בית פורומים בחדרי חרדים

נמצא הסדר לחילול השבת בפינציה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/5/2019 23:39 לינק ישיר 
נמצא הסדר לחילול השבת בפינציה

לפי המסתמן, פינציה לא יעבדו בכלל בשבתות.

כחלק מההסדר שהושג, בשבת המפעל יעבור לידי חברת פאן-דוצ, חברת בת שתיפתח כעת ע"י אנשי פינציה שחזרו בתשובה שלמה והחליטו שלא לחלל שבת יותר.

חברת הבת תפעיל את המקום, וחברת פינציה תשבות בשבת.

אנשי החברה אומרים שההצעה הזו באה כחלק מההשפעה הרוחנית של אנשי אל על שהפסיקו לטוס שבת באלעל, והחלו לטוס רק בסאן דור – חברה בבעלות אלעל.

עוד סוכם כי שניים מתושבי חצור הגלילית החרדים ימונו להשגיח על קיום ההסכם ככתבו וכלשונו, ויוודאו שפניציה לא עובדת יותר בשבת. וכך זכות פרנסת שני יהודים תסייע לאנשי פניציה שתתקבל תשובתם ויכופר להם עוונם על חילולי השבת שנעשו עד היום.

החל מביצוע הסעיף האחרון בהסכם, הוועדה למען משחקי השבת תכריז על מצווה להשתמש בבקבוקי פניציה בלבד.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2019 23:55 לינק ישיר 

עוד לץ רשע, מכת ליצנים, שאינם ממקבלי פני שכינה. 

הטיפש הגדול, שקורא לעצמו אבישי, אפילו אינו יודע שיש שני מפעלי פינציה, בבעלות שונה, האחד בנצרת שבצפון, שבעבר היה בציפורי, המייצר חלונות זכוכית, והאחד בירוחם, המייצר את בקבוקי הזכוכית. 

אלה חכמיך, בחדרי חרדים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 00:00 לינק ישיר 

דברי חכמים,
אולילא קראת עדיין את רשי על פרשת השבוע, אז אעזור לך:
מה עניין שמיטה אצל הר סיני?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 00:03 לינק ישיר 

באמת היה לי טעות, המשגיחים לא יהיו מחצור הגלילית, אלא מאשדוד או קרית גת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 00:06 לינק ישיר 

דברי חכמים,

בא נעזוב את הפרטים שכתב פותח האשכול, ונתמקד בפתרון שהיה באל על. הרי זה ברור שאל על עובדים בשבת ע"י סאן דור, חברת הבת שלהם, ורק מכיוון שזה לא אל על הרשמית אזי החרדים מוכנים לשתוק על החילול שבת הזה.

אם כן, אולי גם לגבי פיניציה נמליץ אותה המלצה. שיקימו חברת בת שתשכור מהחברה הראשית את המפעל מיום שישי ועד מוצ"ש, וכך פיניציה לא תחלל שבת, והחרדים יקנו מהם את הבקבוקים, וחברתה בת תמכור את סחורתה שיוצרה בשבת לגויים.

לדידי, הפתרון הכי פשוט היה למכור שביעית מהמפעל לנכרי,  וגם יעסיקו נכרים ביום זה, וכך פתרנו את הבעיה כליל. אבל כנראה שהרעיון הזה לא כ"כ מעשי עבורם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 00:06 לינק ישיר 

ואגב, הליצנים הם אלו שעשו את ההסכם של אל על וסאן דור. לא אלו שמציעים להעתיק אותו לפיניציה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 00:10 לינק ישיר 

דברי חכמים

רד מהגג!!

לא כולם שחושבים אחרת ממך הם רשעים!

ואם חושבים ומדמיינים שאתה חסיד גור, זה רק בגלל הילוך המחשבה המטופש שלכם שמי שחושב אחרת מכם הוא רשע ולוחם כנגד כל דבר שבקדושה (שמעתי במו אוזניי מחסיד גור על הרב שך כשהקים את דגל התורה).

וכנ"ל לחברך הספרן שגם כמובן מכחיש כל קשר לגור.

גור זה לא תמיד החסידות, זה צורת החשיבה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 01:07 לינק ישיר 

לא הבנתי
מותר לחלל שבת על ידי חברת בת?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 01:25 לינק ישיר 
דבריחכמים

סקופער כתב:
דברי חכמים,

בא נעזוב את הפרטים שכתב פותח האשכול, ונתמקד בפתרון שהיה באל על. הרי זה ברור שאל על עובדים בשבת ע"י סאן דור, חברת הבת שלהם, ורק מכיוון שזה לא אל על הרשמית אזי החרדים מוכנים לשתוק על החילול שבת הזה.

לך אני מוכן לענות. 

לידיעתך, הרוב המוחלט של טיסות סאן-דור מבוצעות על ידי חברות זרות בקוד שייר. ורובן בכלל לא בשבת. 

ולגבי הפתרון בפינציה, יש פתרונות טובים כלכלית ומקובלים הלכתית. אבל בפינציה מחללים שבת להכעיס. 

תוקן על ידי דבריחכמים ב- 18/05/2019 23:26:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 01:28 לינק ישיר 

א. ומה עם שאר הטיסות? מעט חילול שבת זה בסדר?

ב. האם באל על לא נמצאו פתרונות טובים כלכלית (לגור) ומקובלים הלכתית (על גור)?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 01:35 לינק ישיר 
דבריחכמים

הדיבוק כתב:
א. ומה עם שאר הטיסות? מעט חילול שבת זה בסדר?

ב. האם באל על לא נמצאו פתרונות טובים כלכלית (לגור) ומקובלים הלכתית (על גור)?

אני ועוד מאות אלפי חרדים סומכים על וועדת הרבנים, בה יש נציגים לגדולי ישראל מכל החוגים. 

אם אתה חכם יותר, תתמודד. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 02:12 לינק ישיר 

יש משהו מאוד מעניין אצל חסידי גור, אני רואה את זה בעיקר אצל אלה מביניהם שחופרים לי בתיבה האישית. אתם מנסים להסביר דברים בהגיון, אבל אף פעם לא מסוגלים להתמודד בדיאלוג נורמלי, כשווים בדיון.

החלטת שאתה סומך על ועדת הרבנים? תכתוב בהודעה הראשונה "נכון, יש שאלות קשות על ההתנהלות וחוסר ההלימה, אבל בטח הרבנים של הוועדה חשבו על זה ועדיין החליטו כאן כך וכאן כך". זה לגיטימי לגמרי.

אבל למה למען השם לנסות להסביר את ההגיון ובסוף לכעוס על זה שאנשים שואלים שאלות על ההגיון הזה? מה ציפית?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 02:15 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

דברי חכמים

רד מהגג!!

לא כולם שחושבים אחרת ממך הם רשעים!

ואם חושבים ומדמיינים שאתה חסיד גור, זה רק בגלל הילוך המחשבה המטופש שלכם שמי שחושב אחרת מכם הוא רשע ולוחם כנגד כל דבר שבקדושה (שמעתי במו אוזניי מחסיד גור על הרב שך כשהקים את דגל התורה).

וכנ"ל לחברך הספרן שגם כמובן מכחיש כל קשר לגור.

גור זה לא תמיד החסידות, זה צורת החשיבה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

צודק לגמרי!!
חסג חושבים שרק הם צודקים ואין דרך או אופציה אחרת !!
ניק שקורא לעצמו דברי חכמים אבל בפועל הניק פוגע מעליב ועוקץ !!
ולא כותב דברי חוכמה !! אלא דברי הבל !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 03:44 לינק ישיר 
דבריחכמים

הדיבוק כתב:
יש משהו מאוד מעניין אצל חסידי גור, אני רואה את זה בעיקר אצל אלה מביניהם שחופרים לי בתיבה האישית. אתם מנסים להסביר דברים בהגיון, אבל אף פעם לא מסוגלים להתמודד בדיאלוג נורמלי, כשווים בדיון.

החלטת שאתה סומך על ועדת הרבנים? תכתוב בהודעה הראשונה "נכון, יש שאלות קשות על ההתנהלות וחוסר ההלימה, אבל בטח הרבנים של הוועדה חשבו על זה ועדיין החליטו כאן כך וכאן כך". זה לגיטימי לגמרי.

אבל למה למען השם לנסות להסביר את ההגיון ובסוף לכעוס על זה שאנשים שואלים שאלות על ההגיון הזה? מה ציפית?

א. יש משהו מאוד מעניין אצל אפיקורסים ומומרים. כל תשובה שתאמר להם לא תספק אותם. תמיד הם ימשיכו להתריס ולטעון נגד. 

ב. אין ספק שהגישה שלי מגיעה מתוך אימון בגדולי ישראל. כי אני אדם חרדי ושומר מצוות. זה חלק מהאמונה שלי. אלא מאי, באופן כללי, אפיקורס כמוך שואל שאלה, ואני מנסה ליישב לו הדברים על הלב. אבל מה אני רואה בסוף, ששום תשובה לא תעזור, ותמיד תמשיך לומר "מה העבודה הזאת לכם"... אז איני רואה ברירה אלא לחתום את הדיון עמך או שכמותך, ולומר שאם אין לך כל אימון ברבנים, אתה לא בר פלוגתא שלי. 

ג. במקרה זה, בכלל לא היה לי דו-שיח איתך. כתבתי תשובה לסקופער, שמוחזק אצלי כאדם ירא שמיים. ואז אתה הגעת לנגח. אז בבקשה, לא איתי. 

תוקן על ידי דבריחכמים ב- 19/05/2019 01:54:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 04:01 לינק ישיר 
דבריחכמים

שרית560 כתב:
ניק שקורא לעצמו דברי חכמים אבל בפועל הניק פוגע מעליב ועוקץ !!

הן בחיי האישיים, והן כאן בפורום, אני מקפיד מאוד על בין אדם לחבירו.

אבל לרשעים, אפיקורסים, או ליצנים שאינם מקבלים פני שכינה, אני לועג בכל פה ומקהה את שיניהם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2019 07:20 לינק ישיר 

דבריחכמים כתב:

א. יש משהו מאוד מעניין אצל אפיקורסים ומומרים. כל תשובה שתאמר להם לא תספק אותם. תמיד הם ימשיכו להתריס ולטעון נגד. 

ב. אין ספק שהגישה שלי מגיעה מתוך אימון בגדולי ישראל. כי אני אדם חרדי ושומר מצוות. זה חלק מהאמונה שלי. אלא מאי, באופן כללי, אפיקורס כמוך שואל שאלה, ואני מנסה ליישב לו הדברים על הלב. אבל מה אני רואה בסוף, ששום תשובה לא תעזור, ותמיד תמשיך לומר "מה העבודה הזאת לכם"... אז איני רואה ברירה אלא לחתום את הדיון עמך או שכמותך, ולומר שאם אין לך כל אימון ברבנים, אתה לא בר פלוגתא שלי. 

ג. במקרה זה, בכלל לא היה לי דו-שיח איתך. כתבתי תשובה לסקופער, שמוחזק אצלי כאדם ירא שמיים. ואז אתה הגעת לנגח. אז בבקשה, לא איתי. 

תוקן על ידי דבריחכמים ב- 19/05/2019 01:54:38

מסכים עם כל מילה, שכחתי כמובן להוסיף שהסדר פניציה מקובל על כל גופי הכשרות שהם מייצגים את הרבנים מכל החוגים והעדות.

ברור מאליו שחלקים גדולים מהייצור שיבוצע בשבת יבוצעו על ידי חברות שלישיות ורביעיות בשיטת קוד שייר. כמובן זה חלק מהותי מהשיקולים שעמדו בפני הרבנים שהתירו לרכוש מפניציה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > נמצא הסדר לחילול השבת בפינציה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.