בית פורומים בחדרי חרדים

איזה לב זהב יש לשופט הצדיק - רק 4 שנות כלא לזקן בן 70

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/6/2019 13:11 לינק ישיר 
איזה לב זהב יש לשופט הצדיק - רק 4 שנות כלא לזקן בן 70

כב' השופט מינטקביץ, בבואו לגזור את הדין, כתב: "אמנם לא בלב קל יטיל בית המשפט מאסר ממושך על אדם בן שבעים, אשר אין ספק כי עונש המאסר יהיה לו קשה יותר מאשר לאדם צעיר ובריא ויפגע בו ובמשפחתו פגיעה משמעותית-במיוחד לאור מצבה הרפואי של אשתו. עם זאת אין הנתונים שלפני מצדיקים חריגה ממתחם העונש ההולם אותו קבעתי, לא מטעמי שיקומו של הנאשם ולא מטעם מיוחד אחר ואין מנוס מלהשית על הנאשם עונש ההולם את חומרת מעשיו, חרף נתוניו האישיים".

דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/6/2019 13:27 לינק ישיר 

מה מי מו? הוא רצח? גנב? עבר באדום? אתה מבין שיש הבדל?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/6/2019 13:35 לינק ישיר 

אם נקל בעונש לאדם בגיל 70, אזי אנשים בגיל 70 יתירו לעצמם לעבור עבירות כי אין להם דבר שירתיע אותם. טוב עשה השופט!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/6/2019 14:03 לינק ישיר 

מה עוד שהגיל הזה כבר מזמן לא מסמן זיקנה מוחלטתדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/6/2019 18:55 לינק ישיר 

4 שנות מאסר בפועל נגזרו על מנהל חשבונות, שהורשע בביצוע עבירות מס חמורות במסגרת תפקידו כמנהל חשבונות

נושא:
אכיפה והרתעה, מע''מ, מס הכנסה, מכס
כ"ט אייר תשע"ט
03 יוני 2019

הנאשם פעל במטרה לאפשר לשתי חברות להן העניק שירותי הנהלת חשבונות, להתחמק מתשלום מע"מ בסכום כולל של 42 מיליון ₪ ומתשלום מס הכנסה בגין הכנסה של מעל 186 מיליון ₪

 

מנהל חשבונות, שהורשע בכך שבמסגרת תפקידו, ביצע עבירות מע"מ ומס הכנסה, כחלק מפרשיית "אור גנוז", ירצה 4 שנות מאסר בפועל, כך גזר כב' השופט ירון מינטקביץ, מבית משפט השלום בירושלים. בנוסף, נגזרו עליו, בין השאר,  8 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בגובה 50,000 ₪.
 
כעולה מגזר הדין,  בין השנים 2014-2013, עסק הנאשם, רם אברהם נחליאלי (70), מירושלים, במתן שירותי הנהלת חשבונות. במהלך תקופה זו, העניק שירותי הנהלת חשבונות, בין השאר, לחברת מ.ט.ר מסחר קמעונאי ומתן שירותים בע"מ ולחברת גלנדאואר אנרגיה תשנ"ט בע"מ, תוך שהוא מקבל הוראותיו ביחס לשתי חברות אלו מאדם בשם מיכאל ענתבי, למרות שלא היה בעל מניות או מנהל בחברות הללו.  הנאשם, נחליאלי, כלל לאורך כל התקופה בספרי החשבונות של חברת מ.ט.ר 249 חשבוניות תשומות פיקטיביות בסכום מצטבר של מעל 200 מיליון שקלים, כשסכום המע"מ הנובע מהן עומד עלמעל 30 מיליון ₪מחברת גלנדאואר כלל הנאשם, 21 חשבוניות בסכום מצטבר של למעלה מ-18 מיליון ₪, כשסכום המע"מ הנובע מהן עומד על כ-3 מיליון ₪.
 
בנוסף, כפי שנכתב בגזר הדין, הכין וקיים הנאשם פנקסי חשבונות כוזבים במזיד ובכוונה לסייע לחברות מ.ט.ר וגלנדאואר להתחמק מתשלום מס הכנסה בגין סכום הכנסה כולל העולה על 186 מיליון ₪, וכן  ניכה הנאשם, על פי הנחייתו של ענתבי, מס תשומות שלא כדין בסכום כולל של כ-9 מיליון ₪, מדוחות המע"מ של חברת גלדנאואר, מבלי שהיו כנגדן חשבוניות.
 
בסיכומו של דבר, כפי שעולה מגזר הדין,  פעל הנאשם על מנת לאפשר לחברות מ.ט.ר וגלנדאואר להתחמק מתשלום מס הכנסה בגין הכנסה בסכום כולל של 186 מיליון ₪  ומתשלום מע"מ בסכום כולל של מעל 42 מיליון ₪.
 
התיק טופל ונוהל על ידי עורכי הדין אסתי ששון ויונתן דובינסקי מהמחלקה המשפטית מע"מ תל-אביב וכן מהמחלקה המשפטית מע"מ הארצית פלילית, בעקבות חקירה מורכבת ומסועפת של פרשת "אור גנוז",  שנוהלה  בשיתוף פעולה של יחידת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב, יחידת חקירות מס הכנסה מרכז, ויחידת להב 433 יאל"כ של משטרת ישראל. פרשת "אור גנוז", שחקירתה הגלויה החלה בינואר 2015, עוסקת בעבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקף של למעלה מ-213,000,000 ש"ח, עבירות על חוק העונשין וכן בעבירות מס שנעברו בנסיבות מחמירות.
 
כב' השופט מינטקביץ, בבואו לגזור את הדין, כתב: "אמנם לא בלב קל יטיל בית המשפט מאסר ממושך על אדם בן שבעים, אשר אין ספק כי עונש המאסר יהיה לו קשה יותר מאשר לאדם צעיר ובריא ויפגע בו ובמשפחתו פגיעה משמעותית-במיוחד לאור מצבה הרפואי של אשתו. עם זאת אין הנתונים שלפני מצדיקים חריגה ממתחם העונש ההולם אותו קבעתי, לא מטעמי שיקומו של הנאשם ולא מטעם מיוחד אחר ואין מנוס מלהשית על הנאשם עונש ההולם את חומרת מעשיו, חרף נתוניו האישיים".
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/6/2019 20:01 לינק ישיר 

הרבה חרדים מעורבים בסיפור הזה. וד"ל וחבל.
<*><*>דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > איזה לב זהב יש לשופט הצדיק - רק 4 שנות כלא לזקן בן 70
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר