבת 
אין שום הגיון  שקבוצה קטנה  תצליח לגרום למפעל לקרוס 
מדובר   בבעיות אחרות שיש להם  והם מנצלים  את  החרדים  כדי לקבל תשומת לב 
ועובדה שזה מצליח להם  שהרי מפעלים אחרים באותו אזור נסגרו  לא  קיבלו כזה פרסום ויחס כמו פינציה. 
מה שכן  מאחר וזה כבר נהפך לכלי לניגוח חרדים  אולי כדאי  שבאמת נחרים את המפעל הזה   
זה באמת לא הגיוני לעשות קידוש  מבקבוק יין שיוצר בשבת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 14:36 לינק ישיר 

סיירת_מרן כתב:

ועובדה שזה מצליח להם  שהרי מפעלים אחרים באותו אזור נסגרו  לא  קיבלו כזה פרסום ויחס כמו פינציה. 
מה שכן  מאחר וזה כבר נהפך לכלי לניגוח חרדים  אולי כדאי  שבאמת נחרים את המפעל הזה   

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 14:52 לינק ישיר 

איני מבין על מה כל המהומה.

אנחנו במדינה חופשית, כל אחד רשאי לעשות מה שהוא רוצה במסגרת המותר בחוק. זכותם של חסידי גור לקנות איזה בקבוק זכוכית שהם רוצים בו, כמו שזכותו של כל אחד לבחור אם הוא רוצה קולה או פפסי. גם אני משתדל לא ללכת למקומות מחללי שבת ולא לצרוך מעסקים מחללי שבת. גם בעלי המלאכה שעובדים אצלי אני משתדל שיהיו שומרי תורה ומצוות. וכמדומני שהח"ח באהבת חסד מביא להעדיף יהודי על פני גוי אפי' שזה קצת יקר יותר, ונראה אולי לומר שלכן גם עדיך יותר להעסיק שומר תורה ומצוות כי הוא יותר בגדר "אחיך" ואכמ"ל...

מה רוצה יאיר לפיד? כמדומני שהוא רוצה להתנתק מכחול לבן, ולכן הוא מושך חזק כנגד החרדים, מה שיביא לבסוף לפיצול כחול לבן. אחרת אין לי דרך אחרת להסביר את זה. אולי זה שוב השנאה שמפעפעת בו. מי יודע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 15:08 לינק ישיר 
תורפיה

סיירת_מרן כתב:

מסכים עם כל מלה. מפעל שנקלע לקשיים, [אגב, כמו הרבה מפעלים שמתקשים לייצר בארץ.] סוחב אתו היסטוריה ארוכה של דשדוש. אחרי לפחות חמשה בעלויות שונות. במהלך השנים פתחה מוצרים חדשים ומצאה שווקים חדשים, עם שנים הרווחיות נשחקה ומצאו את השעיר לעזאזל... אם יהיר לפיד שם, אני מבין שאין שמץ של אמת בטענות. 

והערת אגב קטנה, כיהודי חרדי, אינני מתדלק בדור אלון. זכורני ההתרסה של ווייסמן על חילולי השבת שלו. אמש חזרתי מהצפון כשכמעט ונתקעתי ללא דלק, התחנה הראשונה היתה דור אלון, תדלקתי בחמישים ש"ח והמשכתי לתחנה הבאה. 

תוקן על ידי תורפיה ב- 12/05/2019 13:09:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 15:39 לינק ישיר 

סקופער כתב:
איני מבין על מה כל המהומה.

אנחנו במדינה חופשית, כל אחד רשאי לעשות מה שהוא רוצה במסגרת המותר בחוק. זכותם של חסידי גור לקנות איזה בקבוק זכוכית שהם רוצים בו, כמו שזכותו של כל אחד לבחור אם הוא רוצה קולה או פפסי. גם אני משתדל לא ללכת למקומות מחללי שבת ולא לצרוך מעסקים מחללי שבת. גם בעלי המלאכה שעובדים אצלי אני משתדל שיהיו שומרי תורה ומצוות. וכמדומני שהח"ח באהבת חסד מביא להעדיף יהודי על פני גוי אפי' שזה קצת יקר יותר, ונראה אולי לומר שלכן גם עדיך יותר להעסיק שומר תורה ומצוות כי הוא יותר בגדר "אחיך" ואכמ"ל...

מה רוצה יאיר לפיד? כמדומני שהוא רוצה להתנתק מכחול לבן, ולכן הוא מושך חזק כנגד החרדים, מה שיביא לבסוף לפיצול כחול לבן. אחרת אין לי דרך אחרת להסביר את זה. אולי זה שוב השנאה שמפעפעת בו. מי יודע.
יפה אמרת. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 16:56 לינק ישיר 

האם עסקיהם של כל תומכי האיחוד מושבתים בשבת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 18:24 לינק ישיר 

משהו חשוד בכל הסיפור הזה:
א. חסידות גור היא כוח קניה קטן מאוד ביחס לאוכלוסייה, בוודאי ביחס למפעל שהוא אחד היחידים בארץ (אם הבנתי נכוו).

ב. מעולם לא שמעתי על אדם פרטי או קהילה שהולכים למכולת וקונים בקבוק זכוכית. כל סיפור על חרם של צרכנים הוא בלוף, אולי מדובר על איום של מפעלים גדולים אחרים וזה כבר מסובך יותר מלהאשים חסידות קטנה וספציפית.

בקיצור, סיכוי שמדובר בחרם צרכנים של חסידי גור, פשוטו כמשמעו. זה או בלוף או שיש כמה נעלמים בסיפור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 19:00 לינק ישיר 

הבוקר בגלצ, אצל רינו צרור, עלה הרב גולדקנוף להבהיר את עמדת היהדות החרדית בנושא.
מה אגיד? שליח ציבור שלא עשה שליחותו כראוי.

גם המראיין וגם המרואיין מצד המפעל, כיתתוהו עד דק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 21:21 לינק ישיר 

הסיפור הזה לא קשור לגור ולא ברור איך זה נקשר אליהם, זה נכון שהאדמור מגור התבטא בעניין אך זה ממש לא קשור. (אילו זה היה מגיע מהם הציבור היה כנראה גורר רגלים ולא מתייחס).

זה מגיע מהתעוררות הציבור לצרוך ולהעדיף מפעלים שומרי שבת על פני אלה שמבזים את התורה ומחללים את השבת כשמעסיקים יהודים רבים במפעליהם בעצם יום השבת. אצל רבים הסמל של המפעל (פ משולש) המוטבע בתחתית הבקבוק מהוה גורם לסלידה כאשר קונים יין או מיץ ענבים לקידוש, אחד מגדולי הדור אף התבטא בעניין ואמר שעדיף לעשות קידוש על חלות מאשר על יין שמגיע עם חילולי שבת.

באין כתובת ברורה מצאה התקשורת את גולדקנוף כדובר בתקשורת בגלל ההיקש התקשורתי לפרשיות אלעל ושפע שוק, אך אלו שפועלים בעניין העדיפו כנראה את הלש"ש וברחו מהקרדיט.

זה לא רק הם, יש עוד מפעלים שבזים לתורה ולשבת ודורשים את כח הקניה של הציבור החרדי. אין הוראה מפורשת לכלל הציבור איך לנהוג מסיבות טכניות, אך אין חולק שכל חרדי יעדיף את מי שלא סותר לו בלחי כשיש לו אופציה אחרת, ושלא יבואו להתבכיין שהחרדים חייבים לרכוש את הבקבוקים מפינציה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 22:26 לינק ישיר 

חיים_התמים כתב:

הסיפור הזה לא קשור לגור ולא ברור איך זה נקשר אליהם, זה נכון שהאדמור מגור התבטא בעניין אך זה ממש לא קשור. (אילו זה היה מגיע מהם הציבור היה כנראה גורר רגלים ולא מתייחס).

זה מגיע מהתעוררות הציבור לצרוך ולהעדיף מפעלים שומרי שבת על פני אלה שמבזים את התורה ומחללים את השבת כשמעסיקים יהודים רבים במפעליהם בעצם יום השבת. אצל רבים הסמל של המפעל (פ משולש) המוטבע בתחתית הבקבוק מהוה גורם לסלידה כאשר קונים יין או מיץ ענבים לקידוש, אחד מגדולי הדור אף התבטא בעניין ואמר שעדיף לעשות קידוש על חלות מאשר על יין שמגיע עם חילולי שבת.

באין כתובת ברורה מצאה התקשורת את גולדקנוף כדובר בתקשורת בגלל ההיקש התקשורתי לפרשיות אלעל ושפע שוק, אך אלו שפועלים בעניין העדיפו כנראה את הלש"ש וברחו מהקרדיט.

זה לא רק הם, יש עוד מפעלים שבזים לתורה ולשבת ודורשים את כח הקניה של הציבור החרדי. אין הוראה מפורשת לכלל הציבור איך לנהוג מסיבות טכניות, אך אין חולק שכל חרדי יעדיף את מי שלא סותר לו בלחי כשיש לו אופציה אחרת, ושלא יבואו להתבכיין שהחרדים חייבים לרכוש את הבקבוקים מפינציה.

על מי אתה עובד...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 22:38 לינק ישיר 

באמת לא בסדר שלא תיאמו אתך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/5/2019 23:24 לינק ישיר 

רודףסמלים כתב:
הבוקר בגלצ, אצל רינו צרור, עלה הרב גולדקנוף להבהיר את עמדת היהדות החרדית בנושא.
מה אגיד? שליח ציבור שלא עשה שליחותו כראוי.

גם המראיין וגם המרואיין מצד המפעל, כיתתוהו עד דק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא שמעתי את הראיון, אבל כנראה גולדקנופף רגיל להתמודד רק עם גננות חרדיות מסכנות וחלשות, וכשעומדים מולו רינו צרור ונציג המפעל הוא מתקשה להשיב כהוגן...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/5/2019 03:35 לינק ישיר 
תזכורת קטנה!!

לכאורה האם זאת מהדורה חוזרת של החרם המדומה של יצחק גולדפנוף עושק הגננות נגד שפע שוק ??
יצחק גולדפנוף שמינה את עצמו למנהל ועדת השבת !!
ולחם נגד רשת שפע שוק על מנת לעזור לחבריו חסג שמכרו את רשת אלף והמחיר היה לפי מחזור המכירות ברבעון האחרון !!
גולדפנוף טען שיש לו בכספת חרם בחתימת רבנים
ואף אחד לא ראה אף מסמך בחתימת רבנים !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מי מוביל ומי החליט על המאבק בפניציה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר