בית פורומים בחדרי חרדים

ממרח שוקולד בריא במיוחד, קל להכנה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/5/2019 11:12 לינק ישיר 
ממרח שוקולד בריא במיוחד, קל להכנה

אחרי פסח השתא, נתקלתי בממרחי השוקולד הקנויים הדוחים במיוחד, לא יודע אם זה בגלל כשרות פסח או בגלל שמן הדקלים או שסתם כך ממרח השוקולד הקנוי פשוט דוחה, החלטתי פעם אחת ולתמיד לטעום לרגע את הדבר הזה שאנחנו שולחים עם הילדים לאכול ונחרדתי מהטעם, וגם מרמת בריאות המוצר הירודה במיוחד
הבנתי שצריך להכין תחליף לדבר המקולקל הזה והכנתי בע"ה מרשם לממרח שוקולד
הממרח מיוחד במינו בטעמו המשובח, והרכיבים שלו, כמה פשוטים כמה בריאים.

ולפני שאני מביא את המרשם נדבר רגע על הרכיבים -

טחינה, אחד המקורות הטובים לסידן, חשוב מאוד לילדים
דבש, ידוע בסגולותיו ואין צורך להסביר עד כמה, רק נציין שיש לו כמעט את כל המינרלים והויטמינים הקיימים.
קקאו, עשיר במגנזיום המספק גם הוא סידן לילדים, עשיר בשורה ארוכה של מינרלים וויטמין סי.

הכמות שיוצאת ממרשם זה - 1.2 ק"ג והמחיר כמו ממרחי השוקולדים הקנויים - 26 ש"ח לק"ג מוצר (ביחס לקופסאות השוקולד הזולות 400 גרם - 6.90 ש"ח)

הכינו קערה, רצוי גדולה כדי להקל על הערבוב, וגם שמים בקערה לפי הסדר: (רצוי קערה גדולה שיהיה קל לערבב)

1/2 ק"ג טחינה גולמית
1/2 ק"ג דבש
150 גרם מים

מערבבים היטב עד שמתקבלת תערובת חלקה, ואז מוסיפים בהדרגה - 

50 גרם קקאו

את הקקאו כאמור יש להוסיף בהדרגה, שליש מהכמות ולערבב היטב, ואז עוד שליש ולערבב

אם לא שמים לפי הסדר שציינתי, התערובת עלולה להפוך לגוש קשה בגלל טבעו של הקקאו שעלול ליצור גושים
אם זה קרה לכם, שימו את כל התערובת במעבד מזון

קלוריות ל100 גרם מוצר: 517 קלוריות.

ממרח השוקולד הזה הוא פשוט פצצת בריאות. 
אסור לתת לתינוק מתחת לגיל שנה כי לפי המלצת משרד הבריאות אסור לתת לתינוק מתחת לגיל שנה כי מיצי העיכול שלו אינם מפותחים דיים כדי לעכל דבש.
השוקולד מחזיק טוב כמה חודשים ואין צורך בכלל בקירור כי הרכיבים שלו אינם דורשים קירור.
ניסיתם את המתכון? כתבו איך הוא יצא.

בתיאבון.

מתכונים נוספים:
http://www.bhol.co.il/forums/forum.asp?forum_id=21471

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 14/05/2019 09:13:13

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/5/2019 16:13 לינק ישיר 

תודה על המתכון.

הערה חשבונאית: 6.9 ל400 ג' זה 17.25 לק"ג מוצר, ו-20.7 ל1.2 ק"ג.

[וברשת יש חסד קופסת 400 ג' של "מיטב" נמכרת ב-4 ש"ח].

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/5/2019 16:47 לינק ישיר 

נראה ממש טוב.

יש ממרח שוקולד מבוסס טחינה של אחוה ב-12.90 ל-400 גר', הילדים אוהבים אותו. הבעיה איתו שמשתמשים בסוכר במקום בדבש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/5/2019 17:16 לינק ישיר 

איש חשוב, תודה על המתכון.
אצלנו שנים מערבבים טחינה עם דבש = ממרח טעים של חלווה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/5/2019 17:37 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:
נראה ממש טוב.

יש ממרח שוקולד מבוסס טחינה של אחוה ב-12.90 ל-400 גר', הילדים אוהבים אותו. הבעיה איתו שמשתמשים בסוכר במקום בדבש.

אני מכיר אותו
אבל ישנם שתי הבדלים נוספים מלבד ענין הסוכר לטובת המתכון באשכול
1. חומרים נוספים שנכנסים מן הסתם לממרח התעשייתי, כתוב עליו 42% טחינה, השאלה היא מהם 58% האחוזים הנוספים המרכיבים את השוקולד, שהרי הקקאו כפי שניתן לראות במרשם כאן הוא מעט מאוד כי השפעתו גדולה
2. המחיר כמעט כפול

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/5/2019 18:47 לינק ישיר 

ראיתי בממרח השחר ללא הכשרות המהודרת החלבי שיש מי גבינה. טעמתי בטעות כי לא ידעתי שזה חלב נוכרי והטעם שונה לחלוטין. מה ההסבר?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2019 14:22 לינק ישיר 

אני מחפשת מתכון שוקולד למריחה שהמרכיבים : ביצים סוכר מרגרינה רום מלח נראה שגם מעט קפה קקאו.
ברור שהמתכון  באשכול הרבה יותר בריא ,ואגב תודה לפותח האשכול! פשוט המתכון המבוקש ,מחזיר אותי לסעודה שלישית אצל סבתא רבא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 06:15 לינק ישיר 

כל מתכון שמרכיב ביצה יוכל להחזיק רק עד שבועיים במקרר
בעצם שמת כאן את כל המרכיבים ואת רוצה כמויות:

1 ביצה
3 כפות סוכר
100 גר' מרגרינה מומסת (לחתוך לקוביות קטנות ולהניח ל10 דקות מחוץ למקרר)
חצי כפית רום
קורט מלח
1 כף קקאו
1 כפית קפה

אפשר להוסיף או להפחית מהסוכר לפי הטעם, אם רוצים יותר מתוק
אפשר להוסיף מעט מים לפי כמות דלילות השוקולד הרצויה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 11:08 לינק ישיר 

קישקוש_חשוך= צאו לנו מהמטבח, או שתעזרו לגמרי בבישולים ולא רק איפה שזה מדגדג לך בכיס.
ואם כבר נכנסתם לטריטוריה שלנו, נא לסדר את הפוגרום ולשטוף את הכלים או לפחות להפעיל מדיח.

http://www.bhol.co.il/news/980060 )

ובמקום לקשקש בשכל, תקנה ממרח מהייקרים יותר ואל תחפש על המדף את הכי זול ב0.05 ל100 גר'.

יש שוקולדים מעולים למריחה ואיכותיים (בטח יש'ך בעיה עם ההכשר).
ויש מלא ממרחים יותר בריאים, דבש טהור, קונפטוריות של 85% (לך תעשה עכשיו ריבות בבית כמו ספ'תא שלי), ממרח חרובים, ממרח תמרים, חלווה למריחה, לוטוס, ממרחי אגוזים ושקדים.

כנראה לא החלמת מדיאטת המים... 
רפואה שלמה.תמשיך להצחיק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 14:31 לינק ישיר 

שכחת גם ממרח בוטנים.
וצאי מדעות  המעובשות המיושנות , הפמניזים הנאור בא כדי להוציא את  הנשים  מהמטבח,  ואכן רוב ככל השפים המפורסמים היום הם גברים , וכנראה שהנשים נותרו רק בשטיפת כלים ..

בוטים, באגים ? מוזר.

ובמעקב אחרי האשכול יש כאן תופעה מוזרה שמראה על שיבוש בספירת הצפיות, יש 'פיק' של 10,000 צפיות תוך יום, וכל יום נוספו כ1,000 צפיות, אבל הפורום אליו מפנה האשכול, נותר באותה רמת צפיות, ובאשכול שמדבר על הנושא שמדבובר כאן, יש בקושי כמה עשרות צפיות .  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 14:43 לינק ישיר 

רק שכחת לציין שגם הטחינה המלאה וגם הקקאו מכילים חומצה אוקסלית וחומצה פיטית שהם מעכבים ספיגת מינרלים חיוניים מהמעי למחזור הדם.
 ברור לגמרי שהמתכון שלך עדיף אלף מונים מהזבל התעשייתי,
אבל בבקשה לא להגזים עם 'פצצת האנרגיה' הזו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 15:21 לינק ישיר 

ליידוסית כתב:
קישקוש_חשוך= צאו לנו מהמטבח, או שתעזרו לגמרי בבישולים

את תופעה מוזרה ומיותרת לגמרי בפורום

בכל מקרה ילדים מכורים לממרח שוקולד ולא ממש הולכים עם הכיוון של ההורים לאכול דבש על הלחם
זאת הסיבה שהכנתי את המרשם.
למעשה הכנתי אותו בשביל ילדי, ולמרות שבתחום העבודה אני לוקח הרבה כסף על מתכונים, פרסמתי את זה כי זה יעשה טוב לילדי ישראל.
מי שלא רוצה שלא יכין אותו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 15:27 לינק ישיר 

momeir כתב:
רק שכחת לציין שגם הטחינה המלאה וגם הקקאו מכילים חומצה אוקסלית וחומצה פיטית שהם מעכבים ספיגת מינרלים חיוניים מהמעי למחזור הדם.
 ברור לגמרי שהמתכון שלך עדיף אלף מונים מהזבל התעשייתי,
אבל בבקשה לא להגזים עם 'פצצת האנרגיה' הזו. 

רוב מרכיבי התזונה מכילים דברים שליליים, ולמרות זאת, טחינה נחשב לאחד הדברים הבריאים יותר
אבל נתחיל מזה שלא כתבתי טחינה מלאה, רק טחינה רגילה, וזה למרות שרבים נוהגים לחשוב שטחינה מלאה בריאה יותר

בקשר לקקאו אל דאגה, מספיק כמות זעירה של קקאו, כפי שאתה רואה במתכון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 15:43 לינק ישיר 
אם כבר.. אז נתקלתי ברעיון למיונז ביתי כנראה במקור לפסח ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 15:53 לינק ישיר 

למרות שזה לא קשור לאשכול..
אני מכין כבר שנים מיונז לבד, לוקח בדיוק דקה להכין, גם כמות גדולה.
הטעם נפלא, ואינו מזכיר בכלל את הריח הלא נעים שיש למיונז קנוי, שלא לדבר רחמנא ליצלן על בריאות המיונז הקנוי ועל מרכיביו
המתכון שהבאת טוב יותר כי הוא אינו מכיל ביצה (ביצה לא מבושלת) אבל הוא מורכב מדברים פחות זמינים

בכל אופן המתכון שלי כולל: כוס שמן, ביצה, כפית מיץ לימון, כפית סוכר, וחצי כפית מלח
בלנדר מקל חובה! כך הוא אף פעם לא מתפקשש, מניחים בתחתית הכלי את הבלנדר מקל, ורק אז מפעילים אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2019 16:11 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

למרות שזה לא קשור לאשכול..
אני מכין כבר שנים מיונז לבד, לוקח בדיוק דקה להכין, גם כמות גדולה.
הטעם נפלא, ואינו מזכיר בכלל את הריח הלא נעים שיש למיונז קנוי, שלא לדבר רחמנא ליצלן על בריאות המיונז הקנוי ועל מרכיביו
המתכון שהבאת טוב יותר כי הוא אינו מכיל ביצה (ביצה לא מבושלת) אבל הוא מורכב מדברים פחות זמינים

בכל אופן המתכון שלי כולל: כוס שמן, ביצה, כפית מיץ לימון, כפית סוכר, וחצי כפית מלח
בלנדר מקל חובה! כך הוא אף פעם לא מתפקשש, מניחים בתחתית הכלי את הבלנדר מקל, ורק אז מפעילים אותו.

תודה על האשכול המבורך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ממרח שוקולד בריא במיוחד, קל להכנה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.